Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1035 / 2499
(#) speed008 válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Szerinem nem reálisak a számok amiket írnak. Egy ekkora erősítő mint amit írnak erről az nem ilyen játék, még a hűtőborda sem elég semmire, ahogyan levettem ventillátort segítésre tették bele, mert szétmelegedne.
(#) reloop válasza speed008 hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Szakadás vizsgáló már a nyákon is kimutatja a C-E zárlatot. A bázis-emitter között lehet pár tíz ohm ellenállás, de a nyákon le tudod követni, hogy azt egy külső ellenállás okozza-e.
A vizsgálatot Skori remekül leírta: Bővebben: Link
(#) speed008 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Köszönöm mindkettőtöknek, megyek és gyorsan le is ellenőrzöm őket. Az nem jelent semmi, hogy az 5 w os ellenállás megsütötte majdnem a panelt?
(#) Doncso válasza speed008 hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Hát, ha nem szakadt, akkor nem baj, de ha az ennyire felmelegedett, ott szerintem végtranyó zárlat lesz.
(#) reloop válasza speed008 hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Azt jelenti, hogy a végtranyók táján jó helyen keresgélsz
(#) reloop válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Belátom gyorsabb vagy
Itt szeretném megköszönni a Skori féle hangsugárzó védelem nyáktervét, és felhívni rá az erősítő építő fórumtársak figyelmét.
(#) speed008 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Rámértem a helyén. C-E 2,8ohm. szak vizsgállóba 2 es jelenik meg. B-E 60ohm körüli érték.

Ezek mit jelentenek?
Kukák a végtranyók?
(#) reloop válasza speed008 hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Ki kell forrasztani, és kimérni.
(#) Doncso válasza reloop hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Ugyan, semmiség. Én meg köszönöm skorinak a kapcsolási rajzot Egyébként nagyon jó védelem, lehet finomhangolni is, éppen hogy szeretné a kedves felhasználó, jóféle motyó.
(#) speed008 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Holnap kiszedem őket aztán megnézem, de én is rájuk gyanakszom, bár a panel megélt egy világháborút legalább. Különben SC5198 végtranyó van benne. Ezek max 100 w ot tudnak.
(#) Doncso válasza speed008 hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Ezek még annyit sem tudnak, mint egy normális BD249/250 páros, szerintem ez az erősítő tud vagy 2*80w-ot névlegesbe, többet nem hinném. Érdemes kivenni a tranyókat, mindössze 4 csavar, és pár láb, biztosan találsz benne rosszat, pár perc alatt kiderül. Mindenesetre vicces számomra a gyári specifikáció
(#) speed008 válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Nem tudod esetleg mivel lehet hejetesíteni őket vagy lehet e a földön ilyet kapni?

Nem tudod véletlenül, hogy a kapcsolónál az a kék bigyó micsoda?
(#) Doncso válasza speed008 hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
A HQ-ban kapsz ilyet : Bővebben: Link De tehetsz helyettük erősebb tranyót is, baja éppen nem lesz.
Melyik kék bigyóra gondolsz?
(#) reloop válasza speed008 hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Ha zárlatosak, akkor a hozzájuk kapcsolódó tranzisztorok is tönkre mehettek, a nyákon le tudod követni.
(#) speed008 válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Erre gondolok.

IMG_4373.jpg
    
(#) Doncso válasza speed008 hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Ez egy kondenzátor. Hálózati zavarszűrést végzi.
(#) Doncso válasza reloop hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Óriási ez az erősítő, ilyen szupergagyi PA cuccot még nem pipáltam
(#) speed008 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
El is ment egy tranzisztor meg 5 ellenállás. Akkor az az oldal lesz a gond?

IMG_3319.jpg
    
(#) speed008 válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
De mit keres a kapcsolón és a másik oldalon, mert csak az egyik szál van megszakítva?
(#) Doncso válasza speed008 hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Tessék mérni. Végtranyó kivesz, didóda vizsgáló üzemmódba a mérővezetékek B-E majd B-C lábakon, aztán fordítva, egyik irányba 800-1000 körüli értéket kel mutasson a másik irányba semmit, ha mást mérsz akkor kuka, majd C-E lábakat méred, itt mindkét irányba szakadást kell mérned, ha nem így van kuka.
(#) speed008 válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
az tuti hogy nem nagy szám, de valakik 46 000 FT-t akarnak kérni ért
(#) Doncso válasza speed008 hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Hát aki adja érte, azt úgy hívják Pali.
(#) Doncso válasza speed008 hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Ezt tattoo-ék jobban tudják
(#) speed008 válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Szerintem nem volt hova rakni az alkatrészeket

Holnap ha lesz időm elvégzem a méréseket, majd tájékoztatlak benneteket.

Köszönöm mindkettőtöknek a kitartó segítséget
(#) reloop válasza speed008 hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Nem egy tranzisztor mehetett csak el. Azaz egy felrobbant.
Meg kell mindet nézni, még azt is, amelyik a hűtőbordához van szorítva.
Lehetnek még megnyúlt ellenállások is égési nyomok nélkül.
(#) speed008 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Röviden ki kellene pakolni az összes tranzisztort ? Az ellenállásokat majd átnézem multival és színkód szerint.
(#) speed008 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Szerinted ha először átnézem a végtranzisztort aztán ha nem akkor a többit akkor nem nyírom ki az új végtranzisztort?

Szerintem a jobb felével lesz kehe, mert csak ott ment ki alkatrész.
(#) Alkotó válasza speed008 hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Valamilyen rögtönzött áramkorláttal próbálgasd, mert az jót tesz a pénztárcának.
(#) speed008 válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
220 as kábel egyik szálába bekötve 40w os izzó. Eddig működik.
(#) reloop válasza speed008 hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Valószínű, hogy csak az egyik csatorna ment tönkre.
A végtranzisztorokon kívül lesz még ott hibás félvezető, az összeégett ellenállások számából erre következtetek.
Ha minden hibásnak vélt alkatrészt kicseréltél, akkor áram alá helyezheted a végtranzisztorok nélkül is. A végek emitterkövetők, ha van a bázis-emitterük között ellenállás, akkor a kimeneten be fog állni a 0VDC körüli egyenfeszültség - jelezve, hogy a meghajtó fokozat szarvashibát nem tartalmaz.
Lehetőséged van ilyenkor az említett - végtranzisztor bázis-emitter közötti - ellenállásokon feszültséget mérni. Ha az több 0,6-0,7V-nál akkor tovább kell vizsgálódni, mert túl nagy nyugalmi áram alakulna ki.
Következő: »»   1035 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem