Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   610 / 1271
(#) kentaur4 hozzászólása Ápr 4, 2012 /
 
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni
Van egy Philips 32PW960A/A TV nálam ennek a kapcsolási rajza kellene.
Mert azt csinálja, hogyha bekapcsolom kattan egyet mintha indulni akarna aztán elkezd villogni a led kb ennyit tud.
Gondoltam a táp részen a kondikat nemártana cserélni.
Mert nagyjából át méregettem mindent de nem találtam hibát, sem rossz forasztást
(#) kentaur4 hozzászólása Ápr 4, 2012 /
 
Elnézés helyesbítenem kel világit a led elől de csak ennyi nem indul, rosszul emlékeztem mert még Decemberben foglalkoztam véle utoljára és most ismét elő szedtem.
Közben elkókat cseréltem a tápban de semmi változás, ha valakinek volna valami ötlete jó volna.
Köszönöm!
(#) karaszbandi válasza kentaur4 hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Zárlatot kerestél már benne?
(#) szvictor hozzászólása Ápr 4, 2012 /
 
Sziasztok!

Van egy Orion T2115 MTX Tv-m

Sasszi: 11AK19P5 [vestel]

A problémája az volt, hogy egyik napról a másikra nemindult, STBY led nemvilágított...

Mivel idősebb, elkókat kiszortam belőle, csopper mosfet (Q802) zárlatos volt a (D823)-as diódával együtt, az R817-es ellenállás szakadt volt, cserélve lettek, többi alkatrészt jónak mértem. Összeraktam szépen indítom, és viszi magával az R817-es ellenállást...

Itt vagyok elakadva.

Ha valakinek van valami ötlete, vagy találkozott ilyen problémával kérem írjon!

Előre is köszönöm!!

Üdv.: Viktor
(#) kovacspista válasza kentaur4 hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Szia! Sortranzisztor ki. Megmérni. Ha jó, akkor a C,E helyére egy 60 W 230 - as izzót tegyél. Kb félfénnyel kell világítania ha jó a táp. Ha nem világít a táp rossz. Ha világít, akkor a meghajtást meg kell nézni. Ha van , akkor a sorkimenő körül kell rossz alkatrészt keresni, dióda , kondi stb.
(#) zsolti002 hozzászólása Ápr 4, 2012 /
 
Sziasztok. Van egy régi csöves tévém Videoton Gold Star TA5101, és ehez keresek rajzot ha valaki esetleg tudna ebben segíteni azt megköszönném.
(#) kovacspista válasza zsolti002 hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Szia! Küldök itt egyet, de én ezt a fájlt még nem tudtam megnyitni. Neked hátha sikerül.
(#) karaszbandi válasza zsolti002 hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Küldtem.
(#) Signal válasza kovacspista hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
DJVU Viewer böngésző plugint találsz keresővel többfélét is, de van Total Commander plugin is (F3 Nézőke): http://www.totalcmd.net/plugring/slister.html PDF-et is megnyit.
(#) zsolti002 válasza kovacspista hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Szia. Megpróbálom valahogy megnyitni hátha sikerül. Köszönöm a segítségedet.
(#) zsolti002 hozzászólása Ápr 4, 2012 /
 
Köszönöm Szépen mindenkinek a segítséget!
(#) ABU hozzászólása Ápr 4, 2012 /
 
Sziasztok!
Megosztanék veletek egy olyan esetet, amit még soha nem tapasztaltam. Van itt nálam egy Universum FK4357 kis tv. Úgy került ide, hogy nem kapcsol be, a vezetékről a dugvilla levan vágva. Átkondiztam, mert borzasztó rossz feszültségeket produkált, kapott újakat a primer és szekunderen is. Bekapcsolva minden fesz rendben, látszólag minden okés, de se kép se hang. Az utolsó alkatrész csere után úgy kapcsoltam be, hogy a képcsőn feküdt a TV, van az egész 10kg, nem sok. Lett képe, na mondom akkor ez a kondi volt a legutolsó rossz. Visszaraktam vízszintesbe, panel a helyén, bekapcsolom, megint semmi. Felemeltem, csővel lefelé fordítottam, megint lett kép. Arra gyanakodtam, hogy talán egy kontakt hiba valahol, de nem. Kihúztam az alaplapot, elég hosszú vezetékek csatlakoznak rá. Egyik kézben a káva, másikban az alaplap. Bekapcsolom, nincs kép, lefordítom a kávát van kép. Gondoltam talán a crt panel kontaktos, megkopogtattam, mozgattam, semmi. Én arra gyanakszom, hogy gáz van a képcsővel. Elég poros volt a bele, szétrohadt forrasztások, szutyok az egész tv, a fene tudja, hogy merre dobálták. Szerintetek mi produkálhat ilyen hibát? Rossz a képcső?
(#) samil hozzászólása Ápr 5, 2012 /
 
Sziasztok.Olyan problémám lenne hogy a tv csak addig működik míg a power gombot benyomva tartom, elengedve egyszerre kikapcsol a tv típusa Grundig t51-340 tudom nem mai darab de még működik. mi lehet vele mit nézzek meg rajta .
(#) BarnaPili válasza samil hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Stby-ra ugrik,vagy teljesen áramtalan lesz?
(#) farcry válasza BarnaPili hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
teljesen áramtalan
(#) zolika60 válasza farcry hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Akkor a kapcsoló rossz.
(#) Doncso válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Nem biztos, nemrég ugyanitt ugyanez volt a problémája egy srácnak, próbáltam is neki segíteni, de nem emlékszem mi is lett a vége. De nem kapcsoló gondja volt, azt tudom, de a tünet ugyanez.
Szerk : Meg is van : Bővebben: Link Én is azt hittem rossz a kapcsoló.
(#) zolika60 válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Akkor módosítok mérje meg a kapcsolót.
(#) kovacspista válasza samil hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Ha teljesen áramtalan lesz, nem lehet más csak a kapcsoló. Nem kontakt hibás, hanem retesz hibás.
(#) kentaur4 válasza karaszbandi hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Szia!
Kerestem de nem találtam sehol zárlatot-sem szakadást egyenlőre
(#) kovacspista válasza ABU hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Gondolom a fűtése mehet el. Én már jártam hasonló módon csővel. Ott is belső kontakt hiba volt, de ha jól emlékszem a lábról engedett el valami. Ha egyébként a fűtés kontaktos, akkor nem tudod mozgatással megnézni, mert idő kell , hogy megjöjjön a kép.
(#) kentaur4 válasza kovacspista hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Szia!
Sortranzisztort már a tegnap kivettem megmértem jónak tűnik, kipróbálom holnap az izzót a C,E közzé ahogyan írod.
De tartok tőle, hogy semmi nem fog történni mert a tápnak legalább valami életjelet kellene adnia, de ez nem kattan bekapcsolásnál
Ezért lenne szükségem kapcsolási rajzra mert elég zsúfolt egy TV
A gyors segítséget köszönöm
(#) ABU válasza kovacspista hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Akkor tényleg a fűtés kontaktos. Ha alaphelyzetben van és úgy kapcsolom be, akkor vagy 1 perc vagy fél perc vagy akár 5 perc múlva ad képet, vízszintesben pedig azonnal.
(#) kovacspista válasza kentaur4 hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Az, hogy kattan vagy nem , nem számít. Az izzó azért kell, hogy el tudd dönteni, a táp rossz , vagy a TV.
(#) kovacspista válasza kentaur4 hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Itt egy rajz.
(#) kentaur4 válasza kovacspista hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Szia!
Köszönöm a rajzot de nem tudom megnyitni, nem tudnád valami más formátumba felrakni.
Vagy valamien progit amivel megnyithatom
(#) kentaur4 válasza kovacspista hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Kipróbáltam az izzót a C,E bábbak helyére bekötöttem, természetesen a tranzisztort kivettem, nemtörttét semmi az izzó nem világit
Hogyan tovább
(#) kadarist válasza kovacspista hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Ez nem rajz, hanem EEPROM dump.
(#) ABU válasza ABU hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Nem jól olvastam, mégsem a fűtés kontaktos, mert képcsővel lefelé azonnal van képe, de biztos a képcsővel van valami, mert más mozgatható alkatrész nincs benne jelenleg csak a crt panel meg az előlapi nyák, az alaplapot stabilan fogom, nem mozog, meg ki is van szedve. Holnap még ránézek. Nem lehetne ezt valahogy megmérni? A G2 200V bekapcsolva az RGB 170V körül, fűtés 4V.
Ejj, magamnak válaszoltam, kovacspistának akartam.
(#) kentaur4 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Bocs de így nekem sajnos nem mond semmit
Próbáltam leszedni valamit ami kezeli de nem jött össze
Holnap készítek képet a TV hátha te jobban átlátod mint én
Következő: »»   610 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem