Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1037 / 2499
(#) speed008 válasza Orbán József hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
ez az erősítő egy panelon hejezkedik el korábban rettem fel róla képet. Az a gond, hogy valaki erősen kókányolta.

Ha jól értem akkor a + és a - ágba is tegyek ellenállást és párhuzamossan mérjem multiméterrel az aktuálissat?

Bocsi hogy értetlenkedek csak nem akarom rontani a hejzetét.
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Ha a LED nem világít akkor Q2 füstöl, vagy valami egészen mást építettél
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Gyorsban megrajzoltam a vegfok nak a vegfok reszet,ne nezd ha valahol a forr pont egybeer,siettem azert.Remelem jol lathato attol jah es a q6 on is van pF kondi csak itt nem rajzoltam mar be.Q2 nem fustol.

vegfok.lay
    
(#) Davidd hozzászólása Ápr 4, 2012 /
 
Mondtatok hogy az a ket elso tranzisztor egymasssal szepen szembe legyenek,hat ugy is van .. csak most a tukrozodes imatt a collektorjuk van egybekotve es az emiter fenn a + agon
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Alakul ez. Amit rajzoltál az eddig rendben. Q5, Q6 valószínűleg jól lett beültetve, Q8 -at ellenőrizd C-B-E huzalozás megfelelő-e. (Szerintem nem)
(#) emersys válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Szia. Bekapcsolódom én is.
Azt én mondtam hogy fordítsd őket egymással szembe, úgy hogy a lapolt felük összeérjenek (köztük pl hőpaszta), így a bétájuk azonosan változik nagyjából..
Az offset így jobb lesz, de mint említettem megcsinálhatod trimeresre is.
A rajz elmélete jó, ellenőrizz le kérlek mindent mert ez egy jó kapcsolás.
A led helyett lehet dióda is, azzal lehet jobb lesz a hang, a színük azért nem mind1 mert más a nyitófeszültségük.
Piros 3p lenne oda a legjobb.
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Alakul a dolog.. csereltem tranzisztorokat,mar ha kicsi jelet kap akkor mukodik szoval most kiveszem az izzot es lassuk.Ja igen es jolvoltak eloszor a tranzisztorok szoval mostmar kivancsi vagyok,es Koszonom.Nekem hogy vilagitson a led ahoz ellentetesen kell betegyem mint ahogy a rajzon van.
(#) Davidd válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Mar lassabban melegszik fel es fustol,kicsit kesobb folytatom,muszaly kajaljak kicsit aztan,irok a fejlemenyekrol.
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Csak nyugodtan, ne kapkodj! Először a rajzot fejezd be, lássuk mi van azzal a LED-del.
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
De meg mindig fustol az az ellenalas es nem lehet teljesen kivezerleni.Nemhiszem hogy ennyi lenne a 70 w ... tda7294 nagyobbat szol.Am hogy a b c e az most a vegtranzisztorhoz mondod? mert ott ugyvolt.
(#) Orbán József válasza speed008 hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Idézet:
„Ha jól értem akkor a + és a - ágba is tegyek ellenállást és párhuzamossan mérjem multiméterrel az aktuálissat?”

Igen
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Úgy néz ki a Q8 (BD317) nincs helyesen bekötve.
(#) speed008 válasza Orbán József hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
köszönöm mégegyszer a segítő tanácsokat minden segítőnek!
(#) Haliapu válasza emersys hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Ez tökéletes mint mindig, gratulálok hozzá.
(#) Spyro1411 hozzászólása Ápr 4, 2012 /
 
Helló!

Építettem egy erősítőt tda 2009 es icvel és problémásan működik . Ugyebár ez egy sztereo erősítő és ha csak 1 hangszóró van rákötve szépen szól, de ha már 2 van rajta akkor recseg mintha nem is tudom mi lenne vele valami bezavarna, főleg a mélyeknél és a nagyon magas hangoknál van ez a zavar.
A kapcsolás: Bővebben: Link mindent átnéztem és mindent rendben találtam. A jelkábel árnyékolt és hozzá van kötve a földeléshez meg a hűtő is földelve van!
Esetleg lehet a táptól a recsegés? De akkor is kéne recsegnie szerintem, ha egy hangszóró megy rajta.

Ez az első erősítőm így nem vagyok nagyon tapasztalt a témában.
(#) szamóca válasza Spyro1411 hozzászólására (») Ápr 4, 2012 / 1
 
Egy értékelhető fénykép segítene a hiba feltárásában.
(#) Spyro1411 válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Persze
A képek nem lettek túl minőségiek sajna mivel csak a telóm áll rendelkezésre
Ja és még egy szerintem fontos dolog a földelés a trafóra van kötve.
A táp azért van olyan csúnyán megoldva mert nem volt kedvem új nyákot maratni meg stb és mar olvastam, hogy attól is lehet egy kis zaj főleg a ic-s erősítőknél így hát gondoltam rakok bele pár simító kondit, eredetileg fesz. stab. volt benne csak nagyon melegedett így simán kiszedtem.
Az erősítő 15v on üzemel ami szerintem pont megfelel neki
(#) reloop válasza Spyro1411 hozzászólására (») Ápr 4, 2012 / 1
 
A trafót nem látom a képek között, hány VA-es?
(#) Spyro1411 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
a trafó 150 VA -s azzal nem lesz gond (kisebb nem volt de szerintem ez is megteszi) .
(#) Ge Lee válasza Spyro1411 hozzászólására (») Ápr 4, 2012 / 1
 
A képekből nem derül ki egyértelműen, de ha a hangszórók negatívját is a nyákról vitted (szerintem igen), akkor az a baj. Azokat a táp puffer-ról kell vinni.
(#) Spyro1411 válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Rendben kipróbálom és ha nem jó akkor még nem vesztek semmit . Ja és még valami nekem is ez a - ütött szemet! Mi lenne ha a földre kötném a - ? az lehet jobb lenne nem? Mármint a hangszórók mínuszát.
(#) Spyro1411 válasza Spyro1411 hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Hát ez valahogy nem vált be .
Csak az változott, hogy a nyugalmi állapotban is recseg!
Egyéb ötlet/javaslat ?
(#) reloop válasza Spyro1411 hozzászólására (») Ápr 4, 2012 / 1
 
Lehet gerjedés a háttérben, R5, R6 esetleg langyosodhat tőle.
Fordított polaritású elkó után is érdemes vizslatni.
(#) Spyro1411 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Minden rendben van .
Most kicseréltem a táp mínuszát a gnd re és csodák csodája működik ahogy kell! azt hiszem úgy fogom megoldani, hogy fúrok egy lyukat a lapra ahol a mínuszok vannak és oda kötöm a gnd-t is. Most is úgy oldottam meg és eddig bevált.
A segítségeket meg köszönöm szépen
(#) szamóca válasza Spyro1411 hozzászólására (») Ápr 4, 2012 / 1
 
A félreértések elkerülése végett, ez az erősítő szimpla tápfeszültségről üzemel, tehát itt nincs mínusz. A GND az angol ground, azaz föld rövidítése.
Ez a viszonyítási alap pont.
(#) Spyro1411 válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Tudom mi az a gnd, csak azt nem, hogy ha erre kötöm és nem a mínuszra akkor szól szépen és ha a mínuszon van akkor meg búg.
De szerintem így e tudás nélkül is működik úgy ahogy kell vagyis meg vagyok elégedve .
(#) reloop válasza Spyro1411 hozzászólására (») Ápr 4, 2012 / 1
 
Az mit jelent, hogy "kicseréltem a táp mínuszát a gnd re"?
(#) Spyro1411 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
No lehet, hogy te nem látsz bele a fejembe , de én úgy csináltam, hogy a trafón van egy földelés arra rá van kötve most már az árnyékolás a hűtő és a hangszórók mínuszai is. A táp mínusza alatt azt kell érteni, hogy az egyenirányítás után van + és - fele és én erre a mínuszra raktam rá először a hangszórókat alapból ezen voltak, és a hűtő földelése is alapból ezen van. mondanom sem kell, hogy nagyon búgott az erősítő a kimenő fesz. 20v volt váltakozóban ami szerintem brutális egy 2x10W erősítőtől. Ezt a trafóra kötött földeléssel és az árnyékolt kábellel oldottam meg. Először csak egy hangszóróval próbáltam, úgy ment tökéletesen, de amikor kettőt raktam rá akkor recsegett a mélyeknél és a magasaknál egyaránt. A többit pedig leírtam
Remélem sikerült kicsit érthetőben elmondanom.
(néha ha visszaolvasom magam akkor tényleg nem lehet érteni elnézést kérek ez végett )

A segítségeket tényleg köszönöm majd ha lesz gondom akkor biztos ide írok mert itt pillanatok alatt kapok választ...
(#) blasz hozzászólása Ápr 4, 2012 /
 
Sziasztok nincs valakinek elfekvőbe egy üres doboz végfoknak?440mm széles 170mm magas 300-400mm mély.Vagy e körül Köszönöm
(#) Ge Lee válasza blasz hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Olyan van, hogy kb. 415x240x150 belső. Viszont rendesen szét van fúrkálva, majd minden oldalát cserélni kéne (az alját és a tetejét nem). Az egész alu, van egy alu váz, amiből a 4 oldal (1-es alu lapok + az előlap ami 2-es vagy 3-as) kihúzhatók, az eleje és a hátulja lecsavarozható. Cserébe viszont olcsó.
Következő: »»   1037 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem