Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » WiFi antenna készítés
 
Témaindító: saca200, idő: Jún 16, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   44 / 83
(#) rusher86 hozzászólása Márc 21, 2012 /
 
A rálátás attól függ, hogy milyen magasan teszem? Tehát, hogy árnyékol e rá valami?
Árban nagy vonalakban vajon mennyibe kerülne ennek a kiépítése?
(#) kadarist válasza rusher86 hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
A rálátás optikai rálátást jelent, de egy-két messze lévő fa lombja nem gond. Viszont épület ne legyen a két antenna között, ami a rálátást meghiúsítaná.
(#) kendre256 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
"de egy-két messze lévő fa lombja nem gond"
Gond lehet az!
Az a jó, ha az első Fresnel zónában nincs semmi lehetőleg. 0.6 * rmax maximális sugarú üres ellipszoid szükséges a jó mikrohullámú átvitelhez. Ez azt jelenti, hogy pl. 4 km távolságon egy olyan forgási ellipszoidnak kell szabadnak lenni, amelynek a legnagyobb átmérője 7 méter. Akár közelben, akár távolban beletakar ebbe a térbe akár falomb is, az baj. Főleg nyáron, mikor kizöldülnek a fák, tele van a lombjuk nedvességgel, elég rendesen le tudják csillapítani a jelet. Volt olyan esetem, hogy mondtam az ügyfélnek februárban, hogy "azzal a nyárfasorral baj lesz majd nyáron, és nem vállaljuk, mert nem lesz netje!". Ilyen feltételekkel mégis kérte, hogy szereljük fel. Kb. 2-3 km távolság volt, 13 dB-s yagival még éppen megfelelő jelszint volt (-68 dBm körül). Nyáron kérte a szolgáltatás szüneteltetését, mert egyáltalán nem ment neki a net. Az kb. azt jelenti, hogy -80.. -82 dBm-re lecsökkent a jel, csak amiatt, mert kizöldültek a fák.
A kép egy jó oldalról vanBővebben: Link, különösen az "Általános" menüpont alatt lévő "Segédlet WLAN hálózat tervezéséhez" lehet nagyon hasznos összeköttetések méretezésekor.

fresnel.gif
    
(#) mrgrassy hozzászólása Márc 28, 2012 /
 
Sziasztok
Azt szeretném kérdezni, hogy valahogyan lehetséges lenne e 3-5km-ert áthidalni wifi-vel és ha igan akkor azt hogyan tegyem ?
(minden segítség jól jön)
(#) pucuka válasza mrgrassy hozzászólására (») Márc 28, 2012 /
 
Csak az előtted levő hozzászólást kellene elolvasnod.
(#) dhjoco hozzászólása Márc 29, 2012 /
 
Sziasztok.
Olvasgatom ezt a topikot.
Most kicsit fordítva csináltam Mielőtt kérdeztem volna,itt inkább negcsinaltam. Adott egy usb wifi vevő, egy pillangó antenna, és egy állandóan szakadozo gyenge net. És kulter.
Ha valahogy osszekombinalom a kettőt varhatok e jelentős teljesítmény növekedést, és stabil netet.
Megjegyzem megepitettem,teszteltem már,mindenfele számításokat hokuszpokuszt kihagytam.
Mit gondoltok megy nemmegy?
(#) (Felhasználó 46585) válasza dhjoco hozzászólására (») Márc 29, 2012 /
 
Cseresznye! De ez nem a találós kérdések fóruma...
(#) dhjoco válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Márc 29, 2012 /
 
Huha úgy látom te is a szamolgatos elmelkedos pepecselosok táborát erosited
(#) (Felhasználó 46585) válasza dhjoco hozzászólására (») Márc 29, 2012 /
 
Ha egy kicsit átnézed ezt a topicot, akkor láthatod, hogy nem egészen így van... esetleg nézd meg téma fényképeit.
(#) dhjoco válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Márc 29, 2012 /
 
megnéztem majd felrakom az enyémet is
(#) mazsola hozzászólása Márc 31, 2012 /
 
Üdv!
Teljesen kezdő vagyok a témában, ezért előre is elnézést kérek, ha hülyeségeket kérdezek. Tehát ha elkészítem a WIFI antennát, csatlakoztathatom-e normál Ethernet hálókártyára, vagy külön kártya kell hozzá?
(#) -PLevi- hozzászólása Márc 31, 2012 /
 
Sziasztok!
Ma építettem egy wifi antennát ami az első oldalon található (nem a cantenna hanem a másik). Azt szeretném csinálni, hogy ez mögé raknék egy jelerősítőt (minél erősebb, annál jobb), ezután pedig egy botantennát, mint kezdetleges jelszórót, és telefonnal vagy laptoppal lehetne venni a távoli nyitotott hálózat jelét.
A kérdés az lenne, hogyan lehetne egy ilyen erősítőt összereakni, ami a 2,4 GHz-s jelet erősíti? (kapcs. rajz) Köszönöm!
(#) pucuka válasza -PLevi- hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Elég nehezen lehet összerakni, házilag leginkább sehogy. Ne feledd, hogy az erősítőnek mindkét irányban működnie kell. Inkább használj olyan AP -t, amely tud híd üzemmódot.
(#) sztankovics bruno hozzászólása Márc 31, 2012 /
 
Üdvözlet Érdeklödöm aki jobban ért a wifihez?hogy ebben a a 100km-es szelekben ami most uralkodik az lehetséges hogy benne van a pakliban rendesen....a sorozatos leszakadás vissza állás stb?

Elöreis köszönöm és kellemes hétvégét mindenkinek!
(#) pucuka válasza sztankovics bruno hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Ha a nagynyereségű, (kis sugárzási szögű) antennádat nem rögzítetted rendesen, akkor ez van. Figyeld meg, hogy a hasonló antennák ipari felhasználásainál milyen combos rögzítéseket alkalmaznak.
1 - 2 fokos eltérés 10 - 20 dB -t is ronthat az összeköttetésed energia mérlegén. Ezt meg nem biztos, hogy elviseli.
(#) Saggitarius válasza mazsola hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
WiFi kartya kell hozza (WLAN=>Wireless Local Area Network).
Az Ethernet halokartya wired, vagyis kabelezett halozathoz valo.
(#) -PLevi- válasza pucuka hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Köszönöm a választ, tisztában vagyok vele, hogy bonyolult és lehe nem is fog működni, de akkor is szeretném megcsinálni, de sehol sem találtam ilyen kapcs. rajzot.
(#) pucuka válasza -PLevi- hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Azért nem találtál kapcs rajzot, mert nincs. Ilyet otthon nem lehet készíteni, ez már nem csak kapcsolási rajz kérdése. A gyártók is hosszadalmas fejlesztési munkával fejlesztik az áramkürt, és utánna integrált áramkör formájában beépítik a termékeikbe. Még egy ilyen integrált áramkörhöz is nehéz hozzájutni, esetleg késztermékből, de dokumentációt akkor sem találsz. Enélkül, meg elég varázslásos a módszer.
(#) kadarist válasza -PLevi- hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Itt találsz kétirányú erősítőt.
(#) mazsola válasza Saggitarius hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Kösz!
Gondoltam, hogy így van, de bíztam benne, hogy valamilyen módszerrel meg lehet buherálni. Tehát marad a kártya vagy USB modem.
(#) -PLevi- válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 3, 2012 1 /
 
Köszi!
(#) sztankovics bruno hozzászólása Ápr 5, 2012 /
 
Üdvözlet mindenkinek olyan problémám van csináltam 1 wifi antennát aminek a képét beis teszem ugyanigy nézki!
és a gond az.. Elöttem úgy 500 méterre van 1 mobil adó pont szembe vagyok a reptér 2-es terminállal Úgy 2 kilóméterre..Most nemtudom hogy azon van e esetleg wifi de valahogy nem igazán komunikál a parabola vele mert arra szereltem rá a a panelt, a vólt fejre és ruterra kötve! A vezeték 5 méter rajta, az adónál nem vettem jelet több poziciót próbáltam, de vissza forditva a lakó övezet fele úgy 75%-alék jel van.
(#) pucuka válasza sztankovics bruno hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Mobiltelefon hálózat bázisállomásán nincs WIFI sugárzás. HotSpot csak az épületen belül van. Ha onnan kijön valami, azt esetleg megcsípheted.
(#) sztankovics bruno válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Köszi akkor jól elvoltam vele 2 órát csavargattam a tányért
(#) kadarist válasza sztankovics bruno hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Szia!
A router kliens módban van?
(#) sztankovics bruno válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Helló én ezt használom..
Üdv

wifi2.jpg
    
(#) kadarist válasza sztankovics bruno hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
De ezt az USB-s adaptert milyen routerre kötöd? Ezt közvetlenül a számítógépbe kell kötni.
(#) pucuka válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Ingyenes Hot spotot szeretne venni.
(#) sztankovics bruno válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Persze ez usb-én 2m terre kivan hosszabitva ez van az ablakba. És ehez csináltam antennát mert ami rajta van az elég halvány..
És a mobil tornyot benéztem tegnap mert abba a hitbe voltam,hogy van rajta wifi..És tegnap irták hogy azon nincs parabolála szereltem a wifit. Így lett meg épitve mint ez.
(#) kadarist válasza sztankovics bruno hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
A Sony feliratnak nem vízszintesen kellene állnia? Az offset parabolánál fontos, hagy melyik oldaláról nyúlik be a fej.
Következő: »»   44 / 83
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem