Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   173 / 399
(#) 769gregory hozzászólása Ápr 6, 2012 /
 
Sziasztok! Az ismerősöm régi Quadjába kicseréltem a kondikat, és az IC-t is (LM301) NE5534-re. Az 1-8 lába között van most valamilyen piko-s nagyságrendű kondi.
Tudom, az 5534nél ez nem kell, de mit csinál, ha ott van?
Esetleg csökkenti a felsőbb frekiket?
(#) compaqamplifier válasza 769gregory hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Az ic-t sürgősen cseréld vissza, nem hiába azzal lett kitalálva. Lehet hogy azóta csináltak annál jobbat is de az adott ic tulajdonságaira van kihegyezve az erősítő. Ja igen ez csak egy egyéni véleményem, a többit a kollégák majd jóvá hagyják.
(#) compaqamplifier válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Igen néztem, amit kihagyott kérem tisztelettel hogy az lm az jfetes bemenetű ami kisebb zajt is eredményez!
(#) compaqamplifier hozzászólása Ápr 6, 2012 /
 
(#) compaqamplifier válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Tudom hogy nem arra lett kitalálva de a tervező mérnem NE-t tett bele mikor egy idős a kettő?
(#) reloop válasza 769gregory hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Szia! A kompenzáció az IC stabilitásán kívül, szerepet játszik a felső határfrekvencia ésszerű csökkentésében, és egyes zaj komponenseket elnyomhat.
(#) 769gregory válasza compaqamplifier hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Lehet, hogy nem látok jól, de a LM301-az nem jfet-es. A TL071 az igen, az volt az én régi Quadomban.

A kérdésem lényege annyi volt tulajdonképp, hogy csinál-e valamit most a kondi ahhoz képest, hogyha nem lenne ott, mint azt mostanság az 5534-nél szoktuk -jó magyarosan- "nem be rakni". Mert akkor kiforrasztom.
Másképp: beleszól-e a megszokott 5534-es hangképébe a kondi.
(#) zsjkuki válasza compaqamplifier hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Tiszteletem
Az NE 5534-es nek nics FET-es bemenetele csak kiszaju muveleti erosito.
Minden jot
(#) 769gregory válasza compaqamplifier hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Még annyit, hogy én úgy olvastam, hogy a fetesek egy kicsit zajosabbak, de szebb hangúak. De pl. az OPA604-es jfetes, és már alacsony zajú.
(#) zsjkuki válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Tiszteletem
Nem kell rogton megharagudni.Mindenki tobbet szeretne tudni,persze ahoz olvasni is meg forrasztani is sokat kell.
Tegyel bele akarmit ami labkiosztasban megeggyezik es menni fog es melyik tetszeni fog azt hasznald.
Minden jot
(#) compaqamplifier válasza 769gregory hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Opa-sorozatúakra annyit tudok mondani hogy papíron nagyon kicsi a torzítása. Mindenesetre én kipróbálom az eredetivel is.
(#) zsjkuki válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Tiszteletem
Olvastam en is az elozmenyeket eppen ezert mondtam amit mondtam ,ha valakit zavar megtartom a velemenyemet magamnak.
Sok sikert
(#) dolargaan válasza zsjkuki hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Tiszteletem Neked is. Itt az igazság. Rengeteg lábkiosztásban megfelelő opamp van. Foglalatba kell tenni, és tesztelni. Füllel. (Ha amúgy már jól működik az erősítő.)
(#) Gránátalma válasza 769gregory hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Szia!
kicserélheted az IC-t bármilyen lábkompatibilis típusra. Én egyaránt használtam benne TL071-et és NE5534-est is.
A kondenzátort kiveheted, nincs rá szükség. Határfrekvenciát -tudtommal- nem állít a megléte, szóval ha marad sincs gond.
Szép napot!
(#) 769gregory válasza Gránátalma hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Köszönöm !
Erre voltam kíváncsi. Elég nagy kavarodást okoztam, de sebaj.
Esetleg valaki tud mondani Budapesten boltot, ahol OPA604-et lehet venni? A RET-ből lehetne rendelni, de egy-két darabért nem akarok postaköltséget fizetni.
(#) laszlokunstar válasza 769gregory hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
A RET Budapesti irodájában van árukiadás, csak készlet nincs. Megrendeled, másnap átveheted. Szerintem postaköltséget nem számolnak fel személyes átvétel estén.
(#) 769gregory válasza laszlokunstar hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Köszi!
(#) Doncso válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Szerintem a 2sc5200-esre gondol
(#) Zsoltipapa hozzászólása Ápr 11, 2012 /
 
Blasz fórum társamnak:

Quad_405.pdf
    
(#) blasz válasza Zsoltipapa hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Köszönöm
(#) Ge Lee válasza 769gregory hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Idézet:
„Az 1-8 lába között van most valamilyen piko-s nagyságrendű kondi.
Tudom, az 5534nél ez nem kell, de mit csinál, ha ott van?”
De pont az 5534 esetében kell, a többi OPA esetében nem. Ha azt kiveszed, nagy eséllyel gerjedni fog. Nem biztos hogy egyből, lehet hogy csak később, napok vagy hetek múlva. Egyszer csak azt veszed észre, hogy "jön a szaga", majd el is hallgat. A 25W-os Texas végfok képes még ilyet produkálni, minden előzetes ok nélkül, akár több heti normális működés után is.
(#) Zsoltipapa válasza blasz hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Igazán nincs mit.
(#) kiss.ferenc hozzászólása Ápr 11, 2012 /
 
Szevasztok! Van egy Quad405-öm, két éve használom, +/-46Vról hajtom. 2éve hangositásra akartam használni, de ma már van jobb, csak a szobában hajtom a quadot, filmezéskor, zenehalgatáskor. Olvastam, hogy az R.Ludvig féle változat szebben szól. Mondjuk nekem igy is nagyon tetszik a hangja ahogy van. Szerintetek érdemes lenne átalakitsam a Quadot Ludvigosra? Vagy mi történne, ha kicserélném a TL072-es IC-t OPA-ra, elméletileg ugy is szebb hangja kell legyen? Szerintetek megéri rákölteni? Jobb lesz annyival, amennyit rá költök?
(#) Orbán József válasza kiss.ferenc hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Ha nem vág földhöz nagyjából 1.200.-Ft a 2 db, akkor a Lomexnél kapsz bele OPA27GPG4-t.
A mostaninál biztosan jobb a minősége, hogy meghallod-e, azt te tudod majd eldönteni.
Én meglépném.
Ja a TL072 nem jó ötlet, nehéz elosztani elektronikusan a két panelon - kettős műveleti erősítő, 1 tokban.
(#) kiss.ferenc válasza Orbán József hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Nekem TL072 van benne, de eddig még nem volt gond vele. Igy is tetszik a hangja, de gondolom OPA-val szebb lenne. Ja azt elfelejtettem mondani, hogy az erősitő elött nincs semmi, csak a számitógép hangkártyálya, se előerősitő, se hangszinszabályzó mégis szépek a mélyek, magasak.
(#) Orbán József válasza kiss.ferenc hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Ezt nem értem, nem lehet 072-es! Az egy tokban 2 db műveleti erősítő, jó helyre esnek a bemenetek és kimenet? Az eredeti panelon biztosan nem és nem hiszem, hogy emiatt áttervezte valaki, mert csak ilyenje volt, de elvileg lehetséges.
Mondjuk elektroakusztikai maszturbáció lenne, de ki, hogy boldog, ki tudja...?
Nem rád értem, mint tervező, félre ne értsd, amúgy is jelenlevők mindig kivételek...
(#) kiss.ferenc válasza Orbán József hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
A panelt egy haverom tervezte és csinálta, én csak összeraktam, ezek szerint úgy tervezte, hogy jó legyen . Szóval, ha OPA-t akarok akkor nem fognak egyezni a lábak?
(#) Orbán József válasza kiss.ferenc hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Nem bizony. Ha rákeresel a TL072-re rögtön látszik, mert egy oldalon vannak a műveleti erősítők ki-bemenetei.
De én is találkoztam régen olyan vasalóval, aminek a zsinórja olyan vastag volt, hogy több, mint fél métert a dugóval együtt még megtartott vízszintesen, egyenesen. Olyan volt a tsz-ben, abból lett minden otthon.
Szerintem fél óráig faragták a végét, hogy a falidugaszba lehessen kötni.
Itt is ilyet tudok elképzelni, hacsak... Nem egy panelon van a 2 csatorna? Mert akkor megbocsátunk...
(#) Gránátalma válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Nálam nincs benne az említett kondi (5534-es és tl071-es IC vel is megy.) és nem gerjed.
Több mint féléve megy így.
(#) Gránátalma válasza Orbán József hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
A nem lábkompatibilis IC használata nem akusztikai maszturbáció, hanem végfok ic mészárlás.
Egyszer tettem bele véletlenül ne5532-es IC-t, mert elfelejtettem, hogy 34-est igényel.
Kb 5másodpercet búgott vele a jobb csatorna, a végfok IC-k pedig tűzforróak voltak.
Még egy-két perc és tönkre is mennek, ez tuti.
Következő: »»   173 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem