Fórum témák
» Több friss téma |
A tápnak 24-25 Volt elég karcsú nem mondom lehet ekkora feszről is járatni némi modosítással de a kimenő teljesítmény ennek fényében olyan 30-40 Watt körül lesz csak .
Szia!
Hogy a kérdésre is kapjál választ, szerintem erre a teljesítményre a 2*4700µF kondi elég(minimál érték) és mint az előbbi hozzászólásból a teljesítmény kb. 2*40W az jó közelítéssel 120-150W-os táp elég. Nálam hasonló feszültségen megy 1987 óta 2*10000µF kondival és még mindig nagyon szép hangja van. A puffer kondikkal nem érdemes spórolni. Üdv: Gábor
Oldalanként vagy összesen kell 2x4700? kb 20-30 wattot akarom megcélozni, minél kisseb méretekben. lehet hogy 20 voltra is lemegyek. Ikolába még un teljesítmény határon belül volt a 25 voltos táp, szép jel jött ki rajta.
Ez a cél.
Kicseréltem őket, de sajnos nem lett jó.
Ellenállásokat is ellenőrizd föleg a visszacsatoló ellenállásokat. Persze nem kell kiforasztani hanem ohm mérővel nézd meg mindet.
1000µF/50V LOW ESR & IMP. ebből oldalanként tennék 2x2et úgy jó lenne? meg 40 wattos transzformátort oldalanként?
A tápban lévőt is szerintem azt nem cserélted ?
Meg látok ott valami kis táp szerűséget a nagy elkók mellett az mi célt szolgál ?
Régi Rádiótechnikában azt írják hogy a tápfesszel 25V alá nem érdemes menni.
Tápban lévőt nem cseréltem, olyan nagy nincs itthon. De a másik oldala nem csinálja ezt, úgyhogy szerintem a táp rész jó. A kis táp az előerősítőt és a kivezérlésjelzőt látta el, de ezeket kiszedtem belőle.
Én a helyedben az össze kondenzátort (Elko, kerámia, fólia) cserélném a végfokpanelen. Akár a másikon is.
Nem mai történet egyik kondi sem.
Szia!
- Először is kifújnám kompresszorral a port. - Másodszor kicserélném azt a szép piros lemezes IC foglalatot. ... Vagy közvetlenül beforrasztanám az IC-t (ez lenne a legjobb), vagy tölcséres IC-foglalatot tennék be. - Aztán jönnének azok a javaslatok, amiket eddig írtak a kollégák.
Kerámia kondik cseréje úgy néz ki megoldotta a problémát.
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget. (nem gondoltam volna hogy ilyen egyszerű hibáról van szó)
Az a rádió teknika... én volt hoyg 20 voltról is járattam a cuccost. Persze laborba és szkóppal néztem a hatást.
Szia!
Szerintem ESR kondi felesleges erre a célra. Közönséges EL-KO megfelelő. Esetleg 100-330nF párhuzamosan az elkóval a nagyfrekis szűrést is elvégzi. Az 1000µF szerintem már kicsit kevés, de brummja még így sem lesz. A max. kivezérlésnél szkópon fogod látni, hogy rajta van a 100 Hz. A 40W-os trafót oldalanként megint csak kevésnek érzem. A kivehető teljesítményed kb.: 35W a QUAD hatásfoka meg kb. 60%. Így számolva én inkább egy 75W-ra voksolnék oldalanként. Egy erősítőnél egyébként sem szabad a táppal spórolni. Az alacsony tápegység belső ellenállás jó hatással van az erősítők stabilitására is. Üdv: Gábor
Pontosan.
Valamint a kis belső ellenállást ne a felkondérozásokkal akarja már elérni az illető. Bár 2x1000µF -al aligha kivitelezhető lenne ..
Sose hallatom még germániumos erősítőt, ha tudsz germániumos quadról szóljál már légy oly szíves. Annyira kíváncsi lennék rá...
2x2000et akarok oldalanék azaz 2x2x1000et, feszültség stabilizátort is tennék rá.
Csúcstól csúcsig 22 voltot mértem 24 voltos tápon.
Szia!
A stabilizátor minek??? Nem célszerű, csak felesleges alkatrész temető. Ettől semmi sem lesz jobb. Üdv: Gábor
Nem értem mindek ezzel a Ge tranzisztor témával erőlködni, nem véletlenül használunk manapság más félvezető ötvözeteket. Azért mert a Ge tranyókkal sok gond volt. (soroljam hogy mik?) Rengeteg féle anyagból tudnak ma már tranzisztorokat gyártani, amik jobb jellemzőkkel bírnak.
A lényeg: a Ge tranzisztorokkal készült erősítők hangja (és mérési eredményei is) sokkal rosszabbbak voltak, mint az azonos kapcsolástechnikát használó Si tranzisztorokkal készült erősítők. Többnyire a modulációs torzításuk volt magas, ami nem kifejezetten torznak tűnő hangzást ad, hanem egybemosódnak a hangszerek, és idegesítő a hangja, (mert az agynak erőlködnie kell, hogy szétválassza a hangokat). Az erős hőfokfüggésük miatt instabiilabbak és kevésbé üzembiztosak voltak ezek az erősítők. A Ge teljesítménytranyók lassúbbak is voltak, néha még a hangfrekvenciás sáv tetejének (20kHz) átvitele is problémás volt. QUADot szerintem nem készítettek vele, vagy talán csak kísérleti célból. De ha mégis akkor megjósólom, hogy sokkal rosszabb lehetett, mint Si félvezetőkkel. simpi hozzászólásában pedig nem véletlenül volt ott a hatalmas mosolygó szmájli
[OFF]Én építettem ezelőtt 25 évvel egy sztereó végfokozatot, kb. 10W-ot tudott. Egy orosz lemezjátszó végfokozatát másoltam le, csak hazai tranzisztorokkal (ASZ1018, AC187-188, és társai).
Az egészben azt kell kiemelni, hogy a fokozatok - pontosan a csapnivaló stabilitás okán - egyenáramú szempontból szét voltak darabolva (csatolókondenzátorokkal). A QUAD, és a hozzá - ebből a szempontból hasonló - tranzisztoros végerősítők döntő többsége végig DC csatolt. Ezt Ge félvezetőkkel nem lehet "elkövetni", a működés csak a szerencsén múlna, és biztos, hogy rövid ideig tartana (lehet, csak 1-2 másodpercig). Viszont - ha tudsz még Ge félvezetőket szerezni, lehet egy régi készülék alapján kipróbálni, ahogy azt anno én is tettem. A mellékletben láthatod, hogy a végtranzisztorok, és meghajtók leválasztott egységet képeznek, valamint a végtranzisztorok "egyneműek". Kihívásnak jó, de minőséget ne várj tőle..........
Köszi szépen a rajzot, nem hallottam még világ életemben germániumos erősítőt, ironizálást meg nem is értetted akkor ezek szerint, megépíteni nem szándékozom ezt a rajzot mert többe kerül a leves mint a hús, és azt se tudom, hogy milyen lesz a hangja ennek az erősítőnek.
Hi, everybody! I want to ask. According to what scheme you did protection of speaker systems. Thank you!
HI, The picture that this is the connection of a theorem.
Idézet: „HI, The picture that this is the connection of a theorem.” Csaba, thanks for the scheme! You have a drawing of the printed-circuit board for it? It is possible in a format sprint layout, PDF, jpeg?
Hi, I managed to guess the documentation, I found no Lay-in, but so do you think is useful.
Idézet: „Hi, I managed to guess the documentation, I found no Lay-in, but so do you think is useful.” Köszönöm szépen! Please tell what sizes the printed-circuit board should have. Which relay did you use (its name, marking)? The variable resistor should have resistance the 250th ohm? Unfortunately I don't speak in Hungarian and my English not so good. I from the Russian Federation.
Készülőben a 19. Quad-om!! Mind a négy panelem elsőre indult!
|
Bejelentkezés
Hirdetés |