Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   886 / 1679
(#) zoly15 válasza zenetom hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Köszönöm szépen
Meg fogsz lepődni, mert a nyákot lemezollóval nagyoltam majd megreszeltem
(#) zoly15 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Köszönöm! Igen, mikor már jött a rajz, már 2 percen belül készült a nyákrajz alája.
(#) zoly15 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Apa ki akarta volna szúrni esztergán, de inkább megreszeltem, mert ha megakad a kés leszedi a támasztásnál a vezetősávot
(#) zoly15 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Idézet:
„Amúgy gratula, lassan profi leszel elektronikából is, nemcsak víz-gázcső, központifűtés, hegesztés és Giz-Gaz (Mercedes Unimog) szerelésben.”

Igyekszik az ember......
(#) vagnerjazon hozzászólása Ápr 8, 2012 /
 
Csináltam egy egyszerű kis kapcsolást, egy virágföld-szárazság ellenőrzőt. A kapcsolást itt találtam valamelyik témában. Ha kiszárad a föld, világít a LED. A hasznossága vitatható, de ezt most csak tesztnek szántam, mivel ezt a nyákot másik programmal terveztem, mint amivel eddig szoktam tervezni, illetve az SMD forrasztás gyakorlása céljából.
(#) DJanosi válasza vagnerjazon hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Aha * nekem tetszik ! Egyedi kapcsolás? Nagyon ötletes!
Üdv:Levente
(#) DRAWS válasza vagnerjazon hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Szia! Kaphatnánk bővebb leírást a készülékedről, nekem nagyon bejön és a párom is díjazná ha lenne egy-egy ilyen a virágaiban! Köszönöm. Gratula hozzá!
(#) vagnerjazon válasza DJanosi hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Nem egyedi, innen van, annyi változtatással, hogy 4,7k helyett 100k van benne.

DRAWS: Nagyon bő leírást nem tudok adni, nem egy bonyolult szerkezet, legfeljebb annyit tudok mondani, hogy BC817-es tranzisztorokat használtam, a többi látszik a linkelt rajzon meg a képeken.
(#) DRAWS válasza vagnerjazon hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Köszönöm, ennyit szerettem volna.
(#) Zsoltipapa válasza Melphi hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Szép munka,gratulálok.
(#) vicsys válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Köszönöm. Én nem építettem és nem terveztem védelmet. Szerintem csak a TOO (ki-be kapcsoló) berendezés miatt lett a nevem odaírva. A (hangszóró)védelem a tied, nem orzok elfele.
(#) Vales válasza Melphi hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Üdv!
Szép munka, Gartulálok!
Úgy látom, a Jó Öreg 2N3055 még mindig bevált végtranyó.
(#) janikukac hozzászólása Ápr 8, 2012 /
 
Sziasztok!

Nem túl régen igértem , hogy rakok az erősítőről is fel rendes képeket. Most ez a projekt kiegészült egy diódahíddal, és egy szűréssel még egy panelon. Remélem azért, hogy ~10000 'lF elég lesz a szűrésre..
(#) DJanosi válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Szia! A panel csodálatosan szép lett ! Viszont azért lenne egy két kritériumom ! Tudom nem nagy dolog de nagy szerepet játszik az esztétikában! A végfokozatnál azt az M3 as csavart vagy hajítsd messze vagy vágd vissza pont annyira hogy az anya teljesen befedje ! A szűrésnél kicsit közel vannak a lyukak a diódáknak! Esetleg jobban lecsiszolhattad volna a panel szélét ! Ennyi lenne másképp szép munka!
Üdv:Levente
(#) janikukac válasza DJanosi hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Szia!
Köszönöm szépen ! Az M3-as megoldást már én is láttam itt - ott, de nekem így tetszik! A csiszolásban teljes mértékben igazad van, ám sajnos nincs csiszolóm, és nem is én, hanem a nagybátyám szokta a panelokat méretre vágni. Na de felhagyok úgyis a p20-al, nem lesz az a csúnya színe a panelok szélének !

Üdv !
(#) janikukac válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Köszi főnök ! :law:
(#) karaszbandi válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
A másik. A diódák egymás mellett szebben mutatnak. Úgy is graetz a gréc.
(#) janikukac válasza karaszbandi hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Rendben. Köszönöm. Nekem amúgy tök mindegy volt, nem vesznek így sem össze. A lényeg, hogy működjön. Ugye?
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Idézet:
„A lényeg, hogy működjön. Ugye?”
Nem. Ezen a szinten (ha már ilyen szépen dolgozol), nem mindegy. Tessék egy kis esztétikát is belevinni ebbe a szép kis panelba. Legyen a védjegyed az, hogy nem csak szép és jó, hanem az, hogy művészien van megkomponálva! Meg tudod csinálni, képes vagy rá! Akkor meg miért ne csinálnád?
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
[OFF] Igazad van mester. Egyúttal köszönöm az elismerést, de most már ezért nem fogom újraépíteni. Ez is úgy jött, hogy összedobtam, mert unatkoztam
Már csak be kéne dobozolni a cuccost, szerintem holnap erősen nekifekszek a témának. Sajnos a Welleres dologgal kis fennakadás jött létre, de még egy projekt van a szünidőre, szóval 1 héten 3 dolgot be akarok fejezni..
(#) zolika60 válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Szép munka. Mivel forrasztottad?
(#) janikukac válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Még nem a Wellerrel. Valami izé van a trafóval, de már szétrágtam az asztalt, rá nem jönnék miért. Adom neki a kéccáhuszat, de csak 10V jön ki. Nem értem. Ünnepek után elviszem a mesterhez. Pedig tényleg ott tart a projekt, hogy be kell kötni a secunder kábelokat a banánhoz. Feliratozva, festve, beszerelve minden.
(#) Auf hozzászólása Ápr 8, 2012 /
 
Elkészültem az avr-es isp programozóval amit smd verzióban készítettem el.
A programozóban lévő atmega8-at denon888 nevű fórumtársunk programozta be nekem. Ezúton is szeretném megköszönni neki!
Kiválóan működik a készülék. Egész pindúrra sikeredett. És már csak egy doboz kéne...
(#) zolika60 válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Nem baj csak kíváncsiságból kérdeztem. Gondolom a mester keveset tekert rá.
(#) janikukac válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Nem !!! Sőt ! Nagyon rendes ember ! Komolyan...
(#) DJanosi válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Miért nem tekercseled te a trafót?
(#) Proci_85 hozzászólása Ápr 9, 2012 /
 
Sziasztok

Bemutatnám az új büszkeségemet. Régi probléma a vegyes tüzelésű kazánunknál, hogy éjjel ki kell húzni amikor kialudt a tűz, lehűlt a víz.
A kazán egy melléképületben van, tehát télen a hóban, fagyban kellemetlen éjfél-hajnal 2-kor.

Működése a következő:
Első kapcsoló betáp ON-OFF. A bejövő fázist bontja ami a relé C(közös) érintkezőjére megy és a 230/12V/3.5VA trafóra.
Második kapcsoló balra kapcsolva automata üzemmód (65°C-nál relé be, 30°C-nál relé ki)
Jobbra kapcsolva manuális üzemmód. Ekkor a piros LED figyelmeztet, és a 3. piros kapcsolóval lehet közvetlenül vezérelni a relét, függetlenül a hőfoktól.
A relé állapotát a zöld LED minden esetben jelzi.

A relé 2 áramkörös. A szivattyúra így a 0-t és a fázist is külön engedem rá a maximális biztonság miatt.
A jobb szélső piros is a relét vezérli, 230V egyedül csak a bal feketére van kivezetve jól leszigetelve.

A felhasznált TO-220 tokozású LM35DT (Bővebben: Link)hőérzékelőhöz 6x0.22-es árnyékolt riasztó kábelt használtam fel.
A 3 vezeték (+, -, out) 2-2 szálon megy, és az árnyékolást a házban házzákötöttem a negatívhoz.

A hőmérséklet szabályzó lelke a CA 3140 műveleti erősítő, ami T(!)Ohmos bemenettel rendelkezik. Ennek az egyik bemenetére kerül az LM35 hőmérséklet érzékelő kimeneti jele, mely 10mV/°C meredekségű.

Ezt a kimenetet megcsapolva egy LM358-ból kialakított 10-es szorzóra is küldöm a jelet, ami a 600mV-ból 6V-ot készít és küldi a kijelzőre.
A kijelzőről lecsíptem a dot (pont) szegmens lábat, így nem látszik, hogy 6.0, helyette 60, azaz 60°C.

A betáp egy dugvilla, a relével vezérelt kimenet egy dugó aljzat, tehát 1:1-ben közbeiktatható a régi manuális rendszerhez + ha gond van, bármikor kiiktatható.
(A be és ki 230V vezetéken lévő földelés összekötve.)

Költségvetés:
Kijelző: 1800 Ft
Trafó: 1200 Ft
Doboz: 600 Ft
LM35DT: 635 Ft
Panelek: 1000 Ft
230V-os dugvilla, aljzat: 2x400 Ft
Kapcsolók: 400Ft

Tehát ~6400 forintból kijött. Látszik, pár dolgon lehet spórolni, ha már ott lapul a fiókban.

Köszönet "Csupasz" kollégának az LM358 10-es szorzó ötletért. + Kijelző ügyben bátran forduljatok hozzá.

Ma volt az éles bevetés, jól vizsgázott a szerkezet. 1 dologra kell megoldást találni: 65°C-nál bekapcsol, házból kinyomja a hideg vizet ami lehűti a csövet majdnem 30°C-ig. Talán egy nagyobb kondit teszek a műveleti erősítő érzékelős lábára, hogy lomhább legyen, mert pár perc után már 40 °C-os lesz a víz, felesleges volna lekapcsolni a szivattyút.
(#) zoly15 válasza Proci_85 hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Ügyes kis szerkezet lett!
Most ha jól értelmezem, akkor ez a keringető szivattyút kapcsolgatja ki-be?
(#) Proci_85 válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Köszönöm! Ja igen, a lényeg maradt le A keringető szivattyút kapcsolgatja, mert sajnos tűz híján éjjel visszahűtené a házat az 5-10°C-ös vízzel (ennyire hűlik le a helység télen).
(#) zoly15 válasza Proci_85 hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Mármint a kazánház hűlik le annyira?
Következő: »»   886 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem