Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1644 / 3965
(#) nedudgi válasza Sick-Bastard hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
Itt egy Excel fájl, ami segíthet. Praktikusabb, olcsóbb megoldás egy tartalék akkumulátor.
(#) majorka hozzászólása Ápr 12, 2012 /
 
szerbusztok
Hogy tudom egy ismretlen kondenzátor értkét kiszámitani,ha nincs müszerem. majorka
(#) vladcepes válasza mps hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
Akkor ezek szerint mindkét tranzisztor kuka. A B-C és B-E között (tehát mindkettőnél) kellett volna értékeket mutasson? Mert ugye így csak a B-C között mutatott. Itt nálunk elektronikai boltba hogyan van feltüntetve ez a tranzisztor? Mert én kerestem netten ilyen 13003D tranzisztort de nem sok sikerrel. Még ezeken az kondik sem mutattak semmi értéket. Üdv.

2.jpg
    
(#) Patesz24 hozzászólása Ápr 12, 2012 /
 
Hello!Az alábbi képen látható panel egy hütőgép belső világításának(fénycső)a vezérlése.Hogyan tudnám ezt kipróbálni,hogy müködik e?A 4vezeték a fénycsőhöz megy a 2 vezeték pedig a kapcsolótól jön ami az ajtó nyitásakor kapcsol.Előre is köszi.

Kép 002.jpg
    
(#) zolika60 válasza Patesz24 hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
Nem tűnik bonyolultnak. Rákötöd a fénycsövet és az bemenetére kötsz 240V-ot ha megy kivan próbálva.
(#) zsolass hozzászólása Ápr 12, 2012 /
 
Nem tudom mire fel rakták ebbe a Meyer topikba hiszen totál semmi köze meyerhez,esetleg az üzemanyag kérdés megfelel ide.Én erre http://www.fuelcellstore.com/ és nem azokra pici semmikre gondoltam ami conrádban meg hasonlóban van ami ráadásul még full drága is. De miért is rakták ide hiszen ez nem valamiféle legenda nem mintha nem hínék meyerben Vagy valami cenzúra van itt is? mert kezdem ezt látni. Hidrogén veszélyes de mi nem az? PB gáz palack biztonságos?
(#) zsolass válasza zsolass hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
Inkább rakták volna az akkumulátorok közé
(#) Patesz24 hozzászólása Ápr 12, 2012 /
 
Ok!csak nem akarom elcseszni tehát fázis nulla rá és próba?
(#) janikukac hozzászólása Ápr 12, 2012 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, hogy egy pc tápos ventilátort hogyan kell rakjam a dobozba, hogy az fújja a levegőt? Melyik oldala kell benn legyen, melyik kint? Elméleteim alapján ahova a feszt kapja, az a belső fel. Lásd móricka ábra: (felülnézete az erősítő doboznak)

moricka.JPG
    
(#) zolika60 válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
Kösd be és már látod is hogy merre fúj.
(#) zolika60 válasza Patesz24 hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
Igen. Ne félj semmi baja nem lesz tőle.
(#) hibbantpasi válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
A ventilátor oldalán a műanyagban általában nyilakkal jelzik a forgásirányt és a légáramlás irányát.

üdv: hp
(#) janikukac hozzászólása Ápr 12, 2012 /
 
Köszönöm szépen, így már érthetőbb minden!
Üdv!
(#) vladcepes válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
A rajzon látható 6,8 µF 400 V kondit nem kaptam azt mondták most nincsen csak 250V ig.Szerintetek elég lett volna az is?
(#) Hp41C válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
Szia!
Idézet:
„Mert én kerestem netten ilyen 13003D tranzisztort de nem sok sikerrel...”


Így keresd: KSE13003
(#) vladcepes válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
Köszi ezen már túl vagyok adtak ilyet hogy MJE 13004 remélem ez jó helyette. De a kondit kérdeztem,hogy a 400V-helyett elég e a 250V-os.
(#) vladcepes válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
És ha minden igaz akkor az újnak fordítva van a lábkiosztása, úgy van? Ez a régi:Bővebben: Link és ez az új : Bővebben: Link
(#) Patesz24 hozzászólása Ápr 12, 2012 /
 
Hello!!4lábú kompakt fénycsőnél nem tudja valaki,hogy a 4 láb közül melyik mire való?Köszi(2g7foglalatú)
(#) zolika60 válasza Patesz24 hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
Nem úgy van mint a normál fénycsőnél, hogy kettő kettő között egy egy izzószál?
(#) kamaro hozzászólása Ápr 12, 2012 /
 
Sziasztok! Van egy gyári Skoda (120-as) gyújtótrafóm, de mikor megrázom a kezembe olyan mintha valamiféle folyadék lenne benne, mintha egy majdnem teli palack vizet ráznék. Bármit csinálok vele nem folyik ki. Mi lehet benne? Ezen alpszik a működés tehát ez gyárilag ilyen, vagy mégis mire véljem?
(#) ColT hozzászólása Ápr 12, 2012 /
 
Hello!

Tippet szeretnék kérni.

Adott egy házi gyártású (nem én csináltam), ha minden igaz, FET-es erősítő (nem nagy teljesítményű, 2x10-15W lehet). Szépen működik, de a mikróra érzékeny, ha az működik, zavarja az erőlködőt.
A ház fémből van, földelt, szóval valószínű a 220-on jut be a zavar. A tápegysége stabilizált, ha jól láttam, a puffer elkó után van benne induktivitás is.

Van valakinek tippje hatékony zavarszűrésre?

Rajzot tudok feltölteni, mert kaptam hozzá...
(#) ColT válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
De, elvileg olyan...
(#) zolika60 válasza ColT hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
Akkor nem lehet nagy gond a bekötése.
(#) mindenes válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
Heló! Jó lessz az amit adtak helyette. A bekötésre kell csak ügyelni mert ahogy te is irtad ennek a bekötése pont az ellenkezője mint az 13003nak, csak a kollektoruk van egy helyen középenA helyes beforaszáshoz az adatlap segíteni fog. A kondira válaszolva:ezt nem cserélheted 250 voltosra, kizárólag 400V min. a megengedett!
(#) reloop válasza ColT hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
Szia! Hogyan viselkedik, ha nincs semmi az erősítő bemenetére kötve?
(#) ColT válasza reloop hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
Na ez jó kérdés. Asszonyé az erősítő, ő csak úgy használta, hogy ámítógépre volt kötve.
Kipróbálom szabadidő esetén, hogy mit művel bekapcsolt erősítő + működő mikróval...
(#) reloop válasza ColT hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
Ha a számítógép és az erősítő is csatlakozik a védőföldeléshez, akkor ott egy földhurok képződik. A legkisebb felfordulással úgy tudod a problémát enyhíteni, hogy közös elosztó aljzatba dugod a két készüléket.
(#) ColT válasza reloop hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
Közösben volt használva... (Különben jó tipp, az erőlködő dugasza földelt )
(#) mindenes válasza ColT hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
Heló. A rajz az jól jönne ,de a többit már itt kellene folytatni, addig míg a "helytartók" csendben vannak vannak.
(#) ColT hozzászólása Ápr 12, 2012 /
 
Ja, és csak a mikró zavarja, szóval nem általában a zajszűrése rossz... Mosógép, mászkáló autók, ilyesmi, nem zavar be.
Következő: »»   1644 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem