Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Transzformátor készítés, méretezés
Ha kérdésed van, az alábbiak segítenek a hatékony választ megadni: Mag típusa: M, EI, UU/LL esetleg I-kből összerakott, tekercselt, toroid. Lehetőség szerint képpel. Méretek: magkeresztmetszet a*b (amit a tekercs körbeölel) ablakméret, lánc és toroidnál, belső-külső méretek. Primer-szekunder feszültség(ek), teljesítmény igény.
Lapozás: OK   163 / 378
(#) Koree válasza granpa hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Elkészült a trafóm módosítása.Egy zseb peca damiltartó volt hasznomra a munkálatokban. Köszönöm a segítséget.

PICT1270.JPG
    
(#) granpa válasza Koree hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Örülök, hogy sikerült; jó kis fűzögetés lehetett, elég kicsi a trafóka.
(#) Koree válasza granpa hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Köszönöm.2x12V/70VA-es alapból, de a forrasztó állomáshoz elég kell legyen.
(#) lac08 válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Háááát - akkor OK
(#) highand hozzászólása Ápr 23, 2012 /
 
Sziasztok!

Elfelejtettem, mi a neve annak a fajta trafónak, aminek forgatható egy része és ettől fokozatmentesen lehet állítani rajta a szekunder feszültséget.

Megköszönném, ha valaki megosztaná velem, hogy hol lehet ilyet beszerezni és hogy mik a lényeges tulajdonságai.

Elvben egy 3mm-es vashuzalt kellene vele felfűteni 1000C-ig.
(#) highand válasza highand hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Közben bevettem a Cavington-t és rájöttem, hogy autótrafó a neve és, hogy nem jó erre a célra...
(#) lala0606 hozzászólása Ápr 23, 2012 /
 
Sziasztok.
Hozzájutottam egy ilyen (elméletileg leválaszto) bontott trafóhoz, az lenne a kérdésem, hogy nem ismeri-e fel valaki, vagy esetleg némi infoja lenne-e rola.
A felirat a tekercseken: Netztrafo 09068-301.01 és a zöld kereten egy GRUNDIG felirat.
Ránézésre semmi rendellenes nem tapasztalható, elszineződesnek, zárlatnak, égésnek nincs nyoma. Csak infót szeretnék gyüjteni róla mielőtt feszre kötném. Telefonos fotók mellékelve. Vasmag:4x2,5cm szerintem hiperszil mag.(gugli nem ad rá semmit)
(#) vologya válasza lala0606 hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Szia
Ránézésre nekem is van egy szakasztott ilyenem(második ránézésre is,mivel a szám is stimmel)..Ha a panelt felülről nézed,akkor a baloldali kettő szál a primer,a többit meg ki tudod sakkozni..én anno ne jegyeztem fel rá semmit..
(#) lala0606 válasza vologya hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Köszi, akkor ez tutira leválasztó ugye, és mekkora a teljesitménye? Te is bontva jutottál hozzá, a zöld dobozban a panelnek mi volt a szerepe, mert ezen eléggé viharvert, ki lesz iktatva.(A piacon vettem egy ezresért)
(#) vologya válasza lala0606 hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Szintén bontott,az eredete ismeretlen,a zöld dobozban a panelnek az a szerepe,hogy a ki-és bemeneteknek,biztositékoknak helyet adjon..A teljesítményéről fogalmam sincs,kb. nem tetszett a szekunder feszültség,ugyhogy nem méricskéltem semmit.
(#) lala0606 válasza vologya hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Van benne egy kis ITT trafo, meg zavarszürők is, a teljesitményéröl tudsz valamit?
(#) lala0606 válasza vologya hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
És mi volt a gond a kimenettel? Végül is a szkopnak elég lesz ha a vizsgált készüléket nem birja. Köszi az infot.
(#) highand válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Köszönöm a segítséget, erre emlékeztem igen, de ez nem jó nekem, mert a kis feszültségeknél sem tud több áramot, mint nagynál, márpedig a vas melegítésénél az induló ellenállás nagyon alacsony lesz, kb csak 16%...

Nekem a jó öreg leágazásos trafó kell, olyan szekunderrel ahol a kis feszültségek felé egyre vastagabb a madzag.
(#) vologya válasza lala0606 hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Szerintem semmi gond nem volt vele,csak nem olyan feszültséget kerestem
(#) CHZ válasza lala0606 hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Szerintem GRUNDIG TV hál trafója. Nekem is van, azon 220/220 V és 22 V található. Én leválasztónak használom.
(#) lala0606 válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Igen, rámértem 220/220 és 22V ahogy mondod, nekem is leválasztónak kell, annak vettem a piacon. Nem tudod véletlenül, hogy mennyit bir(W). Tv-be is található ekkora trafo, jó nehéz darab.
(#) CHZ válasza lala0606 hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Akkor még 220V a hálózat, 230V-ot is bírja.
A 22V még pákához is használható.
Kb 150V/A , régóta használom, jól bírja.
(#) Bubu54 válasza lala0606 hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Üdv ez egy Grundig tv hálózati trafója nekem is volt egy ilyen régen, 600W-ot lehet kihozni belőle. Nagyon jó minőségű kis ketyere..Ja és igen egy hiperszil magról van szó, ha esetleg érdekel akkor van egy ismerősöm aki ki tudja neked számolni hogy mennyi menet kell rá ha át akarod tekerni...
(#) lala0606 válasza Bubu54 hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Köszi, de azt hiszem nem kell hozzányulni, rákötöttem a 230V-ra, tökéletesen megy és hang nélkül, ránézésre is jó állapotban van. A piacon találtam rá (igaz már régota kerestem is), 1 ezresre lealkudtam, örülök is neki. A 600W az nagyon jó, de ha nagyobb készüléket kell vizsgálni akkor a müszert választom le vele. Köszi mindenkinek a hasznos infókat.
(#) lala0606 válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Kössz ez jó hir, a 150V/A meg elég egy pákának, remélem nálam is jól fogja birni.
(#) granpa válasza logoutz hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Nem annyira fontos a lakk, fűzzél alá tekercseléskor selyem szalagot (vagy valami erős, vékonyat), és kösd le, amikor kész. Valami akril lakkot veszel, és lefújod. Bekenheted körömlakkal is. Papírt fűzöl a tetejére, és spárgával lekötöd.
(#) szendi001 válasza granpa hozzászólására (») Ápr 25, 2012 /
 
Urak! Kérem használjatok minősített szigetelő lakkot, és rendes prespánt!!! Ki akarjátok nyírni a másikat?
A tekercselés egy rendes szakma. Utána rajta marad egy gyerek az akkutöltőn és nézni fogunk. (Hiába osztott cséve, egy menet szekunder zárlatnál összeég mint a vaj)
(#) gabbb hozzászólása Ápr 25, 2012 /
 
Apx 100-as kimenő trafóját szeretném áttekerni, tud valaki valami anyagot dobni?
(#) granpa válasza szendi001 hozzászólására (») Ápr 25, 2012 /
 
Természetesen, amennyiben mód van rá, csak minősítettet, és rendeset, de nem mindenki számára elérhető. Az egyik szakmám (45 éve), 50éve készítettem az elsőt, és bár nagyon sokféle szükség megoldást alkalmaztam, még nem volt egyikkel sem probléma. Olyan gyakorlati tanácsokat adok, amik ki vannak próbálva, és megpróbálom nem túl misztifikálni a dolgokat. Amúgy, ha már ég, mindegy mi volt benne (láttam érdekes dolgokat, elhiheted), a biztonsági trafók (külön cséve) még a legjobbak e tekintetben.Nem vagyok :lama:
(#) luluzulu hozzászólása Ápr 26, 2012 /
 
Mekkora frekvenciával hajtható egy sima vasmagos trafó?
(#) Mályi László válasza luluzulu hozzászólására (») Ápr 26, 2012 /
 
Gondoljál Az illesztő transzformátorra, hang frekvenciás tartományban üzemeltek. És a régi csöves készülékekben a vasak tulajdonsága is gyengébb volt. Csak ennyit tudok,a teljesítmény átvitel már vasminőség kérdése.
(#) luluzulu válasza Mályi László hozzászólására (») Ápr 26, 2012 /
 
Akor 1-2kHz Bele fér? Inventernek lenne, nagyobb frekvencián...
(#) Mályi László válasza luluzulu hozzászólására (») Ápr 26, 2012 /
 
Szerintem igen, van ilyen vasmagos inverter emlékeim szerint.
(#) guba01 hozzászólása Ápr 27, 2012 /
 
Sziasztok!

Lehet elég balga kérdés, de ha egyenfeszültségből csinálok különböző szélességű négyszögjeleket, és ezeket viszek egy trafó primer oldalára (pl. toroid), akkor milyen jelalak lesz a szekunder oldalon, vagy lesz egyáltalán valami?

Bocsi, de sajna nem olvastam át mind a 89 oldalt, hogy hátha valaki feltette-e ezt a kérdést már. Sorry
(#) Imi65 válasza guba01 hozzászólására (») Ápr 27, 2012 /
 
Az, hogy mi jelenik meg a túloldalon, sok minden függvénye. Erre így nem lehet kielégítő választ adni, de mindenképpen lesz "valami" a másik oldalon.
Egyébként elektrotechnikai tananyag az "induktivitás viselkedése egyenfeszültség rákapcsolásakor" témakör.
Következő: »»   163 / 378
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem