Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   148 / 582
(#) B. Péter válasza kissi hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Köszi!

B.P.
(#) Melicska válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Nagyon szépen köszönöm! Üdv: Melicska
(#) Melicska válasza szepi003 hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Neked is köszönöm a gyors választ, akkor veszünk egy hőfokszabályzót is, annyit még szerintem mindig ér nekem a gép. Üdv: Melicska
(#) B. Péter válasza lukovicsek hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Megnéztem egy jó gépet, a prog.kapcsnak valszeg nem lesz mechanikus hibája, a jó ugyan úgy tekeredik. Viszont a jó a kevert ruha előtti prog helyen megáll és csak forgat amíg a víz fel nem melegszik. A rossz nem vár de nem ad ki áramot sem a fszálra. Viszont a jón ha a hőfok szabzót a "csapvízre" állítom akkor is kiad egy pár másodpercre áramot a fszálra amíg a progkapcs arrébb nem teker.
Szóval lehet hogy a panellel lesz a gond. Egyébként az NTC-n ~16 K-t mértem hidegen.

Kedden buzerálom a bentit, kíváncsi vagyok...

B.P.
(#) zenebolond válasza hosszutoll hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Szia

Volna egy kérdésem megvan még neked a WHIRLPOOL FL 5103 AA 1000 típusú mosógéped?
Mert ha megvan kellene nekem egy adat, mármint ha segítenél.
Van benne Z0103-as tranzisztor, mindegyik mellett közvetlen van egy ellenállás. Az R3-as pozíciójú értéke kellene (ohm) nekem, ugyanis szétégett.
Segítséged előre is köszönöm.
Miskanaruska
(#) zolika60 válasza zenebolond hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Írj neki privátot, mert 15 hónapja nem volt itt így valószínűleg nem olvassa. :yes:
(#) szepi003 válasza zenebolond hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Szia Az panelon R3 ellenállás 470k,de ami a triac hoz csatlakozik az 1k ellenállás.üdv szepi003
(#) zenebolond válasza szepi003 hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Köszi szépen a segítséget. Csak nagyjából találgattam melyik az a pozíciószámú ellenállás mert körülötte a panel is szétégett, és ez volt az egyetlen pozíciószám amit le tudtam olvasni.
És igen ami a triac-hoz csatlakozik az égett szét. A triac számát is csak csodával határos módon tudtam leolvasni,mert szétpukkant. Az a része maradt épen pont ahol a száma volt rágravírozva.
Remélem ha beforrasztgatom az új alkatrészeket nem fog megint elszállni.

Üdv: miskanaruska
(#) szepi003 válasza zenebolond hozzászólására (») Ápr 25, 2012 /
 
Szia Szerintem inkább azon kell izgulnod ,hogy procinak nem lett e baja.Ha igen akkor sajnos panel csere,de mielőtt újra próbálod meg kell keresni,hogy mi okozta a zárlatot és megszüntetni a hibát,Sok sikert a javításhoz üdv szepi003
(#) zenebolond válasza szepi003 hozzászólására (») Ápr 25, 2012 /
 
Szia Szepi

Felraktam egy képet a vezérlőtől a lehető legjobb minőségben, mert nem passzolnak a pozíciószámok.
Köszi a segítséget előre is.
Miskanaruska.
(#) zenebolond válasza frank tibor hozzászólására (») Ápr 25, 2012 /
 
Szia Frank Tibor

azért írok neked, mert úgy veszem észre benne vagy ezeknek a szerelésében.
Nekem van egy Whirlpool AWE 7100 invesys 475560 felültöltős mosógépem.
A probléma a következő: Beállítod a kívánt mosási programra, és elindul a dob szépen elrendezi a ruhát. Közben elindul a szivattyú (gondolom az esetleges benne maradt előző mosás vizét szivattyúzza ki). Amikor mindezt megcsinálta, kezdené engedni a vizet magába. És itt megakad a dolog mert kiírja a gép az F8-as hibakódot. A szelepeket (2db van egymás mellett, nem tudom minek) megnéztem működnek.
Mi lehet a gond?

segítséged előre is köszönöm: Miskanaruska.
(#) frank tibor válasza zenebolond hozzászólására (») Ápr 25, 2012 /
 
Szia
Az F8 hibakód fűtőbetét hiba. Enged vizet a dobba??
(#) zenebolond válasza frank tibor hozzászólására (») Ápr 25, 2012 /
 
Szia
Ahogy írtam kezdené engedni a vizet de nem enged.Egyből kiáll F8-as hibára.
(#) frank tibor válasza zenebolond hozzászólására (») Ápr 25, 2012 /
 
Tisztítsad meg a J001 csatlakozót és a nyákot. Innen megy a két vezeték a fűtőbetéthez, kettő a szintérzékelőhöz. Lehet hogy a fűtés bekapcsolása zavarja meg, és állítja le a vízadagolást.
(#) szepi003 válasza zenebolond hozzászólására (») Ápr 26, 2012 /
 
Szia Ezen a panelon az R 3 ellenállás 1 k ohm ,a TC1 ZO103.Ezek az alkatrészek a szivattyút működteti.üdv szepi003
(#) szidom hozzászólása Ápr 26, 2012 /
 
Sziasztok!
Whirpool AWT2288-as mosógépem megadta magát. Szeretnék egy kis segítséget kérni, hátha meg találom a problémát. Az előzmény az volt hogy tegnap délután először a FI relét tolta le, azt vissza nyomtam, majd a saját biztosítékját verte le. Kb 2óra múlva vissza dugtam, megpróbáltam indítani, de se kép se hang. A főkapcsolója után megvan a 230V. Mit érdemes először megnézni? Hogy kezdjek neki?
Előre is köszönöm!
Üdv!
Szilárd
(#) szidom hozzászólása Ápr 26, 2012 /
 
Sziasztok!
Esetleg tudja valaki hogy a panelen melyik az ajtózár csatlakozója?
Vagy esetleg van valakinek "service manual"-ja? A google nem szeret!(vagy hülye vagyok hozzá).
Köszi!
(#) szidom hozzászólása Ápr 26, 2012 /
 
Üdv!
Közben találtam hozzá doksit, ha jól értelmezem a képen pirossal jelölt csatlakozók az ajtózár érintkezői, amin csukott állapotban is szakadást mérek. A kérdés az hogy ideiglenesen rövidre zárhatom-e?
Köszi!
(#) zolika60 válasza szidom hozzászólására (») Ápr 26, 2012 /
 
Természetesen.
(#) szidom hozzászólása Ápr 26, 2012 /
 
Üdv!
Rövidre zártam, semmi. Kiszedtem a panelt, nem néz ki valami szépen :no: . Több helyen is elfüstölt a panel, de alkatrészek ránézésre jók. Valami ötlet mi okozhatta?
Köszi!
(#) zolika60 válasza szidom hozzászólására (») Ápr 26, 2012 /
 
Nem a panel füstölt el, csak rátapadt valami maszat. Esetleg egyéb alkatrészről származó füst.
(#) szidom válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 26, 2012 /
 
Üdv!
Nézd meg jobban, a jelölt részeken hiányzik a fólia. A kép nem a legjobb minőség, de azért tisztán látszik hogy fel van égve.
(#) zolika60 válasza szidom hozzászólására (») Ápr 26, 2012 /
 
Így már látom. A csatlakozó érintkezői mire mennek? Úgy látom a közelében égett fel a NYÁK. Esetleg nem pont az ajtókapcsoló csatlakozik ide?
(#) szidom válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 26, 2012 /
 
Üdv!
Az egyik valóban az ajtó kapcsolóhoz megy, a másik a nyomáskapcsolóhoz, a harmadik a szivattyúhoz, a negyedik pedig a motorhoz. Gyakorlatilag nem sok minden maradt épen :no: .
(#) zolika60 válasza szidom hozzászólására (») Ápr 26, 2012 /
 
Javítsd ki az elégett fóliát. Aztán egyenként vizsgáld meg a csatlakozó berendezéseket. Az ajtókapcsoló ezek szerint rossz, mer mindig szakadásnak méred azt zárd rövidre. Ha nem találsz egyéb hibát próba szerencse.
(#) szidom válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 26, 2012 / 1
 
Köszi! Mára ennyi holnap folytatom.
(#) Ancsika_78 hozzászólása Ápr 27, 2012 /
 
Helló mindenkinek!
Segítségeteket szeretném kérni, FAGOR típusú mosógép ügyben. Elöl töltős, 10 programos gép. Van benne egy hőfok kapcsoló, csak nem tudom hol kezdjem el keresni. Ha esetleg valaki tudja elárulná? Köszönöm előre is !
(#) zolika60 válasza Ancsika_78 hozzászólására (») Ápr 27, 2012 /
 
Milyen Fagor? Egyébként az üstoldalán keresd a fűtőbetét környékén.
(#) szepi003 válasza Ancsika_78 hozzászólására (») Ápr 28, 2012 /
 
Szia Az üst alatt a fűtőbetéthez kapcsolódik.A fűtőbetét egyik vezetéke (fehér)ahhoz a hőérzékelőhöz kapcsolódik.kövesd a vezetéket és megtalálod üdv szepi003
(#) szidom hozzászólása Ápr 29, 2012 /
 
Sziasztok!
Úgy néz ki nem érdemes kínlódni a mosógépemmel, Az elégett panelt javítottam de közben kiderült hogy egy triak is elszállt. Az ajtózár szakadt, a fűtőszál szakadt, a többit nem is néztem. Fájó szívvel búcsut veszünk tőle, élt kilenc évet.
Következő: »»   148 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem