Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1053 / 2499
(#) koncsik03 hozzászólása Ápr 28, 2012 /
 
Üdv!
Az alábbi kapcsolásban a JP1 és JP2 mi akarna lenni és mit csinálnak?
(#) reloop válasza koncsik03 hozzászólására (») Ápr 28, 2012 /
 
Üdv! (Látom nem beszélsz oroszul.) Sztereo/mono(BTL).
(#) compaqamplifier hozzászólása Ápr 28, 2012 /
 
Üdv, keresek egy nagy hatásfokú max 2 watt teljesítményű erősítőt, aki tud az írjon ötleteket. Elemről szeretném működtetni, nincs kizárva semmilyen megoldás itt.
(#) buksi86 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 28, 2012 /
 
Helló!
Ezeket a 13,L1-et és a 13R1-et hol találom,esetleg tudsz ebben segíteni???
(#) buksi86 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 28, 2012 /
 
Helló!
közben meg találtam de mind a kettőn 13.6ohmot mértem.
Jók ezek az értékek?
És ha jók,akkor esetleg mit kéne még átnéznem???
(#) mazso1988 hozzászólása Ápr 28, 2012 /
 
Sziasztok

Építettem egy mélynyomó erösítőt házimozihoz, és szeretnék a dobozához műszerelőlapot tervezni és van rajta egy pótméter ami a "szűrő jóságát állítja", kérdésem annyi lenne hogy ennek lehet-e valamiféle mértékegységet megadni skálát szeretnék csinálni.
(#) ufy92 válasza compaqamplifier hozzászólására (») Ápr 28, 2012 /
 
(#) mikimaki96 hozzászólása Ápr 28, 2012 /
 
Sziasztok
szeretnék 1 erősítőt építeni de nemtalálok megfelelő kapcsolást a következő cuccaim vannak : LM2876TF, TDA8947j, TDA7296, TDA7293
Válaszotokat előreis köszönöm ja és még annyit hogy nemkell többy 100 watt
(#) gambler hozzászólása Ápr 28, 2012 /
 
Sziasztok!
Találtam egy jó kis gyári erősítő kapcsolást, amelyet szeretnék megépíteni is. A kapcsoláson bejelölt kiegészítő funkciók elhagyásával egy szimpla erősítő kapcsolást kapok( pl clip led, clip limiter stb.) , gondolom ha nem szükségesek nekem, ezeket elhagyhatom. A kapcsolás egy quad-nál látszólag nem bonyolultabb (teljesítményben kicsit többet tud) , és valaki hozzáértőbb majd az áramkorlát beállításánál segíthetne, ebben nem vagyok jártas. A panelt ezek alapján megtervezném , kb 800Va-s trafóval táplálnám 2 szekunderrel(ilyenem már van) , ahogy az eredeti erősítőben is szerepel. Nem egy rossz hangú szerkezet ez, állítólag a nagy nevű behringer cég is ezt a kapcsolást egy az egybe lekoppintja, én miért ne tehetném . Szerintetek? Újonnan 100e Ft felett van a bolti ára.
Csatolok specifikációt és képeket is, és az alapfelépítését is!
Üdv. Szabi
(#) reloop válasza buksi86 hozzászólására (») Ápr 28, 2012 /
 
A 13-as mérési pontokon üzem közben kéne jelszintet mérni. Olyan frekvenciát válassz, amit a multimétered fel tud dolgozni, pl. 50Hz-et. Ha a kettő azonos lesz akkor érdemes az IC környékén szétnézni. Amennyiben már itt is eltérés tapasztalható, akkor majd visszafelé haladunk az erősítő-láncban.
(#) buksi86 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 28, 2012 /
 
Üzem közben mértem az értékeket.
Hz-et nem tudok mérni a multi méteremmel sajna,mert nekem csak ez van: DT-830B
(#) elektrorudi válasza buksi86 hozzászólására (») Ápr 28, 2012 /
 
Szia,

Nem azt írta reloop, hogy mérd meg az 50Hz-t, hanem azt, hogy 50Hz-es mérőjelet használj, mert azt még DT-830B műszered is jól tudja egyenirányítani. Ha magasabb frekvenciát használnál pl. 1kHz-et , ott már lehet, hogy sokat csalna a műszered, és nem magyon lehetne hinni annak, amit mutat.
(#) djcrash hozzászólása Ápr 28, 2012 /
 
Sziasztok , bemutatnam az egyik "buszkesegem"... velemenyt kernek rolla. Yamaha P 2700 as, 1200Va trafo 50 000uf kondik 20dr 150W os tranzisztor, +- 80 +- 60 rol megy...
(#) emersys válasza djcrash hozzászólására (») Ápr 28, 2012 / 1
 
Szia.
Valószínűleg kaszkódot tartalmaz az eleje , azért kell a +-80V-os feszültség, a feszültség erősítő fokozathoz, +-60V meg a buffer-hez. Szép nagy darab!
(#) buksi86 válasza elektrorudi hozzászólására (») Ápr 28, 2012 /
 
Helló!
Köszi a segítséget,de a multim ebben az állásban (fekete zsínor a "COM"-ba csatlakozik,a piros meg a "V?mA"-ban van, a multi kapcsolója meg a DCA 200m-en)és így meg semmit sem mér.
De semelyik másban sem csak Ohm-ban mér 13,7-et...
(#) gambler válasza gambler hozzászólására (») Ápr 28, 2012 /
 
Megtaláltam egy szervízkönyvet is, mi a rövidzár védelem és a nyugalmi áram beállításának menete:
http://www.rsem.com/pdf_manuals/qsc/Service_Bulletins/rmx0002.pdf
(#) kaszas91 hozzászólása Ápr 28, 2012 /
 
Sziasztok!

Szereztem egy Technics Sa-gx 200-as erősítőt. Mikor megvettem kipróbáltam működöt. Itthon is hallgattam de volt hogy néha lekapcsolt, ilyenkor ha ki-be kapcsoltam vagy vártam pár percet újra jó volt. Legutóbb mikor hallgattam kicsit jobban odahúztam neki és lekapcsolt (mármint nem szólt) ki/bekapcsoltam semmi, kikapcsoltam vártam egy kicsit még mindig semmi. Azóta egyáltalán nem szól. Fülhallgatót rákötve a hangerőt teljesen feltekerve nagyon halkan lehet hallani hogy megy a zene. A rács amin van az ic meg a végfok nagyon melegszik ha bevan kapcsolva, a ventilátor se megy már.

Mi lehet a probléma? Ez az első erősítőm így nem értek hozzá

Itt egy kép, ugyan így néz ki az enyém is. Kép
(#) reloop válasza buksi86 hozzászólására (») Ápr 28, 2012 /
 
Üdv! Hagyjuk a mérés-elméletet, illetve egy megfelelő témában szívesen segítek elsajátítani amennyit erről a témáról ismerek. Az alap kérdésed az volt, hogy a végfok IC cseréje megoldja-e azt a problémát miszerint az egyik csatorna halkabban szól. Szerintem egyértelmű nem a válasz, de mivel még ezzel az alkatrésszel nem volt dolgom, a benne lévő mute áramkört nem ismerem, nem zárható ki teljes bizonyossággal ezen alkatrész hibája.
Kérlek érdeklődd meg, aki neked a cserét ajánlotta, mire alapozta a diagnózisát. Lehet az illető elvégezte a szükséges méréseket. Ha ezt megismerjük akkor a véleményét megerősíthetjük, vagy esetleg cáfolhatjuk.
Amúgy ez az IC beszerezhető?
(#) buksi86 válasza kaszas91 hozzászólására (») Ápr 28, 2012 /
 
Hát hasonlóan nekem is csinált ilyeneket hogy ngyobb igénybevételkor egy bizonyos idő után nem volt hang!
No mondom ennek annyi!
Ki kapcs. Aztán 10-20perc várakozás,vissza kapcs.
Na örültem neki meg a haverok is hogy újra szól a cucc.
És aztán reggelig bírta a nyúzást.
De mintha azóta lenne nekem ez a balance-os probléma hogy a Right oldal alapban halkan szól mint a Left oldal.
Sajna erre én tuti nem tudom a választ,de sokan azt mondják hogy valami betegségük ezeknek a szériáknak.
(#) buksi86 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 28, 2012 /
 
Pontosan nem tudom hogy beszerezhető-e vagy sem,de azt tudom hogy aki mondta nekem hogy csere lesz belőlle annak van egy vadi új amit még nem használt fel és nem tudott eladni az évek alatt.
A mute funkció is gyanús nekem mert mikor Muttingolom akkor is a Left-ből is (ami alapban tutin szól) ilyenkor hallani a zenét.Mutting ki azt minden eredeti csak a Right oldal nem.
(#) reloop válasza gambler hozzászólására (») Ápr 28, 2012 /
 
Szia! Foglalkozom ezzel a topológiával. Tanácsolom a QSC régebbi modelljeit nézd meg, azok egyszerűbbek. Jobban átlátható a +/-15V előállítása, és a szimmetrizálás. Bővebben: Link Ezt a roppant egyszerű kivezérlés jelzőt és limitert pedig egyenes vétek volna nem megépíteni
(#) dolargaan válasza reloop hozzászólására (») Ápr 28, 2012 /
 
Beszerezhető, elég változatos áron. (Drágán)
Mindenképp az ic előtti dolgokat kellene tisztázni.
(#) reloop válasza buksi86 hozzászólására (») Ápr 28, 2012 /
 
Ennyi információ alapján ne vásárold meg az IC-t. Mindössze annyit tudunk, hogy akinek van, az szeretné pénzzé tenni.
Ennek az erősítőnek a megjavítása - lásd be - még nem neked való feladat, keress hozzá szakembert.
(#) dolargaan válasza reloop hozzászólására (») Ápr 28, 2012 /
 
Ott a pont. Az első bekezdésre mindenképp.
(#) buksi86 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 28, 2012 /
 
Hát sajna az lesz,keresnem kell egy szakit aki megnézi nekem,mindent köszönök!!
(#) kaszas91 válasza buksi86 hozzászólására (») Ápr 28, 2012 /
 
Akkor neked már nem csinál ilyet azóta? várok vele hátha holnapra jó lesz
(#) bepofazo hozzászólása Ápr 29, 2012 /
 
Hello!

Régen volt egy kis adó-vevőm (446 MHz-es) és átalakítottuk, hogy BCN-s legyen az antenna. Most a suliban erősítőket tanulunk és arra gondoltam, hogy jó lenne egy erősítő a rádiómhoz, hogy messzebbre el tudjak vele beszélni. Ha jól tudom C típusú erősítő kell ehhez. Ez még nem tanultuk, nem ismerem.

Az érdekelne, hogy hogy tudok ilyet csinálni. Kapcsolási rajt, alapanyagok... stb.
Az is érdekelne, hogy hol tudok ilyen 446 MHz-hez is jó erősítőt venni.
(#) compaqamplifier válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 29, 2012 1 /
 
Nagy valószínűséggel megcsinálom mert egyszerű, köszönöm. Vagy lehet hogy tervezek egy egy jfetes a osztályosat kimenő transzformátorral.
(#) compaqamplifier válasza ufy92 hozzászólására (») Ápr 29, 2012 1 /
 
Majd csak találok valamit, de azért köszi
(#) kormika hozzászólása Ápr 29, 2012 1 /
 
Sziasztok! Kezembe került egy végfokpanel, amiben 2db TDA7360-as IC van, mindegyik IC hídba van kötve, működnek is szépen, viszont felmerült egy olyan igény a végfok tulajdonosától, hogy szeretne a végfokra Clip LED-eket, mert "attól komolyabbnak tűnik" Nézegettem az IC adatlapját, és nagy örömömre megláttam, hogy az IC 2-es lába Clip Detection névre hallgat. Az adatlapban csak annyit találtam róla, hogy ezt a lábat 10kOhmmal +5V-ra kell kötni, de arra már nem találtam infót, hogy mit csinál, ha a végfok kezd túlvezérlődni, gondolom lehúzza földre, de gondoltam megkérdezem mielőtt nekiállok, hátha van valakinek gyakorlati tapasztalata ezzel kapcsolatban. A válaszokat előre is köszönöm.
Következő: »»   1053 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem