Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   126 / 291
(#) dizi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 26, 2012 /
 
Ezért kell megbízható forrásból beszerezni, vagy olyan emberrel készíttetni aki érti a dolgát.

Én nem nagyon szoktam az internetről vásárolni sőt nem is,szeretem a dolgokat körültapogatni, átnézni mielőtt megveszem.
(#) karaszbandi válasza dizi hozzászólására (») Ápr 26, 2012 /
 
Nem "érti a dolgát" hanem papírokkal, műbizonylattal árulja a készüléket, amire adott esetben felelősséget is vállal!

A kettő nem ugyan az!
(#) saba válasza karaszbandi hozzászólására (») Ápr 27, 2012 /
 
A legegyszerűbb villanypásztort a kinaiban lehet megvenni. 2 X 1,5V-os AA batrival működő gáz gyújtó. Ára kb. 0.7 euró. Nyomó gombbal lehet szikrázásra birni és kikapcsolt állapotban nem fogyaszt! Valószinűleg rövidebb vezetékre alkalmas. A szerelése pedig egy plusz horgaszzsinórt igényel párhuzamosan a magosfeszültségű vezetővel, amely egy húzásra működő kapcsolót aktivál. A magasfeszültség egyik végét persze földelni kell. Kicsit babrás a vezetékek beállitása, de nem fogyasz kikapcsolt állapotban és olcsó! Nem próbáltam még, de logikusnak tünik működése. Ha valaki kipróbálja, irja meg tapasztalatát. Sok sikert
(#) dizi válasza saba hozzászólására (») Ápr 28, 2012 /
 
Halott ötlet.

A benne lévő kis kimenőtrafó nem produkál sokat.
(#) erdgab válasza dizi hozzászólására (») Ápr 28, 2012 /
 
Szervusz dizi!
Tanácsot szeretnék kérni Tőled.Adott egy 150-200m kerületű szőlő ültetvény (sajátom),melyet meg kellene védeni egy pásztorral,kb. 4-5 szál vezeték futna körbe és a már ezerszer linkelt inverterest szeretném megépíteni hozzá.A kérdésem az lenne,mekkora kondenzátort javasolsz hozzá (az alsó szálnál tiszta lesz a terület),mert én kicsit tanácstalan vagyok.A másik kérdésem az,hogy a szálakat körbeérve megszakítsam és mindet a kezdetnél kössem párhuzamosan vagy alakítsak ki egy körbefutó-visszatérő soros kapcsolást?Köszönöm a segítséget!
(#) deak francis hozzászólása Ápr 29, 2012 /
 
Helo.Szeretnék egy villanypásztort késziteni,ami tehenek örzésére szolgáljon.Kaptam a googlin számos rajzot,de nem tudom eldönteni melyik legyen.(egyszerű meg jó is)Kérlek segitsetek....Előre is köszönöm.
(#) saba válasza saba hozzászólására (») Ápr 29, 2012 /
 
Ha nem medve ölésre akarod használni 1000m hosszan, hanem mondjok sertést őrizni 10-15m hosszan, akkor jo.
(#) Swedhart válasza deak francis hozzászólására (») Ápr 29, 2012 /
 
Szia a HE apron-is szokott lenni panel hozzá olcsón úgy még kinlodni se kell panellal.
(#) dizi válasza erdgab hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Szia.
Ha autó trafóval készíted akkor a kondi minimum 8mikrós legyen és a karámot érdemes visszavezetni és több helyen összekötni a szálakat nem csak a kezdésnél,ugyanis soros párhuzamos kötésben csökken az ellenállás.
Az inverter részben a trafó minimum 3,5 wattos legyen.
(#) dizi válasza deak francis hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Szia.
Minden kép egy inverteres készülék építését javaslom, itt a fórumon találsz ilyet, ha valamiben elakadnál szerintem fogsz segítséget kapni. :yes:
(#) szervinke hozzászólása Ápr 30, 2012 /
 
helo valaki megtudná nekem mondani hogy a gyepgazd.kft által gyártot 5.2kv 4j vilanypásztor meik álatokhoz valo mekora területen használhato és menyi lehet az áára? köszönöm elöre
(#) Moderátor hozzászólása szervinke hozzászólására (») Ápr 30, 2012
 
Hello!
Megtennéd, hogy odafigyelsz a helyesírásodra?
(#) deak francis válasza dizi hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Szia. belinkelnél egy ilyenfajta kapcs. rajzot?Hálás lennék.Kösz...
(#) Remci válasza deak francis hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Szia! Pl ez . De ha a jobb fölső sarokban a fényképező ikonra kattintasz, még panel rajzot is találsz hozzá.
(#) deak francis válasza Remci hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Köszi szépen!!!!!!!!
(#) Remci válasza deak francis hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Nincs mit
(#) frob válasza szervinke hozzászólására (») Máj 1, 2012 / 1
 
Én csak azt nem értem ilyen pici dobozból hogy jön ki 4 J ?
ehhez már kell azért rendesen tárolt energia, 350V ra kell tölteni egy közel 70µF os kondit, ráadásul a trafónak is tudnia kellene leadni....
(#) szervinke válasza frob hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Hát én nemigen értek hozzá anyit tudok hogy 12v os aksirol müködött
(#) dizi válasza frob hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
[quote]Én csak azt nem értem ilyen pici dobozból hogy jön ki 4 J ?

Hát a kimenőtrafó és a rásütőkondi helyes méretezésével.
(#) frob válasza dizi hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Hát méretezgetek egyet már lassan 1 éve el is jutottam odáig, hogy a trafó lassan képes a 2-3J energiát is leadni, de nem kocakacukor méret mint az egyes "4J" -os készülékekben.
Cserébe tényleg tudja amit tud, mert úgy rántja át a 3-4 réteg A4 es papírt hogy lyukat éget bele, na jó nem nagyot tűhegynyit , de még nem mertem megfogni

Csak hogy tudom mi az a helyes méretezés, így a sokadik elkészített kimenő trafó után... nem holmi gyújtótrafós megoldás...

Na meg egy ~70µF -os kondinak is kel a hely.. és még hol az elektronika ami fel is tölti 1 sec alatt !!!?
(#) szervinke hozzászólása Máj 1, 2012 /
 
Még egy kérdésem lenne hogy 220Volt -ról >
is működtethető?
(#) frob válasza szervinke hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Egy sima dugasztápról, persze előtte jó lenne mérni mit vesz föl 12V ról, na meg jó lenne tudni mi van a beliben, mert lehet a dugasztápot nem szeresse.. mivel azok üresjárati fesze több mint 12V
(#) orifab válasza dizi hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Lehet egy nagyon hülye kérdésem? hogy lehet lemérni hogy hány J-os a masina? esetleg valami primitív megoldással?
(#) frob válasza orifab hozzászólására (») Máj 2, 2012 /
 
Kell a kondenzátor feszültsége és kapacitása a lentebb linkelt kalkulátorhoz µF ban, ez a számított, hogy a trafón mi jön ki, no azt egy másik kérdés, autó gyújtótrafón pl nudli...

http://www.electronics2000.co.uk/calc/capacitor-charge-calculator.php
(#) dizi válasza frob hozzászólására (») Máj 2, 2012 /
 
Éppen ezért írtam,hogy a kimenőtrafó méretezésén nagyon is sok múlik, primer és szekunder oldali vezeték keresztmetszet, menetszám, alkalmazott vasmag,sőt a vezeték anyaga, ami lehet réz vagy alumínium.( lásd TRABANT gyújtótrafó)
(#) every hozzászólása Máj 2, 2012 /
 
Nem találok inverteres villanypásztor rajzot, ha tudnátok segíteni meg köszönném.
(#) kadarist válasza every hozzászólására (») Máj 2, 2012 /
 
Szia!
Itt van egy rajz.
(#) Swedhart válasza frob hozzászólására (») Máj 2, 2012 /
 
Szia

Na meg egy ~70?F -os kondinak is kel a hely.. és még hol az elektronika ami fel is tölti 1 sec alatt !? nagyfrekis táppal hamarabb feltudod tölteni én úgy tdom.
(#) abdulla hozzászólása Máj 2, 2012 /
 
Epitette mar meg valaki oldman rajzat, mert amit vicsis tett fel ott nem csak egy 100n kondi a kulombseg hanem ic 6 laba es a bc emitere kozt a trimmer es az ellenallas sorrendje is elter a rajztol! Gondolom nincs nagy jelentosege de azert megkerdem kinek mi a tapasztalata?
(#) exorcist válasza frob hozzászólására (») Máj 3, 2012 /
 
A 4J-hoz inkább 600V-ra kellene tölteni egy 22µF-os kondit ,az már jobban kivitelezhető, méretben sem olyan hatalmas, 450V AC-ra tervezett kondik ki is bírják az ekkora feszt.
Következő: »»   126 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem