Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1056 / 2499
(#) colos850514 hozzászólása Máj 5, 2012 /
 
Hali azután érdeklődnék hogy lehetne tda2030 hídba kötni? Mert csináltam 2db-ot hogy sztereó legyen de úgy hozta a sors hogy egy nagyobb falat kéne megpengetni. Találtam másik rajzot az ic datasheet -be de nekem csak + és gnd van és ahoz + - táp kell. Tehát hátha össze lehet idalni így is a két monót!?
(#) koncsik03 válasza colos850514 hozzászólására (») Máj 5, 2012 /
 
Helló!
Bővebben: Link panel terv és beültetési rajz.
(#) reloop válasza colos850514 hozzászólására (») Máj 5, 2012 /
 
Szia! Van egy ilyen megoldás. Ha adnál egy linket milyen rajz alapján építetted, akkor berajzolgatnám mit kell összekötnöd a hidaláshoz.
(#) colos850514 hozzászólása Máj 5, 2012 /
 
itt a rajz. ebből van 2 db egy panelra egymás mellé marva.
(#) reloop válasza colos850514 hozzászólására (») Máj 5, 2012 /
 
Az egyik csatorna bemenetét testre kell kötni, az invertáló bemeneten keresztül kap meghajtást (150k). Célszerű a C7 kondikat párhuzamosítani, hogy a kimeneten ne alakuljon ki egyenfeszültség.
(#) colos850514 hozzászólása Máj 5, 2012 /
 
Köszönöm a gyors választ holnappróbálom aztán írom hogy mi a fejlemény!!
(#) reloop válasza colos850514 hozzászólására (») Máj 5, 2012 /
 
A hangszóró rákötése előtt ellenőrizd, hogy 100mV-nál kisebb egyenfeszültség megy-e rá.
(#) Zsolt222 válasza reloop hozzászólására (») Máj 6, 2012 /
 
Köszönöm a segítségedet reloop!
Erre gondoltál?tda7294-single-layout.jpg mondtad hogy +/-30v táppal működtessem
+/-30v-os tápegységet hogy tudnék hozzá venni vagy készíteni? Nyákot honnan szoktál venni?

Köszi a segítségedet előre is!
(#) kowi válasza Zsolt222 hozzászólására (») Máj 6, 2012 /
 
http://www.hqelektronik.hu/pr?srch=ny%E1klap&ls=20&sm=2
Nyáklapot akár innen. tápegység pedig úgy a legegyszerűbb hogy trafó graetz és kondik. Nézz szét több topikban neked hogy egyszerűbb.
(#) reloop válasza Zsolt222 hozzászólására (») Máj 6, 2012 /
 
Ajánlok egy más megközelítést: hirdetési oldalak keresőjébe írd be "hibás erősítő". Kellő kitartással, egy jó fogás hatalmasat lendíthet a projecteden.
Sok nemes készüléktől próbálnak szabadulni a végfok IC beszerezhetetlensége miatt. Neked csak azt kell pótolnod a TDA7294 egyszerű panellel. 30-80W tartományban találsz megfelelő donort
(#) marone hozzászólása Máj 6, 2012 /
 
Sziasztok !
Van valami tipikus különbség a szilícium és a régi germánium tranzisztorok között ?
Az erősítő által megszólaltatott hangnál, úgy értem.
(#) reloop válasza marone hozzászólására (») Máj 6, 2012 /
 
Szia! A germánium tipikusan zajosabb.
(#) jancsi8511 válasza reloop hozzászólására (») Máj 6, 2012 /
 
Helló
Hát ezek az ST-BY élesztgetések sehogy sem akartak összejönni!Erre fogtam collector és emiter közé raktam egy 220K potit na és mikor elkezdtem csökkenteni az ellenállását piszkosul megijesztett a hangerő potit maxon felejtettem és maximum hangerőn megszólalt hát majdnem be sz..tam
De még van egy kis probléma az egyik kimeneten szerintem egyenfeszültség lehet 1es 2es kimenet mivel,vagy kitolja,vagy berántja a hangszórót.
(#) rammeradrian hozzászólása Máj 6, 2012 /
 
Üdv! Tudnátok pár szót mondani erről a "VF4"-es erősítőről? A trimmerekkel mit lehet állítani? (A BC238-as tranzisztorokat ZPD15-re cseréltem) Mekkora hűtést kíván, és miket kell bordára szerelni? Teljesítményben hangminőségben milyen? Elvileg 100W-ot tud
(#) reloop válasza jancsi8511 hozzászólására (») Máj 6, 2012 /
 
Hangszórót válasz le és mérj egyenfeszültséget a kimeneten.
(#) jancsi8511 válasza reloop hozzászólására (») Máj 6, 2012 /
 
Egy pillanatra DCV 50v t láttam tudja a multiméter mikor kell lemerülni.Lehetséges ez?
(#) louis0328 hozzászólása Máj 6, 2012 /
 
Sziasztok!
Szeretnék építeni egy 200W-os sztereó végfok erősítőt,

amit szeretnék:12V-os tápról üzemeljen lehetőleg egyszerő felépítés és jó minőség
ami nem kell: hangerőszabályozás mély/magas szabályozás balansz
Örülnék neki ha valaki tudna hozzá linkelni egy kapcsolási rajzot, nyáklaptervet, és alkatrészlistát.
előre köszönöm.
(#) reloop válasza jancsi8511 hozzászólására (») Máj 6, 2012 /
 
Nem tippelek, úgyis elemet kell cserélned
A ST-BY bemeneten folyó áram erősségének (emlékeim szerint) jelentősége van.
(#) reloop válasza louis0328 hozzászólására (») Máj 6, 2012 /
 
Szia! Mielőtt ilyen nagy fába vágnád a fejszéd jó ha tudod, hogy egy gyári új készülék árából aligha fogsz kijönni: Bővebben: Link, és akkor a használtakról még nem is beszéltem.
A 2x200W-hoz 12V-ból +/-50V 5A-t kell előállítanod DC-DC konverterrel, ezután jön még maga a végfok elkészítése.
Ha megelégszel 2x25W-tal (az is elég komoly teljesítmény) akkor tudnék reálisan kivitelezhető megoldást ajánlani.
(#) szamóca válasza louis0328 hozzászólására (») Máj 6, 2012 /
 
(#) Zsolt222 válasza reloop hozzászólására (») Máj 7, 2012 /
 
Szia!

Keresgéltem erősítők közül találtam sokfélét,de ez árban sem rossz meg teljesítményben sem lenne rossz(gondolom én)azt írja az eladója hogy nem szól..meglehetne javítani?
az erősítő: Sanyo dca 401 máshol drágábban adják,félek hogy megveszem és nem tudom megjavítani mert olyan hibája van,köszi előre is a segítséget!
találtam egy Sony erősítőt is 13.000ftért 2*45W 18.000 meg 30.000 adják máshol ez a neve az erősítőnek:SONY TA-F117R

meg néztem egy ilyet is:
http://elektronika.vatera.hu/hi_fi_asztali_audiolejatszo/erosito_re...9.html
(#) Zsolt222 hozzászólása Máj 7, 2012 /
 
Sziasztok!

Van egy Kenwood KRC-151l régebbi autórádióm 4*20Wos nem lehetne ebből az erősítő részét kinyerni?Ha lenne rá valamilyen megoldás akkor meg kellene csinálnia baja annyi hogy bekapcsol de nem szól..gondolom a végfok a baja..ahogy szétkaptam láttam is hogy egyszer már javította szakember,felcímkézte és végfokot cserélt benne..ha kell teszek fel fotót..Köszönöm a segítségeteket!
(#) Markota hozzászólása Máj 7, 2012 /
 
Hello!
Meg szeretném építeni ezt az erősítőt:Bővebben: Link

Hogyan tudnám kiszámolni, hogyha mondjuk 1 órán át szeretném akkuről működtetni, akkor hány mAh-es kell hozzá?

Köszi, Márk
(#) reloop válasza Markota hozzászólására (») Máj 7, 2012 /
 
Szia! A kiszemelt kapcsolás egyáltalán nem passzol akkumulátorhoz, hacsak nem akarsz többet sorba kötni. (Szerintem nem akarsz )
(#) Beringer 600 válasza Markota hozzászólására (») Máj 7, 2012 /
 
Heló! Sajnos ezt csak úgy tudod akkumulátorról üzemeltetni,ha készitessz hozzá olyan átalakitót,amely 12v-ból átalakit 2x30v.Ez a kapcsolás szimetrikus tápról működik.
(#) nemesimi hozzászólása Máj 7, 2012 /
 
Sziasztok!!

Egy pár hozzászólással feljebb írtam!Nem sokat javult a helyzet!
De most már az a baj hogy a vinyó ahogy dolgozik keres,ír,olvas bele hallatszik a hangszóróba(12V kocsi erősítő + pc táp 400W + számítógép ) de ha az erősítőt 12V aksiról hajtom csendes nem hallatszik bele semmi és kiválóan működik(hibátlan és kifogástalan)!
De csak pc tápról szeretnék hajtani mindenkit!

Ha valakinek ötlet vagy észrevétel szívesen meghallgatom!Köszi!
(#) emersys válasza nemesimi hozzászólására (») Máj 7, 2012 /
 
Szia.
Ne haragudj de teljesen rossz vállalkozás szerintem az amit erőltetsz..
Egy végfok szíve lelke a megfelelő nagyságú és szűrésű táp.
Autós erősítők esetén egy dc-dc átalakító az ami a +12V -ból készít egy szimmetrikus tápot a saját végfok moduljának meghajtására (-kihasználva az akkumulátor nagy áramerősségét.)
Te egy kapcsolótápot vetsz be, ami talán nem is lenne probléma , csakhogy...
Azt a tápot terheli x winchester, x cd rom, kölnféle illesztőkártyák (nem beszélve egy erős külön tápot igénylő videokártyáról) valamint maga az alaplap. (ez esetben is ha x magos processzor terheli).
És ha jól értem akkor te még az amúgy is csak max 5-10 ampert bíró 12V ágat még leterheled egy kocsi erősítővel..
Egy idő után valami rovására fog ez menni..
A tranzienst vélhetőleg a változó kapcsolófrekvencia miatt hallod, ahogy terheli a winchester a tápot
(#) nemesimi válasza emersys hozzászólására (») Máj 7, 2012 /
 
Köszi a gyors választ!!

"A tranzienst vélhetőleg a változó kapcsolófrekvencia miatt hallod, ahogy terheli a winchester a tápot "
Ez lenne a bajom!!!

Valami megoldásod lenne erre!!Ezzel a felálással!!!!
A gép nem nagy igényű a táp bírja csak a búgást,ciripelést kelle megszüntetni!!

Kondik vagy valami más esetleg???
(#) emersys válasza emersys hozzászólására (») Máj 7, 2012 /
 
Én azzal zárnám végezetül jó tanácsként, hogy sokba fog az kerülni, ha a tápod kinyírja a számítógépedet egy megnövekedett túlfeszültség vagy bármi rendellenes hiba folytán ami a táp túlterhelése végett fog a legelőbb bekövetkezni.
Mert a szinte biztos, hogy nem az erősítő fogja húzni a rövidebbet hanem az érzékeny, amúgy is kényes elektronikával ellátott híradástechnikai kütyük amik a gépedben jelen vannak.
(#) emersys válasza nemesimi hozzászólására (») Máj 7, 2012 /
 
Sajnos ezt csak szkóppal lehetne kimérni hogy miről is van szó.., ha a tápod nem tartalmaz sor és interferencia szűrést, valamint jól méretezett fojtókat akkor azt már utólag nehéz lenne beletervezni..
-Valamint ha búgást is hallasz ami szerintem Brumm , azt földhúr okozza.
Következő: »»   1056 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem