Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Földhurok, avagy mit csináljunk, mikor minden zúg
Lapozás: OK   32 / 62
(#) CHZ válasza tube_dani hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Az előfok nem lehet műanyag házban, ez már alapból probléma. Árnyékolni kell, mivel nagy az erősítése és 50Hz környékén nagy a kiemelése. Amíg ezt nem oldod meg, ne várj igazi javulást.
(#) CHZ válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
MC hez is kell RIAA, csak alacsony bemeneti impedanciával és nagyobb erősítéssel kell rendelkeznie. MM kisebb erősítés szükséges, 47k bemeneti imp..
PL200 úgy tudom nagy szintű MC-vel került forgalomba , amihez megfelel az MM hangszedő erősítője.
(#) tube_dani válasza reloop hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Igen.
(#) tube_dani válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
De akkor a másik lemezjátszó miért üzemel gond nélkül???

tudom már: a másikban csak egy motor és egy hangszedő van, a pl200 meg egy digitális *
(#) CHZ válasza tube_dani hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Másikkal lehet jobb, de szerintem azzal sem lehet teljesen zajtalan. RIAA műanyag dobozban biztos zavarforrás. Készíts valami árnyékolást rá. PL200 mitől digitális? Ebben is csak egy motor és a hozzá tartozó elektronika van, direkt hajtású. Doboz belső árnyékolásán is sok múlhat. Már jeleztem, hogy ebből a szempontból is különbözhetnek a lemezjátszók.
(#) tube_dani válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
A másik lemezjátszó teljesen műanyag burkolatú, a GND kivezetése csak és kizárólag a hangkar külső felületére van kötve. Ez van a RIAA bemenetén összekötve a jelek árnyékolására.
Készítek a RIAA-ra egy árnyékolást...
(#) CHZ válasza tube_dani hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Külső burkolaton belül van árnyékolás a szükséges helyeken. A +GND nem véletlenül van külön kihozva a vázról, ha az RCA testpontjához kéne kötni , akkor nem is vezetékezték volna függetlenül ki. Csak így lehet tökéletesen zavarmentesen bekötni, a 2 GND nem mindegy hol lesz összekötve.
(#) Massawa válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Erre akartam kilyukadni, hogy nem stimmelnek a szintek, de ha ugyanazt a hangszedöt használja, akkor már passzé.

Szerintem valamelyik drotja testet kap, és emiatt brummog. ŕt kellene nézni/huzalozni a kart.
(#) CHZ válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Értem, de ez a szintkülönbség nem okozna brummot.
(#) tube_dani hozzászólása Ápr 24, 2012 /
 
A RIAA-t beraktam egy fémdobozba. Ezen rajta van a lemezjátszóról jövő GND kivezetés, a jelföld és a védőföld. Csak a hangszedőt használva (ugyanis a pioneer két részből áll: a mechanika (kar, autoreturn...) az alsó fedlapon van, a motort vezérlő elektronika trafóstul pedig a felső fedlapon) bekapcsoltam a Hi-Fi-t. Néma csend, a hangerőt feltekerve is csak a természetes sistergést hallottam.
Nagyon megörülve összeraktam a két részt és felraktam egy lemezt. Na itt már megjelent a brumm. Gondoltam a trafó megszór valamit.
Szédszedtem a két részt, a trafó messze került mindentől, de így is volt brumm.
Feljöttem ide a fórumra és írtátok, hogy a jelföldet nem kell a védőföldre vinni. Szóval kábelt lecsíptem, de a brumm megmaradt.

Megpróbálom visszaállítani az első állapotot, amikor néma csend volt.
(#) CHZ hozzászólása Ápr 24, 2012 /
 
RIAA dobozát kösd össze az előerősítő nyákjával, ahol a tápfesz GND pontja is csatlakozik. RCA aljzatokat szigetelve kell szerelni, nem kapcsolódhat a fém házhoz.
Lemezjátszó + GND vezetéke a fém dobozhoz kötendő.
(#) tube_dani válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
De akkor végső soron a +GND vezeték a fém dobozon keresztül a nyákon a tápfesz GND-re csatlakozik, ahova a jelföld is.
(#) CHZ válasza tube_dani hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Találkozik , de nem mindegy, hogy hol.
Az a lényeg, hogy ne keletkezzen hurok.
A jelvezeték földje külön legyen, áram ne folyhasson rajta. Készülék házak (lemezjátszó és előfok doboza) függetlenül a tápegység GND -jére menjen, ott már találkozhatnak, kell is. így nem lesz brumm,garantálom..
(#) tube_dani hozzászólása Ápr 26, 2012 /
 
Tegnap és ma a dobozon furkáltam a csatlakozók helyeit és tisztogattam a többi alkatrészt. Most rakom össze a kész lemezjátszót. Holnap töltök fel képeket is.
Ezután beépítem a RIAA-t egy fémdobozba, aztán szólhat a muzsika!
(#) tube_dani válasza tube_dani hozzászólására (») Ápr 27, 2012 /
 
Íme néhány kép. Következő lépés a RIAA újradobozolása.
(#) Massawa válasza tube_dani hozzászólására (») Ápr 29, 2012 /
 
Már a képböl is látható, hogy 2 aranyszabályt nem tartottál be.
Egy ilyen érzékeny gramofonban a halozati és motorhajtó részt a legtávolabb kell vinni a hangjelektöl. Ez értelemszerüen a pick-up-hoz képest az átlós ellenkezö sarok (hátulról nézve a jobb sarok).
Sajnos maga a pickup annyira érzékeny a hálozati brummokra, hogy igen nehéz kiárnyékolni. Nekem az elsö gramafonnál ez csak egy permallyosdobozzal sikerült, és a motort is át kellett helyeznem. A második lemezjátszót már ezen ismeretek alapján teljesen másképpen terveztem, és sokkal kevesebb gond volt vele.
(#) neocska hozzászólása Máj 10, 2012 /
 
Szervusztok!
Az lenne a problémám, mint ahogy a cim is emliti, hogy minden zug.
Mikor a laptop és az erösitö (2darab tda7294 hid) berakom a keverö pultom dB Tehnologies 214 (ez egy olasz gyártmányu kis keverö) akkor minden elkezd zugni.
nélküle meg szépen, zugás nélkül halgathato a zene.
Ez a jelenség csak azota lépett fel miota elköltöztem panleböl magán házba (érdekes mert régebb nem zugott semmi).
Az összekötö madzagok az erösitö és keverö közt "Professional Low Noise Microphone Cable S.F.A" feliratu madzag.
A laptop és keverö között normál fülhalgato kábel, amit lehet kapni méterre.
(#) reloop válasza neocska hozzászólására (») Máj 10, 2012 /
 
Szia! A készülékek közül melyik kap védőföldet? Az a leggyakoribb hurok forrás.
(#) Massawa válasza neocska hozzászólására (») Máj 10, 2012 /
 
A laptopot járasd akkuról, ha megszünik a brumm, akkor a PC töltöje a ludas.
(#) pucuka válasza Massawa hozzászólására (») Máj 10, 2012 /
 
Egyáltalában nem biztos, hogy a laptop töltője a hibás a földhurok létrejöttében.
(#) Massawa válasza pucuka hozzászólására (») Máj 10, 2012 /
 
Jobb volna, ha elöbb neocska mondaná el mi történt, ahelyett, hogy nekifognánk a nagy okoskodásnak.
(#) neocska válasza Massawa hozzászólására (») Máj 10, 2012 /
 
Laptopnak nincs akkuja.
Hát ha ugyvesszük egyik ezköznek sincs védöföldje, mivel nincs fölelése az egész hálozatnak (tudom veszélyes de a nyáron ugyis renoválás lesz s akkor meglesz oldva ez a plobléma is).
A keverönek is és laptopnak is sima villlás dugoja van.
Volt egy olyan probléma hogy a keveröt trafo nélkül vettem igy azt külön tekertem neki, az egyenirányitás és szürés meg egyebek benne vannak a keveröbe gyárilag.
-+15 os stabilizálással van megoldva (7915 7815 párossal).
(#) Massawa válasza neocska hozzászólására (») Máj 10, 2012 /
 
Akkor rossz a kábel bekötése.
(a laptop meg a keverö között - vagy rossz helyre van bedugva - a nagyszintü RCA csatlakozoba kellene)
(#) neocska válasza Massawa hozzászólására (») Máj 10, 2012 /
 
Volna 4 stereo bemenetem (Line In) és 1 RCA ami ugynevezett TAPE.
Laptopba a kivezérlés csak 50% van állitva.
Érdekesség hogy csak ha nagyon halkan vagy egyáltalán nincs zene akkor halatszik be a Brumm, s mikor mind2 erösitö rávan kapcsolva.
Probáljak beszerezni az erösitökhöz leválasztotrafokat?
(#) Massawa válasza neocska hozzászólására (») Máj 10, 2012 /
 
A laptopot mindig a maximumra kell állitani, mert ekkor éred el a legnagyobb jel/zaj viszonyt.

A bemenetet kell ehhez állitani.
Ha csak a szünetben van a brumm, akkor valoszinü itt lesz a baj.
Ha nem tudod a LINE-IN-re kötni (nem tudom milyen szimmetrikus vagy nem),l akkor probáld átmenetileg a TAPE bementre kötni, de jobb lenne a LINE-IN-t használni.
Nem kell leválasztó trafo, csak egy átkötés a (gondolom) XLR dugoban (vagy szimmetrikus JACK-ben, ha ilyen van a pulton).

Ha a pultod eddig az erösitövel baj nélkül ment, akkor azt nem kell piszkálni. Mindig ott kell keresni a hibát, amit a legutoljára kötöttél a rendszerhez.
(#) neocska válasza Massawa hozzászólására (») Máj 10, 2012 /
 
XLR-t nem használok rajta mivel van külön nagy Jack dugoja a kimenetnek ugyhogy azt egyenlöre föllöslegesnek találtam hogy a kábeleket átalakitsam XLR re. (3féle kijövete van, XLR, Jack (jack main és Jack Subwoofer) és RCA)
Line in-t használok mert ezen van EQ meg hangerö szabályzás is, amugy midnenik Line in külön jobb él bal bemenetje van (sztereok) s van még 6 darab ami XLR vagy Jack ez mono de az most minket nem zavr.
Ha mindent feltekerek a plafonig (erösitö és laptop, a keverö meg 0dB álitva) s nincs zene megvan az 50hz és egy nyugodt sistergés is.
(#) neocska válasza neocska hozzászólására (») Máj 10, 2012 /
 
Megkaptam a Brumm okát.
Soha az életbe nem gondoltam volna rá.
Külsö 3,5" HDD-m hozta be a rendszerbe a brummot, mivel ennek is van külön tápegysége, és annak a testje az usb kábelen a laptop testjére ment.
Eléggé furcsa volt mikor lehuztam a laptopro me egybö szélcsend lett.
Ezt valaki elmagyarázza hogy most akkor hogyis van ez? Mert ha ugyveszük mindenik ketyerének van külön tápja, és ezeknek a tápoknak a testpontjuk zavarták volna egymást? (külsö hdd, laptop, keverö, erösitö ez 4 tápegység) ha ugyveszük majdnem csillagpontos a test, mivel a laposon egyesülnek (kivétel az erösitö)
(#) Massawa válasza neocska hozzászólására (») Máj 10, 2012 /
 
Sajnos a mai PC tervezök jelentös részének halvány dunsztja sincs egyébb hatásokról, és tömegszámban kerülnek a boltokba látatlanban is betiltandó tápegységek.

Ezek közé tartoznak

mindeféle computeres tápok (vinyohoz, DVD stb.
mechanikákhoz)

alacsonyfeszültségü világitáshoz (12V vagy LED) (föleg a laposabbak, amik butorokba vannak szánva - aztán csodálkozik az ember, hogy ugyanabban a butorban egy tuner meg se szolal, vagy az erösitök mindenféle hangokat adnak ki.

telefontöltök
stb.

Ezek mégha csak 2 eres hálozati kábellel csatlakoznak is annyi szemetet visznek a környezetbe, hogy sok elektroakusztikus berendezés egyböl sirva fakad.

Szoval mégiscsak eljutottál a (rossz) táphoz......

(#) neocska válasza Massawa hozzászólására (») Máj 10, 2012 /
 
El, csak az a probléma hogy azon tartom a zenéim, na nem baj, majd ha ugyengedi a zsebem veszek még egy 2,5". Köszönöm segitséget.
(#) Massawa válasza neocska hozzászólására (») Máj 10, 2012 /
 
Lehet, hogy ha a belsö táprol járatod, az USB-n keresztül, akkor nem lesz baj (a kisebb vinyokat elviszi az erösebb USB csatlakozo is
Következő: »»   32 / 62
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem