Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1671 / 3972
(#) gyengus válasza qvasz2 hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
Értem, köszönöm szépen!
(#) Frankye válasza qvasz2 hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
Vagyis - hogy kiegészítsem tanult kollégámat - nyugodtan ráadhatod a 12V egyenáramot, csak a polaritásra figyelj! Egyéb előtétek, áramgenerátoros kapcsolások, etc. nem kellenek. (Tapasztalatból mondom, nálam kb. 1/2 éve üzemel egy ilyen szalag, mint helyi világítás, semmi extra, csak egy dugasztáp, és nincs baja...)
(#) gyengus válasza Frankye hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
Köszi!
Beüzemeltem, működik.
Viszont kevés a fénye, majd kipróbálom két csíkkal.
(#) Frankye válasza gyengus hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
Milyen típusú, hogy kevés a fénye? Ami nálam van, az este szabályosan vakít.
(#) silent15 hozzászólása Máj 15, 2012 /
 
Sziasztok, nem tudtok valamilyen IC-t amivel foghatom a villámláskor keletkező "elektromosságot" vagyis nekem csak annyi kéne, hogy valami ami ha pl 50+-10 km távolságon belül jelzi a vihar közelségét, BSS-en van egy kapcsolás, de arra azt mondják zavarhatják az AM rádiók.

Ötletek?
KÖSZI!
(#) gyengus válasza Frankye hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
Ezt vettem: Bővebben: Link

Most két csíkot tettem az akváriumok fölé.
Lehet, hogy az 5050-es tokozásút kellett volna választanom, ott 3 LED van egy tokban...
(#) silent15 hozzászólása Máj 15, 2012 1 /
 
Nem tudjátok hol tudok venni BB109 varicap és 10,7Mhz keramikus szűrőt? Újpesti vagyok

KÖSZI!
(#) belenyii hozzászólása Máj 15, 2012 /
 
Segítséget kérnék, egy TR-0157-es komplex audio generátor javításához. A Vaterán vettem "neves" elektronikai üzlet vezetőjétől, akitől nem vártam volna, hogy a "hiányos" műszert mindössze "rossz"-nak tünteti fel... Egyszóval a hanggenerátor egységből hiányzik a XOD-01 alaposzcillátor modul. Ilyet keresek, az sem baj, ha hibás! Igazából a műszer eredeti állapotát szeretném restaurálni, ezért nem építek magam egy "pót" oszcillátort.
(#) nedudgi válasza silent15 hozzászólására (») Máj 15, 2012 / 2
 
(#) silent15 válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
Oké itt találtam 10,7-est de itt sincs BB109 azt nemtudod hol kaphatok?
(#) nedudgi válasza silent15 hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
Azért mert a honlapjukon nem látszik, mg lehet nekik olyan. Egy telefont vagy emilt eressz meg.
A honlap egyáltalán nem naprakész.
(#) silent15 válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
Oké megfogadom köszi
(#) atipapi1990 hozzászólása Máj 15, 2012 /
 
helo *

*Törölve ! Legyélkedves elolvasni a fórumszabályzatot és a használat feltételeit .
(#) fortuna6902 hozzászólása Máj 15, 2012 /
 
Sziasztok péter vagyok. ennek a zener diódának ezek a paraméterei:
színek ? piros ? sárga ? zöld

D --- 1N245
D --- 1N24E
L --- 2,4 H 20 %
L SMD 2,4 mH
R 2,4 M 20 %
Z dióda RLZ 18B

és erre a típusúra kilehet-e cserélni? BZV55C18
(#) SzervízMacska válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
[off]Csak akkor szabad behaladni a kereszteződésbe, amikor zöld, illetve akkor, ha féktávon belül vagyunk, és zöldről sárgára vált.
(#) peter1995 válasza vilmosd hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
TL072 van benne.
(#) balzi hozzászólása Máj 15, 2012 1 /
 
Sziasztok!
Pickit2-vel programoztam többször egy 16F871-es PIC-t, egy ido utan nem akart rendesen futni rajta program, akkor vettem eszre, hogy a PICKIT2 16F870-esként kezeli. Hiába adom meg manuálisan a típust nem fogadja el. Szerintetek, hogy tudom visszaállítani a saját típusára?
Válaszotok előre is köszi!
(#) SimonIstvan hozzászólása Máj 15, 2012 /
 
Ez egy hajvasaló bekötése a dug villába. Megfelelő szerintetek a szín? Működni működik akkor is ha fordítva dugom be a konnektorba a dug villát.
(#) marci20 hozzászólása Máj 15, 2012 /
 
Nem tudna valaki ajánlani egy olyan oldalt, ahonnan megérhetném könnyen néhány IC működését???
(#) pucuka válasza marci20 hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
Alapvetően az IC -k működését az adatlapjukból ismerheted meg. Ahány IC, annyi fajta. Az IC típus számát beírod a keresőbe, és kiválasztod azt a helyet, ahol az illetékes adatlap leledzik. A keresést kezdheted mindjárt az oldal fejlécében levő katalógus menüpontra kattintva.
(#) debiansix válasza SimonIstvan hozzászólására (») Máj 15, 2012 / 1
 
Igen, megfelelo.
(#) SimonIstvan válasza debiansix hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
Akkor jól tudom, hogy a sorrend az mindegy?!
(#) debiansix válasza SimonIstvan hozzászólására (») Máj 15, 2012 / 1
 
Mindegy, hogy hogyan dugod be, mivel a konnektorban valtakozo aram folyik, nem pedig egyenaram, es a keszuleked valtakozo arammal mukodik. Egyeneram eseten nem lenne mindegy.
(#) csinidani hozzászólása Máj 15, 2012 /
 
Sziasztok!
Éppen most szeretnék csinálni egy tűzijáték indító pultot és már csak az akku hiányzik.. Nézegettem a motorkerékpár akkukat, de a zselés iszonyat drága, kb. a többi alkatrész ára.. Kinéztem ezt a zselés akkut, de kicsit bizonytalan vagyok..
1. kérdés: Tényleg simán kiömlik a sav a mozgatástól? ha leragasztanám a kupakokat szigszalaggal, ami teljesen befedi, az veszélyes lehet?
2. kérdés: Ha rövidrezárom a két pólust pár másodpercig, akkor ugye nem lesz semmi életveszélyes benne? Mert hallottam, hogy elég veszélyesek is lehetnek, plusz pár ember igencsak rám is ijesztett a savas akkumulátorokkal kapcsolatban..
Elnézést az igen kezdő kérdésemért, de nem szeretnék a hülyeségem miatt se nekem, se másnak sérülést okozni..
(#) SimonIstvan válasza debiansix hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
Köszi, most már értem a dolgot.
(#) vilmosd válasza balzi hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
Esetleg frissitsd a Devicefilet. Az aktualis a MCHP oldalan talalhato. De ez egy regi tipus, es biztos benne van. Mit ir az automatan olvasaskor? Milyen tipus?
Mellesleg van PK2 topik.
(#) vilmosd válasza peter1995 hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
Sztereoban csinaltad?
(#) pitybull hozzászólása Máj 16, 2012 /
 
Sziasztok!
Most kezdem az elektonikát. máris egy érdekes dolgot kérdeznék..
Feszültség fügvényében szeretnék egy relét kapcsoltatni..azaz ha a beálított értéktől nagyobb a mért érték akkor kapcsolj a a relét...
Van egy omron termosztátom, ami ugye állítható pv-sv vel rendelkezik. ez lenne a legegyszerübb ha áttlehetne alakítani valamiképp ,hogy feszültség szerint müködjen ne pedig a "k " tipusu hőelem szerint....Gondoltam hogy valamiképp áttalakítható lenne..
Van e ötletetek hogy miként lehetne ezt megoldani??
(#) dovanhun hozzászólása Máj 16, 2012 /
 
Sziasztok! Egy programozható ledes ventillátorra szeretnék egy adaptert kötni. (gyárilag elemes). 3 db 1,5 V-os elemmel működik. AZ ok, hogy 4,5V-os egyenáramú adapter kell, de azt honnan lehet tudni, hogy hány mA-es legyen? Többször használtam már telefon töltőket hasonló célra. Általában csak megmérem, hogy hány voltos és működik is. De ezt nem akarom tönkretenni . Akkor még egy kérdés: Miért van az, hogy egy telefon töltőn feltüntetett output feszültség nem egyezik a mért feszültséggel?
(#) sany hozzászólása Máj 16, 2012 /
 
Sziasztok!

Van egy panelom ami be van forrasztva. Lefújtam a panelt Flux SK-10 Spray - vel. Egy kicsit sokat fújtam szerintem , mert egy vékony szigelt réteget csinált a panelra. Szeretnék feszültségeteket méregetni. De ahhoz le kell kaparnom a lakkot. Hogy ne kelljen lekaparni arra gondoltam , hogy körömlakklemosóval átmosom a panelt ( pl.ecsettel). De azt nem tudom , hogy aztán oxidálódni fog -e a NYÁK. Mi a véleményetek?
Következő: »»   1671 / 3972
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem