Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   903 / 1679
(#) Bojtossapka válasza Bojtossapka hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
Valamiért nem tudtam több képet csatolni. Itt a beültetési oldal és KD mester tervezte kapcsolás, amit itt már közzétett.
(#) Bojtossapka válasza Zupp87 hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
Valami rémlik, mintha olvastam is volna, jó úton jársz, ha Canopust tervezel magadtól grat hozzá
Lenne pár kérdésem ehhez a kapcsoláshoz, hány V-ról járatod és milyen végtranyókat használsz, a nyákterven nem látszik?
(#) Beringer 600 válasza Bojtossapka hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
köszönöm szépen.
(#) CIROKL hozzászólása Máj 15, 2012 /
 
Szép estét , ismét elkészült egy kis szerkezet egy jó barátom kérésére készült és natur jegyében mint mostanában nálam szinte minden .
Festék és minden vegyi anyagtól mentesen a dobozolás sima alu lemez az előlap inox ami 6mm -es / a feliratot így kérték / nem nekem kell lesnem tehát ez irányban nincs beleszólásom , de az alkatrészeket is zacskóban kaptam a feladat az az volt hogy nyákra tegyem bedobozoljam és majd a haver használja.
Még több kép !
(#) audiofeeel válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
Professzionális! Nem kevesebb.
(#) CHZ válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
Nagyon szép lett. (Esetleg a fejhallgató aljzat kaphatna egy szebb anyát, vagy valami takarást...)
(#) enree válasza borvendeg hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
Pofás darab lett, látom, jó helyre kerültek a motorjaim
(#) CIROKL válasza CHZ hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
Egy takarás inox-bol egy ide illő csavar valóban jobban mutatna de most esztergályos kapacitásom nincs , majd visszatérünk rá !
(#) vicsys válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
Nagyon tettszik, igazán igényes lett! Gratula! :kalap:
(#) Zupp87 válasza Bojtossapka hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
Jelenleg egy 2x12V-os trafóról megy, névleges terhelésen +/-16V DC kerül a végfokra. Az offszet és a nyugalmi áram a B5-höz hasonlóan kerül beállításra. Pár ellenállás, valamint a középső A osztályú fokozat tranyóinak cseréje pl. MPSA42/92-re (mivel a BC546/556 max. 80V Uce értéke miatt itt már pengeélen táncolna), a végtranyók cseréjével, valamint az erősítés növelésével +/-40...45V-ra terveztem felvinni a tápfeszültséget, ez 0,1% körüli torzítással 70W körül eredményezhet (ez is szimulációs előkép.. ami azért a valóságban kicsit nőhet). Cserébe az A osztályú középső fokozatot jobban ki kell kompenzálni, legalább 100..120p kondi kell a C-B lábuk közé (míg a BC-knek 82 is elég volt), hogy megfelelő legyen a fázistartalék (durván 45 fokra lőttem be). Ezeket szimulációkra alapoztam (a PSpice-nak nagyon jók a félvezető modelljei), és ami ott jól működött, az a valóságban is stabil volt. Kíváncsi leszek én is a nagyobb "tesóra". Jelenleg egyszerű BD241/242 párral üzemel, a meghajtás BD139/140, a többi BC546/556. Nem volt egyelőre időm és anyagi keretem egzotikusabb alkatrészekkel kísérletezni.

Ennek a fajtának azonban a legnagyobb hátránya, hogy a visszacsatoló ág duplázva van, és azok ellenállásait illik jól összeválogatni páronként, különben (KD nyomán) a bemeneti fokozaton közös módusú áramok indulnak meg, amik rossz esetben egy nagyságrenddel is megugrasztják a torzítást. Ez egyébként kiküszöbölhető, ha a két emittert egy kb. 680u-s kondival összefogjuk. De az plusz még egy elkó.. és én a hangján fülre nem igazán vettem észre változást. Valamikor előkeresem a kapcsrajzot is.
Egyébként a Canopus gyanítom, jóval kifinomultabb tervezés és alkatrészkészlet.. de nagyjából ez a topológia, ahogy emlékszem.
(#) emersys válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
Szia. Gratulálok! Szép munka lett ismét.
(#) emersys válasza lamalas hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
Igényes, korrekt hangfalpár lett. Sok örömteli zenehallgatást velük.
(#) Bojtossapka válasza Zupp87 hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
Köszönöm a részletes leírást. Nem új a topológia ez tény, már a Canopusnál sem volt új, csak sokan ezt ismerik, én egy 89-es RT cikkben találtam rá először erre a felépítésre és ki tudja mióta megalkották már.

Jah, ha már említetted az összeválogatást BC, BF tranyókból dupla annyit vettem, boltban nem akartam válogatni és sikerült is megtalálni a párokat, nagy mákom volt velük, mivel csak multiméterem van különböző hőmérsékleteken vizsgáltam és már az is meglepő volt, h 2 BC tranyó teljesen egyezik, hát még azt, hogy 60 fokon is ugyanakkora volt a bétájuk. Tervbe van véve valami jó kis Hfe teszter építése vagy kiegészítő multiméterhez, amivel különböző feszeken tudom őket vizsgálni
(#) lamalas válasza emersys hozzászólására (») Máj 16, 2012 /
 
Koszi! Tenyleg jo vele zenet hallgatni, de valoszinu eladasra kerul mert ez egy kiserleti hangdoboznak keszult. Sajat hasznalatra masikat tervezek
(#) Csabijoe válasza CHZ hozzászólására (») Máj 16, 2012 /
 
Vagy 20 évvel ezelőtt építettem erősítőket és mindig a dobozolással volt a legnagyobb gondom. Ezt a gyönyörűséget látva olyan érzésem van, hogy hozzá se fogok. Ez olyan lenne, mint Paganini után fellépni egy hegedűversenyen... Mindezt úgy, hogy nem tudok hegedülni. Gratulálok!
(#) MrBrown válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 16, 2012 /
 
Látom már találtál is helyet a 6,3-as jack aljzatnak. A műanyag anyáját már a pici csöves gitár erősítőmnél is leszólták pedig állítólag Neutrik.
A véleményemet sejtheted a szerkezetről ha visszatekintesz az elmúlt öt munkámra amiben jócskán volt részed
(#) CIROKL válasza MrBrown hozzászólására (») Máj 16, 2012 /
 
Ez az aljzat nem az az aljzat ezt is készen kaptam mint a többi alkatrészt .
Sajnos előre nem láttam az anya kérdést de két hét mulva pótolom , fog kapni egy inox anyát / már most nem mert pont most vitték el ./
(#) CHZ válasza Csabijoe hozzászólására (») Máj 16, 2012 /
 
Szerintem eltúlzod, de köszönöm!
(#) Johnny0004 hozzászólása Máj 18, 2012 /
 
Sziasztok!
Elkészítettem a szilva féle pickit2 klónt. Igen tudom jó nagy a tekercs, de ilyen volt éppen, elfér benne. Az ellenállásokból kisebb kellett volna, mint kiderült, ezért állítva tettem be, a ledek pedig azért ilyen hosszúak, mert a doboz miatt megvártam mekkorára kell majd vágni. A doboz nyák lapokból van összeforrasztva.
Sajnos telefonnal készültek a fotók.
(#) HA3GX hozzászólása Máj 18, 2012 /
 
Sziasztok,

a középsugárzó*k bedobozolása elkészült, ez sem lett valami szépség, de szintén szép a hangja. A belsejéről nem csináltam fényképet, mert addigra már összeragasztottam.

*A két közép hangszóró, bedobozolás után válik közép sugárzóvá.
(#) HA3GX válasza HA3GX hozzászólására (») Máj 18, 2012 /
 
Köszönöm a felvilágosítást az illetékes moderátornak.
(#) szamóca válasza HA3GX hozzászólására (») Máj 18, 2012 /
 
Végre egy értelmes, fogékony, és nem durcás ember!
Köszi!
(#) lajos1969 hozzászólása Máj 19, 2012 /
 
Egy kicsit ráértem! A poti gombok nem véglegesek de csak ilyen volt itthon!

SDC16761.JPG
    
(#) ZSozsóó válasza lajos1969 hozzászólására (») Máj 21, 2012 /
 
Nagyon ízléses lett, gratula! Zs.
(#) lajos1969 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Máj 21, 2012 /
 
Köszi!
(#) golem hozzászólása Máj 21, 2012 1 /
 
Sziasztok!
Ma készletem az előerősitőmel müködik remekül itt van a képmár csak dobozolás.

P1060640.JPG
    
(#) Schnitt válasza lajos1969 hozzászólására (») Máj 22, 2012 /
 
Kivulrol nagyon jol nez ki. Belekukkanthatnank?
(#) janimester hozzászólása Máj 23, 2012 /
 
555-ös és bc547-es áramgenerátor légvezetékeléssel Holnap készül a nyák is.
(#) skero válasza janimester hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Örülök ,hogy működik ,na de szegény alkatrészek... De ahogy "ismerlek" a nyákra épített áramkör kárpótolni fog minket .
(#) Action2K válasza janimester hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Bocs, de ha a rajzon lévőt építetted meg, akkor annak köze nincs az áramgenerátorhoz. Az csupán egy PWM-es szabályozó.
Következő: »»   903 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem