Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1064 / 2514
(#) CIROKL válasza emersys hozzászólására (») Máj 18, 2012 /
 
Bár csak én is lennék ilyen türelmes ...
(#) reloop válasza golem hozzászólására (») Máj 18, 2012 /
 
Az R4 a valóságban is 100k ? Az IC lábakat jól azonosítottad be? Ennek működni kellene.
(#) reloop válasza golem hozzászólására (») Máj 18, 2012 /
 
A kapcsoló mély emelés állapotát szimuláltam.

Hangszín.GIF
    
(#) golem válasza reloop hozzászólására (») Máj 19, 2012 /
 
Szia!
Akár hány lm324 adatlapot nézek mind mást ir akkor melyik az igaz egyik +-12V ira másik meg sima 12V ir.
(#) reloop válasza golem hozzászólására (») Máj 19, 2012 /
 
Van két biztos pont a 4 és 11 lábak. Ezek kapják a tápot, lényegtelen egy vagy két félből épül az fel.
A tokban lévő 4 műveleti erősítőből válassz ki egyet, annak a három lábát (+IN,-IN, OUT) kösd be a rajznak megfelelően.
Akkor jársz el teljes gondossággal, ha a nem használt tagok bemeneteit (+IN, -IN) testre kötöd. Erre az esetelegesen beszűrődő zajok miatt van szükség.
(#) Bojtossapka hozzászólása Máj 19, 2012 /
 
Sziasztok,
megépítettem a következő kapcsolást BDW93C párosal, az alábbi módosításokkal:
- biztosítékok és hozzájuk tartozó kondikat kihagytam, koppanásgátló és hangszóróvédő lesz utána kötve inkább
- BD136 helyett BD140 került be
- BF469-470 helyett BF420-421

Akadt vele viszont egy kis problémám élesztéskor, az emitter ellenállásokon 450mV-ot mérek és a nyugalmi áram is 700-1,8A-ig terjed ha tekergetem a potit, jelenleg radiátorként üzemel, de szól szépen. Gyanítom, hogy a BD140 lesz a ludas, a trimmer utáni 470 Ohmot lecserélem 1K-ra, mert mikor növeltem az ellenállás értékét akkor esett nyugalmi áram. +-33V-ot kap oldalanként 2x4700µF-al szűrve.
(#) djcrash hozzászólása Máj 19, 2012 /
 
Sziasztok volna egy kerdesem,lehet e valahogy 16voltos 10 000uf kondikat ugy osze kotni hogy 55voltot kibirjonak? erositobe kene,na most felem nagyon dragak a 10 000uf 100volot kondik, a 16voltossak meg szinte ingyen kaphatoak... 20 darab 16volotst lehet venni 2darab 100voltos aran, kerlek segitsetek, 20 darabot hogy kossek ossze hogy jolegyen a vegfokomba? itt a sajatkesziteso erositom ma lett keszen. 2x300W 4ohm on 800Va tranyo 2x55V 2x10 000uf kondik.
(#) szamóca válasza djcrash hozzászólására (») Máj 19, 2012 /
 
Sorba kötve 6db-ot a feszültségtűrés 6x16V (96V) lesz, és az eredő kapacitásuk pedig 1666uF.
Ha ilyen soros komplexumból párhuzamosan kapcsolsz hatot, akkor megvan a ~10000µF/96V-os kondid.
Az igaz hogy így 36db kondi kell egy kiváltására.
Kész konditemető lesz mint az alanti.
(#) saraha válasza djcrash hozzászólására (») Máj 19, 2012 /
 
Mégis mennyibe kerül felétek egy 16/10000 kondér?
(#) djcrash válasza saraha hozzászólására (») Máj 19, 2012 /
 
szia 1euro 1dr 16volt 10 000kondi
(#) djcrash válasza szamóca hozzászólására (») Máj 19, 2012 /
 
Kossz szepen, akkor 2x 6dr* kell a jobb es bal felere az erositonek ugye?

*dr= DOKTOR
db=DARAB
(#) reloop válasza djcrash hozzászólására (») Máj 19, 2012 /
 
Szia! Az elektrolit kondenzátorok sorba kötözgetése nem vezet sehova. Nézd meg hogyan jönnél ki 10db 1000µF/100V árából
(#) szamóca válasza djcrash hozzászólására (») Máj 19, 2012 /
 
(#) djcrash válasza szamóca hozzászólására (») Máj 19, 2012 /
 
Most mit atyamozol?
(#) Alkotó hozzászólása Máj 19, 2012 /
 
Szokatlan hibával találkoztam ma egy erősítőben. Szólt (kicist furán), és nem lehetett nyugalmi áramot egy bizonyos érték fölé állítani.
Minden "külsérelmi" nyom nélküli 0,33R/2W-os ellenállást találtam egy készülékben, ami szakadt volt. Még az utolsó-utáni gondolatom se erre irányult volna, de a hiba ez volt.

PIC06494.JPG
    
(#) Bojtossapka válasza Bojtossapka hozzászólására (») Máj 19, 2012 /
 
Meghozta az eredményt az ellenállás cseréje, mostmár szépen be tudtam állítani a nyugalmit 100mA-re lőttem be, többre nem akarom, mert úgy néz ki nem választottam túl nagy hűtést 165*60 mm-es 35mm es bordákkal, az alumínium házhoz is hozzá fogom csavarozni. Kiderült még, hogy a BF421-es tranyók nem bírják a strapát, melegszenek rendesen, TO92-höz pedig nem fogok hűtést fabrikolni, ami érdekesség, hogy a párja BF420 nem melegszik, valószínűleg hamis tranyókat kaptam. Maradok a BD139-140-es meghajtóknál, nemsok eltérést tapasztaltam, inkább csak hangerő külömbséget a magasabb bétájuk miatt.

Pár kérdés a végére, elég lesz-e szerintetek az oldalankénti 2x4700uF, valamint mekkora üzemi hőmérséklet fogadható még el, 60-70°C-ig elmehetek?
(#) granpa válasza djcrash hozzászólására (») Máj 19, 2012 / 1
 
16 db. 16v-os 10000uF, ad 1x64V 10000µF-ot; így számolj.
(#) reloop válasza Bojtossapka hozzászólására (») Máj 19, 2012 /
 
Szia! T4, T5 tranzisztorokon (hacsak nincs komoly egyenfeszültség a kimeneten) egyenlő hő termelődik, mivel a rajtuk folyó áram azonos. Az áramerősítési tényezőjük (helyes működés esetén) nem befolyásolja a jelerősítést, mert azt a 15k/330ohm ellenállások határozzák meg. Amennyiben a melegedésük zavaró az R16, R17 68k ellenállások növelésével csökkentheted. Szokás az említett ellenállások egyikének helyén változtatható értéket beiktatni, mert ezzel lehet a kimeneti egyenfeszültséget nullára állítani.
(#) szamóca válasza djcrash hozzászólására (») Máj 20, 2012 /
 
Á! Hagyjuk.
(kondenzátorok soros kapcsolásánál az eredő kapacitás az 1/Ce=1/C1+1/C2+1/Cn képletből származtatható. Párhuzamosnál pedig Ce=C1+C2+Cn.)
(#) Bojtossapka válasza reloop hozzászólására (») Máj 20, 2012 /
 
Kimeneten egyik oldalon 120mV másikon 500mV (tényleg nem lenne hülyeség az a poti), de csak a BF421-ek melegedtek jelentősen, most BD tranyókkal nincs gond, azonos hőmérsékletűek kb.
(#) szalkagyuri hozzászólása Máj 20, 2012 /
 
sziasztok!
segítsetek van egy Philips fw C700 as hifitornyom bekapcsolva akár a rádiót akár a CD részt vagy az aux ra kapcsolok az eqalízer mozog rajta de hang nem jön a hangfalon mi lehet a gond?
CD t is játssza de hang nincs rádió bekapcsolva hang nincs kazetta rész bekapcsolva hang nincs a hangfalak azok jók!!
akinek van ötlete hogy mi lehet vele az írjon
ezt még kiegészíteném annyival hogy,ha várok rá akkor halkan majd felerősödve és erős recsegés közepette elhallgat vissza közben hallottam egy csattanás szerű hangot és égett ic re emlékeztető szag jött a hifiből.
mivel az előző oldalon is szerepel a kérdésem de szerkeszteni már nem tudtam és erre a hibára utólag figyeltem fel!!

PHILIPS.jpg
    
(#) reloop válasza szalkagyuri hozzászólására (») Máj 20, 2012 /
 
Szia! Már a kérdés feltevéskor megnéztem a kapcsolási rajzát. Reménytelenül bonyolult. Az AN7591-esek a végfok IC-k. 3A bitosíték védi őket, annak oldani kellett volna IC zárlatra. Keresd meg az égett alkatrészt, abból talán ki lehet indulni. Rajz az Elektrotanyán
(#) szalkagyuri válasza reloop hozzászólására (») Máj 20, 2012 /
 
köszönöm válaszodat elég nehéz dolgom van mivel olyan fájintos csavarokkal van ellátva hogy,mire leszedtem az oldalát leátkoztam a gyártótráadásul olyan csavarhúzót forgalomba nem hiszem hogy lehet kapni
(#) sound.man válasza szalkagyuri hozzászólására (») Máj 20, 2012 /
 
Helló. Nekem is ilyen hifim van, ha van imbuszkulcs készleted próbáld csak meg azzal! Enyémnek is ugyan ilyen baja volt én kicseréltem benne azt a AN ic-t (elfelejtettem már, hogy az enyémbe milyen is van) azóta tökéletesen megy.
(#) reloop válasza szalkagyuri hozzászólására (») Máj 20, 2012 /
 
Ehhez hasonlót használok. (olcsóbbat ) Még nem találkoztam olyan csavarral amit ne lehetett volna kitekerni vele. (Bocs a szerszámozásért ebben a témában)
(#) sound.man válasza sound.man hozzászólására (») Máj 20, 2012 /
 
Ilyennel is kitudod amúgy csavarni, ha van hozzá ebből a fajta fejből belevaló.
(#) CHZ válasza szalkagyuri hozzászólására (») Máj 20, 2012 /
 
Csavarhúzó Ez kell hozzá, lehet kapni sok helyen, olcsóbban is..
(#) peter1995 válasza CHZ hozzászólására (») Máj 20, 2012 /
 
Torx fejű csavar van benne? A imbuszkulccsal oldható.
(#) CHZ válasza peter1995 hozzászólására (») Máj 20, 2012 /
 
Igen, torx.., imbusz is használható, de nem teljesen passzol bele.
(#) szalkagyuri válasza sound.man hozzászólására (») Máj 20, 2012 /
 
köszönöm mindenkinek a segítőkész válaszokat!!
nagyon rendesek vagytok
Következő: »»   1064 / 2514
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem