Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   120 / 1680
(#) MPi-c válasza Medve hozzászólására (») Szept 14, 2007 /
 

Gratulálok, de a paramétereket nem közölted


Bizonyára egy-két (vagy több) "másolat" azért még "készül". Erre csak biztatni tudlak. (Én pl. 5 saját "(dísz)példánnyal" rendelkezem. )
(#) Medve hozzászólása Szept 14, 2007 /
 
Köszönöm, 3500g, és cca 50cm, (arra már nem figyeltem). Hogy mennyi a fogyasztása??? Hát lemérjük. Sokáig készült, úgy éreztem, bár az én részem semmi ahhoz képest amenyit a párom "dolgozott" vele. És... fog is, de majd segítek, ha tudok.

MPi-c: Ez igen! Szerintem, ilyen stádiumban egyik "konstruktőr" sem akar több "másolatot"...én szeretnék..
(#) MPi-c válasza Medve hozzászólására (») Szept 14, 2007 /
 
Na de fiú vagy leány?
(#) Medve válasza MPi-c hozzászólására (») Szept 14, 2007 /
 
Ja bocs, hát FIÚÚÚÚ! remélem érdeklődni fog az elektronika iránt!!! (mikor kapunk Warningot?)
(#) fureszk válasza Medve hozzászólására (») Szept 15, 2007 /
 
Látszik, hogy jó minőségű alkatrészekből építetted. Gratula a kölökhöz. :yes:
(#) Peti_85 válasza Medve hozzászólására (») Szept 15, 2007 /
 
Hát igen, valóban csak gratulálni lehet.
De ha jól látom, akkor most stand-by üzemben működik! Ilyenkor biztos aranyos!
Csak majd mikor bekapcsolja magát... Az lesz az igazán érdekes!
(#) watt válasza Medve hozzászólására (») Szept 15, 2007 /
 
Aranyos, én is csak gratulálni tudok és minden jót kívánni neki! Gontolom ha net elé kerül néhány év múlva, az Ő nick neve a Maci lesz!
(#) Skori hozzászólása Szept 15, 2007 /
 
Medve, gratulálok! Nekem csak egy kisebb 1 napos "projektem fejeződött" be (bringavilágítás leddel).
Íme a fényforrás (összesen 108db fehér led):
Foto01
Foto02
Foto03
Foto04
És az áramforrás:
Generator01
Generator02
(#) watt válasza Skori hozzászólására (») Szept 15, 2007 /
 
Nem semmi! Még egy kamion is lehúzódik ha ráteszed a távolságit!
(#) gulyi88 válasza Skori hozzászólására (») Szept 15, 2007 /
 
szeva
nagyon pöpec gartula hozzá

viszont azt hagy kérdezzem már meg, hogy az a 3W os dinamó, hogy hajtja meg azt a sok ledet??

(akárhogy számolom legalább 2 ilyen dinamó kell, és akkor összejön 6V 6W (1A) ami 20mA/ledre jön ki.. ami még nem hajtja kakón a ledeket...)

vagy ez télleg generátor??

csá
(#) raron válasza Skori hozzászólására (») Szept 15, 2007 /
 
Nem próbáltad a CREE ledeket?
(#) borvendeg válasza Skori hozzászólására (») Szept 15, 2007 /
 
Hello skory küldenél nekem egy leírást erről a lámpáról gondolomnem csak egyszerűen rá vannak kötve a ledek az agydinamóra hanem van vmi kapcsi hozzá vagy nem???
(#) Skori hozzászólása Szept 15, 2007 /
 
Nem muszály 20mA-el hajtani a ledeket, már 5...10mA-el is jó fényük van.
Valószinüleg speckó ledekkel jobb lenne, de ez volt a legolcsóbb megoldás (a 4db lámpa aminek a fejét felhasználtam 4000Ft-ba került összesen), mondjuk a fényerőre így sem panaszkodhatok.
A ledek kapcsolása egyszerü, minden fejben 27 led van párhuzamosan, két lámpafej párhuzamosan van kapcsolva de ellentétes polaritással, és másik kettő ugyanígy ezzel sorbakötve. Igy közvetlenül a generátor váltakozóáramával lehet hajtani. Ennek a megoldásnak több oka volt. A generátor a felépítéséből adódóan áramkorlatos karakterisztikájú, ezért nem tudja "széthajtani" a ledeket, akkor sem ha gyorsan megyek. Azért sem használtam semmilyen további alkatrészt vagy elektronikát mert azokon is lenne valamennyi teljesítményveszteség, bármennyire is jó hatásfokú eszközöket használok. Igy meg gyakorlatilag a generátorból kivett összes energiát a ledek kapják. A ledek így bekötve kb 7V-nál kezdenek világítani, azonban a névlegesen 6V-os generátor elvileg szinuszos feszültséget adna (ohmos terhelésre, pl izzó) de a 6V szinusz csúcsértéke elvileg 8,4V. A ledekkel terhelve a jelalak nyilván torzul valamennyit és kicsit "idomul a ledek karakterisztikájához". A generátor feszültsége kisebb terhelésnél eleve megemelkedik, márpedig a ledek addig nem fesznek fel áramot amig a nyitófeszültségüket el nem érjük. Ezek alapján a ledek a kivehető teljesítményhez képest egész korrekt meghajtást kapnak, ami egy bonyolultabb elektronikával is csak hangyányit lehetne jobb (de ezt a nyereséget elvinné az elektronika saját fogyasztása illetve hatásfoka).
(#) watt válasza Skori hozzászólására (») Szept 15, 2007 /
 
És ez milyen generátor? Lehet többet látni valahol róla?
(#) Skori hozzászólása Szept 15, 2007 /
 
Összedobtam egy rajzot a ledek összekötéséről.
(#) zsoltee0001 válasza Skori hozzászólására (») Szept 15, 2007 /
 
hali
asszem nem csak engem érdekelne ez a generátor, még sose láttam ilyet, hogy tud ilyen alacsony fordulatszámból energiát előállítani? biztos jobb hatásfokú elődjétől ami 5 w - hoz vagy 80 w izomerőt zabált
(#) Skori válasza watt hozzászólására (») Szept 15, 2007 /
 
Ez egy gyári, névlegesen 6V 3W-os generátor. Abban különbözik a szokványos "dinamótól", hogy alacsony fordulatszámon tud müködni, ezért nincs szükség áttételre, tehát beépítették a kerékagyba. A gyakorlatban a hatásfok is jobb, nincs annyi mechanikai veszteség a hajtás miatt mint a hagyományos dörzskerekes hajtásnál, gyakorlatilag nem lehet észrevenni hogy fékezné a bringát. Sok bringára tesznek gyárilag ilyet mostanában.
Ennek a megoldásnak a hátránya, hogy alacsony fordulaton a frekvencia is alacsony, emiatt lassú tempónál a ledek fénye villog (5..6km/h) illetve vibrál (10km/h), de normál tempónál már folyamatosnak látszik.
(#) watt válasza Skori hozzászólására (») Szept 15, 2007 /
 
Csak egy ötlet a vibrálásra: shotky + kondi?
(#) Skori válasza watt hozzászólására (») Szept 15, 2007 /
 
Gondoltam rá, de... a fehér led nyitófeszültsége kb. 3,5V a schottky nyitófeszültsége kb. 0,3....0,4V, tehát kapásból 10% körüli energiaveszteség lenne. Szóval hadd vibráljon,
legalább jobban észerevesznek az autósok, normál tempónál meg már nem vibrál észrevehetően.

Az elején agyaltam fetes szinkronegyenirányítón, annak kicsi lenne a vesztesége, de aztán arra jutottam, hogy, nem éri meg foglalkozni vele. Esetleg az elvi rajzát később közzéteszem.
(#) csabee hozzászólása Szept 15, 2007 /
 
Üdv mindenkinek!
Meg építettem az Attila86 által közzétett páka elektronikát. Már csak a dobozolás van hátra.
Ha kész, azt is bemutatom...
(#) Attila86 válasza csabee hozzászólására (») Szept 15, 2007 /
 
Gratulálok, nagyon jó lett!
(Látom volt a panelon egy fólia-szakadás. Pedig én lesípoltam neked, mielőtt feladtam a postán.)
(#) csabee válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 15, 2007 /
 
Köszönöm igyekszik az ember fia
(#) Szamy válasza Csibi hozzászólására (») Szept 15, 2007 /
 
köszönöm,de amit itt látsz,láttok,az saját kezem munkája , a matricák kinyomtatásán kívül (ahhoz muszály a nyomda). plexivágás, matricaterv, asztalosmunka,összeállítás :sk. tud: Snest, atarit,PS1-et, c64-et, és persze többezer MAME játékot.
(#) Szamy válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 15, 2007 /
 
mint fennt, csak még egy kép :

1 (Large).jpg
    
(#) huhuu válasza Szamy hozzászólására (») Szept 15, 2007 /
 
Nagyon nagyon ott van!!!!!

Le a kalappal!!!!!!!!
(#) szabi_o válasza Szamy hozzászólására (») Szept 16, 2007 /
 
Ez igen!
Ha nem titok, tudnál szolgálni több infóval, belső felépítés érdekelne, hogy van megvalósítva?
Milyen a kijelző, adat beviteli lehetőségek stb.
Esetleg néhány fotó a belsejéről?
Én is terveztem, hogy majd egyszer egy FPGA-val megvalósítsam az ismertebb régi játékkonszólokat, de ki tudja mikor lesz abból valami...
(#) zsoltee0001 válasza Szamy hozzászólására (») Szept 16, 2007 /
 
gratula!
bocsi, nem esett le egyből, nem értek a videojátékokhoz,... asszem ez az első játékgép ami LCD monitoron rohangál a supermario
(#) szovhoz hozzászólása Szept 16, 2007 /
 
Grafikus kijelző grafikus menű!

Touchscreen ami a gombokat jelenti a vezérlése elég bonyolult most éppezzel a problémával küzdök meg! de utánna nem lessz gond!
Az ellenálás kontaktussal van a baj de megoldjuk!
itt egy kép rólla még programozás közben alatta egy stk500-as tábla és benne a mega 16-os proci!

DSC01313.JPG
    
(#) Csibi válasza Szamy hozzászólására (») Szept 16, 2007 /
 
Ezer bocsesz!
Hazilag ilyet kesziteni (nincs ra szo).
(#) Csibi válasza szovhoz hozzászólására (») Szept 16, 2007 /
 
Visszaolvastam, hogy ez megis mi akarna lenni.
Lattam kemeny projekt lesz!
Sok sikert hozza
Következő: »»   120 / 1680
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem