Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » RGB színkeverés
 
Témaindító: Router, idő: Dec 2, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 11
(#) _JANI_ válasza Hun15 hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
Ha a forgókapcsolós "szabályzás" elég, akkor diódákkal meg tudod oldani a kevert színek beállítását.
( Diódás VAGY-kapcsolat. )
(#) Hun15 válasza _JANI_ hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
Köszönöm a segítségeket!!
(#) asooka hozzászólása Dec 16, 2011 /
 
Üdv
Meg lehetne oldani valahogy, hogy a led végigmenjen a színskálán valamennyi idő alatt, poti tekergetés és mikrovezérlők nélkül?
(#) Tony válasza asooka hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
udv
mikrovezérlők nélkül ! ha belegondolsz ez kizárt, ha csak nem építesz analóg ic bol de az felejtős.
de van szerintem csomó kész pwm es ic erre a célra
(#) nedudgi válasza asooka hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
3 darab szinkronizált fűrészjellel megoldható a dolog.
Én inkább maradok a PIC-nél, valamivel egyszerűbb.
Esetleg egy színváltós 2lábú LED? pl: OS-TB-5131A
(#) szalkagyuri hozzászólása Jan 20, 2012 /
 
sziasztok!
most vettem egy rgb színkeverőt a hestore.hu oldalról
összeszereltem a leírásnak megfelelően de valami gond van
baloldali jobboldali és középső potméter
a két szélső mozgatására változik a szín de a középső potira meg se nyikkan!
nem tudom mit szúrtam el ha tudtok segítsetek
(#) kadarist válasza szalkagyuri hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Szia!
Nézd át a nyák-ot, hátha találsz valamilyen elkötést, vagy fordított beültetésű alkatrészt.
(#) szalkagyuri válasza kadarist hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
köszi
gondolom a kerámiakondenzátorok mindegy hogy hogy állnak az egyiken 102 a másikon 473 számjelölés van vagyis az egyik 1nf a másik 47nf
még van a SCHOTTKY DIÓDA na gondolom az nem mindegy hogy van beültetve
(#) kadarist válasza szalkagyuri hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Az is, meg az IC-k.
(#) blackdog válasza szalkagyuri hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Szia!

Nekem ugyan nincs meg ez a KIT, de a kapcsolás alapján összeraktam próba panelen és működik.
Valamit biztos fordítva tettél be. Szerintem valamelyik 1N4148 diódát vagy schottky-t.
(#) szalkagyuri válasza blackdog hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
átnéztem de semmit nem találtam amit forditva rakhattam volna be az az érdekes ha nézted a képet hogy a két szélső poti tekerésekor változik a szin de a középsőn semmi
(#) blackdog válasza szalkagyuri hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Akkor cseréld át az egyik szélső IC-t a középsőre.
Feltéve, hogy valóban mindent jól kötöttél.

Ha ekkor sem jó akkor a FET lesz a hibás. Feszültséget mértél az IC 3. lábán?
(#) szalkagyuri válasza blackdog hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
az icét átraktam de semmi a feszültségek az ic k 3. lábán
9v 9v 9v mind a három ic nél a feteknél a baloldali 9 volt
a középsőnél 11 volt a jobboldali: 9
a diódáknál ha jól tudom van egy kis fekete jelölés az a pozitív vége azok megfelelően vannak beültetve
BAT42 SCHOTTKY DIÓDÁK VANNAK
(#) blackdog válasza szalkagyuri hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Küldj egy-egy jóminőségű képet forr. oldalról és beültetési oldalról.
Olyan nincs, hogy minden jó, de mégsem jó. RGB LED-et cserélted már?
(#) szalkagyuri válasza blackdog hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
szia!
jelenleg nincs fényképezőgépem de mihelyt tudok szerezni teszek fel képet róla!
addig is köszönöm az eddigi segítséget!!
(#) _JANI_ válasza szalkagyuri hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Szia! A nem működő áramkör IC-jét távolítsd el.
Egy vezeték darabbal a középső FET GATE bemenetére adj az egyik működő IC-ről vezérlést. ( Kösd párhuzamosan a két FET GATE bemenetét, lehetőleg kikapcsolt áramkörnél. ) Amennyiben a FET reagál a vezérlő jelre, akkor az őt vezérlő IC körül ( esetleg a potméternél ) kell a hibát keresni.
Arra figyelj, hogy a FET GATE bemenete még véletlen se kapjon statikus töltést, mert az a FET azonnali halálát is okozhatja!
(#) F4ther hozzászólása Ápr 11, 2012 /
 
Hali!

Valami olcso - gyors - egyszeru megoldast szeretnek 1 db 3w-os power led (HPR8F-4K3RGB/WPCB) vezerlesehez, ami vagy usb vagy valamilyen guberalt toltorol, esetleg elemrol (talan pc tapegysegrol) kapna az aramot.
A fo szempont az egyszeruseg es mobilitas a halozati csatlakozo kozvetlen kornyezeteben, persze olcso is legyen

Tovabba kerdes: mindenkepp erdemes hutobordat felrakni extra hutesnek, vagy eleg az alap csillag hoelvezeto? Vagy mondjuk felrakom egy nagyobb (pl 50x50mm) rezlapkara, vagy csak marassam meg a csillag huto hatoldalat bordazottra? (uzemidot tekintsuk ugy hogy allandoan be van kapcsolva)

Masik kerdesem: tartok a forrasztastol, hogy atfolyik az on es osszeer mas szinek anod vagy katodja, esetleg van mas rogzitesi megoldas ami tartos, vagy valami ugyes forrasztasi technika?

Segitsegeteket elore is koszonom!
(#) _JANI_ válasza F4ther hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Szia! Gyors és egyszerű megoldás talán egy PIC-es vagy AVR-es áramkör lenne. ( Igaz csak hardver tekintetében. ) De van OPA-s RGB LED vezérlő.
PIC-es (Bekötés): Link, PIC-es (Az áramkör): Link Ez csak példa a közös katódos LED vezérlésre.
TLC272-es elvi kapcsolás: Link ( A te LED-edhez kell majd méretezni... )

USB-s táplásnál at USB MAX 500mA-t terhelésére ügyelni kell. Az RGB LED-ed elvileg MAX 3*350mA-t ( ~1A-t ) igényel.

Szerintem a tesztek idejére szereld hűtőbordára. Később kiderül hogy mennyire fogod kihajtani a LED-et. Az adatlapban van egy grafikon, hogy milyen hőfokon mennyi árammal lehet terhelni a LED-et. ( 25°C = 350mA, 75°C = közel 100mA! )

Sajnos a forrasztás tűnik a legegyszerűbb megoldásnak. Kis gyakorlással rá lehet érezni. Mire elkészíted a vezérlő áramkört a gyakorlat is meg lesz. ( Ha a közös pontnál kezded kivezetések ráforrasztását és összefolyna a lábnál az nem is gond. Megúszol egy két átkötést. )

Remélem sikerült segíteni.
(#) F4ther válasza _JANI_ hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
Hali!

Koszonom gyors valaszod, szerintem is jo a pic-es megoldas, mert csak pic-et kell vennem hozza, az ahhoz tartozo programozoi hardware van suliban, meg tanulok is programozni mikrokontrollert, ez jo lesz beadandonak - csak elektronikaval van gondom, azt csak jovore kezdjuk el tanulni, de ez tenyleg nem tunik bonyolultnak, csak kicsit utana kell jarnom.
(#) norbika78 hozzászólása Máj 15, 2012 /
 
Üdv Mindenki
Egy olyan kapcsolásra volna szükségem ami képes 6db 5W-os RGB ledet villogtatni külön külön.Ha valaki tudna segíteni egy rajzzal azt megköszönném.
Üdv Norbi
(#) norbika78 hozzászólása Máj 18, 2012 /
 
Valaki segítene az előző hozzászólásom kérdéseiben?
Norbi
(#) _JANI_ válasza norbika78 hozzászólására (») Máj 20, 2012 /
 
Szia! Egyenlőre csak egy linkkel tudok segíteni. RGB LED Mood Light: Link.
(#) norbika78 válasza _JANI_ hozzászólására (») Máj 20, 2012 /
 
Üdv
Köszi a linket de ezt már láttam.Sajnos ez nekem kicsi.Ahogy írtam is 6db 5W-os RGB ledet kellene külön külön vezérelni.Ha esetleg ebben tudnál segíteni azt nagyon megköszönném.
Üdv Norbi
(#) _JANI_ válasza norbika78 hozzászólására (») Máj 21, 2012 /
 
Pontos infó nélkül csak találgatni tudok én is, hogy mi lenne jó. Ha teljesen külön kell a LED-jeidet vezérelni, akkor talán az önálló áramkörök is megoldanák. ( Kis keresgéléssel a FET-es áramkör is megtalálható a témában. )
Amennyiben egy kontrollerre szeretnéd a 6-LED vezérlését bízni, úgy a mátrix vezérlés adhat megoldást. Lásd PL:RGB LED-es futófény PIC-kel : Link. Remélem ez az áramkör már közel jár az elképzelésedhez. Sajnos a program átírásában nem tudok segíteni, de vannak megfelelő PIC-es fórumok. S az áramkör készítője is biztosan segítene.
(#) norbika78 válasza _JANI_ hozzászólására (») Máj 22, 2012 /
 
Valami ilyesmire gondoltam igen.Köszönöm a segítséget.Felveszem a kapcsolatot a cikk írójával.
(#) philips100 hozzászólása Szept 11, 2012 /
 
Sziasztok!

Tanácsot/segítséget szeretnék kérni.
Megépítettem a csatolt RGB kapcsolást(rmdschematic).
Működik rendesen.A gondom az hogy a ledek áramát ellenállással kell beállítani.Próbáltam LM317-tel is de az is melegszik.
Építettem 3 led meghajtót PT4115 ic-vel.Ennek van dimm lába melyen az adatlap szerint 100Hz-20kHz-ig, 0,3-6V-ig fogad PWM jelet.
Az RGB vezérlőben lévő pic 12F629 165Hz 5V-os pwm jelet ad ki 0-100% kitöltés mellett(program függvénye).Ezt a jelet a dimm lábra kötve nem változik a fényerő.
Fet-ek R1,2,3,4,5,6 kiszerelve.
Van valakinek elképzelése miért nem működik?
üdv

(#) attika hozzászólása Okt 4, 2012 /
 
Sziasztok,ezt a kapcsolást megépítettem és a segítségeteket szeretném kérni.Most ugyan ezt szeretném megépíteni,de 9Wattos RGB-vel.Az lenne a kérdésem,hogy úgy megvalósítható-e a kapcsolás,hogy nem egy,hanem négy stabilázátorral építeném meg.Külön kapna 5V-ot az áramkör az egyik stabról,a másik három meg táplálná az RGB led színet külön.Úgy gondoltam,hogy összekötöm a stabilizátorok bemenetét +,gnd,és a kimeneteit meg külön kötném a led színeire,plusz az áramkörre.Ez így működhetne? Előre is köszönöm a válaszokat.Mellékelve sprint layout terv.
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2012

próba.lay
    
(#) martin66789 hozzászólása Aug 18, 2013 /
 
Sziasztok
Egy RGB led szalaghoz szeretnék szín és egy fényerő szabályozót készíteni tolós potméterből, ez megoldható lenne ?
Kapcsolási rajzokat nem nagyon találok.
(#) elektros90 hozzászólása Nov 1, 2013 /
 
Sziasztok.
Lassacskán pár hónap múlva itt a barátnőm születésnapja. Arra gondoltam, hogy meglepném egy egyedi ajándékkal, LED szalaggal ami úgy tetszik neki.
RGB keverésre gondoltam.
Közben ahogy olvasgattam itt a korábbi hozzászóllásokat, felmerült bennem a kérdés, hogy érdemes lenne a PWM jellel áramgenerátort hajtani? Amiket idáig csináltam RGB cuccokat, azokat feszültséggel/PWM el hajtottam direktben.
Nem is ez most a lényeg, az SW-t megkellene tudnom oldani és a HW-t is.
A legkézenfekvőbb talán az lenne, ha a fénykapcsolgatást stb. a mobiljával tudja megoldani. A legegyszerűbb az lenne ha bluetooth/uarton küldenék parancsokat.
Ehez ugye kell egy androidos program. Én android programozáshoz egyáltalán nem is értek. Talán egyszer, de a közeljövőben nincs erre időm (sajnos). Ismertek hozzáférhető android programot erre a feladatra, esetleg fejlesztett valaki hasonlót és megosztaná velem?
Eszembe jutott olyan is, hogy zenére villogtatás funkció.
Ilyennel nincs tapasztalatom, de valahogy úgy tudom elképezleni, hogy a mikrovezérlő AD kovertere mintavételez 3 sávot, ez átalakít PWM re.
Tudnátok esetleg tanácsot adni? Február elejeig késznek kell lennem vele.
Köszönöm.
(#) _JANI_ válasza elektros90 hozzászólására (») Nov 1, 2013 /
 
Szia! Tudom, hogy nem sokat segít a problémád megoldásában a linkem de legalább azt lehet tudni belőle, hogy meg lehet oldani! Android controlled RGB-LED... : _Link_, Google: RGB LED bluetooth uart _Link_
Következő: »»   6 / 11
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem