Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   57 / 360
(#) kiskata válasza kkrisz75 hozzászólására (») Máj 16, 2012 /
 
temp = fdiv(1,10500)
temp2 = int2float(IMP_BNZ)
L_p_MP = fmul(temp2,temp)
temp = 0
...igen... csináltam egy ideiglenes változót... (átfolyásméréshez)
Csak hát ugye ez volt az első Float az életemben
(#) kkrisz75 válasza kiskata hozzászólására (») Máj 16, 2012 / 1
 
Ebben a program részben tudsz spórolni kapásból.

temp = fdiv(1,10500)

L_p_MP = int2float(IMP_BNZ)

L_p_MP = fmul(L_p_MP,temp)

temp = 0

A temp2-t ki tudod spórolni és egy float változóval kevesebb...
(#) kkrisz75 válasza kkrisz75 hozzászólására (») Máj 16, 2012 / 1
 
Nem engedte módosítani...

Tudsz még spórolni, ha a temp-nél, leg elöl nem osztod az 1-et semmivel hanem te magad elosztod és csak megadod a fix számot. Mivel számot osztasz számmal és nem változóval ezért mindig ugyan annyi lesz. Felesleges egy műveletet elvégeztetni vele.
(#) kiskata válasza kkrisz75 hozzászólására (») Máj 16, 2012 /
 
Később az változó lesz mert az átfolyásmérőből még nem tudom milyen lesz... De egyébkén jó gondolat...
Végül is menüben is megadhatom a számot... :yes:
(#) silent15 hozzászólása Máj 17, 2012 /
 
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy van 3 db 8LED-es "animációm" és ezeket szeretném megcsinálni, hogy egy gombal bármikor átválthassak, necsak akkor ha a egyik animáció lejár. tehát egy olyan programot szeretnék csinálni, amivel bármikor válthatok programblokkok között.

KÖSZI!
(#) kiskata válasza silent15 hozzászólására (») Máj 17, 2012 /
 
Gomb figyelése timerben?
(#) silent15 válasza kiskata hozzászólására (») Máj 17, 2012 /
 
Annyira nemvagyok jó flowcodeban , azt hol kell?
(#) kiskata válasza silent15 hozzászólására (») Máj 17, 2012 /
 
Valahogy így...
és az animáció szüneteiben gombérzékelő ciklusokkal megoldani az időzítést... ami kiugrik a MAIN-ba...

led_izeee.fcf
    
(#) Gagyicom válasza kiskata hozzászólására (») Máj 18, 2012 /
 
RB.0 láb használható a legtöbb PIC-ben megszakításként! Ez lehet hogy alkalmas lenne erre!
(#) kiskata válasza Gagyicom hozzászólására (») Máj 18, 2012 /
 
Igen...
A gomb (RB0) lenyomasakor megvaltoztatni az animacio sorszamat es ujrahivni a makrot...
(#) del hozzászólása Máj 21, 2012 /
 
Sziasztok!
Kezdőként segítségeteket szeretném kérni, van egy 16F628A procim, már sok program futott benne próbapanelen, de Flowcode-dal írva és lefordítva akár egy egyszerű LEDes progit, nem csinál semmit. A fordítás szerintem jó, a hex betöltés jó, sehol egy hiba. Ami gyanús lehet, az MCLR - VDD 1 k ellenállása. Tudnátok segíteni ebben?
Előre is köszönöm.
Joci
(#) kokozo válasza del hozzászólására (») Máj 21, 2012 /
 
Szia! Tedd fel a példa progidat megnézzük..
(#) kiskata válasza del hozzászólására (») Máj 21, 2012 /
 
Nem 10K kell?
Vagy felhúztad a belsőt?
(#) kokozo válasza kiskata hozzászólására (») Máj 21, 2012 /
 
Szia! Nem 4 megás a belső oszcija? Itt 8-ra van állítva.
(#) del válasza kokozo hozzászólására (») Máj 21, 2012 /
 
Felhúzni a belsőt nem tudtam, de 4.7 k-s az tetszett neki, itt a kis progi a szimulációban jó, de nyákon vagy a "sleep", vagy a "fut" indul a táp ráadásakor és élőben lassabb is az egész. A programmal viszont hasonló a bajom mint -silent15- Úrnak, program futás közben nem lehet váltogatni, csak ha lefutott (az én esetemben a "fut" makro)
Köszi a választ előre is:Joci

kijelz.fcf
    
(#) kaqkk válasza del hozzászólására (») Máj 21, 2012 /
 
Ha időzítéssel csinálod a programot ne is csodálkozz
ha nem hajlandó a gombot figyelni ! Az időzítés nop utasításokkal van megoldva (amíg megy az időzítés megáll a program és semmi mást nem csinál . Ha pontos kezelhető dolgot szeretnél akkor megszakítással kell megoldanod a programot .
(#) kiskata válasza kokozo hozzászólására (») Máj 21, 2012 /
 
Az meglehet... nem néztem az adatlapot... emlékezetből pedig gyorsan benyögtem a 16f690-ét ... Bocsi
(#) kokozo válasza del hozzászólására (») Máj 22, 2012 / 1
 
Szia! Elvileg 10k-kell felhúzónak. RC oszcillátorral nem hinném, hogy 10MHz-et elő tudnál állítani.. Ezeket a hibákat még a többiek nem írták.
Más.. Elkezdtem egy flowcode alapismeretek weboldalt. Akit érdekel vagy ötlete lenne hozzá az jelezze. Vagy ha egy komplett leckét szeretne megírni azt is szívesen várom! Jelenleg még csak 2 nagyon alap lecke van kész de folyamatosan fejlesztés alatt lesz az oldal.
Bővebben: Link
(#) pjg válasza kokozo hozzászólására (») Máj 22, 2012 /
 
Hú! Az nagyon jó. Az alapokkal ismerkedem. Köszi.
(#) del válasza kokozo hozzászólására (») Máj 22, 2012 /
 
Végre! Én már nagyon vártam egy ilyen weboldalt, a design is jó és átlátható, a keresőoptimalizálásban szívesen segítek.
(#) BarnaPili válasza kokozo hozzászólására (») Máj 22, 2012 /
 
Remek,köszönjük.Figyelemmel fogom kísérni.
István
(#) vottokar válasza kokozo hozzászólására (») Máj 22, 2012 /
 
Nagyon jó, végre van valami magyarul. Sajnos az angolom nem tökéletes Épp úgy ahogy boldogulok vele angol fórumokon
Amúgy hányas flowcode-t használsz a leírásban? (csak hogy nem káromkodjak, ha valamit nem találok.. :hide: )
(#) kokozo válasza vottokar hozzászólására (») Máj 22, 2012 /
 
Szia! Jelenleg még a Flowcode v4.5.18.74. De remélhetőleg hamarosan meg lesz az 5-ös verzió is, és akkor majd minden meglesz 4-es és 5-ös verzióra is.
(#) pjg válasza kokozo hozzászólására (») Máj 22, 2012 /
 
Megy a dolog?
(#) kokozo válasza pjg hozzászólására (») Máj 22, 2012 /
 
Megy köszi csak most más dolgom van!
(#) vottokar válasza kokozo hozzászólására (») Máj 22, 2012 /
 
Oks, akkor máris világos, hogy miért nem találtam pár dolgot az én verziómban.
Ha összejön slogan mester által szervezett 50 fős csapat, akkor remélhetőleg használhatok majd 5-öst is.


Addig is próbálok tanulni az itt megjelentekből...
(#) vilmosd válasza vottokar hozzászólására (») Máj 22, 2012 /
 
Idézet:
„Ha összejön slogan mester által szervezett 50 fős csapat, akkor remélhetőleg használhatok majd 5-öst is.”
Nem johet ossze, mert ez egy server licens, tehat egy cegen belulre lehet megvenni, nem pedig 50 PC-re.
(#) vottokar válasza vilmosd hozzászólására (») Máj 22, 2012 /
 
Tudom, olvastam slogan levelét, mert én is jelentkeztem esetleges felhasználónak. De néha tudnak igazán rugalmasak is lenni egyes cégek. Remélem, hogy ez esetben bekövetkezik. Valamiben hinni kell..

simpi: Perpillanat a spórolós 4.3.7.63-al "próbálkozom". Az én tudási "szintemhez" ez is sok. Akkor használom azt tovább, és megpróbálok odafigyelni a különbségekre (már, ha vannak nagyok) Csak egy tényleg jó leírás igencsak hiányzik(ott). 40 felett nehezebb a tanulás már...
(#) tdid válasza kkrisz75 hozzászólására (») Máj 22, 2012 /
 
Flowcode *
(#) BarnaPili hozzászólása Máj 22, 2012 /
 
Sziasztok!
Le tudná valaki írni nekem,hogy hogyan tudnék 8 LED-del vonalkijelzést csinálni.Ma rengeteget kerestem,de nem találtam sehol.Ha az elvét leírjátok az elég,de egy példaprogram 16F877A-ra igencsak megörvendeztetne.
István
Következő: »»   57 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem