Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LM1036 sztereo hangszínszabályzó áramkör
Lapozás: OK   55 / 91
(#) reloop válasza Jax hozzászólására (») Máj 22, 2012 /
 
Valószínűleg. A szűrés csak akkor hatékony, ha a kábelezés által összeszedett zavaró jelek a 47k ellenálláson keresztül jutnak a 220nF kondenzátorra. A képen látható összeállítás esetén a beszűrődő hálózati feszültség 50Hz-e össze-vissza rángatja az érzékeny bemeneteket.
(#) Jax válasza blackdog hozzászólására (») Máj 22, 2012 /
 
Elméletileg kelleni fog sajnos, ha több nem is, de 10 centi biztos. Ezt csak tesztelésre raktam így össze, ha beépítem, persze csökkentem.
Na és, hogyha átrakom az ellenállást jobb lesz a hang?
A vezetéket egy régi rossz lézernyomtató szalagkábeléből szedtem.
(#) Jax válasza reloop hozzászólására (») Máj 22, 2012 /
 
Rendben! Akkor cserélem!
(#) Jax hozzászólása Máj 22, 2012 /
 
Megcsináltam, ahogy mondtátok!
Az ellenállásokat átraktam az IC-hez, és rövidítettem a vezetékeken, és a loudnesst állandóra kötöttem, és tényleg! Lényegesen jobban szól!
De még most is van valami baja.
Torzít még mindig, főleg a magas hangot, de a basszust is. A ballance-t hiába csavarom, csak az egyik oldal szól, és azt sem halkítja, vagy hangosítja. mind emellett a hangerő is bajos még mindig. ahogy csavarom felfelé, egyre hangosabb, majd kb a 3/4-nél hirtelen iszonyatosan betorzít, és elhalkul.
(#) reloop válasza Jax hozzászólására (») Máj 22, 2012 /
 
A balansz potid a leírtak alapján vagy hibás, vagy a róla érkező feszültség nem jut el a 9. lábra.
A hangerőnél szintén mérni kéne 12. láb feszültségét miközben végigjárja a poti a pályáját.
Az áramkör jelenleg miről kap tápot? Ha a feszültség nem elég stabil, szokott tréfálkozni a kapcsolás.
(#) Jax válasza reloop hozzászólására (») Máj 22, 2012 /
 
Jelenleg egy 12v / 9Ah-s akkumulátor hajtja.
Háát a poti nem hibás, ez biztos. Vagy legalábbis messze hiszem, hogy pár perc alatt meghibásodott volna, 2×2 másodperces forrasztástól. Előzőleg, ezt a potit használtam hangerőszabályzónak. A voolume poti, előfordulhat hogy hibás, elvégre gyártanak selejtet, azt a potit újonnan raktam be.
Nem lehet, hogy talán valami a vezetékekkel van?
(#) Jax hozzászólása Máj 22, 2012 /
 
Na hoppá találtam valamit!
a forrasztásnál, véletlen kicsit több ón került a ballance lábra az IC-n, és hajszálnyi ponton össze zárt a 8. lábbal.
most nem kapcsolom be újra, késő van a zajongáshoz, de holnap estefele, mindenképp megnézem!

Szerintetek ez a hangerő, és a torzításba bejátszhatott?
(#) reloop válasza Jax hozzászólására (») Máj 22, 2012 /
 
Minden megeshet
(#) Jax válasza reloop hozzászólására (») Máj 22, 2012 /
 
Nnna majd holnap leellenőrzöm.. Mivel a 8. Láb pont az egyik bemenet, állítom, hogy azért szólt csak a másik oldal.
De majd meglátjuk.
Kísérlet képpen jó ezzel szenvedni, legalább lefoglalom magam, amíg megérkezik a végfok IC.
Egyre kevésbé hajlok arra, hogy ezt is belerakjam a dobozba. Félek, hogy jelentősen lecsökken az üzemidő.
Már pedig a végfok, egész biztos hogy többszörösét fogja zabálni, mint az előző.
Még gondolkozok, ha mást nem, jó lesz talonba a következő erősítőhöz.
Majd írok holnap, hogy mi lett!

Üdv.: Jax
(#) Jax hozzászólása Máj 23, 2012 /
 
Megcsináltam, leteszteltem!
A torzítás megszűnt, de ugyanúgy csak az egyik oldal szól, a ballance nem működik, és a hangerőszabályzó is még ha 3/4-énél tovább csavarom, akkor betorzul, és elhalkul.
(#) reloop válasza Jax hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Mérd mekkora tartományban tudod a 9. 12. lábakon a feszültséget szabályozni.
(#) Jax válasza reloop hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Muszáj kötnöm valamit a be és kimenetekre?
(#) Jax válasza reloop hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Terhelések nélkül mértem, baj van!
a 9.lábon 5,5-5,8-ig változik csak, míg a 12. lábon kerek 0 végig!
(#) reloop válasza Jax hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Nem kell sem bemenet, sem kimenet hozzá.
Először a poti csúszkáján mérj, azután derítsd ki hol vész el a feszültség. (Tanult kollégám már megjegyezte: nagy a gubanc.)
(#) Jax válasza reloop hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Oké!
Megnéztem egyébként, a potméterek hibátlanok. Kikötöttem az áramkörből, és szépen változtak 0-tól 50Kohm-ig
Akkor esetleg szakadás lehet? Vagy forrasztás hiba?
Az egyik bemeneti csatolókondit kicserélem, valószínű, hogy amiatt nem jó az egyik oldal (túl sokáig forrasztottam, és kinyekkenhetett).
(#) reloop válasza Jax hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Nem kellett volna kikötni. A balanszot például középre állítod, megméred a csúszkán a feszültséget, majd követed az IC lábáig.
(#) Jax válasza reloop hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Na kész.. Néhány új vezetéket kötöttem a potik közös lábaira, és a volume/ballance-ra is.
Most már minden lábon 0-5,3V közt változik, ahogy csavarom. a hangerőszabályzó problémája megszűnt, torzítás nincs, a ballance is működik, de az egyik oldal még mindig nem szól, és ahogy csavarom a balance-t a dübörgő oldal felé, egyszer csak hirtelen k..va hangosan besípol kb 14-16 KHz körül a másik, csendes oldal.
(#) reloop válasza Jax hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
A "csendes" oldalra köss bemeneti jelet
(#) Jax válasza reloop hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Nincs semmi eredmény.
Kicsieréltem a bemeneti csatoló kondit is, de semmi!
(#) reloop válasza Jax hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Nehéz elképzelni ilyen IC hibát. Zárlat szakadás sokkal valószínűbb.
(#) Jax válasza reloop hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Hát nem tudom.. Párszor körbenéztem, már amikor megépítettem, akkor is vacakolt, de akkor még szólt valamennyire ez az oldal is... Most süket :\
(#) reloop válasza Jax hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Cseréld fel a két csatorna bemenetét és kimenetét, tanulságos lehet.
(#) Jax válasza reloop hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Néézd és tényleg! valahol zárlat van, sípol a műszer! :O


Fene a.. Furfangos dolgok vannak az elektronikában... Úgy képzeld el, hogy hajszál vékonyan, a két láb között átfolyt az ón. de annyira vékony, hogy szabad szemmel nem is lehetett látni, még a fényben sem csillant meg, és mikor szikével megkaparásztam se sikerült teljesen átvágni, és így volt zárlat ott!
Eszem megáll komolyan... résen kell lenni :\
Na akkor mehet a teszt, hogy hogy sikerült.
(#) poros válasza Jax hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
A kapcsolás valahol zavart szed össze. Az általad leírt jelenség alapján az előerősítő előtt keresném a hiba okát első kőrben. Nem tudom mit használsz meghajtóként . Ha van lehetőség próbáld valami egyéb eszközzel is. Az eszközök földjének közösnek kell lennie, Ha nem így van ez még okozhat olyan jelenséget amit leírtál.
(#) Jax válasza poros hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
Telefonról hajtom, és egy Akkumulátor a táp!
Szerencsére minden megoldódott, egy gondom van még!
A hangerőt, ha túl csavarom, elhalkul az egész.
Ez mitől van?

Egyébként a másik, hogy jelentősen lecsillapítja a kimeneti jelet az IC! Ez nem gond?
Egy 20W-os A osztályú végfokot (gyári) kötöttem utánna, ami meglehetősen szépen, és durva hangerőn szól, a rajta lévő hangszínt mindenütt 0-r állítottam, de ha az LM1036 IC-n a volume-t felcsavarom addig, amíg a legtöbbet tudja kiadni, utánna a gyári erősítőn is az átlagnál 2×annyira kell felcsavarnom hangerőt, hogy nagy erővel szóljon.
(#) reloop válasza Jax hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
A potik vezetékei körül valami összeér, aminek nem kéne.
(#) Jax válasza reloop hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
Körbe néztem, nincs semmi olyan hiba.
Nem lehet, hogy egy védelem féle lenne? Hogy a végfok ne üthesse ki a hangszórót? (láttam már olyat)
Pont azon a ponton ha kapcsol le az IC, ahol már torzítana.
Egyébként, mint utólag kiderült, semmi gond az erősítésével, akkora jelet ad, amekkora kell.
Megjavítottam a hidalt TDA 2030-am (két dióda ment ki benne, ezért tápfesz volt a kimeneten), és annak a bemenetére kötöttem a hangszínt. Gyönyörűen, tisztán adja, és a hangerőszabályzóval is fellehet húzni csúcsra a hangerőt, csak aztán kapcsol le a hang.
Most rakom össze (ideiglenesen) a dobozt, a hidalt TDA 2030-al, mert megyünk a balcsira, és a nyaralóba biztos ami biztos, legyen valami hangforrás, elvisszük.
Mellesleg amúgy is hiányzik a hangja, ha össze kellene mérnem a 80/100-as oszlop Videotonnal, akkor ennek a picikeségnek adnám a pontot. Hihetetlenül szépen szól, még ha csak 4,5W-ot tudok kicsavarni a kimenetén is...
Aztán majd átépítem a TDA1557-re, ha megérkezik az IC.
Köszönöm mindenkinek, főleg neked reloop, rengeteget segítettetek, és tanultam tőletek

Üdv.: Jax
(#) Koncsar hozzászólása Jún 11, 2012 /
 
Sziasztok! Valaki már megépítette a Dj Szabcsi hangszínszabályzóját? Mert most szeretném a nyákot maratni.
(#) Jax válasza Koncsar hozzászólására (») Jún 12, 2012 /
 
Szia!
Tudnál dobni egy linket, vagy rajzot ha jó a hangminősége a ketyerének?
Én egyenlőre csak ezt az LM1036-os hangszínt építettem meg, nekem a véleményem róla az hogy szép, jó, de nem az igazi. Szép magas, erős basszus, de mégsem nyert meg. (De ez csak én vagyok)
Kellene egy egyszerű, de szép hangú, basszus, magas hang, és hangerő szabályzó.
Ez az IC nekem nem igazán jött be, főleg, mert nagyon torzított nekem, és a középállást nehéz volt beállítani, amikor 0 dB az erősítése.
Köszi!

Üdv.: Jax
(#) Koncsar válasza Jax hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Szia! Elsőre beindult. Nagyon jó dinamikája, csilingel ahogy kell. Elé tettem vf3 átalakított végfokot. Király. Külön köszönet Király Úrnak, Reloopnak, akiktől összegyűjtöttem az infókat.
Következő: »»   55 / 91
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem