Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Dobozolási technikák, műszerdobozok
Lapozás: OK   30 / 88
(#) janikukac válasza Medve hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Köszönöm szépen a segítséget, erre voltam kíváncsi!
(#) picard666 hozzászólása Ápr 4, 2012 /
 
Sziasztok!
Hogyan tudnék vajon stabilan rögzíteni dobozban olyan nyáklapot, amin nincsenek lyukak? (És nem is lehet rá fúrni) Egy Raspberry Pit szeretnék majd megérkezése után egy dobozban elheyezni úgy, hogy ne lötyögjön a dobozban, viszont szükség esetén eltávolítható is legyen. (Ráadásul ugye van rajta egy pár dugó, amibe a kábeleket ki-be rakosgatnám, meg egy usb hubot kéne még berakni ugyanebbe a dobozba)
Köszi
(#) speed008 válasza picard666 hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
A HEstore-n vannak nyákvezető sínek.

http://www.hestore.hu/cat_397.html

Ezekbe be tudod tolni a panelt és szükség esetén egyszerűen kihúzod.
(#) picard666 válasza speed008 hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Nagyon jól néznek ki, már csak azt kell kitalálnom, hogy a közelemben hol lehet ilyet beszerezni (Szegeden), mert pesti ismerősöm nincs, aki el tudna menni a hestore-hoz, 300 forintnyi alkatrészhez meg kár lenne az 1x00 forintos futárszolgálat. (Igazából egy bubis boríték elég lenne hozzá, de azt meg ugyen nem lehet)
(#) speed008 válasza picard666 hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Sajnos nem vagyok ismerős Szeged környékén. Az online rendelésnek ez a hátulütője sajnos.

Esetleg pvc tömből ki lehetne fűrészelni a vezetősínt.
Vagy fogsz egy csavart amire teszel elöször egy anyát aztán két alátétet és még egy anyát. A panelt az alátétek közé tolod be a csavarral pedig rögzíted.
(#) picard666 válasza speed008 hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
KÖszi, próbálkozok majd.
Úgyis van még idő amíg megérkezik a cucc.
(#) _vl_ válasza picard666 hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Szegeden lakik a ret nevű cég, szintén magas színvonalú kiszolgálással (jelenleg a hestore és a ret nálam a két magyar favorit). Meglepődnék, ha valami hasonló nem lenne a kínálatukban.
(#) picard666 válasza _vl_ hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Igen, ma meglátogattam a Gogol utcai Sat-elt, ők azt mondták, hogy a retben tuti van, nekik sajnos nincs.
Így most majd a retet kell meginterjúvolnom
(#) llaci56 válasza picard666 hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
2db sín elég neked? Mert annyit szívesen adok.
(#) Orbán József válasza picard666 hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Uraim!
Egyébként ennyi a megoldás, mindannyiunk őszinte barátja - Gugli:

Bővebben: Link - Bővebben: Link Szívesen!
(#) Medve válasza picard666 hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Hello, ha van elég alkatrészmentes hely a panel szélén, akkor csúsztasd bele egy nyáklapokra rátolható csatlakozóba.
(#) picard666 válasza Medve hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Melyik fajtára gondolsz?

Egyébként tegnap este megkerestem a retet emailben és ők sem tartanak.
(#) Medve válasza picard666 hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Tökmindegy, ami befogadja a nyákodat, mint az ISA, vagy PCI, AGP, a lengő floppycsati, hogy csak a PC-nél maradjunk.
(#) picard666 válasza Medve hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Oké, akkor ennek utánanézek.
Köszi
(#) Orbán József hozzászólása Máj 23, 2012 /
 
Üdv!
Én a következő készülékházat használtam és használom, akinek elfogadható, a használtpiacon olcsón lehet a hibás változatához jutni 1000-1500-ért.
Hyundai DVD aktivátor... Én egy RIAA IC-st építettem bele táppal együtt és most vettem egyet a csöves számára is.
Kedvezően kicsi, esztétikusabb, mint amit pár óra alatt összekínlódik az ember. A belét főleg akármire tudjuk használni, infra ledjét sugárzóra cserélve jelezhet nekünk bármit, praktikusan az üzemkészültségét.
A tálca elülső élét a többi mechanikától megfosztva melegragasztóval fixálhatjuk, de közepes ácskapocs is retro jelleget kölcsönözhet neki.
A csöves változatnál ugyan nem megy bele a táp, ami amúgy sem ajánlott, valamint kilógnak majd felfele a csövek, amire praktikusan ráfogjuk, hogy egyébként is úgy akartuk. Ajánlom mindenki figyelmébe, akit megérint a készülék bája, hibája.
(#) zolika60 válasza Orbán József hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Ez is jó újrahasznosítás. Hasonló módszert alkalmaztam én is amikor doboz kellett, csak én műholdvevőt használtam, mert az volt kéznél. :yes: De számtalan készülék doboza jó lehet.
(#) BarnaPili válasza Orbán József hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
[OFF]
Idézet:
„de közepes ácskapocs is retro jelleget kölcsönözhet neki.”

(#) CHZ válasza Orbán József hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Én most beltéri dobozát hasznosítottam.
Infrás bemenetválasztó és hangerő + egy kimeneti buffer számára.
(#) Orbán József válasza CHZ hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Ez is guszta lett!
Én a műhódvevő - régi fajta - lehajtható kis ajtaja mögé raktam a sztereo potit és a készülékre a pc monitort. A dobozba szépen elfért a 120VA toroid és egy pőre STK vég. Csak én tudom, hogy tulajdonképpen egy erősítő. Más nem jár ide...
Aki épített már négyzetméter alapú lemezből, meg eloxált szabad térben alu-t, azt tudja micsoda könnyebség egy kész dobozból ügyeskedni.
(#) CHZ válasza Orbán József hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Biztos, hogy nagy segítség ha találunk egy DVD, beltéri dobozt, amit kis átalakítással hasznosítani tudunk.
(#) picard666 hozzászólása Máj 24, 2012 /
 
Sziasztok!
Mit gondoltok, a kép jobb felső sarkában lévő 5 smd led fényét mivel lehetne elterelni?
A kép
Mert dobozba akarnám építeni, de a ledek fényét meg jó lenne a dobozon meghatározott pontokra vezetni, és ehhez kéne valami ötlet, hogy mivel oldjam meg. Gondoltam arra, hogy Toslink kábelt daraboljak fel (ami üvegszálas), csak azt nem tudom, hogyan kellene rögzíteni.
Köszi
(#) speed008 válasza picard666 hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
Üdv.
Az egyik megoldás, hogy kiveszed a ledeket és bekábelezed. Vagy amit te is írtál. hogy optikai kábellel. A felfogatás szerintem melegragasztóval megoldható
(#) Norberto válasza picard666 hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
Akár plexirúd is megteszi, ha olyat be tudsz szerezni, élében az is vezeti a fényt.
(#) picard666 válasza Norberto hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
És a plexirudat mivel/hogyan lehet könnyen megmunkálni?

speed008: Inkább valami szükség esetén eltávolítható megoldást keresnék, ezért a forróragasztót csak végső utáni megoldásnak szánnám.
(#) Norberto válasza picard666 hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
Feltételezem, hogy jelen projektben kb. 2-3-4 mm-es átmérőjű plexirúdról lehetne szó. Ez esetben a megmunkálás lomBfűrésszel, csiszoló-, illetve polírpapírral könnyedén lehetséges...
(#) Orbán József válasza Norberto hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
[OFF] Erről a lomfűrész - lombfűrész, egyszer a repülőmodellező fórumunkon is volt purparlé...
A régi MHSZ-esek és egyéb őskövületek aztán bebizonyították, hogy a lomfűrész a helyes.
Azóta nekem tökmindegy...
A homouzion és homoiuzion "melyiket" kérdésre K.F. így adta meg a választ:
A homouzion a helyes, mert azt gyorsabban lehet kimondani.
Tehát lomfűrész...
(#) _vl_ válasza Orbán József hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
Meg telepjáró. Hiszen azzal járunk a telepre...
(#) hibbantpasi válasza picard666 hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
Szia!

A "forróragasztó" nagyon könnyen eltávolitható, mert melegre olvad (ezért sem szeretem használni, maximum fa szobadiszeknél).
Inkább kivezetékelném azokat a ledeket.

üdv: hp
(#) Orbán József válasza _vl_ hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
[OFF]Szarkasztikus megközelítés...
Értelemszerűen egyébként azzal a fűrésszel nem vágunk lombot - elég aprólékos lenne - hanem maradékanyagokból maradékanyagot - ha elszabjuk.
Akkor aztán szabhatjuk.
No, meg a baszhattyuk. Ami mélyhangú vizimadarakat jelent.
(#) zolika60 válasza Orbán József hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
Ettől az még lombfűrész. Bővebben: Link Egyébként valószínűleg azért, mert lomb alakú mintákat lehet vele vágni.
Következő: »»   30 / 88
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem