Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Időzítő
 
Témaindító: Mekkmester, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   28 / 75
(#) szepe.viktor válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Köszönöm szépen!
Beszerzem, és leforrasztom.
Ez nagyon nagy ajándék nekem.
Honlap készítéssel, SEO-vel, számítógép és szerver üzemeltetéssel foglalkozok. Hívj, ha szükség van profira ezekben. +36 20 4242498
Minden jót kívánok neked.
(#) proli007 válasza szepe.viktor hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Hello!
Köszönöm a felajánlást!
Azt nem írtam, hogy próbáltam a lehető legegyszerűbben megoldani a gondot, így ez meglehetősen "egyszerű lelkületű áramkör" lett. Így a nyomógombot lehetőleg ne tedd távol (hosszú vezetékkel) az áramkörtől, mert esetleg az zavarokat szed össze és indítja az időzítést. De ha ilyen gondok lennének, áttervezzük a rajzot.
üdv! proli007
(#) krysn95 hozzászólása Ápr 11, 2012 /
 
Szaisztok!

Nem igazán tudom hova illen e akérdésem, ezért úgy döntöttem ide írom. Szóval van nekem egy 65 ös dobozba épített dimmlehető távirányítos lámpavezérlőm ami tegnap elfüstölt. Szétszedtem és a Nyákon egy alaktrész volt kormos. Erről mellékletem a képet is. A kérdésem az volna hogy mi ez az alaktész, (ha tudja valaki) mire való és hoygan lehetne helytesíteni, vagy hol találhatók egy ugyanilyet.
Köszönöm szépen!!
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Ápr 15, 2012 /
 
Sziasztok.

Van nekem egy QM4HS-U2C-48V idözítőm.

A problémám az vele, hogy nem tudom vezérelni.

Az előlapon INST. módba van téve a módkapcsoló és a 8 -as, 6 -os, 5 -ös kontakttal vezérlek.
A kontaktokra három vezetéket kötöttem amivel egy egyszerű váltókapcsolót szimuláltam el amire nem reagált a számláló. Bekapcsoláskor elszámol a beállított értékig, a relé meghúz, aztán attól kezdve semmi nem történik.

Valakinek van valami ötlete, hogy mit rontok el?
Beszerelve tökéletesen működött, sajnos a kapcsolástechnikát már nem volt időm átnézni, mert ez egy ideiglenes szekrényben volt, ott viszont tökéletesen működött.
(#) mookee11 hozzászólása Máj 21, 2012 /
 
Sziasztok! Egy olyan kapcsolásra lenne szükségem ami kb 5-15 percenként, 5-15 mp-re kapcsol egy mágneskapcsoló tekercsét (pl DIL-0052), nézegettem kapcsolásokat, de pont ilyet nem találtam, és a gyengeáramban nem nagyon vok jártas, csak nagyon "kezdő" szinten!
Köszönöm előre is a segítséget!
(#) kaqkk válasza mookee11 hozzászólására (») Máj 21, 2012 /
 
Nézd meg a segédprogramokban az 555 astabil kapcsolását ott van alkatrész érték számító , tökéletesen meg tudod tervezni az áramkörödet .
(#) proli007 válasza mookee11 hozzászólására (») Máj 21, 2012 /
 
Hello!
Pld. itt van egy időzítő. Mindössze a C1 kondit kell 220nF-ra cserélned. A kimenetre egy tranzisztort tenni, és egy relét, ami húzogatja a mágneskapcsolót. (Vagy egy szilárdtest relét)
üdv! proli007
(#) mookee11 válasza proli007 hozzászólására (») Máj 21, 2012 /
 
Köszönöm, pont ilyenre gondoltam!
(#) kozso31 hozzászólása Máj 22, 2012 /
 
Sziasztok szakik :Nekem lenne egy olyan problémám,hogy ennek a kapcsolásnak nem tudom,hogy,hogy lehet állítani az idejét.Kb 1 perc szünet és 40mp-et megy,melyik alkatrész cseréjével lehetne ezt megvalósítani,ebben kérnék tanácsot előre is köszönöm.

lastscan.jpg
    
(#) proli007 válasza kozso31 hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Hello!
A 390k helyett tegyél a kapcsolásba egy 620kohm-ot, majd ezzel párhuzamosan egy 470kohm-ot, amivel sorban van egy 1N4148-as dióda. A soros tag úgy kerüljön a kapcsolásba, hogy a dióda anódja legyen a 7-es láb felé. (De ennek az időzítőnek kb. a maximuma az 1 perces késleltetés, mert jelentős eltérések lehetnek.)
A Fet Gate-be lévő kondit sürgősen kivenném, ha a Fet terhelése jelentős. Sabilizátor IC-re meg semmi szükség. 4V-ra csökken így a Fet GS feszültsége. De ha már van, a 8V-os értelmesebb lenne.
üdv! proli007
(#) csuzlee hozzászólása Máj 29, 2012 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.Gépkocsiba szeretnék egy olyan egyszerű "időzítőt" vagy kapcsolást építeni,amely az ajtózárás után egy pár másodpercig még ad 12V-ot egy relén keresztül,és utána elenged.Lényegében egy riasztónak szeretnék ajtózárás után egy 12v-ot adni,ami tiltja benne,hogy visszazárjon az ajtó.Tudom,egyszerű kérdés....nektek meg unalmas már.
(#) proli007 válasza csuzlee hozzászólására (») Máj 29, 2012 /
 
Hello!
Itt van a rajz, csak a "Kapce" bemenetet az ajtó kapcsolóra kötöd, és kész is vagy.
üdv! proli007
(#) csuzlee válasza proli007 hozzászólására (») Máj 29, 2012 /
 
Köszönöm a rajzot,de nekem még nem igazán világos a dolog.
Kiegészítem az előbbi kérdésemet.Szóval ha az ajtó zárva van/az ajtó kapcsoló ilyenkor nyitott-nem megy test sehová/,akkor menjen az áramkör-időzítő-azaz adjon feszültséget a riasztónak.Ha viszont az ajtót megnyitom/így a kapcsolója zárni fog,megkapja a negatívot a riasztó-ajtónyitás-belső világítás stb.../ ilyenkor viszont ne menjen az időzítő áramkör.
Na valami ilyesmi.
(#) proli007 válasza csuzlee hozzászólására (») Máj 29, 2012 /
 
Hello! Nos, ez pont így működik.. üdv! proli007
(#) csuzlee válasza proli007 hozzászólására (») Máj 29, 2012 /
 
Köszönöm a segítséget.
Megépítem!
(#) lacooo hozzászólása Jún 2, 2012 /
 
Sziasztok! Tudom sok időzítő van már itt, de nekem 230V-ra kellene egy bekötés,ha bonyolult 9Vra, az idözítés idötartamát potival lehessen állítani,kapcsolt idő 1 perctől 10 percig kikapcsolt idő a fele 0,5-5 perc. Előre is köszönöm mindenkinek!
(#) proli007 válasza lacooo hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Hello!
Itt van a rajz, mert gondolom ciklikus működésre gondoltál. Csak az időzítéseket kel arányosan megváltoztatni. C1 kondi 22nF-ra C2 kondit 15nF-ra csökkenteni.
A 230V-ra való bekötés, azt jelenti, hogy szükséges még egy 230V/5..15V-os tápegység, és egy relé a kimenetre, ami majd a 230V-ot kapcsolja. Az ábrán példaként egy szilárdtest relé van ajánlva. De lehet normál relé is. Pld. ha 12V a táp, és 12V-os a relé.
üdv! proli007
(#) VodkaTam hozzászólása Jún 3, 2012 /
 
Sziasztok!

Egy olyan áramkört keresek, ami egy NAND kapu egyik bemenetére kapcsolt 5V feszültséget kb. 1 perccel késleltetné (nem kell túl pontosnak lennie), tehát csak ennyi idő után jelenne meg a bemenetén. Utána egész addig rajt maradna, amíg meg nem szűnik a bejövő 5V. Fontos viszont, hogy kikapcsolásnál lehetőleg azonnal (vagy minimális késleltetéssel) szűnjön meg a NAND bemenetén a feszültség. Tudnátok ajánlani erre valami egyszerű kapcsolást?
(#) Josi777 válasza lacooo hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Ha nagy pontosságú időzítésre van szükség, akkor én PIC10F220-al csinálnám, 1µF-es kondival 230V-os tápról meghajtva, galvankus leválasztáshoz pedig a kimenetre relét vagy optocsatolót, attól függően, hogy mit kell kapcsolgatni. Így 1%-on alatt lehet tartani a pontosságot.
De talán a legegyszerűbb megoldás, ha nem kell nagy pontossággal tartani az időzítést, akkor egy 2 tranzisztoros astabil multivibrátor, melynek az egyik kollektor körébe lehet rakni egy relét.
(#) proli007 válasza Josi777 hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Hello!
Már bocs! De Te készítettél már 10 perces kéttranyós astabil multit? Mert én nem igazán hiszem..
üdv! proli007
(#) miumiu hozzászólása Jún 4, 2012 /
 
Sziasztok!

Nem nagyon találtam ilyen kapcsolást, pedig 40perce keresgetek, ezért vetettem fel a következő kérdést:

Van 2db UHF RFID olvasóm, amely mindegyike rendelkezik 5-10V közötti trigger bemenettel, ha bármelyik olvasó kap trigg. jelet (kontaktot) akkor 1mpig ad. Ez egyszerű időzítővel megoldható. Azonban nem akarom, hogy egyszerre kapjon mindegyik olvasó trigg bemenete. Ez azért fontos, mert ha egyszerre üzemelne a két antenna zavarnák egymást.

Olyan kapcsolásra lenne szükségem amely 12V-ról megy, 2 kimenete van és úgy van időzítve, hogy egyszerre csak az egyik kimenetére ad trigg. jelet ( legalább 5V-ost) aztán 1 mp szünet, aztán a másik kimenetére ad trigg. jelet, és 1 mp szünet és így váltogatva.

Arra gondoltam, hogy NE555-tel valahogy meglehetne valósítani, de sajnos nincs gyakorlatom az áramkör tervezésben, ezért ha valakinek van affinitása és tudna segíteni nagyon sokat jelentene. Ha más ötlete van valakinek, hogy esetleg PIC-kel könnyebb megoldani és van rá útmutatása az is jól jönne

Üdv., mindenkinek
Ezért olyan
(#) proli007 válasza miumiu hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
Hello!
Ha jól értem, ezek szerint váltakozva, ciklikusan szeretnéd hogy triggerelje egy ütemadó az adókat.
Megoldható, egy NE555-el, és egy CD4017-el. De ne írtad, milyen hosszú legyen a trigger indító jel.
üdv! proli007
(#) lacooo válasza proli007 hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
köszi szépen !
(#) Josi777 válasza proli007 hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Érdekes, hogy simán hazugnak nevezel. Ne fáradj többé azzal, hogy válaszolsz nekem.
(#) proli007 válasza Josi777 hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Hello!
"Ne fáradj többé azzal, hogy válaszolsz nekem"
Ha Te így értelmezed, legyen úgy. Én nem a szavahihetőségedről beszéltem, hanem hogy ilyen hosszú idejű RC időzítésnek már komoly műszaki akadálya van..
üdv! Gábor
(#) brussini hozzászólása Júl 17, 2012 /
 
Sziasztok!

Egy olyan áramkört szeretnék építeni ami egy 6 voltos akkumulátorról üzemel 24 óránként egyszer bekapcsol és meghajt egy 6 voltos kis motort úgy 3 másodpercig. (Lehetőleg minél egyszerűbb megoldást szeretnék hogy kevés legyen a meghibásodási lehetőség. És koránt sem kell pontosnak lenni a 24 óránál fél óra ide-oda nem lényeg csupán a 3 másodperces idő a fontos amíg a motor üzemel)
Előre is köszönöm a segítségeteket!
(#) proba válasza brussini hozzászólására (») Júl 17, 2012 /
 
Vannak olyan kapcsolóórák amik ezt tudják.Ha ezt drágának találod 15e kb ,esetleg egy sima óra+egy univerzális timmer olcsóbb, akkor sajnos építened kell egy órát,meg egy monostabilt 3sec-re. Ez programozás nélkül elég bonyolult.Esetleg kvarc oszcillátorral (cd4541) ezzel 1s előállítható majd ezt még tovább osztani hogy kijöjjön az 1 nap .Ennek a kimenetére kötve egy monostabilt kapod a kívánt eredményt.(így viszont nem tudod állítani ,a nap mely időpontjában legyen bekapcsolva.)
(#) proba válasza proba hozzászólására (») Júl 17, 2012 /
 
Bocs a kapcsolóóra kiesett mert az 230V os Esetleg itt az oldalon vannak mikrovezérlős órák ,azok kimenetére monostabilt kötve működhet.
(#) brussini válasza proba hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Köszi a segítséget! Viszont az a baj hogy ebből sajna nem túl sokat értettem Meglehetősen kezdő vagyok és így eléggé nehéz ha belefutnál véletlen valami egyszerű megoldásba vagy van valami egyszerű ötleted azt megköszönném.
(#) kozso31 hozzászólása Aug 4, 2012 /
 
Helló:Tudnátok e nekem ebben a kapcsolásban segíteni,hogy ne mindig ugyan abban az időben kapcsoljon be hanem össze vissza.Köszönöm
Következő: »»   28 / 75
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem