Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő 2N3055-el
Lapozás: OK   6 / 7
(#) jampi válasza Zsinor hozzászólására (») Nov 9, 2010 /
 
Nagyon köszönöm, mégnéztem!
(#) csabii hozzászólása Dec 8, 2010 /
 
Sziasztok.
Van egy 140Watt-os SHARP erősítőm, kiéget benne egy 1A250V biztosíték, kicseréltem egy 1,6A250V-os ra jól szólt meg minden de egy nap múlva bekapcsoltam és nem szólnak a hangfalak.
áramot kap meg minden leégés szaga nincs
biztosítékok jók.
Valaki Tud segíteni hogy mit tegyek.
(#) proli007 válasza csabii hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Hello!
És 2N3055-ök vannak benne? Mert én az "Erősítő mindig és mindig " topikban tettem volna fel a kérdést..
üdv! proli007
(#) csabii válasza proli007 hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
kösszi hogy szóltál hogy nem ide kell fel tenni.
(#) jenci2010 hozzászólása Dec 9, 2010 /
 
Sziasztok 2n335 tranzisztor végfok van az erősitőmben .

nemtalálok adatokat rolla tudnátok segiteni lehetne tuningolni ? vagy menyi feszűlcségetbir . Esetleg Hány voltott ad ki hangszoron?
(#) jenci2010 hozzászólása Dec 9, 2010 /
 
Baj vansegitsetek . előbbi végfokkal . Házilag épitett erősitőben cseréltem elkot. hangfal kimeneten . és jóbban szolt de a kondenzátor felmelegedett és elszált ezek után sajátjával sem szol csak ugy ha kihuzom a konektorbol. És elkezd recsegve szolni kis időmulva . De ha bedugom a 220 ban akkor elgalgat a kondenzátornál mértem. 8.7 v van rajta 32 hejett ..

kősszi előre is sűrgőslenne .

űdv
(#) didyman válasza jenci2010 hozzászólására (») Dec 9, 2010 /
 
Ez olyan kérdés, hogy benzinnel megy a kocsim, hány lóerős. Mégis, valami típusa van, vagy a végfok tranyóból hogy találjuk ki a kapcsolást meg a tápegységet? A 2N3055 adatlapját te is megtalálod, abban vannak a szélsőértékei, értelemszerűen abból lehet kisilabizálni, hogy elvileg mire képes, a gyakorlat csak az alá kerülhet per darab.
Ha a kondin nem esik féltáp (amúgy 32V sok, mert a 2N3055 az pont 60V-ig használható biztonságosan, ha a féltáp üresjárásban 32V, az már erősen homlokráncolós, még akkor is, ha alacsony kollektoráramnál 70V megengedett)., akkor a végfok tönkrement, szét kell szedni és kimérni. Ezt sem tudjuk helyetted távolról megoldani.
(#) jenci2010 válasza didyman hozzászólására (») Dec 9, 2010 /
 
Nemtudom hogy mijen tipus mert nem én épitettem azt tudom. 4 db tranzisztorvan benne 2N3355 ős bocs előbbit elirtam. 42 voltos trafovalhajtom. enyit tudok rolla
(#) Bassmester válasza jenci2010 hozzászólására (») Dec 9, 2010 /
 
Amíg nem ismerjük a kapcsolást, addig hiába írod le a végtranzisztorok számát, meg a trafó feszültségét.
A tranzisztorok adatlapját le lehet tölteni, a Google megtalálja (ha legalább nagyjából helyesen beírod).
Ha nem tudsz a kapcsolásról semmit azon kívül hogy nem te csináltad, akkor legalább egy fotót mellékelj a végfok panelról. Tuningolni minden esetre ne állj neki, főleg hogyha jelen állapotában még működik az erősítőd!
(#) jenci2010 hozzászólása Dec 9, 2010 /
 
Itt egy kép a Végfok panelről nem valami jó kép mert web kamerás.

Végfok.JPG
    
(#) Szabi1 hozzászólása Jún 3, 2012 / 1
 
Hello!
Kaptam javításra egy 2x2n3055(/ch) végtranyóval ellátott erősítőt. A gond ott van hogy a trafó volt benne cserélve és nem tudni hány voltos, meg nincs kapcsirajz.
Ez egy electronica márkájú erősítő AS 2010 es,
van 4 bemenetje és 2 bandos EQ ja.
A tápkondi 3300µF 40VM. A kondi a kimeneten 1500µF 25 VM 7db tranyó van a nyákon (2db henger alakú), 2 trimmer poti: 1M 1K.
A NYÁKON vannak biztositékok és 0,6A Szóval ez a plusz tápra mentek, s mivel sztereo mind a 2 vegfok nyákjan van egy egy.
Azanosított tranyók a nyákon 2xBC 171 2xbc 172 bc173 bc 107 bc170
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Helyesbítek,mert már nem tudom módosítani a hozzászólást.: Nem lehet tudni az eredeti hány voltos a trafó.
(#) Pigi válasza Szabi1 hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
Véleményem szerint olyan +25-30V Közötti feszültségen járhatott a végfok.
(#) Szabi1 válasza Pigi hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
Oké de jó lenne egy kapcsolási rajz.
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
Egy fotó a belsejéről?
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Elég javíthatatlannak tűnik,kivettem minden kondit megmértem jók voltak, visszaraktam és mégse ment igaz a benne lévő transzformátor feszültséget nem tudom ha jól értettem 12AC (Egy villanyszerelőjé az erősítő ő szerezte bele a trafót, csak nagy áramhálózatokkal foglalkozik.)
(#) didyman válasza Szabi1 hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Javíthatatlan? Na ne. 12VAC kevéske lesz ehhez a végfokhoz, ezt látatlanban is merem állítani, akár annyira, hogy indulni sem tud. A tranzisztorokat, ellenállásokat, tápfeszültségeket meg rajz nélkül is ki lehet mérni.
(#) Szabi1 válasza didyman hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
De akkor is kell cserélni a régi kondikat ha megfelelő az értékük?
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Nah a végfoknak adtam 24VDC t de megse mukkant. Most csak webcammal tudtam képet csinálni
Egyébként új konddikkal van olyan minőségű hangja mint 1 akármilyen tda s erősítőnek?
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Jún 28, 2012 /
 
Végül megjött a kedvem megjavítani, a kondikat kell cserélni? Holnap adok neki 24vac-t de csak 70Va os trafóm van hogy kipróbáljam mit tegyek? Mert az egyik nyákon van biztosíték a másikon nincs, és itthon sincs 0,6A es biztim. Lehet keresek valami 30VA os trafót hátha van nekem itthon megtekerve 24vac re.
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Jún 28, 2012 /
 
Tegyél izzót a trafó primer ágba, biztos ismered ezt a fogást.
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Jún 29, 2012 /
 
Jaja De én mértem a kondikat és jó volt az értékük kell cserélni esetleg nincs egy kapcsolási rajz? Kipróbáltam egy 24vDC táppal megse mukkant egy régi tv ből való, a táp jó.
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Jún 30, 2012 /
 
Ráraktam egy 24AC 70VA trafót, izzóval. Úgy mégse mukkant, miután kivettem az izzót duruzsolt, gondoltam összezárom a bemenetet a gnd-vel hogy megnézzem megy e. Akkor büdös lett és elhallgatott, gyorshan levettem a diódahidat az erősítőről. Gondoltam újrakondizom mert szinte mindenütt 25vdcs kondik vannak és régiek. A kimenet kondis 1500µF van rajta oda elég 1000uF?
(#) dusinnhht hozzászólása Feb 14, 2014 /
 
Aztakutyafáját!

Lassan 6 éve nyitottam ezt a témát (egyetemi tanulmányaim megkezdése előtt), azóta befejeztem az egyetemet , így lassan illene befejezni az erősítőm javítását is! Jövő héten neki is esek.

Így utólag visszaolvasva eléggé figyelmetlen voltam régen, csak mérsékelten érettem, hogy mit-hogy kéne mérnem, elég vicces így most visszagondolni.
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2014
(#) pittyu2 hozzászólása Feb 26, 2023 /
 
Hali mesterek.70 es évekbeli--Dr Böhm --tranzisztoros orgonában javítok végfokot.Kimeneti csatlakozó okozott zárlatot. Mindent kimérve a két teljesítmény tranzisztor és egy pnp meghajtó kuka. 25W kimenet és a kapcsolás szerint 2n3055 kell bele.(Az eredeti jelzés gondosan le van szedve és saját márka jelzés van rajta)
Két npn BD245c bekábelezve -és működik - szép a hangja. A kérdésem: hol lehet jó minőségű 2n3055 tranyót venni vagy jobb más tipust TO 3 tokost, mert szeretném eredeti kinézetűre vissza állítani.
(He store)?
Köszi . pittyu
(#) kadarist válasza pittyu2 hozzászólására (») Feb 26, 2023 / 1
 
Szia!
A gyenge 3055 helyett inkább válassz valami combosabb típust, például 2N3442-t vagy 2N3773-at.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2023
(#) CIROKL válasza pittyu2 hozzászólására (») Feb 26, 2023 / 1
 
Régi példányt szerezz ,
(#) erbe válasza pittyu2 hozzászólására (») Feb 26, 2023 /
 
Idézet:
„Régi példányt szerezz ,”

de vigyél mágnest magaddal, nehogy vastokosat vegyél!
(#) segítő válasza kadarist hozzászólására (») Feb 26, 2023 /
 
Hol lehet vásárolni a fentebb említett tranzisztorokból eredeti gyártásút? Vennék pár darabot.
A gyenge 3055 helyett is
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2023
(#) kadarist válasza segítő hozzászólására (») Feb 26, 2023 /
 
HQ, HE store, stb. De a kínai webshpok sem olyan rosszak. A hamisat az "eredetitől" kinézetre nehéz megkülönböztetni, a kereskedők sem látnak a kupak alá.
Következő: »»   6 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem