Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   155 / 581
(#) Panzer General válasza VIM hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Ok akkor cserélem aztán meglátjuk, hogy mit fog csinálni.Addig is offolom magam, és köszönöm mindenkinek a segítséget:VIM, Lukovicsek, Palko0125 és sorry ha valakit kihagytam
(#) joci.kun válasza VIM hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Köszönöm a választ. szétnézek.
(#) VIM válasza Panzer General hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
....akkor egy "robbantott klixon" sima bontó érintkezős és egy váltó típus három kivezetéssel.
(#) otto54 hozzászólása Jún 4, 2012 /
 
Sziasztok!
ORION OD331 mosogatógéphez keresek EEPROM tartalmat esetleg működőképes panelt, vagy olyat amelyiknek az EEPROM-ja jó.
Remélem annak ellenére, hogy ritka "kincs" ez a gép, lesz aki tud segíteni.
Hiba jelenség:
Bekapcsolható,de a program nem indítható.
A tápfeszültségek rendben.
Köszönettel:
Ottó
(#) anka62 hozzászólása Jún 8, 2012 /
 
Hali SÓS .Öt éve kifogástalanul működő LG wd 8040wf típusú mosógépem nem akarja melegíteni a vizet 40 fokos programon ,a többi program tökéletesen működik. Tud e valaki valami okosat javasolni ezzel kapcsolatban.
(#) maszek0005 hozzászólása Jún 9, 2012 /
 
Tisztelt Uraim! LG WD-10264NP előltöltős mosógépünk megadta magát. A vezérlőpanel Luna-PJT 6870ER9001A-0.
AWCC509328 060727. A panel 2 részből áll, az erősáramú része műgyantaféleséggel van kiöntve, a gyengeáramú része szokványos. A hibajelenség a következő: program indul rendesen, de egy idő után a visszaszámlálás megakad, és furcsa zörgő, kattogó, recsegő hangok kiséretében megáll. Bármelyik progit próbálva, nem hajlandó centrifugálni, vagy a programot befejezni. Sőt néha még a visszaszámlálás ideje is visszaugrik egy nagyobb időre. A segítségüket előre is köszönjük! Tisztelettel: Jani
(#) palko0125 válasza maszek0005 hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Szia!
Nézd meg a motor szénkeféit nincsenek e elkopva. Az a hang amit mondasz lehet onnan jön.
Bye
Palkó.
(#) palko0125 hozzászólása Jún 10, 2012 /
 
Sziasztok!
Elakadtam egy kicsit.
Whirlpool AWE 2214 típusú gép F26 hibával indul bármilyen programon.
Ha jól tudom ez szivattyú vezérlés hibára utal. Mindent megmértem amit csak lehet (fűtőbetét, motor, szivattyú....) minden ok. Akármelyik programra teszem rögtön ezzel indul.
A panelon a szivattyú vezérlő "triak"ja jó és a vezérlő körében az ellenállás is ok.
Segítségeket előre is kössz
Bye
Palkó!
(#) stenglt hozzászólása Jún 10, 2012 /
 
Szervusztok !

Összetalálkoztam egy Fagor FET3127 felültöltős mosógéppel. Ennek a típusnak a dob ajtajában van egy mágnes, az üstben vele szemben egy reedrelé. Induláskor fordít egyet a dobon és ha jól van becsukva a dob akkor ad egy impulzust és elindítja a mosást. Valószínűleg ennél legyengült a mágnes és nem adja az impulzust. Erősebb mágnessel szimulálva működik. Találkozott-e valaki ilyen hibával és hogyan oldotta meg.

Üdv: stenglt
(#) VIM válasza palko0125 hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Szia! Kicsit nagy a doksija de abban le van írva, hogy kell törölni a hibát és utal a hibaelhárításra is. A nyomáskapcsolóra és annak kontaktusára hivatkozik ellenőrzésképpen. Töltsd le innen a doksiját és abban le van írva minden. Az is lehet, hogy kopott lehet a motor tengelye és nem indul el minden helyzetben és ez okozza a bajt.
(#) lukovicsek válasza palko0125 hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Szia.
A triac-ot cseréld ki ha még nem cserélted akkor is ha jól mutat, és próbáld másik szivattyuval, lehet kehd zárlatos lenni már ami benne van.

Laci!
(#) lukovicsek válasza anka62 hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Üdv.

30-fokon melegiti? ha van ilyen lehetőség a gépen egyáltalán.

Laci!
(#) palko0125 hozzászólása Jún 10, 2012 /
 
Először is köszi a hozzászólást!
Annyit csináltam az előbb, hogy lekötöttem az NTC-t. Így elindítottam és nyilván NTC hibát jelzett (Azt hiszem F6). Visszaraktam az NTC-t. hiba megszűnt. most azóta megy minden része.
Jelzek ha lesz valami más!
Köszi még1x
Bye
Palkó
(#) gdea hozzászólása Jún 10, 2012 /
 
Üdvözletem mindenkinek.
Adott lenne egy Elektrabregenz TKS 1300 as szárítógép, amelynek az ic je kiment, majd csere után program hiányában nem működik.
Tudna ebben valaki segíteni nekem?
Nem szívesen dobnám ki,mert egyébként hibátlan..
(#) sikareny hozzászólása Jún 11, 2012 /
 
Sziasztok!!!
Aeg elöltöltős mosógép... A teteje alatt található 3 műanyag fogaskerék ami egymásba kapcsolódik...gondolom időzítő... általában megugrik és nem tud tovább menni utána csak ha kézzel utána állítom... Mit lehetne csinálni ???
Jah mosógépszerelő aki garanciába kijött: nincs ennek semmi baja...
Válaszokat előre is köszi...
(#) zolika60 válasza sikareny hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
Ha garanciális hívj másik szerelőt.
(#) sikareny válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
Használt volt... úgy volt fél év garanciája ami akkor járt le...és csak arra a szerelőre vonatkozott a garancia...
(#) anka62 válasza lukovicsek hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
Hali. kösz hogy felfigyeltél a problémámra de sajnos csak 40-60-90-fokot lehet választani a menüből . A 60-90 fokon működik tökéletesen.
(#) zolika60 válasza sikareny hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
Akkor próbáld meg itt:Bővebben: Link Ha nem találod a szükséges alkatrészt, hívd fel őket és segítenek.
(#) lukovicsek válasza anka62 hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
Üdv.

Én egyszer találkoztam ilyen esettel de akkor az egy rossz alkatrész csere után volt, a fütőszálban van egy hőfok érzékelő ami lehet megy tönkrefele és ezért 40-foknál még nem kapcsol be, szerezni kell bele valahonnan eggyet de a sajátját más mosógépé nem jó bele, nem holdbiztos hogy ez a baj de lehetséges.

Laci!
(#) anka62 válasza lukovicsek hozzászólására (») Jún 12, 2012 /
 
Hali. Kösz a tanácsot , kifogom próbálni .Majd jelenkezem az eredménnyel.
(#) Busz hozzászólása Jún 12, 2012 /
 
FAGOR FET-106 -os típusú mosógépnél milyen meghibásodás okozhatta azt hogy lyukasra égett a dob?
Előtte a szerelő két héttel fűtőszálat cserélt, utánna még kiégett a dob. Lásd a mellékelt képeket.

Illetve más kérdés: mivel lehetne beragasztani a lyukat (saját felelősségre, saját használatra és nem vaterára..)?

DSC00486.JPG
    
(#) endre92 hozzászólása Jún 12, 2012 /
 
Sziasztok!
Van egy régi Whirlpool mosógépem, és az a gondja, hogy néha megáll a program bizonyos helyeken. Ha tovább tekerem a programgombot kicsivel, akkor megy tovább szépen a következő olyan pontig ahol majd megint megáll. Egyszer megszorult a szivattyú, azóta csinálja ezt.
Megnéztem az alaplapját, van rajta két ellenállás, ami elég égettnek néz ki, okozhatja az a problémát?

Köszi előre is!Endre
(#) lukovicsek hozzászólása Jún 12, 2012 /
 
Sziasztok.

Valaki találkozott már olyannal, hogy a gép programm közben meg a végén nem akar centrizni, viszont ha külön a centrire rárakom akkor tökéletesen müködik a centrifuga, amugy egy zanussi az ujjabbik fajta.
Üdv Laci!
(#) otto54 válasza Busz hozzászólására (») Jún 12, 2012 /
 
Üdv!
Egyszerre két meghibásodásnak kell bekövetkezni,ehhez az állapothoz! Nagyobb a valószínűsége,hogy vagy most vagy már korábban a biztonsági termosztátot valaki kiiktatta. Ennek feladata lenne 96°C-nál a fűtés áramkörét megszakítani és így védeni meg a készüléket, illetve megakadályozni a forrázásból eredő balesetet.
(#) zolika60 válasza Busz hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Ahogy otto54 kolléga is írta a biztonsági termoszát nem működik az biztos. A régebbi fém üstökkel nem volt ilyen baleset. Megjavítani műanyag hegesztéssel lehet.Szerintem otthon ne fogj neki, vidd olyan helyre ahol napi szinten foglalkoznak vele. Például itt: Bővebben: Link Azért őket írtam, mer ott már láttam ilyen javítást, de bárki jó lehet aki a közeledben van és ért hozzá. Azért a szerelőt is megkérdezném mit gondol erről. Neki ezt tudni kellett volna.
(#) Busz válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Ez a gép nekem az útiköltséget sem éri meg amíg elvinném műanyag javítóshoz.
A szerelő mossa kezeit...
Nade melyik a biztonsági termosztát? Mert a normál termosztát az működik, kattog és rendesen kapcsol, másikat nem láttam benne. Szoktak hőgombák lenni a fűtőszál körül de ebbe a gépben nem találtam. Vagy a fűtőszálban volt és mivelhogy kicserélték benne egy olyat sikerült belerakni amibe nincs ilyen védelem?

Mert látszólag működőképes, tehát én sem értem mire vélni a hibát. De érdekes viszont hogy a normál termosztát a dob túloldalán van ergó ha kevés a víz lehet így nem is tudja érzékelni hogy mekkora a hőmérséklet...
De megakarom csinálni fűtés nélkülivé, csak sima "hidegmosógépnek" és gumián pasztával akarom beragasztani.
(#) zolika60 válasza Busz hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Azt én nem tudhatom, hogy te hol laksz, nincs az adatlapodon. Azért írtam, hogy keress a közeledben műanyagost. A házilagos javításhoz szükséges felszerelés árából kitelne néhány útiköltség. A biztonsági termosztát valahol az üstben van sorba kötve a normállal.
(#) VIM válasza endre92 hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Szia! Itt már írtam erről a problémáról és hogy mi volna rá a megoldás. A felültöltős ezen márka típusai elég megbízhatóaknak tűnnek.
(#) vgyre válasza Busz hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Szia!
Elvileg víz nélkül nem is tudna fűteni, ezért a vízszintszabályozót kellene megvizsgálni. Ha hibás működés miatt azt érzékeli, hogy tele 'vagyok vízzel' a hőfokszabályozó simán rákapcsolja a fűtést. Az újabb fűtőbetétekben már benne van a hőmérséklet-korlátozó az ilyen hibák és a tűz megakadályozása végett. Ebben ezek szerint nem volt benne.
Üdv Gyula
Következő: »»   155 / 581
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem