Fórum témák
» Több friss téma |
CCS-sel. Ha jól tudom, akkor ennél csak a 16 kB-os Flash limit van.
Érdekes probléma. Elvileg annyira fejlett a fordítója hogy optimalizálja a kódot. Esetleg valami gyári példa nincs amiben használják azt a könyvtárat? Úgy emlékszem hogy CCS elég gazdag példaprogram tárral rendelkezik.
Hát én az IAr -system-el dolgozom és C-main-ban tanulok programozni.Azért gondoltam ennek a kijelzőnek az élesztésére mert 1ez volt kéznél,2olyan jól néz ki a színes nagy kijelző.A kijelző egy LG GS 290-ből lett kibányászva miután az megpusztult(nagy örömömre).Nemnagyon tudok neki lábkiosztást nézni,mert nagyon integrált a csatlakozója,de megpróbálok hátha sikerül.
Idézet: Eszembe nem jutott még ilyesmi. De most kipróbáltam az alábbi kis programot, és a Debugger szerint p = 2.718282 lett. Én nem állítottam sehol semmit. Ez a névjegye szerint a Code Composer Studio Core Edition Version: 4.2.4.00033. Állítólag az 5.1-nél problémák vannak... „Valakinek sikerült már használni a "math.h" állományban lévő függvényeket?”
Idézet: Túl sok mindent nem tudsz az MSP4302231-gyel csinálni, mert se RAM, se FLASH, még egy fontkészletet sem tudsz hová eltárolni benne. „Lenne egy olyan kérdésem hogy msp 430 g2231-es ic-vel lehet-e ilyen kijelzőt programozni?”
Érdekes...Nekem nem fordul le ez a kód sem. Valószínűleg az a probléma akkor, hogy 5.1-est használok. Megpróbálkozok majd egy régebbi CCS-sel, illetve utánanézek az 5.1 problémáinak.
Köszönöm a segítséget Neked is és Grebinek is!
Esetleg próbálkozhatsz újabbal is, 5.2-vel nekem fordult Icserny kódja.
Hát ez elég nagy baj, szinte semmi infó nincs róla csak a "gyárilag" kiadott dolgok, mi pedig erre alapoztunk egy digitálisan vezérelt tápot. Egyenlőre úgy látszik, hogy teljesen feleslegesen
Sziasztok!
Szeptemberben kezdem írni a szakdolgozatomat, melynek keretében egy halom AMB8423-es modulon kell demóznom. Az a gond, hogy a modulok csak augusztusban érkeznek meg, de már el szeretném kezdeni tanulni a hogyanokat. (Sok dolgom lesz vele, úgyhogy ajánlott a nyáron nekifeküdnöm.) A gondom az, hogy a neten csak egy két oldalas adatlapot találtam, amiből semmit nem tudok meg. Sok olvasgatás után valami olyasmit szűrtem le, hogy lehet programozni a modulban található MSP430-as mikrovezérlőt és azon lehet különböző protokollokat megvalósítani. Az MSP430-asokkal van egy kis tapasztalatom (és nyárra kaptam az egyetemtől egy demó boardot, amit tegnap be is üzemeltem). Használt már valaki AMB8423-as vagy eZ430-RF2500T-as lapkákat? Pontosan hogyan és mivel lehet ezeket programozni? Közvetlenül tudom programozni a modulon található mikrovezérlőt? Aki már használt ilyeneket, írhatna róluk pár szót. Nagyon hálás lennék érte.
Azt szeretném ellenőrizni, hogy az adott regiszter tartalma nulla-e (... és ezáltal kideríteni, hogy még nem volt beállítva). Van-e arra vonatkozóan ajánlás, hogy melyiket érdemes választanom, ha most éppen teljesítményre optimalizálnék? Vagy csak a disassembly nézegetése ad rá választ?
Az első megoldással találkoztam már sok helyen, és használtam én is.
A Disassembly ablak a barátod, az a mérvadó. Én is az első változatra tippelek...
Sziasztok.
Egy LCD kijelzot kotottem ossze a uC-el, es az a kerdesem lenne, hogy ha csatlakoztatom a launchpadot USB-keresztul a PC-hez akkor csak osszevissza karaktereket is ki. Ha mozgatom a bekotes szalait, akkor bizonyos pozicioban minden tokeletesen mukodik. Ha azonban kihuzom az USB-t es ismet visszadugom akkor ismet ossze-vissza karakterek. A labakat nem forrasztottam ra a uC-re mert meg nem vegleges es az a kerdesem lenne a tapasztaltakhoz, hogy lehet ez programhiba, vagy inkabb erintkezesi a problema? Az lcd kijelzo amit hasznalok egy TS1602-es es a mikrokontroler msp430g2452, a bekotes a p2.0 - p2.5 labakon van, es a icserny forumtag altal javasolt kodot hasznalom. Elore is koszonom
Ezzel a hibával akkor találkoztam amikor valamelyik láb kontaktos volt. Megmozgattad akkor a kijelző kapott egy fals kódot. Azért lesz jó minden ha újra csatlakoztatod a vezérlőt, mert a kódban amit használsz van egy inicializálásos rész, ami újra alaphelyzetbe állítja a kijelződet. Ellenőrizd a vezetékek hosszát, valamint azt hogy milyen gyakorisággal frissíted a kijelzőt, mert magas frissítésnél felléphet áthallás a kijelző vezetékei között. Icserny kódjában szerintem nincs hiba, úgyhogy csak is érintkezési hiba lehet.
De nekem epp az a problemam, hogy amikor csatlakoztatom a kijelzot, akkor nem jol jeleniti meg. Ha mozgatom a szalakat akkor pedig helyrejon. Ha kihuzom es ismet visszadugom akkor ismet nem mukodik jol. Gondolom hiba lehet az inicializalasban, vagy lehet ez erintkezesi problema is?
Ha a RESET gomb megnyomására sem tér észhez a kijelző, akkor rossz bekötésre vagy rossz kontaktusra gyanakodnék. Az R/W bemenet le van kötve földre?
Töröld ki a P2OUT=0 és P2SEL utasításokat az lcdinit-ből ha az E és RS lábat nem a P2.6 és P2.7 portra kötötted, és egy kicsit növeld az időzítéseket ha kell.
Itt azt írják, hogy a Code Composer Studio (CCS) v5.1-től és az IAR EW430 5.40.2-től kezdődően a prgramozás/debug-olás egy újabb kiadású szoftver komponens, az MSP430.DLLv3 segítségével történik, ami szükségessé teszi a FET firmware frissítését, ami ezáltal elveszti kompatibilitását a régebbi szoftverekkel.
Van valakinek ezzel tapasztalata? (Én még a régebbi szoftvereket használom) Vonatkozik ez a Launchpad kártya programozójának firmware-ére is (azt is frissíteni kell)? Idézet: „IAR EW430 5.40.2-től kezdődően a prgramozás/debug-olás” Érdekes, mert elméletileg, én az IAR 5.40.3-ast használom, és nem kellett FET firmware-t frissíteni. Hozzáteszem, hogy fogalmam sincs, hogy melyik verziószámot kell nézni, mert itt legalább 100 van.
Én kb 3 hónapja kaptam levelet a TI-tol, hogy firmware frissítés jött ki a LaunchPadhoz. Letöltöttem updateltem, vagyis próbáltam, és közölte hogy már a legfrissebb. Pontos verzióra nem emlékszem de valami 2.xx rémlik. Nem kaptam semmi féle frissítésről szóló értesítést.
ui.: Ez persze nem azt jelenti hogy nincs frissítést, de az előző verzió frissítésből kiindulva értesítést küldenek(remélem).
Kiprobáltam az általad tanácsolt RESET gomb használatat és miután lenyomom minden tökéletesen müködik. Ez azt jelenti, hogy a kódban van valahol a hiba(nem egyezik meg a beállítása az általam használt 1602es kijelzőnek a HD44780-éval)?
Lehet próbálkozni egy 100 ms-os késletetéssel a program elején, de a WDT letiltása UTÁN (több időt hagyva ezzel az LCD-nek a bekapcsolás utáni feléledésre).
Ha RESET után jól működik, akkor a programmal nem lehet hiba, csak a bekapcsolás utáni feléledéssel.
A listádon szerepel az MSP430c2.dll és az MSP430v2.dll is. Lehetséges, hogy ez az IAR kiadás a korábbi és az újabb firmware verzióval is kompatibilis.
Ennél az IAR-nál szerintem az 5.40.2 az irányadó verziószám. Nálam 5.30.1 van telepítve abban még csak MSP430.dll van.
Hali.
A következő kérdésem lenne. Egy Quectel L50 GPS modult szeretnék beüzemeltetni egy MSP430G2452 uC-el. Mivel a mikrovezérlő csak I2C támogatottsággal rendelkezik, így azt kell használnom. A következő NMEA üzeneteket kellene átküldenem a GPS modulra a konfiguráláshoz: 1. Port kiválasztása $PSRF100,1,4800,8,1,0*0E 2. Inicializálás $PSRF101,-2686727,-4304282,3851642,75000,86400,1311,12,4*26 3. Funkció kiválasztása(milyen típusban küldjön) $PSRF103,04,00,02,00*26 Az általam használt i2c programmal(amit szitko fórumtársunk adott és köszönet érte) egyszerre egy bájtot tudok atküldeni. Tudna valaki segíteni, hogyan tudom megoldani, mert ahogy utánanéztem ezek az üzenetek több bájtosak és nem értem hogyan tudnám felosztani. Még nem foglalkoztam NMEA protokollal, ezért kezdő vagyok a témában. Köszönöm a segítséget.
Köszönöm a segítséget. Most már minden jól működik.
A GPS nem UART kapcsolatot használ véletlenül? Hogy jön akkor ehhez az I2C?
Mindkét kapcsolatot tartalmazza, de mivel nekem a uC-nek csak I2C-re van kivezetés ezért kell azt használnom.
Mivel nem találtam tiszta szoftveres UART küldő programot, gyorsan írtam egyet. Ez csak adásra való (a Launchpad valamit kiküld a számítógépnek). A TXD láb elvileg a P1 port bármelyik lábára átdefiniálható, de a Launchpad emulátora a P1.1 portlábon várja a jelet. Az új Launchpad kártya esetén a jumperek SW állásban legyenek!
A rendszer órajele a gyárilag kalibrált 1 MHz-es DCO, így 2400 bit/s küldésnél a bitidő 416,667 mikroszekundum. A formátum: 1 start bit, 8 adatbit, 1 stop bit. Az időzítéshez szoftveres késleltetést használunk. A mellékelt program végtelen ciklusban 1 másodpercenként küldözgeti a "Hello world!" szöveget. Putty.exe vagy más terminál program fogadja.
Ez tetszik, mert legalább nem foglalja le, az amúgy is kevés timer modult.
Köszönjük! És most látom, hogy megjelent a cikked III. része. Remek összeállítás, és tananyag, (bár csak átfutottam rajta) csakúgy mint az előző kettő. Gratulálok hozzá. (lesz a további modulokról (ADC, UART...) is cikk?) Egy észrevételem viszont lenne. A linkeknél, a " 2011. Co-op Design_Challenge " link nem működik. (legalábbis nálam) Nem ide kéne irányítson? |
Bejelentkezés
Hirdetés |