Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1708 / 3972
(#) Bimbikeh hozzászólása Jún 26, 2012 /
 
Sziasztok! Nekem az a problémám, hogy a gép elindítás után kikapcsol!
Elkezdi tölteni a windows-t és kikapcsol! Próbálkoztam újra telepítéssel, de aközben is kikapcsolt Valaki tud erre valamiféle megoldást? Mielött elromlott viszont megütődött szegényke, megnyomkodtam minden vezetéket kívül belül!
A Választ előre is köszönöm
(#) zolika60 válasza Bimbikeh hozzászólására (») Jún 26, 2012 /
 
Milyen gép? Annak megfelelően tedd fel a kérdést itt:Bővebben: Link vagy itt:Bővebben: Link
(#) Bimbikeh válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 26, 2012 /
 
Köszi ki írtam ott is Számítógép
(#) proli007 válasza belganarancs hozzászólására (») Jún 26, 2012 /
 
Hello!
- A fantom táplálás, az jelenti, hogy a mikrofon kábelen keresztül, nem csak a hangfrekvenciás jel megy az erősítő felé, hanem az erősítőtől, visszafelé a tápfeszültség a mikrofon erősítő részére.
A mikrofon jelét fogadó erősítő bemenete (F1 és F2) differenciális, és két ellenálláson keresztül az erősítő tápfeszültségére csatlakozik.
Tehát az előerősítő úgy kapja a tápfeszültségét, hogy a két kimeneten keresztül jön a táp, és áthalad R12-R10 és R13-R11-en keresztül. Így a "+VE" ponton megjelenik a tápfeszültség, amiz a D1 zéner dióda stabilizál 10V-ra. (A zéner előtét ellenállásai, az előbb felsorolt elemek.)
Mivel az R12-R10 és R13-R11 pontokon pozitívabb (magasabb) feszültség van, mint az előerősítő bármely részében, így a kimeneti kondik pozitív lába ezek felé kötendő.
- Ha nem fantom táplálst használunk, hanem egy 9V-os elemet, akkor az elem negatív pontját az 1-es pontra, a pozitív pontját közvetlen a +VE pontra kell kötni. De ekkor az R10-R11 ellenállásoknak már semmi értelme, hiszen nem akarjuk visszatáplálni az elem felől az erősítőt. Így R10 és R11-et elhagyjuk. D1-nek sincs szerepe, hiszen az 10V-os, a telep pedig maximum 9V. Így az is elmaradhat.
- Mivel a fogadó erősítő bemenete és a GND között ellenállás szokott lenni, megfordult a feszültség helyzet. Most már az F1-F2 ponton a GND potenciál jelenik meg egyenáramilag. Így az előerősítő kimenete lesz a pozitívabb. Ezért a C5 kondit is meg kell fordítani. (C6-on nincs feszültség, tehát annak polaritása mindegy.)
- Ha a fogadó erősítő bemenete nem szimmetrikus, hanem aszimmetrikus, akkor az F2 pontot az 1-es ponttal össze kell kötni (így az F2 GND lesz), Így C6 és R13 is nyugodtan elmaradhat.
- Az MPSA tranyókat használhatod, de a BC549/559 kis zajú, míg az MPSA "nagyfeszültségű". Tehát alapvetően, nem erre a célra készült..
(Ha esetleg nem érthető, átrajzolom a rajzot.)
üdv! proli007
(#) belganarancs válasza proli007 hozzászólására (») Jún 26, 2012 /
 
Szia!

Köszönöm szépen a kimerítő válaszod,kérnék egy kis időt az emésztésre.

Üdv.:Zoli
(#) belganarancs válasza proli007 hozzászólására (») Jún 26, 2012 /
 
A fogadó erősítőm szimmetrikus bemenetű,azt hiszem minden érthető.Találtam pár darab bc337/327 tranzisztort is,akkor inkább azokat teszem bele.
Még egyszer köszönöm!

Üdv.:Zoli
(#) braner válasza pucuka hozzászólására (») Jún 26, 2012 /
 
Köszi.
Akkor inkább majd hallás után nyulok inkább bele, ha esetleg nem tetszik a ahangja.
(#) rarobika hozzászólása Jún 26, 2012 /
 
Sziasztok,

a képen(kondi.jpg) látható kondenzátoroknak mi a pontos típusuk, mert ilyen kinézetűeket nem találok. Rakhatok helyettük be ilyet:
http://www.hestore.hu/prod_10027839.html

Előre is köszönöm.
(#) minicooper hozzászólása Jún 26, 2012 /
 
Hali egy szál gyorskérdésem lenne:
A számítógép USB-n keresztül tölti az MP3-asomat:
Amivel tölti az váltó vagy egyenáram?
(#) braner hozzászólása Jún 26, 2012 /
 
Halihó

1 újabb kérdésem lenne.
Dobozt milyen anyagból érdemes hajtani???
Aluminium vagy valami horgany lemezből?
Én azt hallottam, hogy horgany-ból jobb.Elvileg a gyári műszaki cikkek doboza is valami vas lemezből készül.
Szép estét
(#) reloop válasza minicooper hozzászólására (») Jún 26, 2012 /
 
Egyen.
(#) forma3 hozzászólása Jún 26, 2012 /
 
Szoasztok!

Ilyen erősítőkben lévő trafóhoz hasonlító alkatrészt hogy lehet kimérni hopgy jó-e? Mert van egy amire gyanakszom hogy eléggé melegszik, és miatta nem jó talán az erősítő. Bővebben: Link

Köszönöm előre is a segítséget, már az agyamra megy hogy nem sikerült megcsinálni (még szerelőhöz is elvittem), és nem igazán tud segítenni senki, pedig néha működőképes rövid ideig, tehát nagy baja 1000% hogy nincs akárki akármit mond.
(#) AZA válasza rarobika hozzászólására (») Jún 26, 2012 /
 
Üdv!
Bár nem nagyon látszik,fóliakondenzátornak tűnnek,ugyanaz a fajta amit mind amit belinkeltél.Kapacitás megegyezzen,névleges feszültség lehet nagyobb.
(#) mps válasza braner hozzászólására (») Jún 26, 2012 /
 
Szia! Az alu könnyen megmunkálható, nem korrodál ám nem olcsó. Otthoni munkához jobb. Igaz a horganyzott lemez sem rozsdásodik, csak a vágásoknál, hacsak nem tudod lekezelni otthon. A mágneses is árnyékolása jobb. Igazából nehéz eldönteni, a kérdés: milyen lehetőségeid vannak mind beszerzés, mind megmunkálás terén.
Ez egy olyan kérdés amire általánosságban, az adott feltételek ismerete nélkül nem lehet egyértelmű választ adni.
Van itt előlapos, és dobozolós topic, ott is olvasgass.
(#) braner válasza mps hozzászólására (») Jún 26, 2012 /
 
Halihó

Megkeresem a topikot és átolvasom.
Szép estét
(#) szucsip válasza forma3 hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Üdv!

Ez majdnem biztos, hogy transzformátor! Méghozzá ferrit magos, és valószínüleg nem flyback. Ezt csak úgy tudod kiméregetni (komoly műszerekkel!), ha kiszeded. Nem valószínű, hogy ezzel lesz a gond, valami más alkatrész lehet a ludas.
(#) djrolx hozzászólása Jún 27, 2012 /
 
Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem hogy van egy dvd-m és "bedöglött" viszont van hozzá egy pöpec kis mélynyomó és 2 hangszóró...Szóval az érdekelne hogy ezt össze tudnám-e kötni mondjuk pc-vel???
(#) forma3 válasza szucsip hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Köszönöm, akkor azthiszen máshol fogok keresgélni. De az nem utal arra hogy valami baj lehet, hogy 45fokra felmelegszik? A kiméréséhez milyen műszerre lenne szükség?
(#) zsoltee0001 válasza djrolx hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Szia
Ha van rajta AUX bemenet (szokott) Akkor miért ne?
Üdv
(#) djrolx válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Csak egy ILYEN bemenet van rajta... ezzel tudok valamit kezdeni?
(#) pjg válasza djrolx hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Ez kimenet. A hangszóróé.
(#) djrolx válasza pjg hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
A mélynyomómon nincs több bemenet se kimenet.
Így akkor dobhatom ki? vagy van módszer hogy pc-hez kössem?
(#) zsoltee0001 válasza djrolx hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Várjunk csak, én úgy értettem, hogy a dvd játékos-on van ez a bemenet, nem a hangszórón.
(#) djrolx válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
A dvd-n sincs aux bemenet...csak rca
(#) szucsip válasza forma3 hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Háát a 45°C az már tényleg nem kevés... Szerintem induktivitásmérő, kis értékeket is mérni tudó ellenállásmérő (vagy multiszemét), és oszcilloszkóp kéne. Power AF generátort pedig tudsz csinálni erősítő+PC párosításból. Legjobb az lenne, ha valahonnan be tudnál szerezni egy ugyan olyan trafót, ami működik. Azzal érdemes volna összevetni.
De ez már régen nem "kezdő kérdés".
(#) djrolx válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
ITT vannak képek róla talán így könnyebb megmondani.
(#) pjg válasza djrolx hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Jelszót kér!
(#) pucuka válasza djrolx hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Már megbocsáss, de azon a szerencsétlen RCA csatlakozóban milyen jelek vannak? Lehet kimenete, bemenete a hangfrekinek, vídeónak, és még sokminden másnak.
Az RCA csatlakozókon mindegyiken ott a felirat, hogy mire való Ott van a bemeneti csatlakozók is, L1 in stb. ehhez minek még egy aux (egyéb) bemenet?
(#) djrolx válasza pucuka hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Tőlem csak kérdezték...én csak válaszoltam! Nemtudom olvastad e az elejét a beszélgetésnek.
Következő: »»   1708 / 3972
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem