Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1709 / 3976
(#) pucuka válasza djrolx hozzászólására (») Jún 27, 2012 / 1
 
[OFF]Akkor bocs, csak attól ment fel a vörös köd, hogy megint egy csatlakozó típust, jelekkel azonosítottak, Holott egy adott csatlakozót nem mindíg, sőt általában nem egy adott jel csatlakoztatására készítenek
(#) nedudgi válasza djrolx hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Mit kell azon érteni, hogy "bedöglött" ?
Bekapcsolható, de lemezt nem játszik le?
Bekapcsolhatatlan?
Hangot ad ki a hangszóróra?
A hangfalakhoz erősítő kell, mert a PC hangkimenete nem ad elég teljesítményt.
(#) djrolx válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Bekapcsolható, de a lemezeket nem játssza le.
Akkor veszek egy erősítőt és működőképes lesz?
(#) rarobika válasza AZA hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Koszi szepen.
(#) Levente87 válasza pucuka hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Szia,

Köszi a biztonság kedvéért ide is beírtam.
(#) nedudgi válasza djrolx hozzászólására (») Jún 27, 2012 / 1
 
Ha a lemezeket nem játssza le, akkor:
-piszkos a fej, tehát a fej tisztítása segíthet.
-valami egyéb hiba estén a PC vonalkimenetét a DVD lejátszó bemenetére kötöd, és nem kell erősítő...
(#) sanykaraj hozzászólása Jún 27, 2012 /
 
A középen látható négyzet alakú ic nek normális az a hőfok ami a hőmérőn látható valószínű melegebb de ez csak eddig tud mérni? Ez egy ADSl modem és azért lett szétszedve mert folyton nagyon meleg volt.
(#) forma3 válasza szucsip hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Sőt, ma már mértem rajt 55°C-ot is. Ez lehet tipikusan olyan, hogy általában rossz, de néha tökéletesen jó? Mert amiben van az ezt produkálja, és nem kontakthibás benne semmi, mozgatással nem függ össze az hogy jó-e. Sajnos oszcilloszkópom nincs. Lehet hogy kéne vennem egy újat bele, hátha jólesz?
(#) zolika60 válasza sanykaraj hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Nem normális. Tegyél rá egy hűtőzászlót.
(#) HA3GX hozzászólása Jún 27, 2012 /
 
Sziasztok,

dióda egy nyíllal, mi az?
(#) BEMcorp válasza HA3GX hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Szia!
Egy fotó sokat segítene.
(#) mate_x válasza HA3GX hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
LED?
(#) mps válasza janikukac hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Szia! Nos, most sikerült összekapnom. Működik a 98SE alatt az SP5 és a viewlayout5 is.
(#) HA3GX válasza mate_x hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Szia, igen az.. Köszönöm!
(#) janikukac válasza mps hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Köszönöm szépen, akkor én is próbálkozni fogok !
Üdv!
(#) davidovics hozzászólása Jún 27, 2012 /
 
Sziasztok!
Két kérdésem is lenne.
Az első az,hogy hogyan lehet megtudni az smd kondenzátoroknál,hogy mennyi az értékük?
A második pedig,hogy hogyan lehet induktivitást mérni/számítani?
(#) BEMcorp válasza HA3GX hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Ja, ok.
Azt nem mondtad, hogy rajzjelről, vagy valós alkatrészről van szó...
(#) BEMcorp válasza davidovics hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Szia!
Multimétereden nincs véletlenül kapacitásmérő funkció? Tudom, hogy nem minden van, de az közép-alsó kategóriásokon már szinte mindegyiken.
(#) mate_x válasza davidovics hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Induktivitást számolni a Thomson-képlettel lehet: Bővebben: Link.
Az induktivitásmérők általában ezt a képletet használják.
(#) davidovics válasza mate_x hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
BEMcorp: Sajnos nincsen rajta ilyen funkció... :/
mate_x: Nagyon szépen köszönöm a képletet
(#) wtc válasza proli007 hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Szia!
Köszi újra a válaszod!
Igen tényleg, lehet 4 fokozatot is.
Szereztem ellenálláshuzalt, most készítek belőlük, porcenlán rúdra tekerve ellenállásokat, már megterveztem mindent, csak az a bajom hogy az induktivitással nem vagyok még annyira tisztába, és nem szeretnék reléket alkalmazni, mert nem nagyon férnek el térbe a rendszerbe, szóval már tisztába vagyok mindennel, csak, az önindukcióval nem, szóval annyi lenne még a kérdésem, ha sima 3 db. billenőkapcsolót alkalmaznék, annak mekkora feszültségű, mekkora áramúnak kellene lennie, hogy bírja a kapcsolgatást? (induktivitás nélkül úgy számoltam hogy 15A 24V elég mindháromhoz) (itt a kapcsolás)
Köszi előre is!
(#) proli007 válasza wtc hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Hello!
Én úgy gondolom, ahol elfér három (vagy egy többállású) kapcsoló, ott el fér három gépkocsi relé is. A kapcsolókkal az a baj, hogy a legtöbb nem egyenáramra készült. Vagy is az érintkező pogácsa anyaga más. Kivétel lehet ez alól, szintén a gépkocsi kapcsolók. De minden esetre olyan típust alkalmaznák a pogácsa mérete miatt, ami 30A-t elvisz. Főleg ha a motor üzeme tartós lesz. De a reléknek még egy plusz jótékony hatása is lehet, hogy akár az indítást automatizálni is lehet. De nem akarlak rábeszélni semmire.
De én a helyedben mielőtt bármit beszereznék, simán drótokkal kipróbálnám az ellenállásos indítást. Egyáltalán beválik-e..
üdv! proli007
(#) blackdog hozzászólása Jún 27, 2012 /
 
Sziasztok!

Hogy is vannak a feszültség besorolások? Én így emlékszem:
0-49V törpe feszültség
50-999V kis feszültség
1000-9999 nagyfeszültség
10000-... nem emlékszem.
(#) proli007 válasza blackdog hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
"A szabványok érintésvédelmi szempontból különböző feszültségszinteket határoznak meg.
Törpefeszültségű az a berendezés, amelynek vezetői között (vagy bármely vezetője és a föld között) a feszültség nem nagyobb, mint 50V.
Kisfeszültségű az a berendezés, amelynek vezetői közt a feszültség 50V-nál nagyobb, de 1000V-nál kisebb, és közvetlenül földelt berendezésnél egyik vezetője és a föld közötti feszültség sem nagyobb, mint 600V.
Nagyfeszültségű az a berendezés, melynek vezetői között a névleges feszültség nagyobb, mint 1000V, vagy közvetlenül földelt berendezésnél egyik vezetője és a föld közötti feszültség meghaladja a 600V-ot."
(#) blackdog válasza proli007 hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Köszönöm akkor jól emlékeztem. Honnan ez az idézet? Szeretném elmenteni.
(#) proli007 válasza blackdog hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
(#) jani1987 hozzászólása Jún 27, 2012 /
 
Egy terheletlen állapotú trafóhoz milyen egyenirányító diódát ajánlotok? Pontosítok: van olyan oldal, ahova csak az adatokat kell beírni és kidobja a típust? A mérés szerint 21V jön ki, és ezen kívül egy közép kivezetéses oldal van ami 53V-ot ad le.
(#) oregmotoros válasza (») Jún 28, 2012 /
 
Nem, nem siklottam el egyáltalán, sőt reagáltam is rá, hogy, bocs, de ott szó sincs analógról.
Ahogyan látom itt se....és ez nem sértődés, akceptálom, hogy nem érdekel a téma senkit - persze ezt meg lehet írni egyenesen is.
Bocs, hogy itt jártam, ígérem többé nem teszem!
(#) qvasz2 válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 28, 2012 /
 
Idézet:
„Egy terheletlen állapotú trafóhoz milyen egyenirányító diódát ajánlotok?”

Szerinted ennek van értelme?
Vagy úgy gondolod, hogy ha majd terheled, akkor cserélgeted a diódahidat rajta??
Amúgy egy diódahíd méretezéséhez legalább a váltakozó feszültséget, a terhelő áramot, esetleg a puffer kondi méretét illik ismerni és ehhez kell típust választani. Az nem hátrány, ha a feszültség és áram határadatok magasabbak, mint a várható terhelés (határadatok közelében sokkal jobban melegszik, hamarább tönkremegy). A feszültség értéket jóval nagyobbra szoktuk választani, az áram értéket is nagyobbra, de csak mértékkel. Feleslegesen nagyobb áramú típuson ugyan is nagyobb feszültség fog üzem közben esni, ami plusz hőtermeléssel, nagyobb veszteséggel jár.
(#) Massawa válasza (») Jún 28, 2012 /
 
Kedves modik!


Rakjátok át eme témát az általam nyitott uj topikba
http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_13321.html

Jo volna ha az eddigi hozzászolások is ide kerülnének - van még mit megbeszélni ebben a témában, de azt nem lehet ilyen légkörben tenni.
Jo lenne, ha az öregmotoros olvtársunkat is informálnátok erröl. Nem hiszem, hogy bárkinek is az érdeke elküldeni innen embereket, akik egy érdekes témát vetnek fel, csak éppenséggel nincs hozzá megfelelö keret.

Kösz
Következő: »»   1709 / 3976
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem