Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TAS5630 vélemények
 
Témaindító: nrgie, idő: Feb 9, 2010
Lapozás: OK   4 / 12
(#) HDD válasza zoka hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Szia Zoka
Kérdésem és kérésem lenne.
A TAS56xx bemenetét meg tudtad oldani?
Ezt a kapcsolást néztem tőled Bővebben: Link
Bevált a kapcsolás?
(#) zoka válasza HDD hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Szia!

Igen, egyenlőre így van megoldva a bemenet, csak még az egész elejére, a jobb és bal bemenetre tettem 10-10µF elkót (oda ahol a Left In és Right In szöveg van).
Nekem így megy mobilról, PC-ről is gond nélkül.
Ezt a bemeneti áramkört külön nyákra terveztem, kísérleti jelleggel.
Az erősítő terv bevált (brutál jó cucc), de még a fejlesztési szakaszban van. A végső erősítő 8 csatornás lenne 4 TAS-sal. Még nem dokumentáltam semmit, tehát a beültetés is csak a kapcsolási rajz alapján történt.
Én azt javasolnám, hogy a Lorylaci által közzétett kapcsolást nyugodtan építsd meg, az is tesztelve lett jól működik (esetleg az indikátor lábakat érdemes kivezetni), a bemenethez meg elküldöm ezt a bemeneti kapcsolást. Az én tervemet jelenleg nem tudom elküldeni, még szeretném dokumentálni (ültetési rajz, meg ilyesmi még nincs), de ez jó pár hét vagy hónap mire elkészül.
(#) (Felhasználó 56240) válasza zoka hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Szia
Köszönöm szépen a segítséget
Az NE5532 csak SMD tudtam szerezni.
De nem baj megcsinálom azokkal.
A lorylaci tervét szeretném én is felhasználni.
Át is terveztem, hogy a CLIP, OTW stb. ki legyen vezetve a nyák szélére
Nekem eredetileg hangosítási célra készülne.
(#) HDD hozzászólása Máj 13, 2012 /
 
Szia
bocsika a barátom login volt és nem vettem észre
HDD vagyok
(#) zoka válasza (Felhasználó 56240) hozzászólására (») Máj 14, 2012 /
 
Szia! Én TL072-t használtam, csak a rajzon még az NE5532 maradt rajt. Lényegtelen, de ha smd-t használsz, akkor a nyáktervet is át kell alakítani. Én nem kimondottan hangosításra tervezem, így nem tudok nyilatkozni arról, hogy nagyobb hangerőn hogy viselkedik. Laci tesztelte úgy tudom nagy hangerőn is megállja a helyét. Nekem most egy P4-es hűtőbordáján van, amivel szerintem folyamatos szinusszal max. terheléssel is bírná. De majd kisebb borda lesz, mert én jó, hogyha 10%-on kihasználom. Persze néha majd odapörkölnék neki
Üdv!
(#) lorylaci válasza zoka hozzászólására (») Máj 14, 2012 /
 
Sajnos az IC a folyamatos maximális szinuszos kimenetet nem tudja hoszabb ideig. Egyszerűen azért, mert a tok nem képes akkora hő kiszállítására.
Ettől függetlenül problémamentesen használható hangosíásra, mert a zene crest factora nagyobb, valamint az IC tényleg megfelelő védelmekkel van ellátva. Zenével én clippig hajtottam 2x4 ohmba és azt bírta.
(#) zoka válasza lorylaci hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
Csak azt akartam jelképezni, hogy annál a bordánál nagyobb szerintem nem kellhet hozzá. Szerencsére a zene nem folyamatos szinusz, és az is igaz, hogy az IC-ben mindenféle védelem van, szinte hangosításra tervezték Jó, ez azért lehet, hogy túlzás, de jó kis cucc.
(#) zoka hozzászólása Jún 11, 2012 /
 
Találtam egy hűtőbordát ami 1db TAS IC-nek lenne a bordája. Méretei a képen láthatók, 83x100x25. Feketére eloxált. Vajon ez a borda mennyire lenne elég ?

borda.JPG
    
(#) ekkold válasza lorylaci hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
Laci: neked mennyire melegedtek a kimeneti szűrő tekercsei (ill. a vasmagok)?
Csatolt tekercses kimeneti szűrővel kísérleteztél?
Kiváncsi lettem és rendeltem ilyenIC-t, meglátjuk mi lesz belőle
(#) lorylaci válasza ekkold hozzászólására (») Jún 12, 2012 /
 
Amikor 2x 4ohmba hajtottam clippig +50V tápról, akkor melgedtek úgy 50°C körülire. (T106-2 mag, 1mm zománchuzallal tekerve)
Csatolt tekerccsel nem kísérleteztem, milyenre gondoltál?
AD vagy BD modulációban fogod hajtani?
(#) zoka válasza lorylaci hozzászólására (») Jún 12, 2012 /
 
Laci szerinted elég lenne ez a borda?
Bővebben: Link
Kb. 48V tápról, 4 Ohm-on clip-ig kihajtva is bírnia kellene. Vagy tervezzek hozzá ventilátort is?
Köszi.
(#) ekkold válasza lorylaci hozzászólására (») Jún 12, 2012 /
 
Szerintem a BD moduláció ad jobb minőséget. Olyam megoldásra gondolok, ahol a két tekercs közös módusú induktivitása nagyobb, mint a differenciál módusú. Igy a moduláció nélküli állapotban kisebb AC áram megy a tekercsen, és kevesebb a modulációs "vivő maradék" is.
Ez többféleképpen is megoldható, pl. úgy, hogy az adott tekercs huzalját továbbviszem a másikra pár menet erejéig (és viszont), de akár közös vasmagon is el lehet készíteni úgy hogy megfelelő közös módusú és differenciális induktivitást adjon. Vagy lehet 3 vasmaggal: 2 normál tekercs + 1db közös módusú induktivitás 2 párhuzamos huzallal tekerve.
Zenével modulálva (de még szinusz esetén is) számíthat szerintem - persze elkészíteni nehezebb. A TPA3122-nél (igaz csak deszkamodell szinten) már kipróbáltam (mindhárom megoldást) és ott megvalósítható volt.
(#) zoka válasza lorylaci hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
Eddig 3 nyákot sikerült elkészítenem ezzel az IC-vel, mindegyik nagyon szépen működik külön-külön (együtt szinkronizálva még nem próbáltam), még egy nyákot szeretnék építeni.
Azt szeretném megkérdezni, hogy a 4 nyák lehetne-e egyetlen közös hűtőbordán ? (mondjuk egy 20x20x2,5cm-es borda lenne) Én úgy tudom, hogy a GND van kivezetve a hűtőfelületre, és azt írja az adatlap, hogy a borda kapcsolatban legyen GND-vel.
Köszi!
(#) lorylaci válasza zoka hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
Ez jó kérdés. Itt nyilván az a probléma lehet, hogy földhurok alakul ki a bordán.
Sajnos nem tudok többet mondani, minthogy próbáld ki
(#) zoka válasza lorylaci hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
A neten lehet olyan képeket találni, ahol 2 chip van 1 közös bordán. Talán nincs elszigetelve külön-külön.
De lehet, hogy érdemesebb lenne 4 bordát venni, amit vagy összecsavarozok, vagy nem
(#) greg carter hozzászólása Júl 1, 2012 /
 
Sziasztok!szeretnék én is építeni egy phd tokozású vadállatot.szeretnék kérni egy pontos nyák tervet és egy alkatrész listát.előre is köszi.
(#) lorylaci válasza greg carter hozzászólására (») Júl 1, 2012 /
 
Szia!

Ha nem lennél lusta visszalapozni az első oldalra, ott megtalálhattad volna a közzétett nyáktervemet, ami ellenőrzött, kipróbált (sőt már más is utánépítette).

Az adatlapi alapkapcsoláson alapszik, így az alapján könnyedén meg tudod építeni.
(#) greg carter válasza lorylaci hozzászólására (») Júl 1, 2012 /
 
megtaláltam a kapcsolást ,sőt már 1 hónapja letöltöttem,csak nem voltam biztos az alakatrész listában,ezért írtam.Egyébként a nyák egyoldalas?
(#) lorylaci válasza greg carter hozzászólására (») Júl 1, 2012 /
 
Igen, a nyák egy oldalas, egyszerűsíett változat, pont a könnyű megépíthetőségért.

Az indikátorok már csak azrét nincsenek rajta, mert egyéntől függő, hogy hogyan szeretné (kivezetve előlapra, MCU figyeléssel, nyákon stb...)

Mellesleg a nyákterven rajta vannak az alkatrész értékek is. Amire figyelni kell, hogy az 1µF értékű 1812-es tokú kerámia kondik legalább 50V (63V ajánlott) tűrésűek és X7R anyagúak legyenek.
Lényegében minden kapható hozzá a LOMEXban.

A kimeneti szűrő értékeit az adott terhelőimpedanciára javasolva szintént tartalmazza az adatlap.
(#) greg carter válasza lorylaci hozzászólására (») Júl 1, 2012 /
 
az érdekelne még,hogy az adatlapon alapján találtam ezt a tekercset,de ilyet kereskedésben nem találtam,az lenne a kérdésem hogy ti saját magatok készítettétek el a tekercset vagy megvásároltátok?
(#) lorylaci válasza greg carter hozzászólására (») Júl 1, 2012 /
 
Ajánlom hogy először olvasd a d-osztályú erősítőkről szóló cikkemet, ott van részeltes leírás a tekercs házi elkészítéséről.

Itthon kész tekercseket nem lehet boltban kapni. Talinál lehet kapni porvasmagaokat (T106-2 típus kell). ÉN mondjuk máshonnan rendelem és tekerem meg 1mm zománchuzallal.

A Coilcrafttól lehet venni belevaló induktivitásokat, de drága, mert külföldi. (azonban érdemes az oldalukat figyelmesen nézegetni több okból)
(#) greg carter válasza lorylaci hozzászólására (») Júl 1, 2012 /
 
Köszi a segítséget.azonban lenne még kérdésem a bemenettel kapcsolatban,mert nekem nem egészen világos a kapcsolási rajz,nem értem hogy mi szükség van a 0r-es ellenállásokra,és hogy a jumperrel mit lehet változtatni
(#) lorylaci válasza greg carter hozzászólására (») Júl 1, 2012 /
 
Megmutatnád (a kapcsolási rajzon vagy a nyákterven mondjuk pirossal bekeretezve) azt a részt, amit nem értesz.
Így gyorsabban tudnék segíteni.
(#) greg carter válasza lorylaci hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
erre a részre gondoltam,de észre vettem még azt is hogy elég sok alkatrészt elhagytál az alapkapcsoláshoz képest,befolyásol ez valamit a működés során?

bemenet.JPG
    
(#) lorylaci válasza greg carter hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Ez amit mutattál arra való, hogy a bementet rövidre tudják zárni. Így könnyedén meg tudják mérni mennyi a cucc zaja.

Sok mindent elhagytam, természetesen befolyásolnak: pl nincs indikátr, nem tudzs működési módok között váltogatni stb...

Mennyire értesz amúgy a kapcsolóüzemű erősítőkhöz? A műdési alapjukat érted?
(#) greg carter válasza lorylaci hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Hogy őszinte legyek,ebben a témában még kezdő vagyok.
(#) lorylaci válasza greg carter hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Akkor azt javaslom, hogy egyrészt olvasgasd. Olvasd el a d-osztályú cikkemet, majd a TAS5630 adatlapját részletesen. Próbáld megérteni a működését.

Másrészt most ne törődj az IC extráival, építsd meg azt a nyákot amit feltettem. Ha követed az adatlapot, na meg persze a cikkem ajánlásait (lásd kimenő tekercs készítése), akkor menni fog.

Van oszcilloszkópod?
(#) greg carter válasza lorylaci hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
nincs oszcilloszkópom,de ebben valószínű tud segíteni a volt osztályfőnököm.megterveztem a diff.bementet,kérdés az hogy jó-e?

diff in.lay
    
(#) lorylaci válasza greg carter hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Ez így nem. Ajánlom nézz körbe ebben a topicban, mert már születtek megoldások arra, ha te asszimetrikus bemenetet szeretnél. (A TAS5630-nak szimmetrikus bemenet kell).
Ha kezdő vagy, akkor mindig maradj a már letesztelt, működő megoldásoknál. Oszcilloszkóp használata ajánlott, ugyanis ennek segítségével tudod letesztelni a helyes működést (szép négyszög, satöbbi).
Persze ha utánépítesz, akkor szkóp nélkül is mehet a dolog.
(#) greg carter válasza lorylaci hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Ezt nem teljesen értem,a topicban található kapcsolási rajz alapján terveztem.de igazából nem igazán értettem hogy miért van az erősítő bemenetén 3 csatlakozási pont.most azt sem igazán értem h milyen is az a szimmetrikus bemenet.
Következő: »»   4 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem