Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VF2 végerősítő
 
Témaindító: proksa1, idő: Feb 7, 2007
Lapozás: OK   5 / 163
(#) vzoole válasza szamóca hozzászólására (») Szept 7, 2007 /
 
jajjjaj... mit csináltam?
(#) alex.taylor válasza szamóca hozzászólására (») Szept 7, 2007 /
 
Szia szamóca!!

itt van a nyák, ahogy igéretem.A VF2h.pdf, az eredeti pdf amit vmiikor le lehetett tölteni az oldalról(haromb.fw.hu),a vf2h_sok_nyák.pdf:ebbe csak a nyák van,az A4-es oldal teli vele.

Remélem hogy hasznát veszed!!

Üdv:Sanyi
(#) szamóca válasza vzoole hozzászólására (») Szept 7, 2007 /
 
alex.taylor:Mégegyszer köszönöm.
vzoole: Csak jót!
(#) alex.taylor válasza szamóca hozzászólására (») Szept 7, 2007 /
 
nincs mit!!
(#) very hozzászólása Szept 23, 2007 /
 
hello
szeretnék építeni egy Vf2-őt..
van egy 2X31 V-os trafom(nem toroid) (egyenirányítás nélkül)..kb 3-4 ampert bír el igy ránézésből. azt szeretném meg tuduni hogy ebből hogyan tudnám megépíteni a VF2-őt eddig még sosem építettem erősítőt.
pl miylen FET-eket használjak?
a segítséget előre is köszönöm..
(#) alex.taylor válasza very hozzászólására (») Szept 23, 2007 /
 
szia very.nem a trafóból épted megz erősitő.az csak a feszültséget szolgáltatja.a ~ 31V
31x1.41=43V és amint itt látod a kapcsolásban +- 30V a táp neki.lehet hogy a 40 sok lesz.
a fetek tipusát megtalálod
itt a pdfben. de amúgy meg IRF9540 és IRF540.itt a nyákot is megtalálod és a beültetést is.
irod hogy még nem éptettél erősitőt,de nyákot már martál?
(#) very hozzászólása Szept 28, 2007 /
 
hello!
kösz szépen az infokat.. nos kisebb áramköröket már építettem .. .. és persze nyákot is marattam már párat
csak még erősítőt nem csináltam.. nos a trafot csak azért vetettem fel.. mivel egy jo táp nélkül nyilván semmit sem ér az egész erősítő...
reméel sikerül megcsinálni.. bár igaz most nem sok időm lesz de atalán az őszi szünetben összedobom..
(#) Árpy válasza very hozzászólására (») Szept 28, 2007 /
 
Helló!
Király Tibor honlapján (VF sorozat atyja) fent van egy +-40voltos táphoz készített VF2 módosítás. Ennél néhány ellenállás értéket különbözik, és izmosabb fetek kellenek hozzá.

Arpy
(#) very válasza Árpy hozzászólására (») Szept 29, 2007 /
 
köszi..
(#) gubi hozzászólása Szept 29, 2007 /
 
Hali!
Szerintetek össze lehet hozni a VF2-öt úgy hogy 2db irfp240 legyen a vége 9240 nélkül?
(#) KD mester hozzászólása Szept 29, 2007 /
 
Igen, össze lehet. Én 2 db IRFP 150-el készítettem el. majd felrakom a rajzát. +1 áramtükör kell bele, meg egy feszültségutánhúzó.
(#) gubi válasza KD mester hozzászólására (») Szept 29, 2007 /
 
Köszi az jó lenne mert csak ezek vannak kéznél.
(#) KD mester hozzászólása Okt 8, 2007 /
 
Mivel felmerült a VF2 azonos polaritású MOSfetekkel való elkészítése, ezért közzé teszem az általam tervezett és elkészített kapcsolást, ami komplementer pár nélküli MOS fetekkel is elkészíthető.

A kapcsolásban IRFP 150 feteket használtam, mivel van 50db-om. Ezek nagy teljesítményű-nagyáramú kapcsolófetek. IRF540-nel szebben szól az erősítő, de sajnos csak rövid ideig, mert az IRF540, nek nagyobb a hőfoktényezője és a nyugalmi áram hökompenzálása már nem elég erre. Gyors hőmegfutás következtében tönkrement az áramkör. Valószínűleg az eredeti VF2-ben az IRF9540 hőfoktényezője jóval alacsonabb és ez helyrehozza az eredő nyugalmi áram hőfokfüggést, de itt két 540-et használva ez balul sült el. Tehát IRFP 150-nel még kielégítő a nyugalmi áram stabilitás. Más feteket használva figyeljetek erre! A biztosítékfoglalatokba tegyetek két 10 Ohm/1W-os ellenállást U-alakban meghajlított lábakkal. Ezeken mérjétek a nyugalmi áramot. 700mV feszültség essen ezeken. Üzemmeleg állapotban ez fel mehet 1,2-1,3V-ra. De ha nem áll le a növekedés és szaporán elkezd nőni a nyugalmi áram, akkor az alkalmazott fetek hőfoktényezője túl magas. A 10 Ohmok szerencsére megvédik a próba idejére az erősítőt, ha valami nem stimmel, de ne a hangsugárzókon derüljön ki, hogy megfutott az erősítő hőre. Ezenkívül a fetek nyitófeszültségében is lehetnek különbségek típustól függően, ezért lehet hogy módosítani kell a 4.3Kohm-os ellenállásokon. Általában az N-csatornás hexfetek nyitófeszültsége kb 3,6 volt.

Ja. Van IRFP150 a mikrovill-ben kirakva 200Ft-ért. 600Ft-os rendes ára miatt inkább ott vegyétek meg.

A VF2 konstruktőrének oldalán kirakott: " minden egyéb jogot fenntartok magamnak...bla bla." Erre az áramkörre nem vonatkozik, mivel ezt én terveztem(át). Mindenki annyit épít/értékesí belőle, amennyit akar és annak, akinek akar. Én pedig főleg.

Bár nem félek tőle, hogy valaki ebből lessz milliomos. :eplus2:

VF KD.zip
    
(#) KD mester hozzászólása Okt 8, 2007 /
 
Ja még a héten csinálok beültetési rajzot is, hátha valaki igényli.
(#) gubi válasza KD mester hozzászólására (») Okt 8, 2007 /
 
Köszönöm!
(#) szamóca hozzászólása Okt 22, 2007 /
 
Szevasztok!
Egy olyan kérdésem-kérésem lenne hogy megépítette-e valaki a 60V-os változatot?(IRFP240-IRFP9240)
Ha igen, akkor a NYÁK-tervét, lay4, vagy PDF formátumban közzé tenné, nagyon megköszönném.
(#) szamóca hozzászólása Okt 23, 2007 /
 
Már avval is megelégednék ha sprint layout 4-be megvolna az eredeteti nyákterv, onnan már áttervezném.
(#) vzoole válasza szamóca hozzászólására (») Okt 23, 2007 / 1
 
itt nézd meg

habár ez nem kifejezetten 60 voltosnak lett tervezve, de 540 és 240 is belemegy
(#) szamóca válasza vzoole hozzászólására (») Okt 23, 2007 /
 
Köszönöm vzoole!
Tota átsiklottam felette pedig anno letöltöttem.
(#) (Felhasználó 4577) válasza szamóca hozzászólására (») Okt 23, 2007 /
 
Sprint layout 5.0 eredeti nyákterv

egyébként én is most kezdek a megépítéséhez, remélem sikerülni fog, régebben mér megépítettem csak valamiért gerjedt, és sorra döglöttek meg a fet-ek, de szerintem azért mert nem ugyan olyan márkájúak voltak, aztán végüól nem foglalkoztam az egésszel, de most újra meg aakrom csinálni, mert belül rossz hogy nem sikerült
Sok sikert az építéshez!

nyákterv.LAY
    
(#) nebszter85 hozzászólása Okt 24, 2007 /
 
Sziasztok.
Szeretném a VF2-őt megépíteni még nempróbálkoztam fetes erősítő építésével. (a +/-30v-os változatát)
Az lenne a kérdésem amit már egy páran is csatoltatok ebben a topicban nyáktervet hogy az bisztosan működik?
Valami tanácsot ha tudnátok adni hogy mire kell figyelni és mivel kell vigyázni azt szívesen venném valakitől.
Előre is köszönöm mindenkinek.
(#) szamóca válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Okt 24, 2007 /
 
Köszi a file-t. Csak az a baj hogy a sprint layout 4-em van az meg nem kompatibilis felfelé.
A gerjedéssel kapcsolatosan konzultáltam Király T-vel,
és ő azt mondta hogy a huzalozáson rengeteg múllik arra nagyon vigyázzak. :yes:
Egyébként nekem is ez az első FET-es. Ilyet nem építettem még, most pótolom.
Ha kész lesz megosztom veletek.
nebszter85: A vzoole áttervezte és megépítette ugy hogy az műxik, de az eredeti is, csak abba sok a szubminiatür pepecs.
(#) Petroimro hozzászólása Okt 24, 2007 /
 
Hello!
A 3. oldal alján lévő nyáktervet vasaláshoz kell tükrözni nyomtatás előtt?
(#) vzoole válasza Petroimro hozzászólására (») Okt 24, 2007 /
 
nem kell tükrözni... vasaláshoz van
(#) Petroimro válasza vzoole hozzászólására (») Okt 25, 2007 /
 
Köszi!
Én is erre tippeltem, csak biztos akartam lenni benne.
Legalább nem kell nyákot terveznem.
Te csináltad? Ha igen mijen progival?(Én EAGLE-t használok)
(#) vzoole válasza Petroimro hozzászólására (») Okt 25, 2007 /
 
én is
(#) Petroimro hozzászólása Okt 26, 2007 /
 
Nem tudja valaki az IRF540 és IRF9540 lábkiosztását?(hogy kell ráragasztani az 1N4148-at)
Palma Tex-el jó lenne?
(#) Master_of_the_web válasza Petroimro hozzászólására (») Okt 26, 2007 /
 
1-2-3 = G-D-S

1-2 lábak közé megy a dióda ellenállással sorban, minkettő csíkja kifelé mutat.
(#) Master_of_the_web válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Okt 26, 2007 /
 
bocs, 1-3 lábak közé, elírtam
(#) Petroimro válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Okt 26, 2007 /
 
Köszi!
Tehát a dióda negatívja megy az 1-es lábza, a + az ellenállatra és az pedig a 3-as lábra?
Szerinted az jó lenne, ha Palma texel ragasztom rá?

fet.JPG
    
Következő: »»   5 / 163
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem