Fórum témák
» Több friss téma |
6. Olyan kétkivezetésü alkatrészek nevét kérem amik egy oszcillátor aktív elemei lehetnek. Tehát pl. diac-ból (+ egy kondi és egy ellenállás) lehet ilyen oszcillátort csinálni. Persze ezen kivül még van néhány ilyen alkatrész, mik ezek? (az adott alkatrészen kivül csak passziv alkatrészek lehetnek az áramkörben)
8. kérdésem: (ezért anno az egyik volt tanárom nagyon csúnyán nézett) szóval valami olyasmi anyagot keresek ami jól vezeti az áramot és átlátszó. Akár több A-is elmegy rajta anélkül, hogy károsítaná és eközben nagy feszültség sem esik rajta! Mi lehet ez?
9 A belsöégésű motorok gyújtásához 20...25kV-os feszültséget szoktak előállítani, ugyanakkor gyertya a szikraközének távolsága 0,8....2mm közötti. Viszont 20...25kV-nak akár 1cm-is lazán át kellene ütnie, vagy mégsem????? Szóval indokolni kellene, hogy ha igen akkor miért nem
Gyors volt! Igen! Lehet még ionizáló csúcs, mérőpont, esetleg földelés, vagy annak csatlakozója.
A többire valami tipp ?
A 8-adikra lehet helyes megfejtés a "plazma"?
a nyomás miatt? a motorban nem levegő/vákuum van?
Kompresszió alatt az elegynek megváltozik, nagyobb lesz az átütési szilárdsága.
Jó válasz! De azért lehetne még sorolni jópárat.
Tehát eddig: diac, glimmlápmpa...
A drótkerités volt az eredeti válasz, de nyilván vannak még egyéb ilyen anyagok is. A plazma áltlátszóságát (és a többi tulajdonságát) nem tudom jól megítélni. De jó vezetők még az elektrolitok, bizonyos oldatok, savak, lúgok, stb...
Nem! Kéteres vezeték végén van az izzó. Az energiáját a vezetékre kapcsolt 25V-ból nyeri! De, vajon hogyan?
Így van a keverék eleve jobban szi9getel mint a levegő, a nyomást növelve pedig tovább növekszik az átütési szilárdság. Ezért kell mm-es távolsághoz is 25kV!
Igen ez is jó, de még mindíg kevés! Van még jópár dolog ami alkalmas ilyesmire!
Örülök, hogy sok jó válasz érkezett!
Viszont függőben maradt még az első, a harmadik, és részben a 6. találós kérdés. Ezekre tippek?
Az első bizonyára a biztosítékok karakterisztikájával és/vagy a maximális megszakítási árammal függ össze.
Pl. a gyors kismegszakító túlterhelésre old le, míg az olvadó biztosító rövidzárlat esetén is biztonsággal meg tudja szakítani az áramkört. De ez csak tipp.
Nem tudom most találtam ezt a tópikót de a a 7 kérdésre szerintem a válasz egy kondi pl a fűnyírókban láttam ilyet nem tudom mi a neve de ott csak egy kivezetés van a másik fele maga a ház
Némi pontosítás kérnék a 3-as kérdéssel kapcsolatban:
Az addig oké, hogy az izzó 230V-os, ahol gondolom a 230 a normál fázis-nulla közti effektív feszültségre utal. Mivel izzót mondtál, nem pedig világítótestet, fényforrást stb., ezért az izzó izzószálas, Edison módra világít, nem pedig fluorescens, glimm, LED lámpa. Ha vezetéket írtál volna, nem pedig kábelt, lehet elindulnék indukciós vonalon, de nem teszem, mert a kábelben párhuzamosak a vezetők, így ilyesmire nem használható. Ami viszont fent lóg még a magasban számomra, és lehet ott van a kutya elásva, az az, hogy milyen az a 25V? Fix (egyenfeszültség)? Vagy váltó, de csúcstól csúcsig 25, effektívben 25? Szinuszos?
"Csak a tények kedvéért, egy rejtvény legyen rejtvény, de igaz is kell legyen "
Nincs semmi átverés ebben a téglás kérdésben: Ha a tégla egyik fele 1 kg, akkor a másik fele is 1 kg. Esetleg egyenletben is fel lehet írni: x=1+x/2 2x=2+x x=2 2x=4
Ok Zoli!
Ez jó példa a kenyér: kérsz 1 kg kenyeret, ketté vágnak egy 2 kg-ost (az 1 kg), utána kérsz egy fél kenyeret, ha a pék nem hibázott, a másik felének is 1kg-nak kell lennie és így boldog tulajdonosa lettél egy ketté vágott 2 kg-os kenyérnek.
Minden anyag vezeti az áramot valamennyire, csak az a kérdés, hogy mennyire, és milyen körülmények között.
Ha jól tudom magas hőmérsékleten (olvadt állapotban) viszonylag jól vezet, amúgy szobahőmérsékleten szigetelőnek mondható. De a kérdés úgy is megválaszolható, hogy ameddig át nem üt, addig szigetel, utána már vezet.
Válassz Te, legyen olyan amelyikkel tudsz korrekt megoldást!
A feladatban amúgy szándékosan nincs megadva. Ezért a megoldáshoz vezető út első lépése, a megfelelő kérdés feltevése!
Mivel más nem reagált erre beírom: igen!
A kismegszakító néhány kA-es zárlati áram megszakító képessége van ahol kevés, és egy nagyobb zárlat esetén nem tudná megszakítani az áramot, ezért kell a soros olvadóbizti, ami nagyobb áram megszakítására is képes! Tehát a hálózat belső ellenállásától függ, ahol ez nagyon alacsony, ott alkalmaznak ilyen megoldást (vagy pl. zárlati áram korlátozó tekercset építenek be)
Idézet: „3. találós kérdés: Rákapcsolok egy kábelre 25V-ot, a másik végére meg egy 230V/100W-os izzót. Az izzó teljes fényerővel kezd világítani! Hogy lehet ez?”
Közben javítottam és lemaradt:
Nem egyértelmű a kérdés: Hány eres lehet a kábel? Ugyanarra a vezeték párra csatlakozik-e a 25V és az izzó? Lehet-e más alkatrészt használni?
Ugyanazon a vezetékpáron van az izzó, mint amin a 25V betáplálás van a túloldalon. Nincs semmi egyéb alkatrész (sem trafó sem más). És logikus magyarázata van a dolognak!
|
Bejelentkezés
Hirdetés |