Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » TAS5630 vélemények
Ha ez alapján akartad, akkor nagyon elrontottad.
Nézd meg jobban a kapcsolási rajzot. Az IC-nek szimmetrikus tápja van. A bement hidegpontja pedig a (teli)föld. Az IC bemenet ahogy mondtam szimmetrikus, mégpedig a hídkapcsolás miatt.
igen ez igaz,de ezt az ic-t nem lehet szimmetrikus tápról hajtani,mármint a ne5532-t.egyébként az erősítő autóban lenne használva,szóval rca bemenetre gondoltam
Akkor pedig virtuális földpontot kell létrehoznod és soros kondikkal DC-t leválasztanod.
Amúgy is szükséged lesz egy kapcsolóüzemű tápra, ami a 12V-ról előállít neked 30-50V-ot, szóval az símán csinálhatna egyben +-12V-ot. Vagy a Texasnak vannak olyan opampjai, amik szimpla 5V-ról mennek és beépített charge pump előállítja a -5V-ot is a szimmetrikus tápfeszhez. (a TAS5630 teljes kivezérléséhez amúgy 5Vpp kell kb, vagyis 2Vrms)
igen kapcsolóüzemű tápra gondoltam én is ,de a trafójával bajban vagyok,és olvastam egy-két helyen hogy autóba nem célszerű kapcsolóüzemű tápot használni
Kapcsolóüzem nélkül nem fogsz tudni kisebbből nagyobb feszültséget csinálni!
Én meg olyanokat olvastam nemrég, hogy dél USAi fanatikusok szerint mégis a föld a naprendszer (vagyis földrendszer) középpontja nem a nap. Szóval feltétlen szükséged lesz egy DC-DC konverterre amúgy is. Persze attól még használahtsz virtuális födlet az opamphoz, ez tőled függ.
már olvasgattam ezekről,de a dc-dc konverter trafóját próbáltam méretezni,de nem igazán jött össze.mert vastagnak találtam a meneteket
A DC-DC konverterrel kapcsolatban valamelyik topicban kértél már segítséget? Tudnál egy linket küldeni, mert akkor ott tudok én is segíteni.
(ha még nem kértél, akkor ne itt tedd fel, hanem megfelleő topicban)
Rendben.köszi a segítséget
Arról szeretnék még kérdezni, hogy hogyan tudnám változtatható erősítésűvé alakítani?lehetséges egyáltalán?
Van egy kicsi, nem túl drága, csodálatos alkatrész, amit úgy hívnak, hogy potenciométer.
Értékelem a szarkazmusod!a szimmetrikus bemenettel még mindig nem vagyok teljesen tisztában,én ugy értelmeztem ezt hogy kell neki egy sima és egy invertált jel.plusz a föld
Ja és a legfontosabbat elfelejtettem!Milyen technikával érdemesebb megcsinálni a nyákot?vasalás esetelg fotózás?
Igen, a szimmetrikus bemenet ezt jelenti, hogy kell egy jel és egy jelinverz. Legegyszerűbb megoldás egy dupla opamp, amiből az egyiket invertáló másikat neminvertáló buffernek kötöd be és kész.
Amit elrontottál az az volt, hogy az opampok szimpla tápról hajtása esetén a tápközépen létre kell hozni egy virtuális földpontot. Mint ahogy itt van Így akkor ha lesz egy asszimetrikus bementeted, utána raksz egy poont, aztán jön a dupla opampos szimmetrizáló, és voilá kész is a cucc. Én a nyákot toner transzfer módszerrel csinálom, de nem vasalom hanem laminálom.
Ez a kapcsolás nekem kínai...és ha jól értelmeztem a szöveget akkor ilyen formában nem is használható
Ha jól megnézed, itt is szimmetirkus tápról mennek a cuccok, ráaádsul a második az nem szimpla opamp, hanem pont erre a célre készült szimmetrikus meghajtó IC.
A tekercsel kapcsolatban lenne kérdésem,úgy gondolom hogy ezt csak egy "mezei" fojtótekercs,esetlen nem lehetne helyettesíteni axiális 10uH 5A tekercsel???
Üdvözlök mindenkit az oldalon!Látom sokan megépítették ezt az áramkört!Nekem már régen vágyam,de még nem jutottam el odáig. De talán a ti segítségetekkel már sikerülni fog! Lenne valaki olyan kedves, hogy feltegyen egy kipróbált PCB tükrözött tervet, vasalásos technológiához??Olyan kellene, ahol az áramkör extra szolgáltatásai is ki vannak vezetve egy csatlakozóra! Nem okoz a méret sem gondot. Előre is köszi!
Sziasztok!
Megépítettem a kapcsolást, odafigyelve mindenre (nyák, Low ESR kondi, X7R kondi, fojtó), jól működik, leadja az adatlap szerinti teljesítményt műterhelésen is, viszont olyan problémám van, hogy 20khz-en 4ohm terhelésen 2-3dB a szint esés. Fojtónak T106-18 toroid magot használtam, n=12 9uH 1-es CuZ. Tapasztalt valaki ilyet? Van ötletetek mi okozhatja a gondot? A műterhelésem tisztán ohmos terhelés. Előre is köszönöm!
T106-18 -at felejtsd el! Nem ide találták ki, minden bizonnyal ez a hiba okozója. -2 vagy -6 anyagút válasszál. Azzal tuti lesz.
Az esés a kimeneti szűrő hibája. Normál esetena kimeneti szűrőt kb 40 kHz küszöbfrekire tervezzük, és akkor így nem lesz -1dB-nél nagyobb esés 20kHz-en.
Néztem az adatlapon a PCB-ket. Nem vagyok született angol, ezért lehet, hogy rosszul értelmeztem. Az egyik: nekem úgy tűnik, mintha kétoldalas lenne, sok helyen pötyis átkötésekkel. A másik: valami olyasmit ír, hogy a hűtőbordának jó elektromos kapcsolatban kell lenni a GND-vel. Vagy nem ?
DKD-hoz Ajándék makro:
Mégvalami. Maxon 70w körül disszipál a tok, ehhez azért nem kicsike hűtőborda illik.
2. A ferritgyűrű hány mm2-es legyen ? Válaszokat előre is köszönöm.
A mellékelt makró rossz.
Idézet: „a hűtőbordának jó elektromos kapcsolatban kell lenni a GND-vel” Igen, mert a hűtőbordának itt egyben árnyékoló szerepe is van. Idézet: „Maxon 70w körül disszipál a tok, ehhez azért nem kicsike hűtőborda illik.” Akár többet is, de ez csúcsban történik. Zene esetén az átlagos disszipáció sokkal kevesebb. Ha te szinuszt vagy négyszöget szeretnél maximális kivezérlésen hallgatni, akkor bizony kell egy nagy borda és ventis hűtés. Ha zenét hallgatsz, mint az értelmes emberek, akkor ksiebb borda, kicsi ventivel elég. Nagyons okan procihűzőt szoktak rárakni, ami jól szolgál. Idézet: „A ferritgyűrű hány mm2-es legyen ?” Most kapsz d-osztályú erősítőkből 1-est. Tessék elolvasni a d-osztályú erősítőkről írt cikkemet. (ez egy trivi dolog, és ha sok trivit fogsz kérdezni, akkor csak morcos leszek és nem fogok segíteni) A cikkbel külön rész van a kimenti tekercsről, és szerintem itt ezbben a topicban is ódákat zengtünk már róla. A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2013
Máris olvasom.
Szóval a doksiban 2 oldalas nyákot javasolnak ? Illetve van ? Vagy kifejezetten kerülendő ? ............ Mia baj a makróval ?
Van ajánlott nyákterv hozzá, le is tölthető. Kétoldalas furatgalvános, szóval otthon nem tudod elkészíteni (vagy ha igen, akkor te leszel a nyákgyártóm...), és a belevaló alaktérszeket nehéz itthon beszerezni, és sok dolog szerintem túl van bonyolítva (pl az indikátorok).
Pont ezért osztottam meg egy leegyszerűsített, könnyen utánépíthető nyáktervet, ami tesztelve van, és már után is építették (ha visszalapozol látod). A makrón a lábak szét vannak csúszva. (legalábbis nekem a sprint layout 6-tal igen)
Minden elismerésem a tiéd.
A szívem nagy bánata, hogy DKD tokosom van. Ezért gyűjtöm hozzá az infókat. Köszönöm a válaszaid. Idézet: „DKD tokosom van” Ez pech, de az egyszerű javaslatom az, hogy tervezd át az én nyáktervem, aztán oszd meg, hogy más is örüljön. Én maradtam a PHD toknál, mert a 0,8mm-es lábtáva miatt könyebb forrasztani (a másiknak 0,66 mm-es lábtáva van), meg így legalább van egy PHD-m, ha már a PhD-mra még sokat várhatok. kacckacc
Üdv.Itt olvastam,hogy a hűtőbordának jó galvanikus kapcsolatban kell lennie a földdel.A chip hűtőfelületének is jó galvanikus kapcsolatban kell lennie a bordával?Nem is kell akkor csillám?
|
Bejelentkezés
Hirdetés |