Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   364 / 607
(#) ferike123 válasza morzsa15 hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Értem,ma megyek megvenni a tápszűrőt meg a hidat,majd dobok egy képet milyen lett.
(#) reloop válasza morzsa15 hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Linkeld be melyiket építetted, rájelölöm.
(#) reloop válasza ferike123 hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Nem összetévesztendő a csúcsáram az átlag (effektív) árammal. A helyes biztosíték kiválasztásához tudni kell a tápfeszültséget, terhelő ohm-ot és, hogy sima, vagy híd kapcsolás.
(#) morzsa15 válasza reloop hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Alkotónak a v3-as rajzát Bővebben: Link
(#) morzsa15 válasza ferike123 hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Nekem is kellene tápszűrő hogy őszinte legyek Várom a képeket
(#) reloop válasza morzsa15 hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Ilyen szép pozíciószámos dokumentációval öröm dolgozni. R6 -> 220k.
(#) morzsa15 válasza reloop hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Azt cseréljem ki és nem fog "koppanni"?
(#) reloop válasza morzsa15 hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Igen.
(#) morzsa15 válasza reloop hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Oké fel is kapcsolom a pákát és kicserélem! Egyébként a 470nF-es helyére tetem be egy 0.22µF fólia kondenzátor most már jól agya ám a mélyet
(#) reloop válasza morzsa15 hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
A 0,22µF-et szerintem elírtad
(#) morzsa15 válasza reloop hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Igen pontot nyomtam vessző helyet! Már csak valahogy a dobozolást kellene megoldani ...
(#) morzsa15 válasza reloop hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
A probléma meg oldódott köszönöm szépen
(#) reloop válasza morzsa15 hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Nálad így mennyi késleltetéssel jön meg a hang? Írnék erről egy kis útmutatót, jól jönne hozzá minden információ.
(#) morzsa15 válasza reloop hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Egy pillanat és meg nézem. Olyan 2-3 másodperc
(#) bencikusz válasza ferike123 hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Szia!
Én szobában is és hangosításra is ugyan azt használom. A sima TDA 7294-et. Itt ebben a topikban van is kép róla. Igaz az még csak a prototípus, de már készül az újabb a szebb a jobb...
Ha elkészül Alkotó kolléga az egytápos nyákkal akkor csinálok 2 db hidat is, azt csak hangosítási célra.
Minden jót.
B
(#) ferike123 válasza reloop hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Értem.Szóval lehetséges.Nekem 4?-ra van,sima ,nem hidalt.
Egyébként az oldalról amit belinkeltem mit gondolsz?
Sok trükköt írnak le ami kicsit rizikós az adatlap szerint.Szerintük nem.
Megéri megcsinálni?
Pl én a bootstrap 22 uf-osát gondoltam cserélni,45 uf-ra.Elvileg jobb lesz a mély átvitel.
Mit gondolsz?
(#) reloop válasza morzsa15 hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Volna még egy kísérlet, mert IC példányonként találtam eltéréseket, és ezt szeretném a tapasztalatoddal bővíteni.
Állíts normál szobai hangerőt, és kapcsold le a végerősítőt. Némi várakozás után (kondik kisüljenek) kapcsold vissza, miközben a bementi jelet már megkapja. Megfigyelésem, hogy ilyenkor a némítás végén van egy felhangosodási szakasz. Ez tapasztalható-e nálad, és ha igen milyennek ítéled? Torzít-e közben?
(#) ferike123 válasza bencikusz hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Igen többektől is hallottam,hogy bírja egyébként,milyen falat hajtol velük?
Gondolkodom egy 7293,7294 párosítással.
(#) morzsa15 válasza reloop hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Nálam inkább most akkor van megint koppanás ha le kapcsolom. Nálam nincsen ilyen szépen lassan megy fel felé a hangerő.De nagyobb hangerőn az elején nagyon kicsit torzít de ki tisztul szinte rögtön!
(#) bencikusz válasza ferike123 hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Szia!
Bővebben: Link
Ezeket hajtom vele.(NEM FAL!!) Így ránézésre nem mond semmit, de ez egy mérnöki csoda. Több mint 115dB-t tud leadni 70W-on. Ha egymás mellé teszem egy zárt térben akkor olyan mély hangja van, hogy vissza kell belőle venni a keverőn.
A híd meg egy másik hangsugárzó párat fog megszólaltatni. Azok is nagyon érzékenyek, 99dB 1W/1m és azok terhelhetőek 300W-ig.

Hogy gondolod a két különböző TDA IC összekapcsolását?
(#) david91 válasza morzsa15 hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Hali! Szerintem Reloop nem a pontra gondolt vessző helyett, hanem az érték elírására. A 0,22µF = 220nF. 220nF < 470nF tehát ez a 220nF-os kondi csak feljebb viszi az alsó határfrekvenciát, ami rontja a mély átvitelt. Könnyen lehet, hogy 2,2µF amit betettél oda, nem?>
(#) morzsa15 válasza david91 hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Nem annyi amennyit ő is írt ugyan azt írta csak vesszővel
(#) ferike123 válasza bencikusz hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Szép darabok,gondolom drágák is.
A párosról pedig,(ha nem jól tudom javítsatok ki) úgy tudom,hogy master slave párost lehet kialakítani.
Bár ezt inkább hangszerekhez használják,de nekem a híd macerásnak tűnik.
(#) bencikusz válasza ferike123 hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Szerencsére az áruk nem volt vészes, mert jókor voltam jó helyen. De az biztos hogy a dupláját is simán megérné....
Ezzel az összekapcsolási móddal még nem találkoztam, de nem hinném hogy sokkal egyszerűbb lenne, mint mondjuk Reloop kolléga "egytáposa".
Alkotó most készít hozzá nyákokat. Azok számomra mindig csodálatra méltóak.
(#) reloop válasza morzsa15 hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Köszönöm, hogy beszámoltál róla.
A kikapcsolási koppanáson az R7 helyén zener-dióda segít. A méretezéséhez tudni kéne a terhelt és a terheletlen pozitív oldali tápfeszültséget.
(#) morzsa15 válasza reloop hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Hogy érted hogy menyi a max az úgy 32 volt a minimum-ot nem tudom mert még nincs benne puffer kondenzátor csak a 2db 1000µF-os és akarok bele tenni 2db 22000 µF-osat de szerintem úgy 25 volt ra eshet le nem tudom
(#) reloop válasza morzsa15 hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
A zener-diódát úgy kell megválasztani, hogy a legalacsonyabb üzemi tápfeszültségtől legalább 3,6V-tal alacsonyabb érték legyen. Különben akkor is némít amikor nem szeretnéd. Az üresjárati feszültség pedig a szabványos értékre kerekítésnél kap szerepet.
(#) morzsa15 válasza reloop hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
De akkor is meg kell várni a kondenzátor-t nem mert azon is múlik hogy menyire esik le a feszültség?
(#) reloop válasza morzsa15 hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Így van, majd azzal kellene megmérni.
(#) morzsa15 válasza reloop hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Gondolom fel kell tekerni maxra a hangerőt és a legmélyebb zenét ami a legtöbb bass-t agya és úgy jól gondolom ugye?
Következő: »»   364 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem