Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1089 / 2506
(#) reloop válasza dave500 hozzászólására (») Júl 1, 2012 /
 
Az erősítő felé úgy tűnik csak a jel megy el, a hozzá tartozó test pedig nem. A hangkártya azért működhet mert a bemeneten keresztül kap testet.
(#) dave500 válasza reloop hozzászólására (») Júl 1, 2012 /
 
Megy test az erősítő fele is! úgy csináltam, hogy 1 RCA aljzat, és egy JACK aljzat, a GND közös, a piros a be, fehér a kimenet (piros RCA, fehér JACK) megvan a test mindenhol! De teljesen olyan hangot ad ki, mint amikor megfogom kézzel a bemenetet..fura.
(#) reloop válasza dave500 hozzászólására (») Júl 1, 2012 /
 
Nézd meg hol jön bele a búgás. Kösd az erősítőre a panelt, a bemenetet hagyd szabadon.
1. Zárd GND-re a kimenetet.
2. Zárd össze az IC 4. és 5. lábát.
3. Zárd GND-re a bemenetet.
A három közül valamelyiktől csend lesz-e?
(#) dave500 válasza reloop hozzászólására (») Júl 1, 2012 /
 
Reggel megnézem, most épp szüleim használják a hifit(DVD-znek) így nem tudom megnézni..de azt is észre vettem, hogy valami bibi van az árnyékolással, mert ha gépről gépre van kötve (visszacsatolva) akkor max hangerőre állítva az egész begerjed..valahol 2-3khz körül..kábelezzem újra? (elvileg tökéletesen működik, csak gerjed)
(#) dave500 válasza reloop hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Kipróbáltam, összekötöttem, de most nem búgott, pedig semmin nem változtattam! Úgy érzem én gányoltam valamit, mert volt amikor rendesen szabályzott, volt amikor gerjedt, volt amikor búgott, volt amikor semmit nem csinált..
(#) Szabi1 hozzászólása Júl 2, 2012 /
 
Üdv van valakinek tranyós erősítő kapcsolása ami 4 ohmos terheléssel 200w ot ad ki?
(#) bencikusz válasza Szabi1 hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Csak nekem működik a google?
Bővebben: Link
Üdv.
B
(#) GyurikaBx válasza Szabi1 hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Üdv!
Nézd a kereső mindent megtalál!
Bővebben:Erősítő 200W
Üdv.:Gyuri
(#) Szabi1 válasza bencikusz hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Csak énekem olyan kéne ami nem hidalt,mert ugy akarom megcsinálni hogy legyen sztereo es mono bridged módja egy fázifordítóval, és valami olyan amihez nemkell tekercselni vagy megvan adva a tekercs vastagsága stb.
Ilyen
(#) nagy_david1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
És hol a híd a bencikusz által mellékelt kapcsolásban?
(#) bencikusz válasza Szabi1 hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Ez nem hidalt. Ez egy darab mono végfok kapcsolási rajz. Ebből kettőt kell megépíteni a sztereóhoz. Hidalni természetesen lehet fázisfordítóval hogyha meg vagy a sztereóval.
A tekercsről nem tudok mit mondani, én ezt nem építettem meg, de vannak itt az oldalon olyan kollégák, akik ezt megcsinálták, majd ők megmondják a tutit.
Minden jót.
B
(#) Beringer 600 válasza bencikusz hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Hali! Én ezt a kapcsolást már meg építettem,és nagyon jól szól.Ha tudok segíteni,csak szólj.Különben a hidaláshoz nem mindig szükséges fázisfordító adapter,meg lehet oldani kapcsoláson belül is.Üdv.Van nyákterv is,ha kell.
(#) bencikusz válasza Beringer 600 hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Szia!
Gondolom véletlenül címezted nekem, mert jelenleg nem én tervezek erősítőt építeni tranzisztorokból. De ha elküldöd a dokumentációit azt szépen megköszönöm, hátha egyszer lesz rá alkalmam.
Minden jót.
B
(#) Beringer 600 válasza Szabi1 hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Hali! Ez az erősítő tuti működik,mert már megépítette,és elég jól szól.Van teljes dokumentáció,ha kell,szólj.
(#) Beringer 600 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Különben,ha hídba akarsz kötni erősítőt,nem kell hozzá minden esetben külön fázisfordító,meglehet oldani panelon belül is.
(#) Beringer 600 válasza bencikusz hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Tessék itt a kért anyag.
(#) bencikusz válasza Beringer 600 hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Köszönöm szépen!
Egyszer majd lehet hogy jól jön!
Minden jót
Üdv. B
(#) jancsi8511 hozzászólása Júl 3, 2012 /
 
Üdv.
Nincs valakinek véletlen egy teljes rajza Quad 405 2x100W-os hoz?
Mert teljes rajzot ahol a tápbekötés meg a huzalozás meg minden rajta van olyat nem találtam.
Ismerősöm valami másik erősítőt akart a tápjáról próbálgatni és úgy hagyta próba után az asztalon,hogy nem csavarozta vissza a tetejét (még jó hogy kihúzta) és csak harmadnap vette észre hogy a kisfia a szomszéd kisgyerekkel milyen jól eljátszottak benne,még az ollót is benne hagyták.
Ezért kéne a rajz nagyon sok az egyszínű kábeldarab nehezen átlátható az egész és még furcsaságok is akadnak benne PL:A háromeres tápkábel földje is a házra van kötve a jelforrás is földelt, és az ő teste is a házon van akkor az RCA-n földhurok van nem? Akkor eddig brummogósan hallgatták?
(#) Beringer 600 válasza jancsi8511 hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Tessék uram.
(#) jancsi8511 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Kösz épp az imént írtam neked egy Pü-t.
(#) Beringer 600 hozzászólása Júl 3, 2012 /
 
Hali! kérdésem a következő ,hogy adott egy tranzisztoros erősítő.Na most én kiszeretném egészíteni további tranzisztorokkal.Ilyenkor már a meghajtáson is alakítani kell,ha több végtranzisztort akarok hajtani?
(#) hejdzso hozzászólása Júl 3, 2012 /
 
Alesis RA 300 tipusú erősítőmben olyan probléma van!
Hogy az egyik oldal nagyon melegszik!De nagyon -nagyon!Viszont működni jól működik!De perceken belül tűz forró a hűtőborda.S a tápfeszt is leveszi -+3 volttal!Főleg a pozitív oldalon levő két végtranyó az ami nagyon melegszik pillanatokon belül. 2SC5200 már ki is cseréltem mind a kettőt!Ennek ellenére iszonyatosan melegszik!A másik problémám ezzel az erősítővel!A másik oldalon -4,8 Volt egyenfeszültség van a kimeneten.De ennek ellenére működik!De ez sem normális!Ha valaki tudna segíteni!?Hol tapogatózzak?A végtranyók jónak tünnek műszeresen!
Köszönettel!A válaszokat!
http://www.zzounds.com/item--ALERA300
(#) emersys válasza hejdzso hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Nyugalmi áramod vélhetőleg nagyon magas. Trimmer hibára gyanakszom. Mérj a főágban nyugalmi áramfelvételt. Kb 100-120mA lenne az optimális 2pár tranyára.
A kimeneti dc-nagyon magas. Túlságosan is. Ekkora értéket trimerrel pl nem is lehet visszanullázni.
Jó lenne a kapcs rajza. Úgy pontosan tudnék segíteni.
A kimeneti dc elbillenésére így nem tudok pontos választ adni.
Az viszont baj, hogy közel 5V egyenfeszültségénél még nem kapcsol be a védelme. Így feltételezhető, hogy lehet nincs is bent, csak esetleg késleltetés..
(#) emersys válasza Beringer 600 hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Szia.
Van hozzá rajzod? Illetve mi a kiváltó ok?
(#) emersys válasza Beringer 600 hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
A kivehető teljesítményed nem lesz nagyobb a több végtranzisztorral. A terhelést viszont jobban bírná, hisz több áramgenerátor dolgozna a végén. Ezekkel a TO3 tokos tranyákkal akár lemehetsz 4-2 Ohm környékére is még 1 párral és tisztes hűtéssel.
(#) Beringer 600 válasza emersys hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Ha nem lessz nagyobb kimenő, akkor nem kezdek bele,hisz nekem csak 8óhm van.
(#) emersys válasza emersys hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
T1-T2 differnciál erősítő feszültségerősítése csak magasabb tápfeszültség esetén lenne nagyobb. -Ekkor tudnál magasabb teljesítményre szert tenni .Viszont figyelj arra hogy a lineáris erősítésen belül maradjon.
Az áramgenerátorok típusát is cserélned kell mert a feszültségtűrése kevés lehet esetleg majd.
(#) Beringer 600 válasza emersys hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Szerinted maradjak ennél az alapkapcsolásnál?.
(#) Beringer 600 válasza emersys hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Át tudnád nézni,és javaslatot tenni hogy mely alkatrészeket kellene kicserélnem?
Következő: »»   1089 / 2506
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem