Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   796 / 1385
(#) pjg válasza soos csaba hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Remélem kapok a kapcsolási rajzból
Vasaláshoz tükrözni kell!
(#) pjg válasza pjg hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Itt van tükrözve. Azért nézd át nincs e hiba benne.
(#) soos csaba válasza pjg hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Hát természetesen, csak a beültetést kel majd valahogy ki silabizálni hogy hogy tegyem majd ide fel, de le fényképezem a panel másik oldalát oszt rá rajzolom az ellenállásokat meg a többi alkatrészt, és kész is. A nagyobbik panelt is meg tudod így csinálni ahogy ezt? Az egy kicsit ferde nem tudom hogy fogod tudni be illeszteni a sprynt-be.
(#) pjg válasza soos csaba hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Meg hát! Többször is.
(#) soos csaba válasza pjg hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
oké várom.
(#) pjg válasza soos csaba hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Mit vársz?
(#) pjg válasza pjg hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Ja! Látom. Mindjárt.
(#) soos csaba hozzászólása Júl 7, 2012 /
 
ITT van, de ezt a panelről rajzoltam le nagy nehezen, és több Ic-nek le van sajnos törölve a tetejéről az írás, de este Holubek fórum társ meg próbálja be azonosítani az Ic-ket a rajz alapján.
(#) pjg válasza soos csaba hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Tekintsd ezt egy alapnak. Lehet benne hiba.
Töltsd be a SprintLayoutba és hasonlítsd össze az eredeti nyákkal. Ha kell javítsd a Sprintben.
(#) soos csaba válasza pjg hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Be tudod ezt is tükrözni úgy ahogy a másikat?, most rajzolom meg a beültetési rajzot a két panelnek és fel teszem ide. Köszi nagy arc vagy hogy segítesz.
(#) pjg válasza soos csaba hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Átnézted? Jó?
(#) pjg válasza soos csaba hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Ráérek. Nem mentem a Simsonálisra.
(#) soos csaba válasza pjg hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Igen jó, minden stimmel.
(#) soos csaba hozzászólása Júl 7, 2012 /
 
Na itt vannak a beültetéshez a rajzok, nem valami hú de jók, de jobbat nem tudtam csinálni. Az Ic-k hez azért nem írtam semmit, mert nem tudom hogy milyen Ic-é megy oda, na de hátha rá jön Holubek, és estére meg lesz hogy mi is jön oda meg a többi helyére.
(#) pjg válasza soos csaba hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Akkor tessék:
(#) pjg válasza soos csaba hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Végül is mit csinál ez a bazár? A mikrofonon felvett zene ütemére mozgatja előre, hátra a motort?
(#) soos csaba válasza pjg hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Köszönöm, igen mikrofonon keresztül érzékeli a zene ütemét és úgy forgatja előre hátra a motorokat, de csinál trükköket is, mint például az egyik motor le áll hátsó tárcsa, nem ami a dikroit lap előtt van, hanem az a tárcsa amelyiken egy csomó kis tükör van, azt forgatja még a másik áll, és aztán forognak a motorok vagy félkört csinálnak, vagy egy egészet jobbra balra, vagy csak egy negyedet, egyszóval trükkös kis jószág. A dikroit lap előtti motort pedig forgassa is és hol leállítása hol megyen.
(#) orifab hozzászólása Júl 14, 2012 /
 
Sziasztok!

A topic eredeti témájához szólni szeretnék... És ötletet adni mindenkinek (lehet előtte már írta valaki, de nem akartam végigolvasni az egész témát csak a képeket futottam át... Tehát lehet valakinek új ötlet...)

Én pár éve készítettem nyákot úgy hogy lézernyomtatóval kinyomtattam A4-es lapra a rajzot (A lényeg hogy nem sima lap volt, hanem olyan, amin A4-es matrica volt, azt leválasztottam és a negatívra nyomtattam ki) .

Ezt szépen vasalóval átvasaltam és láss csodát, a panelon van a rajz, már csak marni kell...

István
(#) sargarigo válasza boss61 hozzászólására (») Júl 14, 2012 /
 
Szépen sikerült megoldani! De miért 0fokot mutat a hőmérő? Télen készült a felvétel? Videó a működésről?


Az ott egy ricoh 1515 a lamináló alatt ugye?
(#) sargarigo válasza orifab hozzászólására (») Júl 14, 2012 /
 
Ez a topic pont arról szól, hogy ne kelljen kézzel vasalgatni, mert így lehet nagy tételben is, nagy finomsággal is, egyenletes minőséget produkálni igen gyorsan. És itt nem negatívban nyomtatunk, mert maga a festék ami átkerül a papírról a panelra, az védi meg a maratószertől. Tehát "laminálás" után máris mehet a fürdőbe
(#) 256kb hozzászólása Júl 16, 2012 /
 
Sziasztok!
Egyik ismerősöm mondta, hogy utángyártott/töltött tonerrel már nem tud olyan szépen vasalni. Igaz ez?
Ezekszerint rosszabb minőségű az a festékpor?
Én mindig eredetit veszek. Úgy vagyok vele, hogy nekem is jobb, a nyomtatómnak is, meg a forgalmazónak is
Egyébként Samsung nyomtatóval kinek milyen tapasztalatai vannak vasalási idővel és a hestore.hu-s műnyomó papírral kapcsolatban?

Kösz a segítséget!
(#) storm válasza 256kb hozzászólására (») Júl 16, 2012 /
 
Már volt erről szó, az eredeti és az utángyártott tunernak más az olvadáspontja, ezért tunercsere után, ha nem ugyan az a por, valószínű más hőmérséklet fog kelleni. Vasalásnál szerintem a hordozó sokkal nagyobb szerepet játszik, mint a nyomtató gyártója.
(#) emmzolee válasza 256kb hozzászólására (») Júl 17, 2012 /
 
Nekem Samsung (ML1640) van utántöltővel használom. Papírra tökéletes. Vasaláshoz is jó, de pozíció feliratot nem lehet vele csinálni, mert szürke marad. A probléma az lehet,hogy magasabb hőt igényel, és vasaláskor bele olvad a papír is egy kicsit.
alapértelmezett beállításban nem jó. Én a Vastag papít-6 szoktam választani. Az tök jó.
(#) emmzolee válasza storm hozzászólására (») Júl 17, 2012 /
 
Pontosan így van.
(#) 256kb válasza emmzolee hozzászólására (») Júl 17, 2012 /
 
Ok, köszi.
Nekem is hasonló nyomtatóm van. Ezekszerint a HEstore.hu-s műnyomó papírral menni fog, ha vastag-ra teszem a papírvastagságot. A festéktakarékos módot kapcsoljam ki, ugye?
(#) 256kb válasza emmzolee hozzászólására (») Júl 17, 2012 /
 
Ja, és te milyen hőfokon és mennyi ideig szoktad vasalni?
Egyébként lehetséges, h. túlvasaljam? Azaz sokáig melegítem, és a festékpor felforr, és buborékos lesz??

Köszönöm!
(#) emmzolee válasza 256kb hozzászólására (») Júl 18, 2012 /
 
Az én nyomtatóm menüjében nincs festék takarékos opció ha jól emlékszek. Az a lényeg, hogy olyat tudj nyomtatni, hogy jó sok festékport tartalmazzon.
Én már jártam úgy, hogy amikor fölmelegíti a hengert akkor nyomtattam, és kicsit mintha placsni szerűen halványan elkenődött a festék. Alig lehet észre venni, de látszik. Főleg az írásvetítő fóliánál, mert én fotózok. Ha várok a felfűtés után 20 másodpercet, akkor sokkal jobb lesz.
Ez mostanára kezd elmúlni. Szerintem azért, mert a toneremből mára már teljesen kifogyott az eredeti festék por és csak az utántöltős cucc van benne. Így nincs keveredés.
Lehet ezzel szenvedni. Ki kell kísérletezni egy stabil módszert és attól nem szabad eltérni.
TSSOP tokokat simán tudok nyomtatni.
(#) emmzolee válasza 256kb hozzászólására (») Júl 18, 2012 /
 
Amikor vasaltam akkor belőttem a multiméteremhez kapott szenzorral a vasalót 150fokra asziszem. Addig vasaltam míg a műnyomó papírom ki nem fényesedett, és szinte dombornyomottan látszott a vasaló oldalán is a mintázat. Nem nyomtam rá a vasalót, mert az az egyenes vonaljaidat kinyírja. Csak ráteszed vagy 10 másodpercre, aztán rátettem 2 kihajtogatott papír zsebkendőt és úgy megint rátettem a vasalót. Ezzel a nyáklap egyenetlenségei ki vannak küszöbölve. Aztán a vasaló félre tesz és meg simiztem a nyákot a papírzsepivel, hogy biztos bele nyomódjon a festék a nyákba. Aztán amint kihült ment a csap alá. A papír nagyja egyben lejön. A többit kézzel le dörzsöltem. Ennyi.
(#) 256kb válasza emmzolee hozzászólására (») Júl 18, 2012 /
 
Köszi, sokat segítettél. Ez a zsepkendős módszer számomra még ismeretlen volt. Én mindig izomból nyomtam neki a vasalót, mint állat
(#) emmzolee válasza 256kb hozzászólására (») Júl 18, 2012 /
 
Az nem jó, mert akkor szét terül a festék és a vezetősávok szélei olyanok lesznek mintha be lettél volna nyomva amikor filcel rajzoltad -volna.
Következő: »»   796 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem