Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1719 / 3960
(#) csanyipal válasza kokozo hozzászólására (») Júl 8, 2012 /
 
Nagyon szépen köszönöm a gyors, és teljes választ!
(#) Norberto válasza Chello.1 hozzászólására (») Júl 8, 2012 /
 
Én visszajelzek.

Ilyen karakteres felületű programokat mai világban már nem célszerű létrehozni, csak maximum önálló próbálkozásként, saját gépen.

Ezen kívül túlságosan sok a szöveg benne. Van olyan, hogy a visszagörgethető tartományon is túlfut, a sokasága miatt. Egyszerűen nem kényelmes így használni. A kérdések és a válaszok összefolynak, nem tűnik ki benne egy közös felületen, hogy mik a lényegi információk, mik lettek egyáltalán megadva eddig.

A szlengről és a néhány ocsmány, programba egyáltalán nem illő - max. csak a kocsmába való - szóról nem is beszélve, ami teljesen komolytalanná teszi a próbálkozást...

Mennyi idős vagy egyébként?
(#) clyde hozzászólása Júl 8, 2012 /
 
Üdv! érdekelne, hogy energiatakarékos izzónak árt e a ventillátoros hűtés? előre is köszi a választ
(#) pjg válasza clyde hozzászólására (») Júl 8, 2012 /
 
Minek hűteni? Az egy fénycső.
(#) clyde válasza pjg hozzászólására (») Júl 8, 2012 /
 
melegszik... közel van egy műanyag laphoz és az elég meleg lesz néhány óra után...
(#) pjg válasza clyde hozzászólására (») Júl 8, 2012 /
 
Persze, hogy melegszik, hiszen elektromos ív van a csőben. Tegyél a cső és a műanyag közé alu lemezből egy terelőt. Ha felpolírozod, még tükörként irányíthatja a fény útját. Amúgy tehetsz oda ventillátort, csak nem sok értelmét látom.
(#) gyulank hozzászólása Júl 8, 2012 /
 
Sziasztok!
Szeretnék csinálni egy tűzgyújtó elektronikát, ami szélsőséges környezetben is működik. Milyen eszközök a legalkalmasabbak erre, és honnan szerezhetem be?
Szóval pl. ha 555-ös IC-vel csinálnám, abból mindenhol csak a 0-tól kb. 40 °C-ig működőt találom. Ellenállásokról, kondenzátorokról, FET-ekről, és akkukról sem tudom, milyenek bírják legjobban a környezetváltozást.
Ha még töltőként lehetne hozzá használni valami indukciós lámpa-szerűséget akkor szükség esetén bármikor lehetne használni. Ha mondjuk egy ilyet rázós lámpa(mert azt akár hermetikusan is le lehetne zárni, és nem fagyna be a mechanika) táplálna, akkor hogy célszerűbb felhasználni ha az akku lemerült, és épp tüzet akarnék? Az indukciós tekercset közvetlenül a gyújtóra, vagy egy nagyobb kondira, és aztán a gyújtóra, vagy az akkura kötve?
(#) havranarpi válasza gyulank hozzászólására (») Júl 8, 2012 /
 
Hát ha nem kell túl nagy szikra ez megteszi szerintem.
A szikra-föld táv egy jól megépített példánynál eléri az 1 centit is.
Aksiról is keveset fogyaszt.
Bővebben: Link
(#) gyulank válasza havranarpi hozzászólására (») Júl 8, 2012 /
 
Köszönöm, de van elképzelésem a kapcsolásról, én folyamatos ívet akarok, mondjuk 30 KHz-et tud az 555, de az én problémám az, hogy nem szeretném, hogy sokkal nagyobb legyen 1 gyújtónál, és azt akarom, hogy használhassam akár fagyban, vízben, forróságban.
(#) erdgab válasza gyulank hozzászólására (») Júl 8, 2012 /
 
Beszerezhető SE555 ez -55*C- +125*C működik,ára nem vészes.Itt találod.
(#) gyulank válasza erdgab hozzászólására (») Júl 8, 2012 /
 
Köszönöm!
És a többire mi lenne jó megoldás? Oké, hogy az Astabilnak ez a lelke, de melyen FET, és milyen akku bírja leginkább az ilyen körülményeket?
(#) clyde válasza pjg hozzászólására (») Júl 8, 2012 /
 
ok köszönöm a segítséget
(#) Panzer576 hozzászólása Júl 8, 2012 /
 
Helló!
Nos megnéztem az áramkört, és az óriási zavart egy panelhiba okozta, ez az én hibám!
Amit nem teljesen értek, az a hőelem működése.
Elvileg egy hőelem hideg és meleg pontja közötti hőkülönbséget adja ki feszültség formájában nem?
Nekem K típusú van azaz 41uV/Kelvin
Akkor hogy mérhetek kb 27 °C-t úgy, hogy a hideg és meleg oldal is szoba hőmérsékletű?
Most dolgozom először hőelemmel, úgyhogy bocsi, hogyha nagy baromságot kérdeztem!
(#) pjg válasza gyulank hozzászólására (») Júl 8, 2012 /
 
A piacon kapsz ilyet pár százért. Bővebben: Link
(#) pjg válasza Panzer576 hozzászólására (») Júl 8, 2012 /
 
A hőelem egy elem. Van + és - pólusa. A kettő közt méred a hőmérséklet függvényében változó feszültséget. Van ún. hőmérséklet kompenzálás, de itt az nem játszik.
(#) orchis hozzászólása Júl 8, 2012 /
 
Hello!
Egy olyan szerkezetet szeretnék építeni, ami időben méri a változókat (jelen esetben: hőmérséklet, nyomás, gyorsulás stb.| De egyszerre csak egyet |) és ezt valamilyen módon le is menti egy adathordozóra (amit vissza tudok majd mondjuk PC-ről hívni). Két dolog jutott az eszembe:

Az első: a mért adatot digitalizálom, majd azt mentem le mondjuk egy pendrive-ra (vagy vmi másra). Gondolom ehhez kell egy pontos szenzor, egy jelerősítő, egy digitalizáló IC, meg egy PIC ami tud USB-t kezelni.

A második: A kijövő jelet "hanggá" alakítom (egy fesz./frekv. átalakítóval) majd ezt mentem le.

Számomra az adatmentés a legnehezebb dolog, főleg a digitalizálós rész, ezért az első félét inkább hanyagolom.

Bárki aki tud valamilyen könnyebb/jobb megoldást az segítsen! Bármilyen ötlet jó lenne, mert egyedül sajnos nem nagyon sikerült semmit összehoznom.

Lehet hogy nem jó helyre írtam, de célszerűnek láttam ebbe a témába feltenni a kérdést.
(#) gyulank válasza pjg hozzászólására (») Júl 8, 2012 /
 
Kössz! Légy szíves vedd fel videóra, ahogy fát, papírt, vagy szénát gyújtasz meg vele gáz nélkül!
(#) Panzer576 válasza pjg hozzászólására (») Júl 8, 2012 /
 
Igen, azt értem, de a hideg és meleg oldal hőkülönbségét adja ki, vagy azt a hőt amiben van?
Mert szobahőn nekem most 0,112 mV-ot ad ki.
Az adatlapja szerint mivel K típusú, az azt jelentené, hogy 0,000112V-ot ad ki most, és 41uV/K ami jellemzi, tehát e szerint 2,7 K lenne, ami -270,45°C? Nem hiszem, szóval vagy félre értek valamit, vagy rosszul számolok, de az egyik biztos!
(#) Chello.1 válasza Norberto hozzászólására (») Júl 8, 2012 /
 
30

A kerdesek kiemelesen elgondolkodtam.

Ez a progi mint irtam egy gyorskalkulator, nem azert van, hogy gyonyoruzzem hanem azert, hogy raszamoljak ha valami eszembe jut az kb. mennyire is jon ki.

Nem vagyok egy finomkodo tipus, de jarok emberek kozott.
Az a tapasztalatom, hogy undoritobbak vagytok ti szandekaitokban es titkolt boldogulasi celjaitok elerese kozben mint en a szovegeimben igy en ezt a megallapitast tokeletesen leszarom.

Masfelol egyebkent voltakeppen azt szerettem volna tudni, hogy mennyire kozelit a masok szubjektiv velemenye ahoz amit a progi szamol, mert en azt tobb
ev meghallgatasaival jonak tartom.

Ennek ellenere nem zavar, hogy ilyen szemszogbol is leirtad a progit.
En ugy szoktam venni, hogy ha valamit letesztelek akkor arra figyelek amit csinalnia kene elvben.
Sokan elmenek persze a szinenek es egyebeinek megfirtatasaig is, de megint csak tapasztalat, hogy az ilyen hozzaszolok erdemben semilyen hasznalhato megallapitast nem szoktak tudni hozzatenni az eredetileg vitatott temahoz.
(Cafoljatok meg ha akartok)

Most meg leszek orrantva ha ezt nem pm ben kuldom el neked, mert ugy offolom a topikot.
(Szerencsemre arrol beszelunk amit keszitettem)

Azert koszi a megallaptasodat.
(#) pjg válasza gyulank hozzászólására (») Júl 8, 2012 /
 
Hová készülsz? A Holdra? Ott nincs fa, papír, vagy széna. Oxién sem.
(#) gyulank válasza pjg hozzászólására (») Júl 8, 2012 /
 
Jó, Oxigént használhatsz, de attól még nem gyullad meg.
(#) pjg válasza Panzer576 hozzászólására (») Júl 8, 2012 /
 
Igen! Ez egy NikkelKróm-Nikkel hőelem. 1200 fokig használható. anno 980-120 fok közt mértünk vele. távolról. Ez úgy történt, hogy a hőelemet NikkelKróm-Nikkel kábelen vezettük egy ún. hideg pont kompenzátorhoz. Ebből a dobozból azután már mehetett tovább réz vezetéken a jel a mérőig. Viszont szerintem ott valami baj lehet, mert ha a kőelem két pontját közvetlenül kötjük a multiméterre, jó eredményt kell adjon. Akkor van gond, ha a mérővezeték hossza nagyobb, mint maga a hőelem hossza. Neked millivolt nagyságú feszt kellene mérni.
(#) pjg válasza gyulank hozzászólására (») Júl 8, 2012 /
 
Hú! dehogynem. Egy kis disznózsír + oxigén. Az ám a tűzijáték.
(#) kokozo válasza gyulank hozzászólására (») Júl 8, 2012 /
 
Idézet:
„hogy használhassam akár fagyban, vízben, forróságban.”
Nem akarok belevauvau de itt nem hiszem, hogy pár ezerből víz alatti tűzgyújtó eszközt fog neked bárki bármilyen módon ajánlani... volt régen elektromos zármelegítő ami fűtőszál izzítással működött, igaz vízben nem, de ahol tüzet lehet csiholni ott szokott működni. Méretre egy kulcstartón elfért. A kapcsolás: elem kapcsoló fűtőszál. hibalehetőség minimális!
(#) pjg válasza Panzer576 hozzászólására (») Júl 8, 2012 /
 
Javaslom olvasd végig ezt a fórumot: Bővebben: Link
(#) vilmosd válasza Panzer576 hozzászólására (») Júl 8, 2012 /
 
A hoelem alapok. Nagyon jo es szemleletes leiras a hoelemek mukodeserol, es a meresi modszerekrol. Viszont van egy bokkeno. A hoelem nem linearis eszkoz, ezert vagy szamolni kell a homersekletet, vagy tablazatot hasznalni es interpolalani. A Te esetedben egy nyolcadfoku egyenlet adja az erteket.
(#) SzervízMacska válasza Panzer576 hozzászólására (») Júl 8, 2012 /
 
Szia. Illett volna megtanulni a prefixumok átváltását az oskolában. Gondold át még egyszer, mennyi is az annyi?
(#) gyulank válasza kokozo hozzászólására (») Júl 8, 2012 /
 
A vízbent nem víz alatt értettem, csak mondjuk esőben, ha a szikraközök közé víz kerül, akkor ne kezdjen el mondjuk a tekercs égni, és ha pára kerülne a tokba amiben van, lehetőleg ne korrodálódjon, és ne fagyjon szét.
És engem tényleg konkrétan az érdekel, amit kérdeztem, szóval itt azt írják, hogy az eddig mért leghidegebb a Földön -90, a legmelegebb 60°C persze, ha sütné a Nap, vagy a földön lenne, biztos jobban felmelegedne. Jó, valószínűleg semmi nem működik ilyen széles határok között, de érdekel, hogy mik a legkevésbé érzékenyek a hőváltozásra, és azok mennyire bírják?
(#) Panzer576 hozzászólása Júl 8, 2012 /
 
Ok!
Végignézem! Köszi! Bár az angolt ennyire nem beszélem, de megpróbálom!
SzervízMacska! Nem tudom mi a bajod a prefixumaimmal! (Komolyan nem!) 0,112mV=0,000112V=112uV hisz 1000 a váltószám. Legalább ezt jól megtanultam! Szerintem valamit elnéztél! Nem gond néha én is elnézem!
(#) SzervízMacska válasza Panzer576 hozzászólására (») Júl 8, 2012 /
 
Igazad van, elnéztem. 112 mV-nak. Bocs! :hide:
Következő: »»   1719 / 3960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem