Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   187 / 399
(#) pilisilen50 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 28, 2012 /
 
Akkor ez csak valami kreálmány?Csak beleakadtam a neten,gondoltam megosztom Veletek!
(#) zsjkuki válasza pilisilen50 hozzászólására (») Jún 28, 2012 /
 
Tiszteletem
A kiindulopontja ennek az erositonek az a Quad 405-os,csak a valtoztatasok miatt mar nem Quad 405-os.
Nem is szol rosszul.
Minden jot
(#) Ge Lee válasza pilisilen50 hozzászólására (») Jún 28, 2012 /
 
Ez egy alaposan agyonmodolt Quad. El is teszem a többi közé a gyűjteménybe.
(#) pilisilen50 hozzászólása Jún 28, 2012 /
 
Akkor ez még akár jol is szólhat?Miért van kétféle tápja?
(#) pilisilen50 válasza zsjkuki hozzászólására (») Jún 28, 2012 /
 
Ismered?
(#) Gránátalma válasza pilisilen50 hozzászólására (») Jún 29, 2012 /
 
Mivel FET-es, csak mod lehet.
Amit tudni érdemes róla, hogy nagyobb árammal dolgozik (elméletileg), mint az eredeti Quad, és a hangja is más...
Olyan FET-es.
(#) Ge Lee válasza pilisilen50 hozzászólására (») Jún 30, 2012 /
 
Gondolom a jobb kivezérelhetőség miatt van a kétféle táp. Ha engem kérdezel szerintem borzalmas hangja lehet, de ez akkor derül csak ki ha megépíted (a ma kapható audió célra gyártott fetek tekintetében ez nem lesz olcsó, IRF és társai itt nem játszik). Az 1k-s gate ellenállás szerintem sok, ott max. 47-100 ohm lehetne. Aztán a nyugalmi áramot sem stabilizálja semmi, és áramkorlát sincs benne.
(#) pilisilen50 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 30, 2012 /
 
Egy román oldalon talátam a kapcsolást,gyártják és árulják is egy bemért készre szerelt ilyen panelért cirka 120 ezer forintnyi eurót kérnek,ha jól láttam!Olyan rizsával vezeti be a pali hogy korábban ő is csinált quadot,de hát ez jobb!Azért tudjátok én hűséges maradok a jó kis quadomhoz,nagyon szépen szól,mos is azt hallgatom,állat jó!

Üdv:Gabesz
(#) soos csaba válasza pilisilen50 hozzászólására (») Jún 30, 2012 /
 
Szia tudsz adni nekem egy linket, engem érdekelne, meg nézném azt az oldalt. Köszi.
(#) pilisilen50 válasza soos csaba hozzászólására (») Jún 30, 2012 /
 
A link:http://www.vicol-audio.ro/quasar.php
(#) Gránátalma válasza pilisilen50 hozzászólására (») Jún 30, 2012 /
 
Na hát annyit biztosan nem ér.
(#) Doncso válasza Szebence hozzászólására (») Júl 1, 2012 /
 
Ez úgy néz ki, hogy 4db 3773-as dolgozik benne, és ahogy írod, 8ohm 200w, 4ohmnál elvileg korlátoz, de igazából nem is 4-re van szánva, ilyen irányú teszteket nem is végeztem, 8ohmos PA hangfalakhoz készült, egy kis klubba, +-70v, 600VA és 2*17.000 kondi. Szerintem jó hangja van nagyon. Készült egy 100w-os is, hát ez keresztbe hosszába lenyeli. ITT találsz képeket róla.
(#) Chello.1 hozzászólása Júl 7, 2012 /
 
Sziasztok, ha valaki olvassa egy gyors valasz kene.

Amikor egy kettos tapot ado trafot egyeniranyitok szurke femkulseju graetz hidakkal (2 vel) akkor ezek osszeerhetnek mukodesuk kozben?
(#) kadarist válasza Chello.1 hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Szia!
Mármint a házuk? Igen, összeérhet, mert az el van szigetelve a diódáktól, de ezt egy multiméter segítségével magad is ellenőrizheted.
(#) Chello.1 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Koszi, nem volt kedvem meresi hiba miatti karhoz.
(#) Chello.1 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
A parhuzamos kondik miatt ilyen rendszerben leht valmi problemam?
(#) kadarist válasza Chello.1 hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Jól kell bekötni mindent és akkor nem lesz problémád. De ha van egy rajzod erről a megoldásodról, akkor mutasd azt meg.
(#) Chello.1 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Azota megmertem jo, csak mindig annyira felek attol nehogy ramrobbanjanak.

Mondjuk azt hallani leht azonnal atrafon ha valami nem ok.

Most felteszk csakazert is egy olyan rajzot, hogy azt gyakorlatilag azonnal torolni kene az izles sulyos megsertese cimen.

Osszepainteztem, mert vissza akarok menni, hogy bekossem a veget es meghallgassam az astabil tapomtol kaphato egyoldalu egyenfeszt.

Nemtudtam maskeppen bekotni, mert a mar elhelyezett dolgok rogzitve vannak.
Az a poen, hogy azert kotottem at kozosfoldesbol, hogy ne bugjon annyit se mint esetleg.

Es azert is, hogy megnezzem mit hagytam ki eveken at.
Halvanyan emlekszem, hogy mindenki aki a kozepfoldet nekem mondta azt is elkohintette, hogy van jobb is. Na nezzuk.
(#) reloop válasza Chello.1 hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Így jó.
(#) Chello.1 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Ezt probalom megvalositani csak 2 kondival.

Erdekes, hogy szol halkan de csak szaggatottan.

Kettostap.png
    
(#) kadarist válasza Chello.1 hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Ezen a rajzon is két kondi van.
(#) codcka hozzászólása Júl 9, 2012 /
 
Helló mindenkinek. Lenne egy olyan kérdésem, hogy van-e valakinek birtokában olyan QUAD kapcsolás ami nem IC-vel van megoldva. Hallottam már tranyósat is és IC-set is és hát a tranyósnak lelke van, egyszerűen él.
(#) kadarist válasza codcka hozzászólására (») Júl 9, 2012 /
 
Szia!
Keresd úgy, hogy Quad 303.
(#) codcka válasza kadarist hozzászólására (») Júl 9, 2012 /
 
Az az igazság, hogy megnéztem és nem ez az amit kerestem. Ami az ismerősömnek van az régi BD gomb tranyóval van.... és ahogy nézem ez nem is 100w-os. Elméletileg ugyan az a kapcsolás csak IC helyett tranyó van.. és az a része érdekelne.
(#) Gránátalma válasza codcka hozzászólására (») Júl 9, 2012 /
 
És miért nem csinálsz egy szimpla tranyós (esetleg merészebben csöves) előfokot?
Kioperálod a quad-ból az előfok részt és máris kész.
(#) codcka válasza Gránátalma hozzászólására (») Júl 9, 2012 /
 
Mert annyira nem értek ezekhez, egy quad-ot meg tudok építeni úgy, hogy gyönyörű hangja legyen és kb ennyi. Csöves elektronikához még nem volt szerencsém sajnos.
(#) Ge Lee válasza codcka hozzászólására (») Júl 9, 2012 /
 
5 oldallal ezelőtt csatoltam egyet, abban a tranyó egyben a bemeneti fokozat is. De abba meg kell a DC szervó, ezért van benne az OPA, ha nem is a jelútban.
(#) compaqamplifier válasza kadarist hozzászólására (») Júl 10, 2012 /
 
Quad 520, 909 és társai, ic visszacsatolás miatt van benne.
(#) Norba21 hozzászólása Júl 22, 2012 /
 
Sziasztok!

Olyan problémám lenne,hogy tegnap megakartam izzasztani a Quadom,de mikor felemeltem a hangerőt maximálisra a számítógépen akkor egyszerűen az egyik hangfal elhallgatott. Megnéztem a biztiket és kiment a hangfal biztije. A hangfal védelem viszont nem húzott be. Kicseréltem a biztit gondoltam kipróbálom,hogy megjavult-e. nem nagyon szólt az-az oldal amelyikkel a baj volt. gondoltam elkezdem emelni a hangerőt megint. nagyon recsegve-torzítva szólt az-az oldal és erre kiment a végfok biztosítéka(6.3A). itt inkább be is fejezem a tesztelgetést. a hangfal szerencsére nem halt meg,viszont a védelem megint nem kapcsolt le csak ugye mikor kiment a bizti,de hát akkor meg is szűnt az áramellátás. kicsit büdös szag jött a végfokból. a végfok az eredeti tervek alapján készült több mint 20éve. mi történhetett,hol keressem a hibát? mi szálhatott el? 2n3442 van benne.
(#) 769gregory válasza Norba21 hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Szia !
Hát így látatlanban szerintem először szemrevételezéssel nézd meg, hogy látszik-e valami "elfüstölés", azután jöhet a félvezetők mérése (szakadás-zárlat), először a végtranzisztorokon, aztán az előttelévőkön, diódákat is meg lehet nézni. A végfok mindkét biztije kiment (nekem eddig mindig csak az egyik ment ki, ha baj volt vele)? Ha csak az egyik, akkor jól működött a védelem, mert a másik tápágból mehet rá az egyenfesz ilyen esetben.
Aztán még a tapasztaltabb fórumtársaknak biztos van egy-két ötlete.
Esetleg fotót küldhetsz, hátha valami kiderül.
Következő: »»   187 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem