Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1725 / 3959
(#) Endlos hozzászólása Júl 12, 2012 2 /
 
Kellett mexólalnom DDDDD
(#) Stadi válasza proli007 hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
Köszönöm a tippeket. Ezek alapján csatoltam a jelenlegi elképzelésemet, amely egyúttal már a kommunikáció "sorosított" változatát tartalmazza. Gondolom az nem okoz problémát, ha a PIC_INPUT egy digitális bemenetre csatlakozik, mivel a feszültség konkrét értéke nem annyira érdekes, csak az, hogy logikai L vagy H szint alakul-e ki a tesztelt IC adott kivezetésén.

Analog_SW.gif
    
(#) pomali válasza korte hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
Nekem rögtön azonnal kéne olcsó szerelő.
gari nem érdekel.
Édesapám szívbeteg, nem bírja a meleget
alleirbagnuk kukac freemail. hu
(#) proli007 válasza Stadi hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
Hello!
- Természetesen nem gond, hogy sima IO vonalra megy, de legalább Schmitt-es bemenetet válasszál.
- Nem igazán látszik a rajz, de úgy látom kissé elkomplikáltad. Az MPX vezérléséhez gyakorlatilag 6 vezeték szükséges. Olyan shift regiszter kell, ami tárol is. Dekódolni meg nem kell, a programból úgy adod ki, hogy felső 3 biten kiválasztod az MPX-et, az alsó három biten meg annak 0..7 bemenetét. Vagy is az MPX-en kívül csak a shift regiszter kell csak.
üdv! proli007
(#) proli007 válasza zoltan0801 hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
Hello!
Szerintem sok minden nem kell, egy Fet A tekercsel párhuzamosan egy dióda (A 10ms időhöz sima egyenirányító dióda is jó. Típust megválasztani tekercsáramtól függően kell.), esetleg kisfeszültségű VDR ellenállás. (mert nem tudni, hogy a lemágnesezés miatt, elég dinamikusan fog-e működni a mágnes a kikapcsolás alatt.)
De ha kezedben van a gyári áramkör, miért nem lesed le róla a kapcsolást. A Fet szépen látszik a képen. Az a legnagyobb alkatrész.
üdv! proli007
(#) lóri hozzászólása Júl 12, 2012 /
 
Sziasztok! Az lenne a kérdésem,hogy számítógép alaplapi 3V-os elem helyett,használhatok-e 5.5V-os 1Farados kondenzátort?(goldcap)
(#) zolika60 válasza pomali hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
Akkor ne így keress, mert nem fogsz találni.
(#) pjg válasza lóri hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
Nem, mert a gép nem tölti. Egy diódával le van választva.
(#) zoltan0801 válasza proli007 hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
Köszi a választ, sajnos nincs a kezemben az eredeti, és nem pont ugyanolyan ami a képen van, csak nagyon hasonlít rá. Amikor meg a kezemben volt, akkor nem nagyon néztem, csak gyorsan lemértem. De még egyszer köszi...
(#) Tomi44 válasza szucsip hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
Szia!

Megépítettem. volt otthon egy 25/450V os kondim de az még 100 fokra is alig fűtötte fel. hétvégén egy 470/450V osat kapok azzal megpróbálom majd. köszönöm a segítséged.

Másik. Van egy 60-as acél csövem amit ugyanígy fel akarok fűteni 200-250 fokra. Na most milyen fűtési módszert javasoltok ami jó lenne a csőre? Most erre nincs ötletem sajnos.

Előre is köszönöm.
(#) lóri válasza pjg hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
Hmm,köszönöm.
(#) Stadi válasza proli007 hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
Méret limit túllépése miatt a fórummotor átméretezte a képet, és ez lett belőle. Mellékeltem helyesen.

6 vezeték a vezérlésre pazarlás, mikor 3 is elég.
A tároló maradék 3 kimenete is fel lesz használva, és oda tényleg kell a tároló. És azért van külön a léptetőregisztertől, mert ilyen IC-k vannak itthon polcon, tárolós léptetőregisztert meg venni kellene. (Nem a pénzügyi része okoz problémát, hanem így legalább az ezer éves elfekvő alkatrészeket is tudom hasznosítani.)

Analog_SW.zip
    
(#) gyerek67 válasza minicooper hozzászólására (») Júl 13, 2012 /
 
Ide nem Slavia való, hanem "harmincnullahatos" Mauser!
(#) minicooper válasza gyerek67 hozzászólására (») Júl 13, 2012 /
 
Na Offolok egy nagyot! Erősebb a slavia-nál?
(#) minicooper hozzászólása Júl 13, 2012 /
 
Láttatok már ilyet működés közben?

Nem?
Élőben én sem de egyszer egy barátom mutatott egy telefonos videót amin fejbelőttek egy rotweilert vele s szépszóval le is tépte a fejét!

Nem is tudom már ha jól emlékszem 7000 J-s vagy KJ-s!
(#) Peet19 hozzászólása Júl 13, 2012 /
 
Üdv!

Egy trafón mit jelent hogy 230V 30VA 12V ?
Azt tudom hogy egy 230V -os trafó ami 12V -ra átalakítja a 230V -t, de mit jelent a 30VA ?
Ha így lesz 12V -om akkor hány darab 12V -os ventilátort tudok rákötni, vagy hogy kell ezt kiszámolni hogy mennyire lehet megterhelni?
Csak 1db ventit köthetek rá, vagy többet is csak akkor megnő az áramerősség ami jobban terheli a trafót?
(csak találgatok)
Előre is köszönöm a segítséget!
(#) ekkold válasza (») Júl 13, 2012 /
 
Szóval le-"gyáva férgezni" másokat azt szabad? De aki szól ellene azt törlik. Vagy ez csak a moderátor előjoga (a "gyávaférgezés")? Mert látom az benntmaradt....
(#) kokozo válasza Peet19 hozzászólására (») Júl 13, 2012 /
 
Szia!
A Volt-Amper rövidítése a VA. 30 VA 12 Volton 2,5 A elméletileg (30/12=2,5), de mivel a VA nem számol a veszteségekkel és cosfi-vel amit általában 0,8 nak lehet venni, így a trafód teljesítménye kb 24 Watt, tehát 2 amperrel lehet terhelni maximum. Azt meg, hogy hány ventilátort lehet rákötni függ attól, hogy mekkora a ventilátor áramfelvétele.
(#) Peet19 válasza kokozo hozzászólására (») Júl 13, 2012 /
 
Nagyon jó, köszi. Most már értem
Akkor kb mekkora trafó kellene nekem ami 12V -ot ad, de csak 1db ventit akarok rákötni ami 12V 0.16A, és 1 - 2 db LED -et, semmi mást.
Ez nagyon kis terhelés, nem?
(#) Peet19 válasza kokozo hozzászólására (») Júl 13, 2012 /
 
Jaa, még azt akartam kérdezni, hogyha egyenirányítom akkor nem fog csökkenni a 12V , a diódák nyitófeszültsége miatt?
(#) kokozo válasza Peet19 hozzászólására (») Júl 13, 2012 /
 
A ledek árama kb 20mA soros ellenállást (560 ohm) kell tenni eléjük mert elfüstölnek, trafó meg elég egy 1W-os is ekkora terheléshez.
(#) qvasz2 válasza kokozo hozzászólására (») Júl 13, 2012 /
 
Idézet:
„trafó meg elég egy 1W-os is ekkora terheléshez”

0,16A * 12V már eleve 2W, plusz a ledek.
(#) kokozo válasza Peet19 hozzászólására (») Júl 13, 2012 /
 
AC fesz * gyök 2 = DC fesz
(#) kokozo válasza qvasz2 hozzászólására (») Júl 13, 2012 /
 
De csak azért mert közben átírta az értéket, mert amikor még válaszoltam 0,16 mA volt..
(#) Peet19 válasza kokozo hozzászólására (») Júl 13, 2012 /
 
A teljesítményt lehet nem jól számolom, de a ventilátornak így számoltam ki a teljesítményét:
A venti 12V 0.16A
P = U * I = 12 * 0.16 = 1.92Watt
Ez így jó?
Ha a trafó 1W -os akkor az nem lesz kevés így a ventinek?
(#) qvasz2 válasza Peet19 hozzászólására (») Júl 13, 2012 /
 
Jól számolsz; egy kb. 3-4 VA -es trafó elegendő ide.
(#) kokozo válasza Peet19 hozzászólására (») Júl 13, 2012 /
 
Igen jól számoltad. Az 1 Wattot a 0,16mA-es beírásodra írtam.
(#) qvasz2 válasza kokozo hozzászólására (») Júl 13, 2012 /
 
Mínusz a diódák nyitó feszültsége . . .
(#) qvasz2 válasza kokozo hozzászólására (») Júl 13, 2012 /
 
[OFF]Arról én már lemaradtam
(#) Peet19 válasza qvasz2 hozzászólására (») Júl 13, 2012 /
 
Rendben, köszi

kokozo: igen, miután elküldtem és visszaolvastam akkor láttam hogy a 0.16 az nem mA hanem A, bocs nem akartalak félrevezetni, és köszönöm a segítséget.

Most akkor az egyenirányítás után a diódák nyitó feszültsége lejön a 12V ból?
Akkor márcsak 9 - 10 V -om marad?
Nekem fixen max 12V kell. Már megcsináltam egy szabályzót LM317 -el, de gondolom az is fel vesz valamennyit.
Ezt nem értem.
Következő: »»   1725 / 3959
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem