Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hibrid erősítő
 
Témaindító: (Felhasználó 1542), idő: Ápr 10, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   12 / 22
(#) reloop válasza CHZ hozzászólására (») Máj 16, 2012 /
 
Kezd normalizálódni a helyzet. Tanácstalan vagyok, a katódkövető ágban mekkora áramerősséget válasszak.
(#) CHZ válasza reloop hozzászólására (») Máj 16, 2012 /
 
Bemenetre azért tegyél rácslevezető ellenállást.
Cső disszipációját ne lépd túl.
Szerintem ECC82-vel nagyobb áram mellett kapsz jobb hangot, ezt meghallgatással tudnád pontosítani.
(#) reloop válasza CHZ hozzászólására (») Máj 16, 2012 /
 
Összevetettem a csöves fokozat kapcsolásait. A közös bennük a 26dB erősítés. A torzítás adatokból nem tudok lényeges különbséget megállapítani. A földelt katódos vázlatokban a felső határfreki leszorítása jótékony hatással van a zajra. A kaszkódnál ezt nem tudtam megoldani.
(#) CHZ válasza reloop hozzászólására (») Máj 16, 2012 /
 
Nagyon belejöttél.
Igazi minőségét meghallgatva tudod eldönteni.
TINA segít méretezni (idealizált viszonyok között szimulál), kapcsolás működőképességét el lehet vele dönteni, nem kell összeállítani az áramkört a valóságban. Végén valós mérésre és meghallgatásra is szükség lesz.
Ezeket a kapcsolásokat hibridhez én nem használnám.
Hibrid végén lévő félvezetős buffer viszont nem, invertáló lesz a cucc. Kimenete nem lesz fázishelyes.
(#) CHZ válasza CHZ hozzászólására (») Máj 16, 2012 /
 
Elnézést.
Most vettem észre, csak az első kapcsolásra vonatkozik amit írtam. Másik kettővel rendben lesz a fázis, csak ott meg a terhelhetőségével van pici probléma.
(#) reloop válasza CHZ hozzászólására (») Máj 16, 2012 /
 
Megvan a hiba. Ezzel az alacsony meredekségű csővel bevittem magam az erdőbe. Az ECC83 marad a fiókban
Szerk.: Köszönöm a segítséget, Hibridben és Tinában sokat haladtam!
(#) djkoko hozzászólása Máj 26, 2012 /
 
Sziasztok! Megépítettem a következő hibrid fejhallgató erősítőt. A következő a gondom vele: 12v DC tápfeszen búg nagyon, mindkét csatorna halk, és mintha túlvezérelt lenne, 9v elemről a búgás megszűnik. Mellékeltem a schematic rajzot, a nyákot, és gy beültetési rajzot is.
A kapcsolás innen van.

http://diyaudioprojects.com/Solid/12AU7-IRF510-LM317-Headamp/

Köszönöm a segítséget!
(#) CHZ válasza djkoko hozzászólására (») Máj 26, 2012 /
 
Jól szűrt tápfeszültség kell hozzá, tápegységed nem megfelelő...
(#) Moszkvai válasza djkoko hozzászólására (») Máj 27, 2012 /
 
Szia! Nálam is ugyanez volt. Készíts hozzá egy stabtápot és jó lesz. Pl egy ILYET Az 1µF helyére tegyél legalább 4700µF-ot vagy nagyobbat. Az Lm317-re nem árt egy kis hűtőborda.
(#) djkoko válasza CHZ hozzászólására (») Máj 28, 2012 /
 
Oké, köszönöm! Már arra is gondoltam, hogy a cső döglött, ugyanis telepről is produkálta a torzítást, de gondolom ez az alacsony tápfesz miatt van.
(#) CHZ válasza djkoko hozzászólására (») Máj 28, 2012 /
 
Torzítást nem a táp okozza ha a feszültsége megfelelő.
Szkóppal kellene beállítanod (P1), 1KHz szinusszal.
A kimenetével érdemes sorosan bekötni 22-47 ohm ellenállást, ha 60-100 ohm alatti fejhallgatót használsz hozzá.
(#) djkoko válasza CHZ hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
Köszönöm a tippeket! A táp bejött!!! Már csak egy apró, de annál zavaróbb gondom van. Az egyik csatornán, egész pontosan bal, a bent a trimmer búg, ha kiveszem nem, ugyanez a helyzet, ha a trimmert 4,7k-val helyettesítem.
(#) CHZ válasza djkoko hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
Ha kiveszed nem is működhet, azért nem zúg.
Szerintem földhurok van valahol, GND pontokat kellene átvizsgálni.
(#) CHZ hozzászólása Jún 15, 2012 /
 
Másik hibrid, nem fetes. Bemérve, meghallgatás előtt.
(#) deby4 hozzászólása Jún 15, 2012 /
 
Kedves fórumozók!
Tanácsot szeretnék kérni. Kapcsolási rajzot keresek, működöt, mert amibe belekezdtem, sajnos csak kudarcot okozott. Én voltam a hibás, mert nem olvastam utána, a magam feje után mentem. Ez volt az:http://digilander.libero.it/essentialaudio/hybrid_circuit.htm
Ebből adódik, hogy néhány fő egységem meg van, ehhez keresek kapcsolást. Amim van: 2x40DCV/400W kettős táp, mely 0-80V vagy -40-0+40V-nak jó, 2 db 6H1N (ECC88) cső és 4 db nagyméretű hűtőborda. Ami az elképzelésem: csatornánkénti 1db (esetleg 2db) kettős trióda 2db FET, 20-30W /4ohn, A vagy AB osztályú hibrid.
Ezek tetszenek, de dönteni nem tudok, mert a paraméterek eltérnek és a módosításokat, nem tudom bevállalni.
(#) Moszkvai válasza CHZ hozzászólására (») Jún 16, 2012 /
 
Gyönyörűséges! Az a lilás /árnyékóló?/ lemez is saját készítés? Hangra milyen lett?
(#) CHZ válasza Moszkvai hozzászólására (») Jún 16, 2012 /
 
Az sima nyáklemez, dry fólia van rajta a telefóliás oldalon. Bemeneti csatit , bemenet választó relét tartalmazza.
(#) CHZ válasza deby4 hozzászólására (») Jún 16, 2012 /
 
Most kiválasztott kapcsolásaid működőképesek.
Az előzőleg kiválasztott rajzod javított változata is, ez A osztályban dolgozik. Kicsatoló kondi nélküli változatokhoz feltétlenül használj DC védelmet.
(#) deby4 válasza CHZ hozzászólására (») Jún 16, 2012 /
 
Köszönöm a megerősítésedet és bele is kezdek a tervezésébe. A módosított A osztályút választom. A 40-0-40 tápoldal nem okozhat problémát?
Megszereztem a Tina szimuláló programot és ha sikerül, akkor először azzal tesztelem (ha tudom).
A DC védelmet rá teszem vagy kombinálom kicsatoló kondival (JLH, Zen (DoZ)).
(#) CHZ válasza deby4 hozzászólására (») Jún 16, 2012 /
 
Nagyobb tápfeszültség a csöves résznek előnyös, félvezetős rész áramát csökkenteni érdemes és 8 ohm hangsugárzó kedvezőbb lehet hozzá..
(#) krisztianAMG hozzászólása Jún 30, 2012 /
 
Rengeteg szenvedés után ma végre felizzott a 19J6-osok fűtőszála. Igaz, még csak az egyik csatorna ad ki magából hangot és az is elég zajos, de legalább némi életjelet ad.
(#) CHZ hozzászólása Júl 15, 2012 /
 
Egyszerű hibrid próba.., beállítást nem igényel.
(#) Moszkvai válasza CHZ hozzászólására (») Júl 15, 2012 /
 
Tyűha! Ebben E180F csövek vannak ha jól látom? Hangra milyennek ítéled?
(#) CHZ válasza Moszkvai hozzászólására (») Júl 15, 2012 /
 
Még csak mérve volt, hangját nem ismerem.
Beszámolok erről is..
(#) Moszkvai válasza CHZ hozzászólására (») Júl 15, 2012 /
 
Várom! Van 4db ilyen csövem de nem tudom mire használjam.
(#) CHZ válasza Moszkvai hozzászólására (») Júl 15, 2012 /
 
Mérések szerint nagyon jól teljesít, ha hangjával sem lesz probléma, akkor egy felhasználási lehetőséged adódhat.
800mV bemeneti szintre 22V eff. (50W/8R) , 10K terhelésre is jól teljesít. Sajnos kimenet így invertált lesz, HG vezetékeit (+/-) fordítani kell..
(#) Moszkvai válasza CHZ hozzászólására (») Júl 15, 2012 /
 
Kíváncsian várom a meghallgatásos tesztet!
(#) Balu71 válasza emersys hozzászólására (») Júl 20, 2012 /
 
Egyik barátomnak épitettem egy TDA 7294 es végfokot.
Egész korrekt félvezetős hang volt.
Érdekes ,nem az a tipikus fetes hangja volt.
Épitett elé az Uj Ágoston könyvben megjelent Audio Fidelity XD 10 es csöves fokozatát. A hangja fantasztikusat javult Finom meleg hangzású lett.
A másik előny hogy +- 70 v ig nem kell kölön anódtáp a csőnek igy egyszerű megépiteni,semmit nem kell változtatni az áramkörön ,csak a kivezérelhetőség javul.
(#) CHZ válasza Moszkvai hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Izzíthatod a csöveket, megéri, jól teljesít.
(#) Moszkvai válasza CHZ hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Ennek örülök!! Tudsz valami doksit küldeni majd róla?
Viszont olyan FET-jeim nincsenek, van valami olyan amivel lehet helyettesíteni?
Következő: »»   12 / 22
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem