Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangváltók (készítése)
 
Témaindító: crom3x, idő: Okt 30, 2005
A mértékegységeket a mérőszámtól szóköz választja el. A személynevekből képzett mértékegységek (Volt, Ohm, Amper, stb.) nagybetűvel írandók!
Lapozás: OK   77 / 132
(#) morzsa15 válasza erikabanhidi hozzászólására (») Júl 16, 2012 /
 
Olyan esetleg nincs amiben nincs tekercs sajnos nem érteke ezekhez a tekercsekhez hogy hogy lehet őket megmérni
(#) erikabanhidi válasza morzsa15 hozzászólására (») Júl 16, 2012 /
 
Kondival nem lehet minőséget elérni! Az max. a magasra lenne elég 1 kondi!
(#) morzsa15 válasza erikabanhidi hozzászólására (») Júl 16, 2012 /
 
De akkor hogy tudom meg hogy melyik tekercs hány mH.s?
(#) erikabanhidi válasza morzsa15 hozzászólására (») Júl 16, 2012 /
 
(#) morzsa15 válasza erikabanhidi hozzászólására (») Júl 16, 2012 /
 
Szvl az ohm mértéktől meg tudom?
(#) proksa1 válasza morzsa15 hozzászólására (») Júl 17, 2012 /
 
Csak az ohm értékből nem következik az induktivitás. Szerintem inkább vegyél készen, de ha van induktivitás mérőd akkor a megfelelő keresztmetszetű huzallal elkezded megtekerni és időnként megméred. Légmagos tekercsre volt itt a fórumon valahol egy méretező program.

Itt egy XLS a méretezéshez:

trafo.xls
    
(#) erikabanhidi válasza morzsa15 hozzászólására (») Júl 17, 2012 /
 
A linken lévő kész induktivitás (tekercs) DCR: 0,20 Ohm értéke az azt mutatja meg, hogy a tekercs belső ellenállása mekkora!
(#) proksa1 válasza erikabanhidi hozzászólására (») Júl 17, 2012 /
 
Ráadásul ugye ez csak egyenáramnál igaz, váltónál frekvencia függvénye, gyakorlatilag egy frekvenciafüggő ellenállás, a kondival együtt(ami szintén frekvencia függő csak éppen fordítva) egy frekifüggő feszültség osztót alkot, így vágja a frekvenciát.
(#) morzsa15 hozzászólása Júl 20, 2012 /
 
Üdv!
Azt szeretném meg kérdezni hogy ebbe a hangfalba helyesen van-e bekötve a hangváltó?

100_0938.JPG
    
(#) erikabanhidi válasza morzsa15 hozzászólására (») Júl 20, 2012 /
 
Igen helyesen, de az alkatrészek milyensége hagy kivetnivalót maga-után....!
(#) morzsa15 válasza erikabanhidi hozzászólására (») Júl 20, 2012 /
 
Ezt hogy érted?? csak mert az vele a problémám hogy nem nagyon hallani a változást hangváltó nélkül meg azzal az a bal hogy nem vettem bele 8000FT-ért bele hangváltót?
(#) dudassandor1 válasza morzsa15 hozzászólására (») Júl 20, 2012 /
 
Azt nézd meg, hogy a magas hangszóróról elmenő ellenállás lába nem ér e hozzá a fóliakondi lábához! A képen gyanúsnak néz ki.
Csatlakozom erikabanhidi válaszához, az alkatrészek minősége, és az, hogy ez csak 1 rendű váltó. Sokat nem dob az élményen!
(#) morzsa15 válasza dudassandor1 hozzászólására (») Júl 20, 2012 /
 
Ez volt benne eredetileg milyet javasoltok bele?
(#) ptesza válasza morzsa15 hozzászólására (») Júl 20, 2012 /
 
Ezekhez ilyen illik nem kell jobb. Főleg ha nem tudsz impedanciát és átvitelt mérni.
(#) erikabanhidi válasza morzsa15 hozzászólására (») Júl 20, 2012 /
 
Ellenállást cserével és a középen lévő soros bipoláris kondit nem ártana cserélni, fólia kondira, első lépésként....
(#) morzsa15 válasza erikabanhidi hozzászólására (») Júl 20, 2012 /
 
Milyen ellenállást egyek be helyére?
(#) erikabanhidi válasza morzsa15 hozzászólására (») Júl 20, 2012 /
 
Azonos értékű, kerámia huzallenállást pl. ilyent: http://www.tme.eu/html/HU/huzalellenallas-keramia-tokban-5-w/ramka_...y.html
(#) morzsa15 válasza erikabanhidi hozzászólására (») Júl 20, 2012 /
 
De nekem as mélyel van bajom a magas tökéletes
(#) dpetipali válasza kiss.ferenc hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
Bocsánat,hogy közbeszólok. Kiss Ferenc rajzához,én fordított polaritással kötném be a közepet, így jobba csak a közép tartományba dolgozna.
(#) dudassandor1 válasza dpetipali hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
Ha tényleg ahhoz a hozzászóláshoz írtad akkor nem igen szóltál közbe! Eltelt vagy fél év....
(#) Kiszsan hozzászólása Aug 2, 2012 /
 
Sziasztok! Olvasgattam ez a fórumot de igazából nemtaláltam pontos megoldást teljesítményileg a problémámra! Van nekem egy 2x300w os erősítőm + 2 mélyláda amihez anno vettem piezo http://www.argep.hu/popup.asp?pid=160782449&pnr=10001&foto=1 magasakat!és bekötöttem sorba egy kondival 100V-os asszem6.8vagy 4.7mikróssl már nemtudom de a kondira 685K100v van írva. A problémám az h sorban lövöm már el ezeket a szar piezokat! Na most! Kéne nekem egy nagyteljesítményű hangváltó magashoz meg milyen magasat ajánlotok?Milenne ha piezoban a legerősebbet venném?mit tudtok ajánlani 300w hoz? Már megőrülök h mindig buli közepén száll el minden! Segitsetek! Ez a hangváltó jó 300whoz?
(#) erikabanhidi válasza Kiszsan hozzászólására (») Aug 2, 2012 /
 
Szia!
Ha kondidra 685K100v van írva akkor az magyarul 6.8µF 100VDC. Az viszont nagyon sok! CSAK 2,2-3,3µF között lenne megfelelő! Ellenállás nélkül csak simán kondi a + ágba kevés ekkora teljesítményhez! A rajz 100%-ban jó amit mellékeltél. http://prodigyaudio.hu/index.php?lap=109_191¶m=1¢er=uj_term...id=995 -> egy ilyennel próbálkozzál, ne a szemet' piezóval! Mondjuk ehhez meg megint más hangváltó kell, de 1000x szebben szól mint a piezó magas.
(#) Kiszsan hozzászólása Aug 2, 2012 /
 
http://www.toparuk.hu/spd/ios_SAL_HVP_28_Professzionalis_hangvalto_..._8_Ohm

Ez a hangváltó megfelelő lenne 300w hoz? Jól látom h van benne gerjedés elleni védelem is?az ellen is szeretnék védelmet
(#) erikabanhidi válasza Kiszsan hozzászólására (») Aug 2, 2012 /
 
300W-okról beszélsz, miközben nem a wattok a fontosak, hanem az, hogy milyen magas lesz a hangfaladba! Ha piezót raksz akkor mind írtam egy kondi + ellenállás kell csak, de driverhez és ring magashoz (amit linkeltem) ahhoz megfelelő az általad linkelt hangváltó elvi felépítése! Bár az előregyártott hangváltók nem éppen jók, főleg átalakítás nélkül nem! Mindig az adott hangfalakhoz méretezünk hangváltót. Gerjedés elleni védelem nincs benne, az túlterhelés ellen véd, amit látsz égő. Azt én jó messzire kidobnám belölle, hisz soros ágon van, ami a hangképbe gazdagon beleszól, és még hiányos is, hisz át szokták hidalni egy ellenállással, hogy ha kiég az égő, akkor is szóljon a magassugárzód (itt látható a képen az égő mögött ott az ellenállás: http://pcbonto.hu/portal/Budapest_/Elektro_alkatresz/Elektroakuszti...7.html). Na ezért sem jó az előregyártott cucc, mert mire beépíted arra 2x annyit még ráköltesz.
(#) Kiszsan válasza erikabanhidi hozzászólására (») Aug 2, 2012 /
 
nah és akkor milenne ha egy olcsóbb megoldást próbálnék ki megvennék 2 http://www.argep.hu/popup.asp?pid=175284797&pnr=10001&foto=1 hangszórót. és megcsinálnám hozzá az általam linkelt ehez tartozó hangváltót. Már csak az a kérés birni fogja e nekem ez..vagy költsek sokkal többet rá és vegyek 2 db mnc hangszórót és ehez csináljak hangváltót :S
(#) erikabanhidi válasza Kiszsan hozzászólására (») Aug 2, 2012 /
 
Bírni fogja garantáltan, ha a rajz szerint készíted el és nem 6,8µF kondit teszel bele, hanem csak 2,2-vagy 3,3µF-ot!
(#) dudassandor1 válasza Kiszsan hozzászólására (») Aug 2, 2012 /
 
Nekem is ez a fajta piezo hangváltó volt régen. Bár ha jól emlékszem 4,7µF volt a kondi, de ettől függetlenül tökéletesen bírta a "Wattokat"!
(#) Kiszsan válasza dudassandor1 hozzászólására (») Aug 2, 2012 /
 
ez a kondi megfelelő hozzá?
http://www.hestore.hu/prod_10031084.html
(#) dudassandor1 válasza Kiszsan hozzászólására (») Aug 2, 2012 /
 
Megfelelő, bár minőségileg az alsóbb kategóriát képviseli (sokak szerint).
(#) ptesza válasza dudassandor1 hozzászólására (») Aug 2, 2012 /
 
Piezóról van szó . Itt a minőség nem játszik. Sokan nem is tudják mi az. A képen lehet, hogy wima kondi van ami nem olyan rossz.

Innen is lehet kondikat válogatni.

Bővebben: Link
Következő: »»   77 / 132
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem