Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
 
Témaindító: Gabi, idő: Aug 12, 2005
Lapozás: OK   291 / 563
(#) erdgab válasza szazol hozzászólására (») Júl 18, 2012 /
 
Csatlakoznék Sanyi barátom írásához a panel naturbani kipróbálásához.A legjobb,ha a bemeneteit a hegesztőre kötöd,(az áramkör kimeneteit addig ne kösd be!! ),hogy ne keljen külön ezért építeni egy tesztelő áramkört,lehet,de nem annyira egyszerű.Amit Sanyi írt az ok és jó.Az ívgyújtás segítő résznél műszerrel tudod mérni,hogy nyit a tranzisztor egy pillanatra amikor ívet veszel,akár egy ledet előtét ellenállással is beköthetsz a +12V és a tranzisztor C közé,így látható is a működés.Az ív "stabilizáló" résznél pedig változó értékű feszültséget tudsz mérni műszerrel,meg nem mondom hány voltot,nem próbáltam.Ha mindent jól csináltál akkor az áramkör azonnal működőképes.Egyetlen kritikus pontja a 2K ellenállás (az UC3845 kimenetéről jön),ha nagyon lefújtaná a gépet akkor kissé növelni kell pár tized kiloohmmal.Ezzel vigyázni kell,mert túl kicsi értéknél lefullad a gép,túl nagy értéknél pedig a halálba kergeti.Általában a 2K elegendő.
(#) szazol válasza dara hozzászólására (») Júl 18, 2012 /
 
Köszi szépen,így már akkor be tudom lőni.
(#) mpisti válasza Sanyessz hozzászólására (») Júl 19, 2012 /
 
Váltóáramból kb. 10V-al kevesebb is elég az elektródának ahhoz hogy hegeszteni lehessen vele. Katt ajánlotta a fojtót, az is csak akkor lenne jó,ha az egyenirányított feszültség minimum 48-50V. Inkább építs inverteres gépet,(ha már erre a fórumra írtál) az tuti jó lesz.
(#) Sanyessz válasza mpisti hozzászólására (») Júl 19, 2012 /
 
Aham igy már mindent értek.
Lehet h inverteres lesz a következő lépés csak nincs ithon hegesztő, régi el lett adva, és most kicsit nehezen meg a barkácsolás ha nincs hegesztőm. Amugy 48v a feszje, ráfért 36menet 2,5-ből, előre gyártott mintára tekercseltem, nem direkt a trafóra.
(#) szazol válasza erdgab hozzászólására (») Júl 19, 2012 /
 
Köszönöm szépen így már rendben vagyok.
üdv: Zoli
(#) natoz hozzászólása Júl 22, 2012 /
 
Tisztelt fórumozók.
Segítségeteket kérem.Kaptam egy hiányos hegesztő
robotot.(Nincs adattáblája, csak ezt látom rajta MASTER TIME TWIN FK 71. valószínű SIEMENS)
A 2db ferrittrafó,a fojtó,az egyenirányítók épek.
Szeretnék egy inverteres hegesztők készíteni belőle.
A ferrites trafó(2db) primer oldalán van 16db FRO 108,és
4db BYT203PIV 1000 dióda,ISOTOP tokozással
Az FRO108-at nem tudom beazonosítani.
Sem a gugli,sem a Datashet nem segít.
Műszerrel 3 lábon tudok ellenállást mérni.Nyitóirányban
100k illetve170kOhm-ot. a 4.lábhoz és a hűtőtönkhöz
semmit.(mind a 16db-on egyformán mérek)
Kérlek benneteket aki tud segítsen a beazonosításban.
Üdv:Zoltán
(#) natoz válasza natoz hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
(#) dara válasza natoz hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Nagyon gyanus,hogy ez valami békebeli fet lehet,bár 16Db?A 4Db BYT az biztos egyenirányítás,Amérésed alapján, nem az igazi,egyenként kéne mérni.Méréssel be lehet azonosítani a lábakat.Szedd ki az összeset,és mérj gét jelet a gépen.Nem kell főtáp,csak segéd.
(#) dara válasza dara hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Meglehet tévedtem, rengeteg csavaros diódát látok az egyik képen,meg snuberreket,ez lesz az egyenírányítás.De akkor a BYT ?Kéne látni a vezérlésről is pár képet.Meg,miis a baja a gépnek?
(#) natoz válasza dara hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Szia.
Hiányoznak panelok a gépből, nem javítás a szándékom.
Amit lehet felhasználok az építendő inverteres hegesztőhöz .
Csak nem találok semmi adatot a FRO 108-as
valamikről,amik a ferrittrafót hajtják.
Üdv:Zoltán
(#) mpisti válasza natoz hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Szerintem ez egy régi Fronius, és azok a kapcsolótranyók(ISOTOP tokban) a Froniusnak gyártott típusok. Azért nem találsz adatlapot róla. Valószínűleg darlingtonok,párba válogatva.
(#) natoz válasza mpisti hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Mai napon kipróbáltam,lesz ami lesz alapon.
Megnéztem az ISOTOP tokozást és a isotop
szerinti lábkiosztás szerint a kollektorra égőn
keresztül +tápot adtam, gate meg potival az
emitter és a tápfesz közé kötve 0-tól emelve
a tápfeszt begyújtotta a lámpát,majd letekerve a potit
kioltotta.Tehát kapacitív úton működik a gate
Tehát az FRO108 jó.
De még mindig rejtély hogy hexfet vagy igbt.
Nem tudom hogyan lehetne eldönteni hogy mi.
Tudnátok tanácsot adni?
Üdv:Zoltán
(#) dara válasza natoz hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Ez csak fet lehet ebben a tokozásban,és ebben a gyártási intervallumban.
(#) natoz válasza mpisti hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Kedves mpisti.
Közbe az MTT-n egy kedves tanyalakó feltett egy linket
azon felismertem a Froniust.Személy szerint téged ajánlott.Tehát a Froniust kaptam meg bontásra.
Mind a 16db FRO108at kipróbáltam és működnek.
A kimeneti egyenirányítók is mind jók .Gondolom a ferrit
trafók is jók lehetnek,égésnyom,füst nincs rajtuk.
Most kérném a tanácsodat.
Az itt publikált macit szeretném után építeni a bontott
fronius alkatrészeinek felhasználásával.
A ferrit trafójai hatalmas nagyok cca 100*80-as
Mi a véleményed az elképzelésemről?
Üdv:Zoltán
(#) Sanyessz válasza zbartalos hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Hello
olvasgatom a fórumot, és látom megépitette/ted MACI névre hallgató hegesztőt, nyilvánossá tudná/d tenni a gép nyomtatott áramköri rajzait ?? vagy fenn vannak és keresgessek...?
üdv
(#) dara válasza Sanyessz hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Igen,rengeteg egyedi nyák rajz van fenn.Mert egyedi.Mindenki a maga igényéhez készített nyákot.Én Pl legalább tiz félét készítettem.A legutobbi,egy Pc táp dobozba kell hogy elférjen.Vágod a méretet?14,5x13.5.
(#) vottokar válasza mpisti hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Akkor valami efféle Froniusból vannak nekem is kimeneti diódáim, meg ferrittrafóim (2db). Sajnos én sem találtam semmit a 12db szekunder köri diódáról.
(#) Sanyessz válasza dara hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
no ez érdekelne, fel tudnád tölteni ezt a PC táp dobozban elférő rajzait ha nem nagy kérés??
(#) dara válasza Sanyessz hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Fenn van már a képek között,de azért berakom.
(#) dara válasza dara hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Ja meg nem vagyok teljesen képbe,a teljes hidhoz kell kimeneti fojtó?Mintha úgy emlékeznék hogy nem szükséges.Némelyik gyári félhidasba sem raknak.Ebbe sem terveztem bele,de ha kell,igen szűk lesz a hely.
(#) Sanyessz válasza dara hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
kösz
(#) (Felhasználó 46585) válasza dara hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Kell. Különben nagyon fura dolgokat fog csinálni.
(#) dara válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Köszi,akkor csak bele kell préselnem egy fojtót.
(#) KissAttila válasza dara hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
En nem tettem, egy teljes hidas rezonansrol van szo. Proba hegeszteseket vegeztem vele, laikuskent azt kell mondjam, hogy eleg jol hegeszt.
(#) (Felhasználó 46585) válasza KissAttila hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Ha rezonáns, akkor máshogy működik, van ilyen is, meg olyan is.
(#) KissAttila válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Gee Lee majd megmondja, hogy kell-e bele fojto, O tobbet keszitett.
(#) dara válasza KissAttila hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Elment az írásom a fele fogalmazásnál,ennek utánanézhetne a moderátoroknak.Nem az első alkalom.Na megint.Ez nem rezonáns de teljes híd.Valahol olvastam hogy a teljes hídba nem szükséges kimeneti induktivitás.Van egy pár gyári panelem,félhíd,és nincs benne induktivitás.Javítottam ilyen gépeket,az egyiknek teljesen elment a vezérlése,és raktam bele egy colt vezérlést.A gép működik,de az ív fröcsög,de végzi a dolgát.A gép 180A res,és tudja.Eleinte én is készítettem félhidat minimális fojtóval,5uH,és tudta a 150A.Na jó ez nem fröcsögött.Ennyire számit az a pár uH.Mert akkor a kevés is elég?
(#) (Felhasználó 46585) válasza KissAttila hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Gee Lee egy teljes hidas, hard switch kapcsolást épített. Ez impulzusszélesség moduláció elven működik. A kimeneti fesz. van pwm-ben modulálva. Ebből lesz áram a kimeneten, ebből lesz az ív. Ha nincs fojtó, nagyon hullámos lesz az áram, esetleg olyan nagyon, hogy a tranyók ki is lukadnak...
Egyébként a rajzán ott van a kimeneti fojtó: 30 uH...

A Maci ugyanígy működik, csak ott be van korlátozva a kitöltési tényező max 50 %-ra, így az sem megy fojtó nélkül. De már volt róla szó, hogy már kis fojtóval is nagyon fröcsög az ív. Az oka az, hogy mindkét átalakító feszültség kimenetű. A rezonánsakból van olyan, ami áramkimenetű, ezekhez nem kell fojtó. ( cserébe teheted máshova a fojtót, meg használhatsz nagyobb tranyókat, meg kell rezgőköri kondi, stb. Egyik sem fenékig tejfel. )
(#) (Felhasználó 46585) válasza dara hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Kis fojtóval nagyon hullámos az ív árama, ezért fröcsög. De gondolom, ez azért a pálca bevonattól is függ. Egyébként, hobbi szinten ne akarjunk mindent kispórolni... vagy kinai gagyit akarsz csinálni?
(#) dara válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Azt nem.Belepréselem a fojtót.
Következő: »»   291 / 563
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem