Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1744 / 3960
(#) kadarist válasza olala hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Szia!
Ez nem idevaló téma, ezért nyugodtan élessz fel egy "halott" topikot, és figyeld meg, hogy menten feléled.
(#) olala válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Köszönöm a hozzászólásod!
Már időközben beforrasztottam a kapcsolásba a kondikat is és egyelőre jónak tűnik, de mivel szórványos a hiba, ezért nehéz kijelenteni, hogy meggyógyult a beteg. A végleges áramkörben megpróbálom a leforrasztást is, biztos ami biztos.
(#) Tomi94 hozzászólása Júl 29, 2012 /
 
Sziasztok!
Ki lehet számítani egy tekercs induktivitását a következő adatok alapján: menetszám, belső átmérő, huzal átmérő, menettávolság? Légmagos tekercsről van szó, ehhez a kapcsoláshoz kellenek. Nem túl bonyolultak, de sajnos nincs ilyen huzalom, ezért gondoltam, hátha valami gyári induktivitással is megoldható a dolog.
Előre is köszönöm a választ!
(#) pucuka válasza Tomi94 hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Ki lehet számolni, pontosan ezek az adatok kellenek. Az interneten találhatsz erre a célra számoló programmokat, az egysoros légmagos tekercs induktivitásának számításához.
De nem kell túlbonyolítani a dolgot, egy tömör vezetékből kinyert drótból is megcsinálhatod azt a pár menetet.
(#) jokerkiller hozzászólása Júl 29, 2012 /
 
Hali ! Annyi lenne a kérdésem hogy a routerek (wifis) antennáján a csatlakozónak mi a neve ? szeretnék egy nagyobb antennát csinálni a routeremhez, de a gyárit inkább meghagynám. Szóval mi ennek a neve ?
Nyomok egy linket is hogy tudjátok, tehát ami az antenna végén van csati, annak a neve érdekelne
antenna
(#) zoltan0801 válasza jokerkiller hozzászólására (») Júl 29, 2012 / 1
 
Helo
Szerintem ezek között megtalálod a neked valót.
(#) jokerkiller válasza zoltan0801 hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Az a helyzet hogy azt hittem hogy ennek van valami neve, ami mondjuk szabvány és csak egy féle van jó elég érdekes elképzelés de úgy voltam vele hogy hátha köszi a linket de nem fogok hestoreból rendelni mert mire nekem lehozzák (nem a környéken lakom, 200km-el odébb) az rádob az árára még 2000-et. De köszönöm szépen a gyors választ, ez is jó lesz kiindulópontnak
(#) kadarist válasza jokerkiller hozzászólására (») Júl 29, 2012 / 1
 
Szia!
Úgy hívják, hogy SMA csatlakozó. Ebből is van kétféle a male és a female valamint ezek variánsai (külső-belső menetes).
(#) zoltan0801 válasza jokerkiller hozzászólására (») Júl 29, 2012 / 1
 
Én sem úgy gondoltam, hogy megrendeled, arra gondoltam, hogy ha megtalálod, akkor egy boltban már pontos nevet tudsz mondani.
(#) Peet19 válasza proli007 hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Értem már, köszi a segítséget!
(#) kendre256 válasza jokerkiller hozzászólására (») Júl 29, 2012 / 1
 
Ennek a csatlakozónak a neve az RPSMA dugó. Ez olyan dugó, hogy hüvely van benne, az aljzaton pedig tüske van. Az SMA előtti RP jelenti azt, hogy a szokásos csatlakozóktól (dugó=tüske, aljzat=hüvely) eltérően ennél a belső érintkezők fordítva vannak.
Itt van például kábelre szerelhető RPSMA dugó.
(#) jokerkiller hozzászólása Júl 29, 2012 /
 
Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket !
(#) Ge Lee válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 29, 2012 1 /
 
Mértem és hallgattam az utóbbi 20 évben éppen eleget, ezért bocs de a tiédre már akkor sem lennék kíváncsi ha itt lenne helyben.
(#) havranarpi hozzászólása Júl 29, 2012 /
 
Sziasztok!
Megcsináltam egy 2*6W-os UV csőpárt levilágítani.
4-22W-os gyújtóval szerelve sorosan kötve vannak.
Egy a gond sokáig gyújt a gyújtó és eléggé melegszenek a csövek
Ez természetes?Ventis hűtés kell neki?
Illetve az a kérdésem ,hogy kell-e elé a kondi vagy elhagyható?
(#) tras hozzászólása Júl 29, 2012 /
 
Hogy tudok a konnektorból 9v csinálni és nem adapterrel hanem én szeretném meg építeni tudtok adni kapcsolási rajzot vagy nyák tervet vagy valami leírást?

Előre is kösz!
(#) peter1995 válasza tras hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Attól függ mire szeretnéd felhasználni. A legegyszerűbb egy trafóval.
(#) zoltan0801 válasza tras hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Helo
Szerintem egy trafó, egy diódahíd, egy pufferkondi, és egy 7809 vagy lm317 segítségével tudod megcsinálni. Az adatlapjukban benne van a bekötésük is. Persze ha DC 9V-ra gondoltál.
(#) pucuka válasza tras hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Pedig legegyszerűbb, ha a bótban veszel egy 9 V os dugasztápot, vagy egy nem használt telefontöltőt használsz. ha megveszed az alkatrészeket, sem jársz jobban. Ahhoz a 3 - 4 alkatrészhez nem kell kapcsolás, meg nyákterv, az előttem szóló leírta.
(#) tras válasza pucuka hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Azért szeretném adapter nélkül hogy amit beszéltünk poloskát szeretném beépiteni egy hószabitóba!
(#) peter1995 válasza tras hozzászólására (») Júl 29, 2012 / 1
 
Ja hogy minél kisebb kéne legyen. Akkor egyenirányítás plussz egy jól méretezett ellenállás.
(#) tras válasza peter1995 hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Esetleg tudsz segíteni valami tippel vagy leírással hogy kezdjem?
(#) peter1995 válasza tras hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Ez csak az én elképzelésem majd a hozzáértők rábólintanak ha használható elképzelés. Az ötlet onnan jött hogy vannak a ledes szerelő lámpák azokban 60 led van 30db sorba kötve. Namost 230V-ra a 30 led édes kevés így ami van benne az egy szűrőkondi egy dióda híd és egy ellenállás. Vagyis 2 ellenállás mert 2x30 led.
(#) pucuka válasza peter1995 hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Jó lehet, sőt az ellenállás helyett egy kondi, aminek az impedanciája 50 Hz -en pont annyi, mint egy 9 V os zéner előtét ellenállása, ezután egy graetz min 250 V os a biztonság kedvéért, majd puffer elkó és egy stabilizátor, mondjuk egy 9 V os zéner.
tras: a jogi következményekkel remélem tisztában vagy, egy ilyen dolognak amire készülsz, ha kiderül súlyos büntető, és kártérítési jogi következménye van.
(#) tras válasza pucuka hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
igen tisztába vagyok mindennel
(#) tras válasza pucuka hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
(#) peter1995 válasza tras hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Ezek azért nem jók önmagukban mert a bemenő feszültségük 24-48V. A kimenő oké de a bemenőt meg kell csapolni hogy a 220ból pl 40V legyen.
(#) zolika60 válasza peter1995 hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Nem mindegyik olyan. Például.
(#) peter1995 válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Az igaz, de szerintem ez nem fér be egy hosszabítóba.
(#) pucuka válasza peter1995 hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Ráadásul ezek nem trafók, bár az is van benne, hanem DC/DC konverterek, és a benne levő trafó több száz kHz -en működik, ami 50 HZ -re nem jó.
És a válszodból nem úgy tűnik, hogy tudatában vagy mit csinálsz, de a Te dolgod.
(#) peter1995 válasza pucuka hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Hátmeg alapból DC kell neki és csökkentett fesz így amit Te írtál talán a legegyszerűbb.
Következő: »»   1744 / 3960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem