Fórum témák
» Több friss téma |
Szia! A hangerőnek 2x10k log minden bizonnyal jó lesz. A mély szára is lehet 10k log, egy fotó alapján jobban meg lehetne becsülni hogyan is szabályoz.
A panel 2 oldalaláról gondolsz egy egy fotóra?
Ilyennel tudok szolgálni.
Jó kérdés, sajnos nem tudom, ezért kértem a közönség segítségét
Az előbbit töröltem. A forrasztási oldalon pont a mély szabályzó rész maradt árnyékban. Azért látható, az is közvetlenül a bemenetre csatlakozik. Érdekes, hogy csak az egyik oldalhoz. Ha P2 csatlakozó panel széle felőli lába össze van kötve P1 3. és 4. lábával akkor biztosan ide is logaritmikus poti kell. A 10k mono jó lesz a mélynek.
Rendben, köszönöm, remélem jó lesz így.
TDA2030a van bennne
Üdv!
Ebben a kapcsolába meddig lehet elmenni a tápfesszel? Ha jól emlékszem autós erősítőként van, de ott már eleve 14,4 a töltőáram így gondolom azt is elviseli tartósan. Mi lenne az amivel maximálisan ki lehetne használni, mert így elég kevéske ami kijön belőle.
Üdv! Az IC 3,5A megengedett csúcsáramát ne lépd túl. A híd kapcsolás miatt 14V/4 ohm, vagy 28V/8 ohm a határ. Ezek a terhelt állapotú tápra vonatkoznak és még 3-4V maradék feszültség is hozzáadható.
Ez a kedvenc kapcsolásom. Nagyon jól ki lett találva. Nekem a basszusa tetszik főleg. Jelenleg 3 ilyet hajtok 2.1-es rendszerhez. 22V os a trafó és 4-8Ohmos hangfalakat hajtok vele.
Üdv!
A 22volt az egyenirányítás és puffer után, vagy előtt van? Van egy 21volt 100wattos trafóm, az akkor elegendő lenne egy sztereó erősítőhöz.
Sziasztok! Vettem 200Ft-ért egy TDA2030A-t,és kísérletképp összeraktam egy alapkapcsolást,amelyet innen a fórumról szedtem. Semmi mást nem vettem hozzá,mert rengeteg tv panelom van,amiben volt minden. (Illetve amit találtam gyorsan pl:150n helyett 220n.. 5,6k helyet 6,8k) Szó szerint minden,mert a trafó is egy orosz kis képkimenőtrafó,amelynek egyik szekundere13,3-at a másik 34V-ot ad. A 13,3V-ot egyenirányítottam gratz+4700µF/16V-al. így 17V körül jön le. Forrlécre szereltem,és első rúgásra nagyon jól szól. Tudom hogy ez végfokozat,de van egy kis PCL86-os szintén végfokom. Kísérletképp elé szeretném tenni.. Lehetséges ez? Vagy csak erősen,túlvezérelt,torzult hangot kapok így?
Szia!
Miért lenne jó két végerősítőt sorba kötni? Az a képkimenő trafó viszont nem biztonsági transzformátor, ezért ne használd hálózati feszültségnél!
Igazad van,csak egy ötlet volt.. ki se próbálom. Tutira csak valami jó nagy torzítás lenne a végeredmény. A PCL elé egy valamiféle előerősítő kéne. Hogy érted azt hogy nem "biztosági" transzformátor?
A kollégának igaza van ! A biztonsági trafó primer és szekundere nem egymás alá és fölé van tekercselve, hanem külön külön csévén egymás melet helyezkednek el , de legaláb is, jól elszigetelve, esetleges túl terhelés következtében ha le ég a trafód ne kerülhesen a szekunder oldal nagyobb feszültség alá, mivel a szigetelések ugye át égnek. a primer és szekunder oldal között is. Továbá a kimenő trafó nem 220volt feszültségre ki számolt, illetve méretezett trafó. El képzelhető tartós üzemben melegedhet . És semmikép nem biztonságos hosszú távon bármi hasonló célra használni.
Na akkor szólok édesapámnak is hogy ne nagyon alkalmazzon ilyen és ehhez hasonló képkimenő trafókat. Ugyan is előszeretettel használja őket.. 2 készülékében is ilyen fekete fehér tévéhez való képkimenő transzformátor van beépítve,amely a PCL85-ös csőhöz volt,és az eltérítésért volt felelős. Masszívnak néz ki,és 20V körüli egyen feszültséget lehet róla leszedni.. (melegedés nélkül) Én is guberáltam anno vagy kettőt,és fel is akartam használni.. de akkor ezek erre nem igazán alkalmasak,biztosnsági szempontok miatt. Bár anno ugye a 70-as években mi volt biztonsági.. már az hajmeresztő hogy a "hálózati tápegységet" készítettek a csöves tévékhez.. kispórolva a hálótrafót..
Azzal a trafó nélküli megoldással nem volt gond egészen addig, amíg meg nem bontották a készüléket. Mert a gyártó gondoskodott a kettős szigetelés meglétéről, de ez csakis úgy teljesült, ha nem nyúltak a készülékbe.
El nézést hogy megint bele szólok, de mivel ez a szak területem sokat tudnék mondani a trafókról, a kisebektől egészen a majdnem rövidre zárt üzemben dolgozó 2-5kwos hegesztő trafókig is . A 70es években is szigorú szabványok vonatkoztak a biztonsági transzformátorokra, és sok helyen használták , kézi szerszámokra a törpe feszültséget (42volt). Ezeket a trafók megfelelő szigetelés ellen álás mérés után eshetek használatba, ami egy kép kimenő trafóhoz viszonyítva nagyságrendekkel másab érték. Mivel a kimenő trafó primere vékony keresztmetszetű sok menetes,el képzelhető az induktív és ohmos ellen állása 220volton is működő képes, de én azt mondanám ne használd erre a feszültségre. Ez le éghet, és ezután létre jövő zárlat esetén meg gyújthat fa burkolatokat.
Bocs hogy ilyen későn válaszolok. Egyenirányítás, pufferelés után 22V. Ja és üres járatban. Szóval az működés közben leesik legalább 20V-ra.
Segítségre lenne szükségem Végfokom egyik poti lába össze ért a be menet egyik lábával Azota az egyik oldal búg a másik fele max hangerőn halkan szol mi mehetett benne tönkre?Valaki segítsen!!!!Mellékelem a képet.
Szia!
Milyen erősítő ez?
Üdv! Nem akarok kötösz lenni, de ez itt nagyon nem jó helyen van, de hamár ide írtad, legalább nézd már meg mit töltesz fel. Van olyan képed ami tiszta homály.
Bocsi már rájöttem hogy rossz helyen járok.
Egyszerre több képet is fel lehet tölteni, nem kell külön ablakot nyitni ezért.Sokkal egyszerűbb egyben!
Amúgy sok esély van rá hogy kinyírtad azt az oldalt ha búg!. Hogy képeket töltessz fel, azok nem mondanak semmit mert azt látjuk amit te, esetleg tölts fel egy kapcsolási rajzot hogy tudjuk milyen végfokról van szó. Mindezek előtt ha a kimeneten egyenfesz mérhető akkor szinte biztos a végfokozat hibálya.
Üdv.Sanya |
Bejelentkezés
Hirdetés |