Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
 
Témaindító: Gabi, idő: Aug 12, 2005
Lapozás: OK   300 / 563
(#) berobbantam válasza erdgab hozzászólására (») Aug 19, 2012 /
 
Helló
Hát az ellenőrzés az alapos lesz.A relén lévő 47 ohmot mindenképp cserélem.Az egyenirányítót nem tudom.Ha zárlatos lett akkor nem kelett volna elszálni a kondi banknak is?A gépet majdnem atomjaira szétborítom.A vezérlő panelon van pár sallang ami menetközben feleslegessé vált,úgyhogy azt is másikat csinálok.A kondenzátor bank az egyenirányítóval és a relével egy másik panelon kap helyet.Az igbt modulnak csináltam egy másik panelt.Első saját tervezésű nyák.Ezt a hozzáértők át is nézhetnék ha van egy kis idejük nem e elkötöttem valamit.Az alkatrészek elhelyezésén még módosítok valamennyit,meg a vezetősávok közt lévő távolságot is át kell még néznem.De alapjaiban ez volna az elképzelésem.A hűtőborda az alkatrészoldalon lesz de a nagyáramú félvezetőket kivéve mind melette fog elhelyezkedni.Meg kéne egy kis segítség az alkatrészek ellenőrzésében is.HFA diódát veszek négy újat.Az igbt-ket meg az egyenirányítót viszont nem cserélném ha túlélték a balesetet csak nem tudom hogy hogy fogjak neki
(#) dara válasza berobbantam hozzászólására (») Aug 19, 2012 /
 
Pedig az IGBt bizony elszállt legalább kettő.Ohm mérés,D-S lábak között mérés,ha 4-5 meg ohm alatt van kuka.Ha feszül a lába valaminek,akkor tőből szakad,nem reped én még nem tudtam repeszteni csak csipöfogoval,akkor is nagyon nehezen.A tövire akartam forrasztani mert az alkatrész még jó volt,csak a lába tört le.Az egyen irányítás.kondi nem megy tönkre,a relére kell figyelni nehogy be legyen égve,mert a következő próbánál megint halál.A tekercsek kezdet végével lehet a gond.Még kezdő koromba jártam így mint te,az első eladott hegől vettem egy szkópot,azóta ilyen gondom nem volt.Azt ne kérdezd hogy akkor mi volt a gond,már nem emlékszem.A kondikkal nem kell bankolnod,elég ha azt írod hogy kondi,mert a kondi bank,legalább száznál kezdődik,itt meg talán 3-4 dolgozunk.Meg ugye csak a nyerő viszi a bankot. Én csináltam 1Db 680µF kondival is hegesztőt,az nem vitte a bankot,de működött.
(#) berobbantam válasza dara hozzászólására (») Aug 19, 2012 /
 
Köszi a választ.Mindenképp alapos vizsgálat lesz.Most mentegetem a hozzászólásokat.Csak azt nem értem mért nem durrant el az első indításnál.Ezért gondolok valami mechanikai hibára inkább.De majd kiderül
(#) Temela válasza kissadam hozzászólására (») Aug 19, 2012 /
 
Helló!

Megleltem.... a "biorobot" gépsort.
- csak, hogy a maci építők tábora ne csüggedjen, mert a nagy márkák sem mindig hightech technológiával nyomják!
(#) dara válasza berobbantam hozzászólására (») Aug 19, 2012 /
 
Ez garantáltan nem mechanikai hiba.szkóppal látnád.
(#) dara válasza Temela hozzászólására (») Aug 19, 2012 /
 
A felénél azt mondtam magamba.hogy mi a fenét csinálnak ezek?
(#) hg6dab válasza Temela hozzászólására (») Aug 20, 2012 /
 
Munkahelyemen munkavédelmi, termelést optimizáló szakik biztosan szívinfarktust kapnának ennek láttán. Itthon én sem tartok akkora rendet a műhelyemben, de ez még nálam is kivágta a biztit. Jó emberek lehetnek a főnökeik...
(#) Tubi56 válasza hg6dab hozzászólására (») Aug 20, 2012 /
 
A kiló vagy a tonna lehet a cél nem a rend!
(#) kissadam válasza Temela hozzászólására (») Aug 20, 2012 /
 
A nagy márkák vezetői ha ezt a rendetlenséget látnák az európai üzemeikben, biztos hogy szívinfarktusban haláloznának el. Az egyik német gyártócég üzemeiben, egy dolgozó digifényképezővel a kézben sétálgat körbe körbe a csarnokban, ha egy lejtett alkatrészt vagy bármi apróságot találnak a földön rögtön lencsevégre kapja, aztán jegyzőkönyv. Kiderítik ki volt a hibás ezért a valamiért a földön és ha rá tudják bizonyítani valakire, akkor a béréből levonnak néhány ezer forintot. Ha a soron meglátnak valakit sétálgatni fényképezővel a kézben, arra úgy néznek mint a véres késre. Hát ez a különbség kelet és nyugat között. Azért örülhetünk, hogy általában nem ilyen szemétben kell dolgozni idehaza.
(#) berobbantam válasza dara hozzászólására (») Aug 20, 2012 /
 
Ha lenne szkópom én lennék a környék elektronikai császáraDe sajna nincs.Meg gőzöm se ,hogy mértnem az első bekapcsoláskor durrant el ha valami nem jó.Az irfd 120-at hogyan tudom kimérni?Minden félvezetőt szeretnék tesztelni.
(#) korozsi válasza berobbantam hozzászólására (») Aug 20, 2012 /
 
DSC00117.JPG (H)

Erről a gépről valaki tudna bővebben pl, panel rajzok amit lehet nyomtatni, tekercsek méretei, meg ami még kell hozzá.
(#) kissadam válasza korozsi hozzászólására (») Aug 20, 2012 /
 
Erre a gépre gondolsz:Bővebben: Link?
Ha valamiről kérdezel, használd a LINK gombot és linkelj rá a képre amire kíváncsi vagy. Javaslom, hogy olvass vissza pár oldalt, találsz hozzá terveket is. A kép mellett lévő "(H)" betűre kattintva a képhez tartozó hozzászólást el lehet olvasni, ott szokott lenni némi info, hogy ki készítette.
(#) berobbantam válasza kissadam hozzászólására (») Aug 20, 2012 /
 
Hello
Tubi kolléga készítette.
(#) (Felhasználó 46585) válasza berobbantam hozzászólására (») Aug 20, 2012 /
 
Így tudod ellenőrizni a félvezetőket. ( Az IGBT-kben vagy van dióda, vagy nincs, értelemszerűen alkalmazd.) A hozzászólásomat június 30-án írtam.

http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_815.html?supp=1
(#) Ge Lee válasza berobbantam hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Ezzel az egyszerű kis áramkörrel az összes félvezetődet ellenőrizni tudod (IGBT, FET (P és N csatornás is), tranyó, dióda). Kell hozzá egy 9V-os elem, egy poti meg némi sallang. Nagyon jó, évek óta ezt használom. A potit tekerve szépen látszik ahogy pl. a FET kinyit, ill. lezár, már amelyik jó. Ha ezt kiegészíted egy feszmérővel, akkor még akár válogatni is tudod őket nyitófeszre.
(#) kissadam válasza berobbantam hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Szia! Tudom, hogy ki készítette, de ha visszaolvas akkor több információt is megkap a gépről és talán kevesebb kudarc fogja érni építés közben.
(#) berobbantam válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Köszönöm mindkettőtöknek a választ.Ma megint okosabb lette
(#) dara válasza korozsi hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Ez nagy fa a fejszéddel.Csak rutinos embereknek ajánlott.
(#) berobbantam hozzászólása Aug 23, 2012 /
 
Hello Mindenkinek.
Átnéznétek a nyákterveimet?Addig nem maratnék míg rá nem mondjátok az áment
(#) Tubi56 válasza berobbantam hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
300V táp! Én nem tudom lehet, hogy rossza gépem! Én nem adom áldásomat! Milliószor el lett mondva, hogy az erős áramú részt, fóliát olyanra kell tervezni, hogy az kényelmesen kiszolgálja az adott készüléket ez így nagyon karcsú, sovány, vékony! 1mm-es fólia csík?
IGBT modul is karcsú 1mm-re tervezed a HFA diódák fóliáit? miért nem használsz 1mm-es rasztert a layoutban?
könnyebb lenne a vonalvezetés! A HFA diódát miért jelölöd tranyónak? Ha nincs a készletedben akkor csinálj egyet és mentsd el! Akkor lesz! Bármilyen alkatrészt tervezhetsz, rajzolhatsz és elmentheted egy mondjuk saját alkatrész mappában a layouton belül pl. az optót is!
A rasztert is betudod állítani méretre, amekkora a nyák terved! könnyebb a nyomtatás! stb.
bocsi ez csak az én véleményem! Tanácsom, hogy a layout-tal előbb gyakorolj egy kicsit! Magyarul van meg neked? Ha nem szólj elküldöm a magyar sprint layout 5.0-t linkjét ahonnan letöltheted
(#) berobbantam válasza Tubi56 hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
Helló
A fóliák vastagságában teljesen igazad van.A tápot úg ytervezem maratni,hogy a 2 vezetősáv közt hagyok 3 milit.A fólia kb 5 mili lesz és kap egy másfeles réz huzalt.A hfa diódával kicsit bajban vagyok.A nyák közepét ki akarom vágni,hogy fel tudjam csavarozni a bordára a félvezetőket.A diódák fóliáját is vastagítanom kéne de a köztük lévő távolságnak is kéne lenni 2 milinek legalább.Úgy gondoltam arra is forrasztok egy másfeles rézhuzalt.Az úgy elég lesz?A sprint layottal pedig tényleg most ismerkedekDe egyre jobban tetszik.
(#) cimopata válasza berobbantam hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
Ne haragudj, de ezt én inkább lehúznám a WC-n.
Biztos vannak itt már alkalmas nyáktervek amik beváltak jól működnek, használd inkább azokat.

Egyébként tele van hibákkal. Nem csak vonalvastagság hanem rengeteg bekötetlen forrszem van ami nem is ér össze a vezetékkel.
Mivel kezdő vagy a kapcsolóüzemű nyáktervezési követelményekre inkább ki sem térek.
(#) Tubi56 válasza berobbantam hozzászólására (») Aug 24, 2012 /
 
Itt egy komplett IGBT modul és a fotója is, hogy kell kivágni a nyák lemez felesleges részeit, hogy könnyen feltudd csavarozni!Fólia oldali tervezés tehát vasalásosnál tükrözve kell nyomtatni! Persze van más terv is nézz körül!
(#) Tubi56 válasza berobbantam hozzászólására (») Aug 24, 2012 /
 
Még egy pár IGBT modul terv amit vágni kell, hogy csavarozni lehessen!
(#) berobbantam válasza Tubi56 hozzászólására (») Aug 24, 2012 /
 
Helló
Köszönöm a segítséget.A fólia oldal nekem tökéletes mivel még kökorszaki módon készülnek a panelok.A fizikai kivitelezéssel kapcsolatban viszont lenne pár kérdésem.A 300 voltos kábeleket beforraszton ezzel nincs gondom.A főtrafó viszont érdekelne,hogy Te hogy kötötted be.Nekem mindkét kivezetésén van kábelsaru.Ha a fólia oldal felől viszem a vezetéket akkor csak a 4-es csavar fog vezetni.Vagy lesz annyi helyem a borda meg a panel közt,hogy ott vigyem be a két vezetéket?A szigeteléssel nincs gond.Cuz-ból van a sodrat.Van rajta 2 sor bandázsszalag,lakk meg pluszba zsugorcső.Meg az érdekelne még,hogy a Te paneljaidon mért van 2 szembefordított zéner.A kapcsolási rajzon csak 1 van meg más panelterveken is csak egyet láttam eddig.
(#) berobbantam válasza cimopata hozzászólására (») Aug 24, 2012 /
 
Helló
Sértődésre semmi okom.Mint írtam is ez az első panel amit életemben terveztem.Ha tökéletes lenne én lepődnék meg a legjobban.Az építő kritikát szivesen fogadom ebből tudok tanulni.A forszemekkel azért nem vergődöm különösebben mert nem nyomtatom a panelokat.
(#) Tubi56 válasza berobbantam hozzászólására (») Aug 24, 2012 /
 
Ne kőkorszaki módon csináld, sok munka és sok idő!
Szerezz műnyomó papírt vagy A4 vinnyettát nem drága lényeg, hogy fényes felére nyomtasd ki lézernyomtatóval a panel terv tükörképét a layoutból ott méretarányosan nyomtat! Majd tisztitsd meg a fóliát és fektesd rá a kinyomtatott nyák tervet fogj egy vasalót tekerd maximumra ez kb 200C'-os lesz és vasald rá egy kemény lapon pl. üveglapon a nyák lemezre! Ez után ha kihűlt akkor tedd vízbe, amikor jól átázott a papír szedd le róla ne maradjon rajta papír, ha száraz tedd vaskloridba fóliával lefelé néha mozgasd meg, ha üvegszálas a nyákod látni fogod mikor van készen. Mosd le vízzel, töröld szárazra és fúrkáld ki. Ennyi ! kb negyed óra az egész művelet.
Nagyon szép kontúros fólia rajzolatot kapsz!
(#) Tubi56 válasza berobbantam hozzászólására (») Aug 24, 2012 /
 
Én a 300V neg. és poz pontját és a trafó minkét kivezetését szemes 4mm átmérőjű kábel saruval rögzítem csavarral. a távtartók rézből vannak és a panelon keresztül vannak rögzítve réz csavarokkal amiket a fólia szemekre forrasztok! Jól vezet nem kell tőle félni. A távtartókra tegyél zsugor csövet.
Itt egy példa

IMG_0011.jpg
    
(#) berobbantam válasza Tubi56 hozzászólására (») Aug 24, 2012 /
 
Így már világos a dolog.Én is ezt a bekötést fogom alkalmazni.A vasalásos teknikát elvben már ismerem.A gond a munkabeosztásommal van.Egyetlen helyet tudok elérni ahol van lézernyomtató oda meg nem engedik feltenni a layotot.Így marad a hagyományos módszer egy kicsit feljavítva.Le szoktam ragasztani a panelt dekortapétával és snicerrel kivágom a nem kellő részeket.Kb annyi idő mint megrajzolni filccel az eredmény viszont sokkal szebb.Nincsenek elmosódott szélek.Már csak a zénerekre vagyok kiváncsiMi a szerepe a szembefordítottnak
(#) (Felhasználó 46585) válasza berobbantam hozzászólására (») Aug 24, 2012 /
 
Próbálj meg egy internetkávézót. Odaviszed a papírt, megmondod, hogy erre nyomtassák ki.
Következő: »»   300 / 563
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem