Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 6W-os erősítő TDA2003-as IC-vel
Lapozás: OK   8 / 12
(#) reloop válasza morzsa15 hozzászólására (») Jún 20, 2012 /
 
Szia! Öt sorral a bejegyzésed alatt ezt találtam. Hibátlan.
(#) morzsa15 válasza reloop hozzászólására (») Jún 20, 2012 /
 
De ezt nem tudom kinyomtatni vagy nagy vagy kicsi mindig van valami..vele..
(#) reloop válasza morzsa15 hozzászólására (») Jún 20, 2012 /
 
Írj djkoko-nak, vagy az elrendezést követve készítsd el nyáktervezővel.
(#) morzsa15 válasza reloop hozzászólására (») Jún 20, 2012 /
 
De nem tudom hogy az ic lábai között mekkora a távolság..
(#) reloop válasza morzsa15 hozzászólására (») Jún 20, 2012 /
 
A szomszédos lábak 1,7mm-re vannak egymástól, a lábsorok pedig 4,25mm-re. Ez kiolvasható az adatlapból. A láb furatok megrajzolásakor a raszter méretet állítsd ideiglenesen 0,85mm-re. A nyákterveződhöz tartozó témában kérhetsz a fórumtársaktól makrót.
Nem a lustaság tart vissza, hogy nyáktervet készítsek Neked, hanem szeretnélek rávezetni a fortélyira. Ha magadnak készíted, figyelembe veheted az ellenállások, kondenzátorok, csatlakozók valós méretét.
(#) morzsa15 válasza reloop hozzászólására (») Jún 20, 2012 /
 
Csináltam már egy csomót de ez nem megy..
(#) reloop válasza morzsa15 hozzászólására (») Jún 20, 2012 /
 
Értelek.
(#) morzsa15 válasza reloop hozzászólására (») Jún 20, 2012 /
 
Köszönöm szépen ezer hála nagyon sokat segítettél köszönöm
(#) morzsa15 válasza reloop hozzászólására (») Jún 20, 2012 /
 
Olyan problémám lenne hogy mikor a mélyet agya elkezd recsegni meg van mikor bekapcsolom pattog de el múlik mi lehet a baj??
(#) reloop válasza morzsa15 hozzászólására (») Jún 20, 2012 /
 
Elektrolit kondenzátort fordított polaritással ültettél be.
(#) morzsa15 válasza reloop hozzászólására (») Jún 21, 2012 /
 
Az volt a probléma hogy kicsi volt a trafó
(#) gaboca323f hozzászólása Jún 28, 2012 /
 
Üdv!

Meg tudná nekem mondani valaki, hogy az alapkapcsolás hány amper (miliamper) áramot vesz föl ha rendesen ki van vezérelve?
3db laposelemről (13,5 volt) mennyi ideig lenne működőképes? Szeretnék csinálni egy kis hordozható motyót, kis tóparti pihenéshez, de akkumulátorra most nem akarok beruházni. 3, esetleg 2x3db laposelem szolgáltatná a tápot.

Előre is köszönöm.
(#) reloop válasza gaboca323f hozzászólására (») Jún 28, 2012 /
 
Szia! Ahány wattal hajtod, annak a másfélszeresét szívja az elemből, mert hő is fejlődik. Az elemek amperóra kapacitása nagyon szóródik, még az is számít hány hónapig hevert az üzlet polcán. Egy elemgarnitúrát, ami árkategóriában megfelel, áldozz fel kísérletre.
Megjegyzem: 1W-hoz képest a 6W-ott kb. kétszeres hangintenzitásnak érzel, viszont az elemélettartam hatodára csökken.
(#) gaboca323f válasza reloop hozzászólására (») Jún 29, 2012 /
 
Megoldódott a kérdés, sikerült kerítenem egy 12V 7Ah akkut szünetmentes tápból, arról bőven elpöföghet.

Már csak azt kell kitalálnom melyik válltozatot építsem meg a sok közül.
(#) bereczk.jans válasza gaboca323f hozzászólására (») Júl 1, 2012 /
 
Szia! Csatornánként 1 - 1 biztosítékról ugye nem feledkezel meg! (Veszélyes lehet egy aksi zárlata! 1 - 1,5A-s (F-es jelzésű)
(#) gaboca323f válasza bereczk.jans hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Üdv!

Mivel a dobozban az erősítő mellett lesz egy szivargyújtós usb ajzat, nagyfényerejű led lámpa, és egyéb eszközoknek szivargyújtó ajzat is, így tuti teszek bele biztosítékot.

Nyilván nem lesz minden egyszerre használva, de szeretném minnél több hasznos funkcióval felruházni.
(#) pisti89 hozzászólása Aug 1, 2012 /
 
Sziasztok
Ismeri valaki azt a kapcsolás amiben a TDA2003-at megfejelik egy tranyóval?
(#) norbi0073 hozzászólása Szept 1, 2012 /
 
Üdv!
Megépítettem a TDA 2003 gyári kapcsolását. Az a gond, hogy bármit próbáltam eddig, nem hajlandó működni. Van amikor egy kicsit erősít, rettenetes torzítás mellett és pár pillanat múlva meg semmi. Forrasztások jók, vezetősávok szintén. A NYÁK-ot Eagle-el terveztem, vasaltam és a hibákat filccel javítottam. Zárlatnak nyoma nincs, és 2 IC egyszerre szerintem nem lehet rossz. A visszacsatoló Rx és Cx tagot egy 39 ohmos ellenállat és egy 33 nF-os kondenzátor alkotja (amit már egyébként kivettem próba idejére, de semmi eredmény). Teljesen megbolondít, hogy egy ilyen egyszerű kapcsolás nem hajlandó működni. Valakinek valami tippje?
(Az egyszerűsített változatokat már megépítgettem, eredménytelenül).
(#) reloop válasza norbi0073 hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Szia! Fotózd le a forrasztási és a beültetési oldalt. Ha ez probléma, tegyél fel képet (jpg, gif...) a NYÁK-tervről.
(#) norbi0073 válasza reloop hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Itt van maga a kapcsolási rajz, a NYÁK terv meg a panel maga is. Van egy másik ugyanilyen NYÁK-om, azon a vezetősávokat beónoztam, de ugyan ilyen tüneteket produkál.
A kapcsolás innen származik: http://www.hestore.hu/files/TDA2003.pdf
Az IC csak azért hiányzik, mert kivettem egy másik kapcsolás kipróbálására, de eredménytelen volt.
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2012
(#) reloop válasza norbi0073 hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
A két képet sikerült megnézni. A nyomtatott áramkört helyesnek látom. A sávok vezetőképessége az alámaratás miatt bizonytalannak látszik. Csodálkozom, hogy az ónnal futtatás nem hozta meg a kívánt eredményt. Javaslom szakadásvizsgálóval ellenőrizd le az összetartozó pontok között van-e vezetés. Különösen kritikus: 3-as láb a 3 GND(negatív) csatlakozó felé, 5-ös láb pozitív táphoz, 4-es láb kimeneti csatoló kondi és innen a kimenet irányába. Az 1-es láb pedig ne legyen testzárlatos-
Ha van beforrasztott áramköröd, akkor a táp testhez (negatív) képest mérd meg a feszültséget, a helyes értékek: 3-as láb 0V; 4-es láb 1/2 táp; 5-ös láb tápfeszültség.
(#) norbi0073 válasza reloop hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
GND és 4-es között kb 0,1-0-2 V mérhető. Tápfeszültség kb. 16 volt. Ötlet?
Esetlegesen a 101x-es erősítés nem léptetheti életbe a belső védelmet?
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2012
(#) norbi0073 válasza norbi0073 hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Bocsánat az előbb rossz lábat mértem. A 4es és a GND között 10 volt tombol és a tápfesz 12 volt.
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2012
(#) reloop válasza norbi0073 hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
A 3 és 5 lábakon ott a 0V és a 16V? Ha igen, mérj az 1 és 2 lábakon is feszkót. Itt nem tudom a várható értéket, csak azt, hogy az 1-nek a 2-nél kb. 0,6V-tal pozitívabbnak kell lenni.
Jó az oldal csengettyűje, látom 14V van 4-es lábon. A mérendő ettől még ugyan az.
A szerkesztésre már nem csönget. Tehát 3-5 ellenőrzés, 1-2 mérés.
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2012
(#) norbi0073 válasza reloop hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Most minden hozzányúlás nélkül nagyon halkan szólt és ebben a pillanatban meg is szűnt. Egyébként egyik lábon sincs 0,6 V feletti feszültség. De ahogy rámértem a lábakra megint elkezdett szólni, egyre hangosodik és megint megszűnik. Mintha valami kondenzátor feltöltődne és abba hagyná mikor feltöltött...
(#) norbi0073 válasza norbi0073 hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Amikor az 1-es lábhoz teszem a műszert, akkor kezd el szólni halkan.
(#) reloop válasza norbi0073 hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Felfutott az IC lábára az ón, be van rendesen forrasztva? (Szakadásvizsgálóval ellenőrizhető. Van egy ceruza formájú tintaradírom, azzal mindig megtisztítom a TDA-k lábait beforrasztás előtt, mert volt már ilyen problémám.)
(#) norbi0073 válasza reloop hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Igen, minden a helyén van.
(#) norbi0073 válasza norbi0073 hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
De nagy valószínűséggel vagy a kapcsolás a hibás vagy valamelyik alkatrész, mert mind a kettő ugyan azt a problémát produkálja.
(#) norbi0073 válasza norbi0073 hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Meg van a hiba oka. A HeStore rossz IC-t küldött ki. Én TDA2003-ast kértem ők pedig TDA2030-ast küldtek ki nekem.
Következő: »»   8 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem