Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gitár torzító / Effekt / Erősítő / Pickup
Lapozás: OK   207 / 316
(#) mc-4 válasza konyak6 hozzászólására (») Szept 11, 2012 /
 
Szia!

Felraktad JCM 800 előerősítő kapcsolási rajzát és 6N2P-EV csővel csinálnám meg én is.
Teljesen egy az egyben lehet a 6N2P-EV vel?
A 6N2P-EV 9 lábát nem kell testre kötni?
A low és high alatt V1b csatlakozási pont az mi?
A trafó az valami speciális?
Köszi a választ!
(#) konyak6 válasza mc-4 hozzászólására (») Szept 11, 2012 /
 
Szia!
Elöbb válaszoltam, mint hogy megérkezett volna ide az üzeneted.
(#) konyak6 hozzászólása Szept 11, 2012 /
 
Szerintetek ezt érdemes kipróbálni? Cort x1 lenne az áldozat.
(#) compaqamplifier válasza DenaturáltSas hozzászólására (») Szept 12, 2012 /
 
Azért is teszem ide mert ez compressoros téma. Lehet aztán csak a laptopnak csinálok ilyet+ egy gaint berakok elé+ egy limitert és kapcsolós lesz. Persze ez kocsiba lesz. Egyébként az fogott meg itt, hogy mikor zenét irtam akkor ugyanúgy ment a compressor és kocsis dolgok jutottak eszembe, így meg valahogy ez jutott eszembe
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2012
(#) mc-4 válasza konyak6 hozzászólására (») Szept 12, 2012 /
 
Neked kész van működik a JCM 800 előerősítő?
(#) ZSozsóó válasza konyak6 hozzászólására (») Szept 12, 2012 /
 
Nem kell túlreagálni, ha egyszerűen egyenirányítod a 12V-ot, akkor nagyon jó lesz, hidd el. Amúgy nem 12,6V kell neki? Nem ismerem azt a csövet, de általában 6,3/12,6V szokott a fűtés lenni kapcsolástól függően. Szóval egy esetleges 13V os fűtés éppen olyan rossz, mint a 12V...Nem kell ebből rakéta tudományt csinálni. Egyenrángasd, kösd rá, mérd le, ha jóval 13V felett van, akkor kell majd sorba max egy ellenállás, amit ohm törvénnyel tudsz kiszámolni, hogy a felesleg leessen rajta, persze a megfelelő teljesítményű ellenállás....
(#) vikipapa hozzászólása Szept 12, 2012 /
 
Helló mindenkinek. Építettem egy Rangemaster boost-ot de az vele a problémám, hogy súg még elemről is, de ha leveszem róla a tápot/elemet akkor abbamarad és súgás mentesen szól (ameddig ki nem sül a puffer kondi). Ennek lehet gyenge minőségű kondenzátor az oka? (sajnos nem tudtam wimákat venni, mert nem volt éppen a boltban). Előre is köszönöm a segítséget.
(#) ZSozsóó válasza vikipapa hozzászólására (») Szept 12, 2012 /
 
Szia!
Egyszerűen kiderül, vedd le a kondit, az úgyis csak hidegíti a telepet. Ha megszűnik a jelenség, akkor az a baja, más anomáliát nem feltétlen fog okozni! Bár utólag belegondolva a kondi nem lehet rossz, ha a kondival magával jó! Érdekes jelenség! Rövidre zárt bemenettel is ezt csinálja? Boost poti minden állásában csinálja stb?Zs.
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2012
(#) vikipapa válasza ZSozsóó hozzászólására (») Szept 12, 2012 /
 
Szia.
Próbálgattam és kivettem a kondit a tranzisztor emitterétől. Még mindig súg, de nem akkora erővel mint ez előtt, viszont az erősítés is lényegesen lecsökkent (ha teljesen feltekerem a boost potit akkor is halkabb mint bypass-nál). Ha rövidre zárom a bemenetet akkor is súg és ahogy állítom a potit attól függően erősödik vagy gyengül a súgás. Gyenge be vagy kicsatoló kondi miatt nem lehet ilyen probléma?
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2012
(#) punkkazy válasza vikipapa hozzászólására (») Szept 12, 2012 /
 
A tranzisztor emitterében kell az a kondenzátor, hiszen a kondenzátor impedanciája növekvő frekvencia esetében csökken. Egy frekvenciafüggő ellenállásként képzelhető el, tehát R4-el párhuzamosan kapcsolva, az eredő ellenállásukat növekvő frekvencián csökkenti.

A suhogás és hasonló betegségek nálam általában a földelési anomáliákból adódik. Ha elem levétele után nem suhog, akkor én erre gyanakodnék először.

ZSozsóó szerintem C3 kondenzátor eltávolítását ajánlotta szerintem, és nem a C4-est. Ezt is megpróbálhatod, bár nem kéne megoldania a problémát. Milyen típusú tranzisztort használsz?
(#) vikipapa válasza punkkazy hozzászólására (») Szept 12, 2012 /
 
Kiszedtem a táp szűrőkondit is, akkor sem múlt el a súgás. A földelést holnap átnézem. A tranzisztor OC1045-ös.
(#) konyak6 hozzászólása Szept 13, 2012 /
 
Megpróbálom ezeket mégegyszer felrakni.
(#) konyak6 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
A 6n2p.nek 6,3V a fűtése.
(#) mc-4 válasza konyak6 hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
Ha jól nézem sorba van kötve és akkor jó a 12V
De lehet inkább 14V és ellenállással kellene lehúzni 12,6V-ra, ha nagyon pontos akarsz lenni.
(#) vikipapa válasza punkkazy hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
Szia. Átnéztem a kábelezést, átkötöttem teljesen csillagpontosra de még mindig súg. Még az jutott eszembe, hogy lehet a tranzisztornak van valami baja. Esetleg meg tudná mondani valaki azt, hogy az AC125-ös tranyónak megegyezik-e a bekötése az OC1045-ösével? Előre is köszönöm!
(#) Hx-2 válasza vikipapa hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
A labkiosztasuk azonos (a net szerint ! )
(#) vikipapa válasza Hx-2 hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
Köszönöm a segítséget. Kicseréltem a tranzisztort és most elemről tökéletesen zajmentesen megy, viszont ha rárakom a pedálok tápjára akkor megint súg egy kicsit. Egyébként a többi pedál is súg valamennyire, de ennél jobban kijön. Esetleg valakinek nincs egy bevált kapcsolási rajza egy ilyen táphoz? Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2012
(#) konyak6 hozzászólása Szept 14, 2012 /
 
Megépítetem, 12,05v-ot mértem a fűtésen. A tiszta csatorna szépen szól, de a torz borzasztó. Gerjed, sipol, olyan mintha túl sokat erősítene. A gain potmétert nem lehet 1/4 főlé tekerni, ott már sipol. 68k ellenállás helyett 50k lett berakva, minden más alkatrész rendben. 6 alkatrész van rajta, mindent leellenőríztem. Lehet egy kontakt hiba amit nam láttam?
(#) Ahanybika hozzászólása Szept 14, 2012 /
 
Sziasztok!

Épp egy OD-1 es pedál építésén ütyködöm és egy olyan jellegű kérdésem lenne, hogy szerintetek a vágó kapolcsást érdemes e így módosítani? Egyáltalán van e értelme?

Ugyebár így ellő lehetne állítani 4 vágás típust
- szimmetrikus / enyhe vágással /
- aszimmetrikus vágás felül/alul
- szimmetrikus / erős vágással /

Szerintetek életképes az ötlet ?
Egyáltalán lenne e hallható különbség?
(#) konyak6 válasza konyak6 hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
Megvan a hiba, javítva. Nagyon jól szól, szép a hangja. Most már csak dobozolni kell. Illetve van még egy két mód, amit kipróbálok rajta.
(#) kadarist válasza konyak6 hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
Szia!
Mi volt a hibája, ha nem titok?
(#) konyak6 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
Egy helyen megszakadt a földelés. A mid poti nem kapott földet.
(#) mc-4 válasza konyak6 hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
Mi volt a bibi?
Mindenből lehet tanulni...
(#) konyak6 válasza mc-4 hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
Kézzel rajzoltam a nyákot, és véletlen kimaradt egy 1/2 cm-es vonal. Azzal voltam elfoglalva, hogy a 6n2p-nek 6,3v kell, ezért sorba kell kötnöm őket.
(#) konyak6 hozzászólása Szept 14, 2012 /
 
Sok módosítást kipróbáltam, nagy változások nem történtek, talán most több egy kicsit a Gain. A kondenzátorok töltöttségét sokszor éreztem a kezemben. Volt egy-két megrázó élményem, hiába volt áramtalanítva. A kapcsolót nem értem minek van a kondenzátorok elött, így nem sokat ér.
(#) mc-4 válasza konyak6 hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
Hiába kapcsolod ki a kapcsolóval, amíg a kondenzátorok töltve vannak addig rázós dolog őket tapogatni.
(#) konyak6 válasza mc-4 hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
Olyankor volt rázos, amikor nem figyeltem hogy hova nyúlok, hova ér a csipesz, hol fogom meg a nyákot. Ez már beüzemelés után volt.
(#) ZSozsóó válasza konyak6 hozzászólására (») Szept 15, 2012 /
 
Illik a kondenzátorokra tenni kisütő ellenállást. 470k-1M párhuzamban...
(#) konyak6 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Szept 15, 2012 /
 
Ezen gondolkoztam én is, de egy ellenállás csere miatt nem biztos hogy megéri. A kezdők hibája hogy nem mindíg tartják be a szabályokat. Én is az vagyok, és a tapasztalatok útján tanulok. De lehet csinálok egyet néhány ellenállásból.
(#) mc-4 hozzászólása Szept 15, 2012 /
 
Sziasztok!

A marshall jcm 800 preamp-ot össze lehet párosítani egy kt88 pp erősítővel ami kb. 40w?
Következő: »»   207 / 316
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem