Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1135 / 2499
(#) Flatlander hozzászólása Szept 19, 2012 /
 
Sziasztok

Szereztem egy nem mai gyerek de egész jó sony hifit,stk 4192 150w trafó szóval annyira nemkéne rossznak lennie.Van rajta egy dfbf nevű gomb ami olyasmi mint a loudness elég sok mélyet dob rá így este nem is kéne a mélyládát használnom viszont torzít,teljesen mindegy hogy kis hangerőn van akkoris,szerintem gyárilag azért csak nem ilyen.... átnéztem amit tudtam de nemtaláltam semmi gyanúsat és nemtudom merre is kéne keresnem a hibát ami miatt torzíthat... a tipusa sony fh-g70 ha valaki ismeri vagy tudna esetleg segíteni azt megköszönném.
(#) Lacko12 válasza reloop hozzászólására (») Szept 19, 2012 /
 
Szia elvégeztem a módosítást 100ohm-os helyett 51ohmosat tettem be mindenhova és feszültség alá helyeztem az ellenállások egyeltalán nem melegszenek és a 10-es lábon ott van a féltáp igen. 2-3 perce már áram alatt van és semmi sem melegszik.
(#) reloop válasza Lacko12 hozzászólására (») Szept 19, 2012 /
 
Ellenőrizendő: 7-es-> féltáp-0,6V; 8-as láb minimum 5V; 3-as láb féltáp.
(#) Lacko12 válasza reloop hozzászólására (») Szept 19, 2012 /
 
Szia a 7-es lábon féltáp van a 8-as lábon 14.9 voltot mértem és a 3-as lábon is ott van a féltáp.
(#) reloop válasza Lacko12 hozzászólására (») Szept 19, 2012 /
 
Ennek örülök! Az 51 ohm-ot ha tudod cseréld kisebbre (~10 ohm ) a tápágban. A kimeneten maradhat. Adj jelet a bemenetre. Remélem most már megszólal.
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2012
(#) Lacko12 válasza reloop hozzászólására (») Szept 19, 2012 /
 
22 Ω-os van csak itthon 0.6W-osból 10 Ω-os is van de 2W-osba csak. A 22 Ω-os is jó lesz? vagy még van itthon 2.7 Ω-os is.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Köszönöm, nem vagyok vájtfülü, meg "hájend" örült se, csak amatőr kezdő aki próbál tanulni,és inkább kérdez,mint buta dolgokat vásárol.Én talán a stiroflex kondiknál több magas hangot véltem felfedezni,csak ezért kérdeztem az esetleges különbségeket.Köszi
(#) reloop válasza Lacko12 hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
A tápágban használd a 10 ohm-osat. Ha megszólal, el lehet távolítani az ellenállásokat és használatba venni az erősítőt.
Az IC és az alu darab közé tegyél valami hővezető pasztát, szükség esetén a csapágyzsír is megteszi.
(#) bootscode válasza reloop hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Kenwood KA-5010
(#) reloop válasza bootscode hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Ezzel az erősítővel nem lehet gond. Próbáltad már úgy, hogy a számítógépen kívül más jelforrás nincs rákötve?
A laptop és az erősítő közötti jelkábel megbízható? Tudnál másik kábellel próbálni?
(#) Lacko12 válasza reloop hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Szia!
Megszólalt el is távolítottam az ellenállásokat és szól szépen semmi zajt nem lehet hallani bekapcsolásnál se koppanik akkorát csak nagyon minimálisat.
A probléma viszont hogy nem szól valami nagy hangerővel mintha csak negyed vagy fél hangerőn szólna az ic se fűt nagyon csak az a kis alutönk van rajta és épp hogy csak langyoskás pedig már 10 perce szól hibátlanul.
(#) reloop válasza Lacko12 hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
A teljes kivezérléshez 500mV bemenő jelre van szükség. Miről hajtod?
(#) Lacko12 válasza reloop hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Sima számítógép kimenete van most rácsatlakoztatva.
Szükséges hozzá előerősítő?
(#) reloop válasza Lacko12 hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Nem kell előerősítő. A számítógép szoftveres hangerőszabályzóit húzd fel tejesen.
(#) Lacko12 válasza reloop hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Szia minden fel van húzva azok mindig maximumon vannak a potméterekkel szoktam szabályozni a hangerőt.
És nincs jelenleg elötte potméter az rca-ról közvetlen megy a jel a panelra és minden hangerőszabályzó dolog a gépen maximumon van.
(#) reloop válasza Lacko12 hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Ennek javában torzítani kéne, hacsak a lejátszott fájl nem túl halk. Ellenőrizd a 3-9 lábak közötti 20k-t és a 9. láb 10µF közötti 1k-t, értékhelyesek-e. A 4 ohm-os hangsugárzó van rákötve?
(#) Lacko12 válasza reloop hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Több fajta műsorforrást kipróbáltam és mindnél azonos a hangerősség.
4ohm-os hangsugárzó van rákötve amit véglegesen hajtani fog mind a 3 ellenállás értéke stimmel.
Esetleg az nem lehet probléma hogy nem találtam sehol 50pF-os kerámia kondit és ezért 47 pF-osat raktam be?
És a 0.1µF-os kondik helyére 100 pF-osat raktam ha jól váltottam át akkor ugyanaz elvileg.
(#) Lacko12 válasza reloop hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Szia!
Meglett a hiba forrása
Némítva volt az erősítő és ezért volt olyan halk összekötöttem a két csatlakozót és lőn világosság az agyalgatás közben el is feledkeztem róla most viszont van hangereje rendesen
Köszönöm szépen a sok segítséget elkészítettem a javított panelt elvileg így már jónak kéne lennie akkor kérlek nézz rá hogy akkor minden stimmel-e rajt mert akkor megkapja a végleges panelt.

LM3886T.JPG
    
(#) reloop válasza Lacko12 hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Gratulálok! A panel jó lesz. A 0,1µF az 100nF!
(#) bootscode válasza reloop hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Megszünt a zúgás. Igazából csak átvariáltam a kábeleket. Próbáltam már több kábellel előtte, de nem változott. Jelenleg a laptop, tuner, dvd lejátszó és egy tv van rákötve az erősítőre. Ha tapasztalok változást akkor, azt mindenféleképp megosztom. Köszi az eddigi segítséget. Szép napot!
(#) Lacko12 válasza reloop hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Valóban eltévesztettem 100 pF-os kerámia kondi van most bent de így is működik rendesen de akkor az új panelba már 100 nF-os fólia kondenzátorokat rakok.
Esetleg koppanásgátló kapcsolást tudsz ajánlani vagy lehet a rossz értékű kondenzátorok miatt koppanik?
Már az elejétől fogva téged zaklatlak a kérdésekkel nélküled nem tartana még sehol az erősítő nagyon szépen köszönöm a rengeteg segítséget

Ilyen szó pedig nem létezik. Koppan a helyes.
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2012
(#) reloop válasza Lacko12 hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
A koppanás együtt jár ezzel a topológiával. A kimenetre majd a csatoló kondi után be kell tenni egy 1k-os ellenállást, hogy a bekapcsolási késleltetés alatt a kondi feltöltődjön. Ez lehet a koppanásgátló panelen is.
Nézz szét a kapcsolások között. Válassz valami egyszerűt.
(#) blasz hozzászólása Szept 20, 2012 /
 
Szia reloop,kérdezném ha a meghajtokat,a végtranyókat kivezetékelem abból lehet baj?bugás,zugás,stb.Nem sok pár centi,tranyonként.Muszály vagyok igy csinálni,mert más tipusú végtranyot kap,ha jol irom TO267 helyett TO3 lesz.Köszönöm Ez lesz átalakitva

nyákterv.gif
    
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Ha nem kerget a tatár rajzold át NYÁK-tervező programmal.
A tranzisztorok bázisai elég alacsony impedanciáról vannak meghajtva, úgy vélem bátran lehet vezetékezni is. Ez egy elég gerjedékeny Texas. Így is megy szépen.
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2012
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Az a baj hogy megprobáltam, nekem nem megy ez még, ezért lesz vezetékelve,igaz itt igérték hogy átrajzoljál nekem de semmi se lett belőle igy vezetékelés lesz.A végtranyókontalán 2cm vezetk lesz a meghajtókon 5-6cm.Két panel lesz egymás felett,ilyen az elgondolásom,az a kicsi paneldarab ami rávan rögzitve az L idomra arra fogom a nyákot rögziteni,az 1.5cm ennyit kell vezetékelni.
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Nem hiszem, hogy gondod lenne vele. Próbálj ki először egy csatornát.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Egyet már csináltam így az is ugyan ez a kapcsolás itt csak a meghajtókat,de semmi probléma nincs.

Kép0451.jpg
    
(#) blasz hozzászólása Szept 20, 2012 /
 
http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_1298356.html#1298356


Az alsó képen amit találtam a neten azon van egy poti ott csücsül középen, az enyémen híd van a poti helyén.Lehet ezért kínlódók?
Reloop mi a vélemény?Köszönöm
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2012
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Az a poti nyugalmi áram beállítónak néz ki. Itt van kitárgyalva.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Nem jön be semmi a linken, de rákerestem a nyugalmi topikra, ott csak a beállítás módja van leírva,azzal nem vagyok előrébb.Azért köszi
Következő: »»   1135 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem