Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1140 / 2501
(#) Massawa válasza blasz hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
Az alaktrészekkel sajnos mindig vigyázni kell.
Már én is kaptam egy egész tekercs rosszul megjelölt ellenállást (s nem a kinai piacon vettem).
Nemrégen volt egy nagy ügyünk egy vezetö alkatrészgyártóval, aki abbahagyta a 20 évig gyártott kerámiaszürö gyártását és egy ujjal helyettesitette (szerinte ugyanaz), csak éppenséggel a berendezésekben nem azt hozta, amit a régi és a gyártosor napokig selejtett gyártott - majd hónapokig folyt a vita, hogy miben különbözik az uj alkatrész a régitöl a gyártás meg álldogált....


A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2012
(#) blasz válasza Doncso hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
Még nem tudom majd késöbb bekötöm,mert a másikat rakom össze a párját,de reggel bekötöttem rendesen bemenet kimenet,és teljesen csendbe volt kivéve a hálózati brummot de arrol tudtam mert nincs rendesen összerakva a próba pad,amellett hogy 2 ellenállás teljesen más volt.Csak hallkan az a zizegő hang, de lehet az ellenállás helyre hozza.Még a számitógép zaja sem volt benne a hangba,pedig mind az 5 végembe bele rondit.És ezekkel a végtranyokkal egészen más lett a hangja.
(#) mraulajos válasza szalkagyuri hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
Én is tapasztaltam, valamivel kevesebbet veszítettem, egy alapos fenyegetéssel sikerült visszacsalnom némi Ft-ot.
(#) blasz hozzászólása Szept 26, 2012 /
 
Tisztelettel jelentem minden gond elmúlt ami eddig volt,se bugás se zaj síri csend és remek hangja van ezekkel a végekkel,csak a tápkábelt cseréltem ki 2.5mm re meg a benézett 2db 1k ellenállást.
Persze eddig.....most hallgatom.
Még annyit hogy tettem a táp ágba mind két oldalra 1-1 100uf kondit
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2012
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
Szia! Fogadd gratulációmat!
Az intelmet nem dorgálásnak szántam.
Érdeklődöm milyen módszerrel tervezed a nyugalmi áram beállítását, valamint ellenőrizted-e már a kimeneti egyenfeszültséget?
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2012
(#) Massawa válasza blasz hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
Na látod.....

Az is egy alapszabály, hogy a föld meg a tápkábeleknek mindig vastag huzal kell. A földeléshez sokszor vastag koaxkábelröl fejtettem le az árnyékolást.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
A nyugalmit nem bántottam az ellenállás csere után 65mA, az egyenfesz az 180mV a kimeneten,az nem tudom nem sok e.
Az alacsony hangerőn való reszelés elmúlt.
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2012
(#) blasz hozzászólása Szept 26, 2012 /
 
Egyébként ennyit számít a más típusú végtranzisztor?Ugye most MJ15024-25 van 2 pár,a másikba,2SD1047-2SB817,annak nagyon más a hangja.
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
A nyugalmi áramot csökkentheted egészen addig, amíg a halk részeknél a "reszelős" hang meg nem jelenik. A 0,33 ohm ellenállásaidon jelenleg 10mV esik átlagosan, a fele is elég lenne tapasztalatom szerint. Érdemes ellenőrizni, hogy az ellenállás párokon egyaránt van-e feszültségesés, a párhuzamosan kötött végtranzisztorokon megoszlik-e a terhelés.
A kimeneti egyenfeszültség sok. A cél 10mV nagyságrendűre visszaszorítani. Eszköze a csillaggal jelölt 2,7k értékének megváltoztatása.
A pontos beállítást akkor lesz célszerű elvégezned, ha a panelek a végleges tápfeszültségre kerülnek. A kimeneti egyenfeszültséget majd úgyis a híd kimenetek között kell vizsgálni, ami papírforma szerint épp kiegyenlített lesz.
Az általad használt végtranzisztorokhoz még nem volt szerencsém. Az adatlapjuk alapján az SD/SB párnak is kiválóak a paraméterei, sőt a teljesítményszélessége közel négyszerese az MJ-knek.
(#) Doncso válasza blasz hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
Gratuláció! Csak sikerült megoldani. Szerencsére minimális melóval, nem úgy mint nekem.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
Köszönöm ez kimerítő válasz volt, egyenlőre annyit tudok hogy hibátlanul teszi a dolgát bár nem hajtottam meg,16ohmos plazma tv hangsugárzó van rá kötve,de rögtön bekapcsoltam a másik véget amibe csak a végtranyok másak,és egészen másként szól.Egyszer kérdeztem is tőled hogy lehetne e változtatni valamin mert nagyon eq-s a hangja,na ezen nem,ez szépen szól.A magas hangok csilingelnek,és a mély is a kellő mennyiségben van jelen.
Milyenre kellene cserélni az ellenállást 2.7k,sajna trimerem nincs itthon egy darab se.Emelni vagy csökkenteni kellene az értékét?Köszönöm
Még annyit hogy szinte nem is melegszik,folyamatosan néztem a bordát és a tranyókat.
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2012
(#) blasz válasza Doncso hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
Sokat profitáltam a leirtakból amit mondtál.Köszi
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
A T1 kollektor-ellenállás (2,7k) csökkentésétől a negatív táp felé mozdul el a kimenet. A híd kialakítás miatt nem lesz vele dolgod reményeim szerint. Ha a kimeneti DC-ben lesz kisebb szórásod a négy panel között, akkor a hasonlókat hidald, mert csak a különbözetük fog megjelenni a hangszórón.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
Nagyon szépen köszönöm.
(#) david91 válasza reloop hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
A gyakorlatban most épp nem érint engem ez a kérdés, csupán kíváncsiskodtam. Köszönöm szépen a segítségedet!
(#) blasz hozzászólása Szept 27, 2012 /
 
Jelentem elkészült a másik panel is, hál isten elsőre gond nélkül indult,csendes.
A hangja az nagyon szép.
(#) matheattila hozzászólása Szept 27, 2012 /
 
Sziasztok!
Hoztak ma hozzám egy BEHRINGER EPA40-es erősítőt azzal a problémával, hogy ha egy kicsit hangosabban beszélnek bele akkor kikapcsol. Szétszedtem de nem láttam a panelen semilyen rendellenességet. A végfok egy TDA7396-os mono erősítő, az adatlapja szerint ha túlmelegszik akkor kikapcsol (thermal shutdown) de szétszedve is kipróbáltam (a saját hűtőbordájával) de egyáltalán nem volt meleg még a "túlmelegedés" okozta kikapcsolás pillanatában sem. Van mellette egy L200 -as feszültség és áram szabályozó IC is de annak a kimenete nem megy sehová, csak egy ellenálláson keresztül vissza egy másik lábára.
Szerintetek meghibásodott a végfok vagy mi lehet a probléma?
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Szept 27, 2012 /
 
Szia! Alig merem megkérdezni. Hány wattos erősítőt építesz?
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Szept 27, 2012 /
 
Szia a Te számításod szerint panelenként 300w,ezek mennek majd hídba.Ha sikerül.
Ebből még 1 pár épül majd ha lesz panelem,mert az még nincs.Igy csak az egyik oldal van kész.Azért vannak egymáson,a hid miatt.
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2012
(#) reloop válasza matheattila hozzászólására (») Szept 27, 2012 /
 
Szia! Nézd meg a letiltáskor változik-e a feszültség a 8 vagy 11 lábakon. Az a némítás és a készenlét vezérlő. Egy jelentősebb tápesés beindíthatja, ha erre van kiélezve a kapcsolás.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Szept 27, 2012 /
 
70v +- nem ártok neki ugye?Az alkatrészek mind bőven bírják.Köszi
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Szept 27, 2012 /
 
A hidat nem illik majd 8 ohm alatt terhelni, arra ügyelj. Mi lesz ennek az erősítőnek a végfelhasználási célja? Valami védelmet terveztél már hozzá?
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Szept 27, 2012 /
 
Igen van,túlmelegedés ellen,/beagból/, kopp gátló egyenfesz-figyelős.Ennyi.A hídon gondolkodom még kevés lesz a borda hozzá valószínű,mert gondolom akkor jobban melegszik.Igy a két panel füti rendesen.
Bár lehet a kimeneti fesz. megoldódik akkor nem fog annyira.
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2012
(#) blasz válasza blasz hozzászólására (») Szept 27, 2012 /
 
Egyenlőre nincs célom vele.Egyszerű kapcsolás,szép hangja van,ennyi.Talán annyit vettem észre az egyik oldal egy hajszállal halkabb de lehet a fülembe a hiba.
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Szept 27, 2012 /
 
A Castone 1200-as ez a nagyságrend. Ilyen képet találtam a belvilágáról. Abban van egy igen komoly venti, az bírja hűteni.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Szept 27, 2012 /
 
Igen a GPA végemet is 2db 12cm ventilátor hüti,elől hátul,és úgy elvan.Pár kép bár lehet már volt fent róla.Igy van oda bent is.Alagút szerűen.Itt minden a két kezem munkája a doboz is,az soká tartott,de jó lett kicsit ipari jellegű de nekem jó igy.
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2012
(#) bandita31 hozzászólása Szept 28, 2012 /
 
Sziasztok
Nemrég építettem meg életem első erősítőjét (ami működik is) egy hekit-016.
Az erősítővel minden rendben van egyenlőre,amiben segítségre lenne szükségem az egy kivezérlésjelző(vdf) bekötése lenne.
A penelján tudom mi micsoda működik is rendesen csak azt nem hogy hová kéne kötni az erősítőn.. Ha simán a bemenetre kötöm iszonyatosan gerjed az erősítő.
Csak akkor gerjed ha bekötöm a bemeneti jel gnd-t ami egybe van a táp negatívjával,ha nem kötöm be nem jelez semmit.
(#) blasz hozzászólása Szept 28, 2012 /
 
Reloopnak,és persze mindenkinek, a tervezetem a véggel.Persze csak provizorikusan van bele téve,próbából a hely miatt hogy a legjobb.
(#) blasz hozzászólása Szept 28, 2012 /
 
És egy kérdésem volna 70v -+ fog menni de 63v4700uf tudtam szerezni akciósan nagyon,merjem e rákötni.Köszönöm

Kép0784.jpg
    
(#) bankimajki válasza blasz hozzászólására (») Szept 28, 2012 /
 
Nem, annak üzembiztosan 60V a felső vége.

Üdv.: Miki
Következő: »»   1140 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem