Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1142 / 2501
(#) Doncso válasza Klaymen hozzászólására (») Szept 28, 2012 /
 
Hát, ez nem kimondottan csillagpontos földelés, bár szerintem nem ez lesz a probléma. A Zobel tag kondijának a lábai véletlen nem érnek össze? Esetleg a kondi nem zárlatos? Ezt ellenőrizheted egy multival. A többi alkatrész értéke megfelelő?
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Szept 28, 2012 /
 
Azokkal az ellenállásokkal 1000x-es volt a végfok erősítése, természetes volt az a visekedés.
(#) Klaymen válasza Doncso hozzászólására (») Szept 28, 2012 /
 
Igen, a többi alkatrészt már leellenőriztem. Mi a csillagpontos földelés???
A kondi lábai nem érnek össze, bár mint mondtam most nincs benne az ellenállás. Egyébként pont ezt a kapcsolást már megépítettem ugyan így 2x és ott is ez volt a gond. Akkor azt szétszedtem. Régen volt. Ezek teljesen és új alkatrészek, 1-től 1-ig!

Az összes ellenállás és kondi értékét most leellenőriztem méréssel és OK. A Zobel kondik nem zárlatosak.
(#) reloop válasza Klaymen hozzászólására (») Szept 28, 2012 /
 
A végfok IC-k mennyire melegednek? Jel nélkül van-e melegedés?
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2012
(#) Doncso válasza Klaymen hozzászólására (») Szept 28, 2012 /
 
Akkor lehetséges, hogy maga a panel nem tetszik neki, összeszed valami zavart, és ezt erősíti, ezért gerjed. Esetleg nem kicsi az ellenállás watt száma? Csillagpontos földelés - Google segít.
(#) Klaymen válasza Doncso hozzászólására (») Szept 28, 2012 /
 
Háát. Nem tudom. Kb negyed wattosak.
(#) Klaymen válasza reloop hozzászólására (») Szept 28, 2012 /
 
Szerintem normális mértékben, jel nélkül még kevésbé melegszik.
(#) Klaymen válasza Doncso hozzászólására (») Szept 28, 2012 /
 
A negyed watt kevés?
(#) Doncso válasza Klaymen hozzászólására (») Szept 28, 2012 /
 
Hát adatlap szerint elégnek kellene lenni a negyed wattosnak. Érdekes. gondolom szkóppal nem tudsz ránézni a kimenetre. Ha dc-t mérsz a kimeneten mutat valamit? Esetleg pár mV?
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2012
(#) Klaymen válasza Doncso hozzászólására (») Szept 28, 2012 /
 
Én is pont az adatlapot bóklászom, hol találod ezt az infót?
Zobel tag-ban gondolkodom. Nem akarok sületlenségeket írni, de szerinted(tek) hány KHz-nél kéne ennek a tagnak "működésbe lépnie"? Jól gondolom, hogy a Zobel-tag arról szól, hogy "x" freki felett átenged a kondi s attól felfelé végülis párhuzamosan a hangszóróval ráköti a 2,2Ohm-os ellenállást is, így simítva az impedanciamenetet?
(#) Doncso válasza Klaymen hozzászólására (») Szept 28, 2012 /
 
Hát őszintén szólva fogalmam sincs hol kellene vágnia. adatlap Mérést meg tudod csinálni?
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2012
(#) reloop válasza Klaymen hozzászólására (») Szept 28, 2012 /
 
Valami más hiba lesz. A 0,47µF kondenzátor reaktanciája 20kHz-en 17 ohm. Feltéve, de meg nem engedve ez 10V-os maximális kimenő jelnél 0,27W disszipációt okoz a 2,2 ohm ellenálláson.
Ha gerjedésed lenne, akkor az IC is feltűnő melegedést mutatna.
A nyomtatott áramkör alul és felülnézeti fotója alapján lehetne kibogozni mi fűti fel a 2,2 ohm ellenállásaidat.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Szept 28, 2012 /
 
Szia még az egyenfeszt a kimeneten orvosolom ellen állás cserékkel,mivel nincs trimerem 1 se.Szerinted mekkora lépésenként próbáljam?2.7k az alap
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Szept 28, 2012 /
 
Úgy emlékszem csökkentened kell az értékét, köss vele párhuzamosan 47k-tól felezgetve (22k, 10k, 4,7k...stb.)
(#) Doncso válasza reloop hozzászólására (») Szept 28, 2012 /
 
Olvasom a hozzászólásában(első) hogy melegszik, nem lehet hogy üzemszerűen? Más erősítőknél (STK 30w) 1w-os 4R7 van, itt a hangsúly az1w-on lenne, nem elképzelhető, hogy üzemszerű csak nagyobb teljesítményű ellenállás kellene oda?
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Szept 28, 2012 /
 
Oké köszönöm,bár úgy gondoltam hogy 2.5k,2.2k stb ezek vannak, de a Te megoldásod gyorsabb nem kell kiszedni legalább.
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Szept 28, 2012 /
 
A végén érdemes lesz visszamérni és fixre cserélni. Ilyen próbáknál két szál dróttal ki szoktam jönni a "sűrejéből" és a végükön lévő csipeszek közé teszem a segédellenállást.
(#) Klaymen válasza reloop hozzászólására (») Szept 28, 2012 /
 
Hááá Nincs itt semmiféle nyomtatott áramkör. Lehet ez a baj. Itt csak egy undorító próbanyákos valami van átkötésekkel. De büszke vagyok rá. Azért küldöm.
(#) reloop válasza Doncso hozzászólására (») Szept 28, 2012 /
 
Szia! Úgy kalkulálom, hogy az 1W már szélsőséges esetek elviselésére van méretezve.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Szept 28, 2012 /
 
Jó ötlet megint tanultam valamit,lassan már értek is hozzá hála az itt levő szakiknak
(#) Klaymen hozzászólása Szept 28, 2012 /
 
Az nem lehet probléma (földhurok), hogy a szimm.táp negatívja a nyákon is közösítve van a két kapcsolás között, illetve a hűtőbordán is megtörténik ez? Mivel az ic-k háta a 3-as lábukkal azonos, azaz a negatívval.
(#) reloop válasza Klaymen hozzászólására (») Szept 28, 2012 /
 
Látom az R4-ek jól megizzadtak. Ha a 470nF érték és zárlat szempontjából gyanún felül áll, akkor ez az erősítő több tíz kHz-en oszcillált. Egyik levelező partnerem az IC-k 3-5 lábaira, közvetlen közelbe forrasztott be 100µF tápszűrést, így mászott ki a csávából. Nálad is valószínűsítem a két végfok összegerjedését.
Lehetne az egyik véget leválasztani a tápról, és friss 2,2 ohm-mal lepróbálni, de úgy vélem ott nem jelentkezne a melegedés.
(#) Klaymen válasza reloop hozzászólására (») Szept 28, 2012 /
 
Holnap ki is próbálom mindkettőt. Nagyon köszönöm!
De egy kis pontosítás.. Azt mondod, hogy lehet az én esetemben, ha leválasztom az egyik oldalról a negatív tápot (s marad csak a hűtőbordán a közösítés), akkor lehet rendbejönne? Vagy teljesen válasszam le az egyiket a tápról?
(#) Doncso válasza Klaymen hozzászólására (») Szept 28, 2012 /
 
Teljesen.
(#) reloop válasza Klaymen hozzászólására (») Szept 28, 2012 /
 
Inkább hagyd a félmegoldást amit ajánlottam. Az adatlap minden egyes IC tápágaiba 220µF és 100nF kondenzátorokat rendel. Ez teljesen független a táp puffertől!
A hozzávezetések mohm nagyságrendű ellenállásaival ez kielégítő szűrést képez.
Természetesen a negatív táp hűtőzászlókon keresztüli összekötését fel kell számolni. Ezt amúgy is átértékelted volna első alkalommal, mikor a hűtőborda és az RCA aljzat GND közé fémtárgy kerül
(#) Klaymen válasza reloop hozzászólására (») Szept 28, 2012 /
 
Köszönöm a segítséget!!!
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Szept 28, 2012 /
 
Figyeld, hátha beesik valami! Bővebben: Link
(#) emersys hozzászólása Szept 28, 2012 /
 
Mivel a tripla darlingtont sikerült úgy behangolnom a megválasztott félvezetőkkel, hogy az rendesen "maga mögé utasította" elődjét, -így kénytelen voltam a prototípus nyák után egy mérethelyes nyákot készíteni a dobozolásos hibridbe is...
Mostanra már mindkét oldala kész. A hangja az káprázatos.., már nincs olyan érzésem, hogy lehetne "jobb?" is.
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2012
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Szept 29, 2012 /
 
Köszi rajta vagyok
(#) rufika hozzászólása Szept 29, 2012 /
 
Üdv!
Mi a különbség a normál kábel és a hangfalkábel az ellenállása más ?
Következő: »»   1142 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem