Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1146 / 2501
(#) reloop válasza nemeth.tomi96 hozzászólására (») Okt 5, 2012 /
 
(#) reloop válasza peter1995 hozzászólására (») Okt 5, 2012 /
 
Az is jó természetesen. Az autós végfokok közül tetszés szerint válogathatsz.
(#) peter1995 válasza reloop hozzászólására (») Okt 5, 2012 /
 
Akkor megpróbálom a 7297-el. Ahhoz van elkészítve nyák rajom mert egyik ismerősnek fogok majd olyan nyákokat csinálni. Köszi a segítséget.

Ez ugye már egy alapban hidalt vég. Gondolom a végső két kimenetet már nem lehet egyesíteni 1x30Wnak.?
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2012
(#) Lacko12 válasza reloop hozzászólására (») Okt 5, 2012 /
 
Igen sokkal jobb most a működése a 100ohm-os ellenállásokat le is vettem nincs rájuk szükség. A 100K-nak növeltem meg az értékét 150K-ra így olyan 4 másodperc lett az időzítés és csak akkor van egy kis zaj amikor a relé érintkezője meghúz de ez természetes nem?
Pont olyan hang mint amikor a csupasz hangszóróvezetékeket hozzáérintjük a hangszóró csatlakozóihoz.
Meg szeretném köszönni a türelmed és a sok-sok segítséget hálás vagyok értük.
(#) reloop válasza Lacko12 hozzászólására (») Okt 5, 2012 /
 
Örömmel segítettem!
A kimeneti 4700µF-re most, hogyan és mekkora értékű ellenállás van kötve. A 100 ohm-ot benne hagynám.
(#) Lacko12 válasza reloop hozzászólására (») Okt 6, 2012 /
 
A gyári ajánlás szerint van egy 10R értékű ellenállás bekötve ahogy a rajzon is láthatod semmi más.

LM3886T.JPG
    
(#) 13_Balu50 hozzászólása Okt 6, 2012 /
 
Metz 4960 erősítő kapcsolási rajzára lenne szükségem. Az egyik oldali IC feltehetően hibás, mert ha benne van letilt a védelmem. Kiforasztottam, így megy a másik oldal, de azért vannak kétségeim, hogy az Ic (STK 0050) okozza-e. Ellenállás egy sincs elfüstölve, elszíneződve, diódák tápellátás, minden rendben. Sikerült Ic-t szereznem, de várok a beépítéssel, hátha valaki ki tudna segíteni egy rajzzal. Nem szeretném gallyra vágni, mert kifutó típus és nem is olcsó. Nem kellene a teljes dokumentáció csak az IC-t tartalmazó oldali rész, mert találtam eltérést a séma rajztól amit az IC -hez találtam. A fizetős letöltő oldalak listája nem érdekel azokat megtaláltam én is.
Előre is köszönöm.
Balu
(#) reloop válasza Lacko12 hozzászólására (») Okt 6, 2012 /
 
Ez így nem végez koppanásgátlást bekapcsoláskor. A késleltetés ideje alatt a kimenetet egy ellenálláson keresztül a testre kell kötni, hogy a kondenzátor feltöltődjön.
A reléd kivezetéseit az adatlap alapján követem lehet, hogy nem egyezik vele.
Úgy kell bekötnöd, hogy alaphelyzetben a kimenet a 100 ohm-hoz kapcsolódjon, és behúzás után váltson át a hangszóróra.
Ha nem boldogulsz vele könnyedén, nyergeljünk át ide.
(#) ares9281 hozzászólása Okt 6, 2012 /
 
Sziasztok ,tudna adni/ajanlani valaki egy jo minosegu max 80V-os mosfetes vagy tranzisztoros erosito rajzot ?Meg szeretnem csinalni stereoba tehat egyszerubbet kernek ha lehet de ez nem szempont.Koszi eloreis!(tobb tda-s erositot epitettem de ilyent meg sosem, meg kezdo vagyok)

van egy +-40v 100W-os trafom.
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2012
(#) Beringer 600 válasza ares9281 hozzászólására (») Okt 6, 2012 / 1
 
Szia! Ha ajánlhatom,ezt a kapcsolást egyszerű,és szépen szól,nekem bevált Bővebben: Link

Link javítva .
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2012
(#) accaboj hozzászólása Okt 6, 2012 /
 
Sziasztok! Építek egy hidalt D osztályú végfokot, szeretném kikérni a véleményeteket a GND-vel kapcsolatban. Jó lesz így? Vagy a bemenetet és a végfok IC AGND1,AGND2-t le kéne választani pl. 4,7 Ohm -al? Ilyen állapotban nem fog oszcillálni két panel egymással? Mint ahogy a képen van.

gnd.jpg
    
(#) FeketeVipera hozzászólása Okt 6, 2012 /
 
Sziasztok!
Lehet hülye kérdés, de valamit nem értek (vagy még inkább félreértek).
Igyekeztem valamennyire megérteni az erősítők A, AB és B osztályainak a működését, illetve olvastam konkrét áramkörök működésének magyarázatát. Ennek során többször elhangzott, hogy az a "jó", ha az AB és B osztályú végfokozat végtranzisztorai már csak áramot erősítenek. Na most hogy lehetséges az, hogy csak áramot erősítenek, amikor a kinyitásukhoz használt 2-3-4 V-os feszültségtől kialakuló B-E áram hatására a C-E között az a huszon-harminc volt kerül hasonló "jelalakban" a hangszóróra? Nekem ez úgy jön le, hogy ez feszültségerősítés is, mert 2 V-tal alakítjuk a nagyobb feszültség kimenetre kerülését. Légyszi oktassatok (ki, ha valamit félregondoltam)! Köszi!
(#) reloop válasza FeketeVipera hozzászólására (») Okt 6, 2012 /
 
Szia! Egy feszültség vizsgálatához szükség van egy vonatkoztatási pontra. A példában a tranzisztor emitterét tekintetted annak. Innen nézve valóban úgy tűnik, hogy feszültségerősítés történt.
Egészen más lesz a helyzet ha a mérést a testhez viszonyítod. Így célszerű vizsgálódni, hiszen az erősítő kimenetén is a testhez képest értelmezhető a kijövő jel.
Erősítők.
(#) ares9281 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Okt 6, 2012 /
 
Bocs hogy késön válaszolok ,nagyon köszi a rajzot, ezt megépitem azt hiszem!!
(#) FeketeVipera válasza reloop hozzászólására (») Okt 6, 2012 /
 
EPIC megvilágosodás! Köszi szépen!
(#) reloop válasza ares9281 hozzászólására (») Okt 6, 2012 /
 
Se szeri, se száma a világhálón elérhető diszkrét félvezetőkkel megépíthető +/-40V tápról járatható erősítőknek. Az ajánlást a bőség zavara teszi szinte lehetetlenné.
Tartok tőle, a kolléga kiszúrta számodra a megépítésre végképp nem ajánlott kapcsolások egyikét.
A kimeneti egyenfeszültség tápfeszültség függő, terhelés hatására elmászkál. A végtranzisztorokon nem folyik nyugalmi áram. Ez a nullátmenet közelében jól hallhatóan torzítani fog. A nagyjelű erősítő tranzisztora sima ellenállásra dolgozik, sehol egy áramgenerátor. Ez ontja a harmonikus torzítást.
Elég a fejlécben szereplő "Cikkek" gombra kattintani, a végerősítők között máris ott egy kapcsolás.
A HE keresőjébe írd be: VF2, ST151, Quad405. Mind mind kipróbált jó áramkörök.
A baj a transzformátorod teljesítményével lesz. Az sajnos kevés a sztereó kiépítéshez.
(#) Beringer 600 válasza ares9281 hozzászólására (») Okt 7, 2012 /
 
Szia! Igaz nekem jelenleg lég szerelve van,mivel mostanság fog a nyákja el készülni,de beindult minden probléma ,mindenféle zavaró hang nélkül.De hozd össze azt,ami számodra a meg felelőbb.
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2012
(#) reloop válasza Beringer 600 hozzászólására (») Okt 7, 2012 /
 
Szia! Illusztrálnám mi múlik néhány filléres alkatrészen.
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Okt 7, 2012 /
 
Szia! Akkor ha be építem a nyugalmi áramot stabilizáló alkatrészeket,jobb lesz az erősítő stabilitása?
(#) Beringer 600 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Okt 7, 2012 /
 
Igazad van,megpróbálom be építeni a hiányzó alkatrészeket.
(#) reloop válasza Beringer 600 hozzászólására (») Okt 7, 2012 /
 
A differenciál erősítő emittereinek áramát kell függetlenné tenni a tápfeszültség ingadozástól. Bármely erősítő kapcsolásban találsz rá példát.
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Okt 7, 2012 /
 
Köszöntem.
(#) wtc hozzászólása Okt 7, 2012 /
 
Sziasztok!
Van egy Videoton RA 6363S rádiós erősítőm, és nem kapcsol be, az egyik biztosíték benne, 2A-es kivan égve, de ami nagyon meglepő hogy a foglalatját kimérve, rövidzár van, de ha a panelt nézem nem látok rövidzárat. A trafóhoz nehéz hozzáférni, darabokra kéne szednem hogy sikerüljön, mi lehet a probléma? a pufferkondikon sincs feszültség, szóval valószínűleg valami baj a hálózati résznél lehet, mit próbáljak meg?
Köszi előre is!
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2012
(#) blasz hozzászólása Okt 7, 2012 /
 
Sziasztok,sajnos nincs 100v kondim puffernek,viszont van 20db 63v4700uf,ha mondjuk sorba kötöm őket,12db gondoltam, erre van hely a dobozba,az megfelelne?Köszönöm
70v ról fog menni + -
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2012
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Okt 7, 2012 /
 
Szia! Építs bele ellenállás osztót a mellékelt rajz szerint.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Okt 7, 2012 /
 
Köszönöm megprobálom
(#) Lacko12 válasza reloop hozzászólására (») Okt 7, 2012 /
 
Szia átraktam a saját topicjába a kapcsolási rajzokat igazad van, köszönöm szépen az eddigi segítségeket.
(#) Beringer 600 válasza wtc hozzászólására (») Okt 8, 2012 /
 
Szia! Nézted már esetleg a dióda hidat?
(#) ares9281 válasza reloop hozzászólására (») Okt 8, 2012 /
 
Köszi a segítséget nem nagyon értek meg ezekhez habár tanuljuk már az egyetemen(1 éves analog elektronika).Még csak egytranzisztors erősítőket tanultunk stb.
(erdekes volt megepiteni egytranzisztorosokat meg pár TDA-sat de nem nagyon voltak jo minősegüek) ;nem akarlak untatni sem peddig azt kérni hogy elmagyarázd!
Annyi lenne a kerdésem ,hogy komolyabb szakmai tudás nélkul megépíthetőek-e vagy sem ezek az erősítők(Mert a tda-sokhoz cinezni kellett tudni minimum).

Köszi!
A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2012
(#) reloop válasza ares9281 hozzászólására (») Okt 8, 2012 / 1
 
Szia! Építési leírás alapján a tranzisztoros erősítőt ép úgy el lehet készíteni, mint az IC-set, mindössze a forrasztási pontok száma lesz több.
Igazán akkor fogod benne örömödet lelni, ha előbb megismerkedsz a működésével.
Ha már túljutottatok a tranzisztor alapkacsolásain, végy magad elé pár kapcsolási rajzot, és próbálj meg rájönni mi az egyes alkatrészek feladata. Bárhol elakadnál, ebben a fórumban segítséget kérhetsz. Meglátod ezek után milyen egyszerű lesz választani.
Következő: »»   1146 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem